2000 Stawki Gwinei
W 2000 gwinei Stakes jest Grupa I - płaskie wyścigi w Wielkiej Brytanii dla 3-letnich koni pełnej krwi . Będzie rozgrywany na Rowley Mile w Newmarket na dystansie 1 mili (1609 metrów). Odbywa się na przełomie kwietnia i maja.
Jest to pierwszy z pięciu klasycznych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii każdego roku. Jest to również pierwszy w tym roku wyścig o potrójną koronę , po którym następują Derby i St. Leger .
fabuła
Gwinea 2000, która jest otwarta zarówno dla ogierów, jak i klaczy, odbyła się po raz pierwszy 18 kwietnia 1809 roku. Pięć lat później po raz pierwszy odbył się wyścig klaczy 1000 Gwinei. Oba wyścigi zostały ustanowione przez Jockey Club pod kierownictwem Sir Charlesa Bunbury'ego. Bunbury wcześniej pomagał założyć Epsom Derby . Wyścigi zostały nazwane na cześć ich pierwotnej nagrody pieniężnej.
Od połowy lat 60. XIX wieku Gwinea 2000 jest uważana za jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów konnych dla trzylatków. Od tego czasu pięć najważniejszych wyścigów dla trzylatków określa się mianem „biegów klasycznych”. Klasyczne wyścigi charakteryzują się dłuższymi dystansami pod koniec sezonu. Ta koncepcja została później przyjęta przez wiele innych krajów.
Następcy brytyjskich Gwinei 2000 to: Irlandzka Gwinea 2000, Mehl-Mülhens-Rennen-Gwinea Niemiecka 2000 w Niemczech, Poule d'Essai des Poulains w Longchamp , Premio Parioli w Ippodromo Capannelle , węgierski Nemzeti Dij, Australijskiego Tysiąca Gwinei w Melbourne i japońskiego Satsuki Shō w Funabashi .
Od 2001 roku 2000 Gwinei i 1000 Gwinei otrzymują te same nagrody pieniężne. W 2012 roku nagroda pieniężna dla obu graczy wyniosła 350 000 funtów. W 2014 roku pula nagród wyniosła 450 000 £, z czego zwycięzca otrzymał 255 195 £.
Zwycięzca 2000 Gwinea
rok | zwycięzca | oszukać | Trener | właściciel | Czas | komentarz |
---|---|---|---|---|---|---|
1809 | Czarodziej | Bill Clift | Tom Perren | Christopher Wilson | ||
1810 | Hefesja | Frank Buckle | Robert Robson | 2. hrabia Grosvenor | ||
1811 | Trofonius | Sam Barnard | Dixon Boyce | Robert Andrzej | ||
1812 | Cwrw | Sam Chifney | William Chifney | 3. hrabia Darlington | ||
1813 | Smoleńsk | H. Miller | Kucanie | Sir Charles Bunbury | ||
1814 | Oliwa | Bill Arnull | Dixon Boyce | Charles Wyndham | ||
1815 | Tygrys | Bill Arnull | Dixon Boyce | I baron Rous | ||
1816 | Nektar | Bill Arnull | Dixon Boyce | Lord George Cavendish | ||
1817 | Manfred | Czy Wheatley? | Roberta Stephensona | Scott Stonehewer | ||
1818 | interpretator | Bill Clift | Ryszard książę | III baron Foley | ||
1819 | Antara | Edwarda Edwardsa | James Edwards | Sir John Shelley | ||
1820 | Pindarrie | Frank Buckle | Robert Robson | 4. Książę Grafton | ||
1821 | Reginalda | Frank Buckle | Robert Robson | 4. Książę Grafton | ||
1822 | pastylka | Frank Buckle | Robert Robson | 4. Książę Grafton | ||
1823 | Nicolo | Czy Wheatley? | Joe Rogers | Joe Rogers | ||
1824 | Shahriar | Czy Wheatley? | James Haffenden | |||
1825 | Szkliwo | Jem Robinson | Karol Marson | 2. markiz Exeter | ||
1826 | Dervise | Dzień Johna Barhama | Robert Robson | 4. Książę Grafton | ||
1827 | Turkmen | Frank Buckle | Robert Robson | 4. Książę Grafton | ||
1828 | Cadland | Jem Robinson | Dixon Boyce | 5. Książę Rutlandii | ||
1829 | patron | Frank Boyce | Karol Marson | 2. markiz Exeter | ||
1830 | Augustus | Patricka Connolly'ego | Karol Marson | 2. markiz Exeter | ||
1831 | Riddlesworth | Jem Robinson | James Edwards | 5. hrabia Jersey | ||
1832 | Archibald | Artur Pavis | Jonathan Peel | |||
1833 | Clearwell | Jem Robinson | 3. hrabia Orford | |||
1834 | Glencoe | Jem Robinson | James Edwards | 5. hrabia Jersey | ||
1835 | Ibrahim | Jem Robinson | James Edwards | 5. hrabia Jersey | ||
1836 | Bay Middleton | Jem Robinson | James Edwards | 5. hrabia Jersey | ||
1837 | Achmet | Edwarda Edwardsa | James Edwards | 5. hrabia Jersey | ||
1838 | Szary Momus | Dzień Johna Barhama | Dzień Johna Barhama | Lord George Bentinck | ||
1839 | Korsarz | Bill Wakefield | nieznany z nazwiska | 1. hrabia Lichfield | ||
1840 | Krucyfiks | Dzień Johna Barhama | Dzień Johna Barhama | Lord George Bentinck | ||
1841 | Ralph | Dzień Johna Barhama | W. Edwardsa | 4. hrabia Albemarle | ||
1842 | meteor | Bill Scott | John Scott | John Bowes | ||
1843 | Kamień Wąglika | Bill Scott | John Scott | John Bowes | ||
1844 | Brzydki Buck | Dzień Jana | Dzień Johna Barhama | Dzień Johna Barhama | ||
1845 | Idas | Nat Flatman | Robert Boyce, Jr. | 2. hrabia Stradbroke | ||
1846 | Sir Tatton Sykes | Bill Scott | William Oates | Bill Scott | ||
1847 | Conyngham | Jem Robinson | Dzień Jana | Sir Robert Pigot | ||
1848 | Łapacz płaski | Jem Robinson | Henry Stebbing | B. Zielony | ||
1849 | Nunnykirk | Frank Butler | John Scott | Anthony Nichol | ||
1850 | Pitsford | Dzień Alfreda | Dzień Jana | Harry Hill | ||
1851 | Hernandez | Nat Flatman | John Kent, Jr. | Wicehrabia Enfield | ||
1852 | Stockwell | Johna Normana | William Harlock | 2. markiz Exeter | ||
1853 | Zachodnia australijska | Frank Butler | John Scott | John Bowes | Zwycięzca potrójnej korony | |
1854 | Pustelnik | Dzień Alfreda | Dzień Jana | John Gully | ||
1855 | Władca Wysp | Tom Aldcroft | Dzień Williama | James Merry | ||
1856 | Fazzoletto | Nat Flatman | John Scott | 14. hrabia Derby | ||
1857 | Czujka | John Osborne, Jr. | George Abdale | 2. hrabia Zetland | 1: 51,00 | |
1858 | Fitz-Roland | John Wells | George Manning | Sir Joseph Hawley | ||
1859 | Ziemia Obiecana | Dzień Alfreda | Dzień Williama | Dzień Williama | ||
1860 | Czarodziej | Tom Ashmall | John Scott | Anthony Nichol | ||
1861 | Diofant | Artura Edwardsa | Joseph Dawson | 7. hrabia Stamford | 1: 43,00 | |
1862 | Markiz | Tom Ashmall | John Scott | Stanhope Hawke | ||
1863 | Makaron | Tom Chaloner | James Godding | Ryszard Naylor | ||
1864 | Ogólne Peel | Tom Aldcroft | Tom Dawson | 5. hrabia Glasgow | 1: 48,50 | |
1865 | Gladiator | Harry Grimshaw | Toma Jenningsa, s.r. | Frédéric de Lagrange | Zwycięzca potrójnej korony | |
1866 | Lord Lyon | R. Thomas | James Dover | Richard Sutton | Zwycięzca potrójnej korony | |
1867 | Vauban | George Fordham | Dzień Jana | 8. Książę Beaufort | ||
1868 | Formosa muzułmanin |
George Fordham Tom Chaloner |
Henry Woolcott Alec Taylor, Sr. |
William Graham William Stirling Crawfurd |
wyścig martwych upałów | |
1869 | Pretendent | John Osborne, Jr. | Tom Dawson | Jan Johnstone | ||
1870 | Macgregor | John Daley | J. Waugh | James Merry | ||
1871 | Oboje dobrze | John Osborne, Jr. | Tom Dawson | Jan Johnstone | ||
1872 | Książę Charlie | John Osborne, Jr. | Joseph Dawson | Joseph Dawson | ||
1873 | Napastnik gangu | Tom Chaloner | Alec Taylor, s.r. | William Stirling Crawfurd | 1: 46,00 | |
1874 | atlantycki | Fred Archer | Mateusz Dawson | 6. Wicehrabia Falmouth | ||
1875 | Camballo | John Osborne, Jr. | Mateusz Dawson | Clare Vyner | ||
1876 | Petrarka | Harry Łukasz | John Dawson, s.r. | Wicehrabia Duplin | ||
1877 | Chamant | Jem kozioł | Toma Jenningsa, s.r. | Frédéric de Lagrange | ||
1878 | Pielgrzymka | Tom Cannon, s.r. | Joe Cannon | 4. hrabia Lonsdale | 1: 56,00 | |
1879 | Charibert | Fred Archer | Mateusz Dawson | 6. Wicehrabia Falmouth | 1: 51,00 | |
1880 | Petronel | George Fordham | Joe Cannon | 8. Książę Beaufort | 1: 52,00 | |
1881 | Wędrowiec | Fred Webb | Robert Peck | 1. książę Westminsteru | 1: 49.00 | |
1882 | Shotover | Tom Cannon, s.r. | John Porter | 1. książę Westminsteru | 1: 53,40 | |
1883 | Galliard | Fred Archer | Mateusz Dawson | 6. Wicehrabia Falmouth | 1: 50,40 | |
1884 | Szkot wolny | Billy Platt | Tom Chaloner | John Foy | 1: 48,00 | |
1885 | paradoks | Fred Archer | John Porter | William Broderick Cloete | 1: 51,40 | |
1886 | Ormonde | George Barrett | John Porter | 1. książę Westminsteru | 1: 46,80 | Zwycięzca potrójnej korony |
1887 | Przedsiębiorstwo | Tom Cannon, s.r. | James Ryan | Douglas Baird | 1: 45,60 | |
1888 | Ayrshire | John Osborne, Jr. | George Dawson | 6. Książę Portland | 1: 52,20 | |
1889 | entuzjasta | Tom Cannon, s.r. | James Ryan | Douglas Baird | 1: 45,20 | |
1890 | Pewna stopa | John Liddiard | Karol Jousiffe | Archie Merry | 1: 49,80 | |
1891 | Pospolity | George Barrett | John Porter | Fryderyk Johnstone | 1: 47,00 | Zwycięzca potrójnej korony |
1892 | Bona Vista | Jacka Robinsona | William Arthur Jarvis | Dzień Karola Róża | 1: 54,00 | |
1893 | Klej rybi | Tommy Loates | James Jewitt | Harry'ego McCalmonta | 1: 42,40 | Zwycięzca potrójnej korony |
1894 | Ladas | John Watts | Mateusz Dawson | 5. hrabia Rosebery | 1: 44,20 | |
1895 | Kirkconnel | John Watts | Dzień Jos | Klon Johna Blundella | 1: 42,40 | |
1896 | St. Frusquin | Tommy Loates | Alfred Hayhoe | Leopold de Rothschild | 1: 43,60 | |
1897 | Więcej | Charles Wood | Sam kochanie | Johna Gubbinsa | 1: 40,60 | Zwycięzca potrójnej korony |
1898 | Disraeli | Sam Loates | John Dawson, s.r. | Wallace Johnstone | 1: 41,80 | |
1899 | Latający lis | Morny działo | John Porter | 1. książę Westminsteru | 1: 43,00 | Zwycięzca potrójnej korony |
1900 | Diamentowa biuteria | Herbert Jones | Ryszard Marsh | Albert Edward, książę Walii | 1: 41,60 | Zwycięzca potrójnej korony |
1901 | Utrudnienia | Bill Halsey | Fred Day | Sir Ernest Cassel | 1: 43,00 | |
1902 | Berło | Herbert Randall | Bob Sievier | Bob Sievier | 1: 39.00 | |
1903 | Piasek skalny | Skeets Martin | George Blackwell | Sir James Miller | 1: 42,00 | Zwycięzca potrójnej korony |
1904 | Św. Amant | Działo Kemptona | Alfred Hayhoe | Leopold de Rothschild | 1: 38,80 | |
1905 | Wedy | Herbert Jones | Jacka Robinsona | West de Wend-Fenton | 1: 41,20 | |
1906 | Gorgos | Herbert Jones | Ryszard Marsh | Arthur James | 1: 43,80 | |
1907 | Sleve galion | Billy Higgs | Sam kochanie | Henry Greer | 1: 41,80 | |
1908 | Norman | Otto Madden | John Watson | August Belmont Jr. | 1: 44,60 | |
1909 | Minoru | Herbert Jones | Ryszard Marsh | Edward VII | 1: 37,80 | |
1910 | Neil Gow | Danny Maher | Percy Peck | 5. hrabia Rosebery | 1: 40,40 | |
1911 | Gwiazda słoneczna | George Stern | Charles Morton | Jack Barnato Joel | 1: 37,60 | |
1912 | Zamiatarka | Danny Maher | Atty Persse | Herman Duryea | 1: 38,40 | |
1913 | Louvois | Johnny Reiff | Dawson Waugh | Walter Raphael | 1: 38,80 | |
1914 | Kennymore | George Stern | Alec Taylor, Jr. | Sir John Thursby | 1: 38,00 | |
1915 | Pomorze | Steve Donoghue | Charles Peck | Solly Joel | 1: 43,40 | Zwycięzca potrójnej korony |
1916 | Clarissimus | Jimmy Clark | Willie Waugh | 7. Wicehrabia Falmouth | 1: 39,60 | |
1917 | Gejowski krzyżowiec | Steve Donoghue | Alec Taylor, Jr. | Alfreda Coxa | 1: 40,80 | Zwycięzca potrójnej korony |
1918 | Gainsborough | Joe Childs | Alec Taylor, Jr. | Lady James Douglas | 1: 44,60 | Zwycięzca potrójnej korony |
1919 | Pantera | Dick Cooper | George Manser | Sir Alec Black | 1: 44,40 | |
1920 | Tetratema | Brownie Carslake | Atty Persse | Dermot McCalmont | 1: 43,20 | |
1921 | Craig do Eran | John Brennan | Alec Taylor, Jr. | 2. Wicehrabia Astor | 1: 41,60 | |
1922 | Św. Ludwik | George Archibald | Piotr Gilpin | 1. baron Queenborough | 1: 43,60 | |
1923 | Ellangowan | Charliego Elliotta | Jack Jarvis | 5. hrabia Rosebery | 1: 37,80 | |
1924 | Diofon | George Hulme | Dick Dawson | Aga Chan III. | 1: 39.00 | |
1925 | manna | Steve Donoghue | Fred Kochanie | Henry Morriss | 1: 39,40 | |
1926 | Kolorado | Tommy Weston | George Lambton | 17. hrabia Derby | 1: 43,60 | |
1927 | Jabłko Adama | Jack Leach | Harry Cotrill | Charles Whitburn | 1: 38,20 | |
1928 | flaming | Charliego Elliotta | Jack Jarvis | Sir Laurence Philipps | 1: 38,80 | |
1929 | Pan Jinks | Harry'ego Beasleya | Atty Persse | Dermot McCalmont | 1: 39,80 | |
1930 | Diolity | Freddie Fox | Fred Templeman | Sir Hugo Hirst | 1: 42,40 | |
1931 | Kameruński | Joe Childs | Fred Kochanie | Artur Dewar | 1: 39,40 | |
1932 | Orwell | Bobby Jones | Joseph Lawson | Waszyngton Singer | 1: 42,40 | |
1933 | Rodosto | Roger Brethes | Hrabia Harry | Księżniczka de Lucinge | 1: 40,40 | |
1934 | Colombo | Rae Johnstone | Thomas Hogg | 1. Baron Glanely | 1: 40.00 | |
1935 | Bahram | Freddie Fox | Frank Butters | Aga Chan III. | 1: 41,40 | Zwycięzca potrójnej korony |
1936 | Zapłacić | Bobby Dick | Joseph Lawson | 2. Wicehrabia Astor | 1: 39,60 | |
1937 | Le Ksar | Karol Sembla | Frank Carter | Evremond de Saint-Alary | 1: 44,60 | |
1938 | Podwójnie | Gordon Richards | Fred Kochanie | Henry Morriss | 1: 38,80 | |
1939 | Niebieski Piotr | Ef Smith | Jack Jarvis | 6. hrabia Rosebery | 1: 39,40 | |
1940 | Djebel | Charliego Elliotta | Albert Swann | Marcel Boussac | 1: 42,60 | |
1941 | Lambert Simnel | Charliego Elliotta | Fred Templeman | 2. Książę Westminsteru | 1: 42,60 | |
1942 | Gruby zwierz | Gordon Richards | Fred Kochanie | HM król Jerzy VI. | 1: 40,80 | |
1943 | Kingsway | Sam Wragg | Joseph Lawson | Alfred Saunders | 1: 37,60 | |
1944 | Ścieżka ogrodowa | Harry Wragg | Walter Earl | 17. hrabia Derby | 1: 39,60 | |
1945 | Sąd wojenny | Cliff Richards | Joseph Lawson | 2. Wicehrabia Astor | 1: 40,80 | |
1946 | Szczęśliwy Rycerz | Tommy Weston | Henri Jelliss | Sir William Cooke | 1: 38,20 | |
1947 | Tudor Minstrel | Gordon Richards | Fred Kochanie | Artur Dewar | 1: 37,80 | |
1948 | mój babu | Charliego Smirke | Sam Armstrong | Jego Świątobliwość Maharaja z Baroda | 1: 35,80 | |
1949 | chmura | Charliego Elliotta | George Colling | Marion Glenister | 1: 38,00 | |
1950 | Palestyna | Charliego Smirke | Marcus Marsh | Aga Chan III. | 1: 36,80 | |
1951 | Ki Ming | Scobie Breasley | Michael Beary | Ley On | 1: 42,00 | |
1952 | Thunderhead | Roger Poincelet | Etienne Pollet | Eugeniusz Constant | 1: 42,48 | |
1953 | Nearula | Edgar Britt | Karol Elsey | William Humble | 1: 38,26 | |
1954 | Dariusz | Manny Mercer | Harry Wragg | Sir Percy Loraine | 1: 39,45 | |
1955 | nasz babu | Doug Smith | Geoffrey Brooke | David Robinson | 1: 38,83 | |
1956 | Gilles de Retz | Frank Barlow | Helen Johnson Houghton | Antoniego Samuela | 1: 38,76 | oficjalnym trenerem był Charles Jerdein, ponieważ Jockey Club nie wydawał kobietom licencji trenerskich |
1957 | Crepello | Lester Piggott | Noel Murless | Sir Victor Sassoon | 1: 38,24 | |
1958 | Pall Mall | Doug Smith | Cecil Boyd-Rochfort | Królowa Elżbieta II | 1: 39,43 | |
1959 | Tabun | George Moore | Alec Głowa | Aly Khan | 1: 42,42 | |
1960 | Wojenny | Ron Hutchinson | Niełuskany Prendergast | Reginald Webster | 1: 38,33 | |
1961 | Rockavon | Norman Stirk | George Boyd | Thomas Yuill | 1: 39,46 | |
1962 | Tajny Radny | Bill Rickaby | Tom Waugh | Gerald Glover | 1: 38,74 | |
1963 | Tylko na całe życie | Jimmy Lindley | Jeremy Drzewo | Monica szeryf | 1: 45.00 | |
1964 | Pendent | Bill Pyers | Ernie Fellows | Pani Howell Jackson | 1: 38,44 | |
1965 | Niksar | Duncan Keith | Walter Nightingall | Wilfred Harvey | 1: 43,31 | |
1966 | Kaszmir | Jimmy Lindley | Mick Bartłomiej | Piotr Butler | 1: 40,68 | |
1967 | Pałac Królewski | George Moore | Noel Murless | Jim Joel | 1: 39,37 | |
1968 | Sir Ivor | Lester Piggott | Vincent O'Brien | Raymond Gość | 1: 39,26 | |
1969 | Prawy hals | Geoffa Lewisa | John Sutcliffe, Jr. | Jim Brown | 1: 41,65 | |
1970 | Niżyński | Lester Piggott | Vincent O'Brien | Karol Engelhard | 1: 41,54 | Zwycięzca potrójnej korony |
1971 | Brygadier Gerard | Joe Mercer | Dick Hern | Jean Hislop | 1: 39,20 | |
1972 | Wysoki szczyt | Willie Carson | Bernard van Cutsem | Sir Jules Thorn | 1: 40,82 | |
1973 | Mon Fils | Frankie Durr | Richard Hannon, s. | Brenda Davis | 1: 42,97 | |
1974 | Bezalkoholowy | Yves Saint-Martin | François Boutin | Maria Felix Berger | 1: 39,58 | |
1975 | Bołkoński | Gianfranco Dettori | Henryk Cecil | Carlo d'Alessio | 1: 39,49 | |
1976 | Wollow | Gianfranco Dettori | Henryk Cecil | Carlo d'Alessio | 1: 38,09 | |
1977 | Nebbiolo | Gabriel Curran | Kevin Prendergast | Niels Schibbye | 1: 38,54 | |
1978 | Ogrody Rolanda | Frankie Durr | Duncan Sasse | John Hayter | 1: 47,33 | |
1979 | Stuknij w Drewno | Steve Cauthen | Barry Hills | Tony Shead | 1: 43,60 | |
1980 | Znany fakt | Willie Carson | Jeremy Drzewo | Khalid Abdullah | 1: 40,46 |
Nureyev osiągnął pierwszy cel, z powodu obniżonych ocen opozycji . |
1981 | To-Agori-Mou | Greville Starkey | Guy Harwood | Andry Muinos | 1: 41,43 | |
1982 | Zino | Freddy Głowa | François Boutin | Gerry Oldham | 1: 37,13 | |
1983 | Lomond | Pat Eddery | Vincent O'Brien | Robert Sangster | 1: 43,87 | |
1984 | El Gran Senor | Pat Eddery | Vincent O'Brien | Robert Sangster | 1: 37,41 | |
1985 | Cieniowany | Lester Piggott | Michael Stout | Maktoum Al Maktoum | 1: 37,41 | |
1986 | Taniec odważny | Greville Starkey | Guy Harwood | Khalid Abdullah | 1: 40.00 | |
1987 | Nie zapomnij o mnie | Willie Carson | Richard Hannon, s. | James Horgan | 1: 36,74 | |
1988 | Doyoun | Walter Swinburn | Michael Stout | Karim Aga Khan IV. | 1: 41,73 | |
1989 | Nashwan | Willie Carson | Dick Hern | Hamdan Al Maktoum | 1: 36,44 | |
1990 | Tyrol | Michael Kinane | Richard Hannon, s. | John Horgan | 1: 35,84 | |
1991 | Mystiko | Michael Roberts | Clive Brittain | Lady Beaverbrook | 1: 37,83 | |
1992 | Rodrigo de Triano | Lester Piggott | Piotr Chapple-Hyam | Robert Sangster | 1: 38,37 | |
1993 | Zafonić | Pat Eddery | André Fabre | Khalid Abdullah | 1: 35,32 | |
1994 | Panie Baileys | Jason Weaver | Mark Johnston | GR Bailey Ltd | 1: 35.08 | |
1995 | Pennekamp | Thierry Jarnet | André Fabre | Szejk Mohammed | 1: 35,16 | |
1996 | Znak szacunku | Frankie Dettori | Saeed bin Suroor | Godolfin | 1: 37,59 | |
1997 | Przedsiębiorca | Michael Kinane | Michael Stout | Michael Tabor / Sue Magnier | 1: 35,64 | |
1998 | Król królów | Michael Kinane | Aidan O'Brien | Sue Magnier / Michael Tabor | 1: 39,25 | |
1999 | Islandia Sands | Frankie Dettori | Saeed bin Suroor | Wyścigi Godolfinów | 1: 37,14 | |
2000 | Najlepszy Król | Kieren Fallon | Michael Stout | Saeed Suhail | 1: 37,77 | |
2001 | Golan | Kieren Fallon | Michael Stout | Lord Weinstock | 1: 37,48 | |
2002 | Skała Gibraltaru | Johnny Murtagh | Aidan O'Brien | Ferguson / Sue Magnier | | 1: 36,50 | |
2003 | Odmówić zginania | Pat Smullen | Dermot Weld | Stadnina koni Moyglare | 1: 37,98 | |
2004 | Haafhd | Richard Hills | Barry Hills | Hamdan Al Maktoum | 1: 36,64 | |
2005 | Krokiwsand | Kieren Fallon | Aidan O'Brien | Michael Tabor / Sue Magnier | 1: 36,10 | |
2006 | Jerzy Waszyngton | Kieren Fallon | Aidan O'Brien | Sue Magnier / Michael Tabor / Derrick Smith | 1: 36,86 | |
2007 | Cockney buntownik | Olivier Peslier | Geoffa Huffera | Phil Cunningham | 1: 35,28 | |
2008 | Henryk nawigator | Johnny Murtagh | Aidan O'Brien | Sue Magnier | 1: 39,14 | |
2009 | Morze gwiazd | Michael Kinane | John Oxx | Christopher Tsui | 1: 35,88 | |
2010 | Makfi | Christophe Lemaire | Mikel Delzangles | Mathieu Offenstadt | 1: 36,35 | |
2011 | Frankel | Tom Queally | Henryk Cecil | Khalid Abdullah | 1: 37,30 | |
2012 | Camelot | Joseph O'Brien | Aidan O'Brien | Derrick Smith / Sue Magnier / Michael Tabor | 1: 42,46 | |
2013 | Podejście świtu | Kevin Manning | Jim Bolger | Wyścigi Godolfinów | 1: 35,84 | |
2014 | Noc piorunów | Kieren Fallon | Richard Hannon, Jr. | Saeed Manana | 1: 36,61 | |
2015 | Gleneagles | Ryan Moore | Aidan O'Brien | Derrick Smith / Sue Magnier / Michael Tabor | 1: 37,55 | |
2016 | Złoto Galileusza | Frankie Dettori | Hugo Palmer | Wyścigi Al Shaqab | 1:35:91 |
literatura
- Edward Abelson, John Tyrrel: The Breedon Book of Horse Racing Records . Breedon Books, 1993, ISBN 1-873626-15-0 , s. 23-31.
- John Randall, Tony Morris: Wyścigi konne: The Records . Guinness Superlatives Ltd, 1985, ISBN 0-85112-446-1 , s. 14-24.
linki internetowe
- Nowy rynek
- galopp-sieger.de - 2000 Stawka Gwinei.
- horseracinghistory.co.uk - 2000 gwinei.
- horseracingintfed.com - Międzynarodowa Federacja Władz Wyścigów Konnych - Dwa Tysiące Gwinei (2012).
- tbheritage.com — Stawka na dwa tysiące gwinei.
- Film z wyścigu na YouTube
Indywidualne dowody
- ↑ John Randall, Tony Morris: Wyścigi konne: The Records . Guinness Superlatives Ltd, 1985, ISBN 0-85112-446-1 , s. 14.