Brugge otwarte
Brugge Open 2010 Euro Players Tour Championship 2010/11 - Wydarzenie 2
| |
Typ turnieju: | Mniejszy turniej rankingowy |
Miejsce wydarzenia: | Boudewijn Seapark , Brugia |
Otwarcie: | 30 września 2010 |
Etap końcowy: | 3 października 2010 |
Zwycięzca: | Shaun Murphy |
Najwyższa przerwa: | 140 ( Jamie Cope ) |
Brugge Open 2010 był turniej snookera , który trwał od 30 września do 3 października 2010 roku w Boudewijn Seapark w Brugii , Belgia . Był to drugi turniej Players Tour Championship 2010/11 na kontynencie europejskim.
Zwycięzcą turnieju został Anglik Shaun Murphy, który ostatecznie wygrał 4:2 z Matthew Couchem .
Jamie Cope osiągnął najwyższą przerwę turnieju z serią 140 punktów.
Nagrody pieniężne i punkty rankingowe
Nagrody pieniężne | Punkty rankingowe 1 | |
---|---|---|
zwycięzca | 10 000 € | 2000 |
finalista | 5000€ | 1600 |
Półfinalista | 2500 € | 1280 |
Ćwierćfinalista | 1400€ | 1000 |
Runda 16 | 1000€ | 760 |
Ostatnie 32 | 500 € | 560 |
Ostatnie 64 | 200€ | 360 |
Łącznie | 50 000 € |
- ( 1 Tylko gracze Main Tour otrzymali punkty rankingowe.)
Runda wstępna
Najlepsze z 7 klatek
Runda wstępna 1
gra | Wynik | gra | Wynik | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christopher Henry | 4 : 0 | Jan Goossens | 4. | Martin O'Donnell | 4 : 0 | Tim Van Gouberghen | |
2 | Kurt Vanoverberge | 4 : 3 | Alain Van Der Steen | 5 | Bert Van Tiggelen | 0: 4 | Craig Steadman | |
3 | Michael Wild | 1: 4 | Nicka Jenningsa | 6. | Guido Taloen | 4 : 0 | Kevin Van Den Broeck |
Runda wstępna 2
gra | Wynik | gra | Wynik | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7th | Michał Zieliński | 0: 4 | Christopher Henry | 23 | Adam Stefanów | 4 : 1 | Krzysztof Wróbel | |
ósmy | Pascal Durnez | 1: 4 | David Grace | 24 | Alex Taubman | 2: 4 | Kevin Van Hove | |
9 | Danny Douane | 1: 4 | Kurt Vanoverberge | 25. | Juliusz Graul | 1: 4 | Tino De Witte | |
10 | Laurens De Staelen | 4 : 1 | Kris Van Landeghem | 26 | Jean Pierre de Blaer | 0: 4 | Ian Burns | |
11 | Hans Blanckaert | 4 : 3 | Danny D'Hoore | 27 | Peter Bullen | 4 : 1 | Olivier Coucke | |
12. | Oliver Brown | 4 : 1 | Dirk Coppens | 28 | Jarl Hinfelaar | kl. | Sam Harvey | |
13 | Andrzeja Normana | kl. | Sala Duńska | 29 | Olivier Vandenbohede | 3: 4 | Rune Kampe | |
14. | Erwin Goethals | 1: 4 | Nicka Jenningsa | 30. | Luca Brecel | 4 : 0 | Ronni Beniesch | |
15. | Tomasz Skalski | 4 : 3 | Mario Van Herk | 31 | Lieven Vanthournout | 2: 4 | Twaróg Persijn | |
16 | Eddy Kindermans | 1: 4 | Aditya Mehta | 32 | Mario Wehrmann | 2: 4 | Yvan Van Velthoven | |
17. | Dawid Singha | 4 : 3 | Martin O'Donnell | 33 | Marcin Nitschke | 4 : 0 | Jürgen Vandenbossche | |
18. | Mitchell Mann | 0: 4 | Craig Steadman | 34 | Pierre Dethier | 4 : 3 | Guido Taloen | |
19 | Chen Zhe | 4 : 0 | Gwen Engels | 35 | Maurice Le Duc | 4 : 3 | René Hemelsoet | |
20. | Suriya Suwannasingh | kl. | Luc Heirewegh | 36 | Yannick Poulain | 4 : 0 | Tony Knowles | |
21 | Pascal Raes | 1: 4 | James Walijski | 37 | Gino Verheyde | 0: 4 | Robbie Williams | |
22. | Jürgen Van Roy | 1: 4 | Jamie Walker | 38 | Niech Münstermann | 4 : 0 | Edwin Depoorter |
Runda główna
Podobnie jak na Paul Hunter Classic 2010 kilka tygodni wcześniej, Ronnie O'Sullivan nie wystartował. Björn Haneveer dotarł do ćwierćfinału jako najbardziej utytułowany Belg. Dla Matthew Coucha awans do finału był najlepszym występem w turnieju Main Tour w jego karierze. Dwóch najbardziej obiecujących Niemców - Lasse Münstermann i Patrick Einsle - odpadło w pierwszej rundzie zasadniczej.
Grupa 1
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Barry Szczypty | 1 | |||||||||||||||||
Neil Robertson | 4. | Neil Robertson | 2 | |||||||||||||||
Jimmy White | 4. | Jimmy White | 4. | |||||||||||||||
Christopher Henry | 0 | Jimmy White | 2 | |||||||||||||||
Mark Joyce | 4. | Shaun Murphy | 4. | |||||||||||||||
David Grace | 2 | Mark Joyce | 1 | |||||||||||||||
Shaun Murphy | 4. | Shaun Murphy | 4. | |||||||||||||||
Kuldesz Johal | 1 | Shaun Murphy | 4. | |||||||||||||||
Mark Davis | 4. | Jimmy Robertson | 0 | |||||||||||||||
Kurt Vanoverberge | 2 | Mark Davis | 1 | |||||||||||||||
Barry Hawkins | 4. | Barry Hawkins | 4. | |||||||||||||||
Rod Lawler | 2 | Barry Hawkins | 0 | |||||||||||||||
Jimmy Robertson | 4. | Jimmy Robertson | 4. | |||||||||||||||
Laurens De Staelen | 0 | Jimmy Robertson | 4. | |||||||||||||||
Mateusz Selt | 4. | Mateusz Selt | 0 | |||||||||||||||
Hans Blanckaert | 2 |
Grupa 2
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Liam Highfield | 2 | |||||||||||||||||
Mark Allen | 4. | Mark Allen | 2 | |||||||||||||||
Stephen Lee | 4. | Stephen Lee | 4. | |||||||||||||||
Oliver Brown | 1 | Stephen Lee | 2 | |||||||||||||||
Anthony Hamilton | kl. | Bjorn Haneveer | 4. | |||||||||||||||
Kurt Maflin | - | Anthony Hamilton | 3 | |||||||||||||||
Bjorn Haneveer | 4. | Bjorn Haneveer | 4. | |||||||||||||||
Andrzeja Normana | 3 | Bjorn Haneveer | 4. | |||||||||||||||
Andrzeja Higginsona | 4. | Alfie Burden | 3 | |||||||||||||||
Nicka Jenningsa | 2 | Andrzeja Higginsona | 4. | |||||||||||||||
Joe Jogia | 4. | Joe Jogia | 2 | |||||||||||||||
Tomasz Skalski | 0 | Andrzeja Higginsona | 3 | |||||||||||||||
Alfie Burden | 4. | Alfie Burden | 4. | |||||||||||||||
Noppon Saengkham | 1 | Alfie Burden | 4. | |||||||||||||||
Anthony McGill | 4. | Anthony McGill | 0 | |||||||||||||||
Aditya Mehta | 0 |
Grupa 3
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Igor Figueiredo | 2 | |||||||||||||||||
Dawid Singha | 4. | Dawid Singha | 4. | |||||||||||||||
Andrzeja Pagetta | 4. | Andrzeja Pagetta | 0 | |||||||||||||||
Adam Wicheard | 3 | Dawid Singha | 2 | |||||||||||||||
Xiao Guodong | 2 | Martin Gould | 4. | |||||||||||||||
Zhang Anda | 4. | Zhang Anda | 1 | |||||||||||||||
Martin Gould | 4. | Martin Gould | 4. | |||||||||||||||
Graeme Dott | 1 | Martin Gould | 4. | |||||||||||||||
Ian Glover | 1 | Piotr Ebdon | 3 | |||||||||||||||
Craig Steadman | 4. | Craig Steadman | 3 | |||||||||||||||
Ronnie O'Sullivan | - | Chen Zhe | 4. | |||||||||||||||
Chen Zhe | kl. | Chen Zhe | 3 | |||||||||||||||
Jacka Lisowskiego | 4. | Piotr Ebdon | 4. | |||||||||||||||
Luc Heirewegh | 0 | Jacka Lisowskiego | 1 | |||||||||||||||
Piotr Ebdon | 4. | Piotr Ebdon | 4. | |||||||||||||||
Michael Holt | 3 |
Grupa 4
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Paul Davison | 1 | |||||||||||||||||
Stephen Hendry | 4. | Stephen Hendry | 4. | |||||||||||||||
Piotr Linie | 4. | Piotr Linie | 3 | |||||||||||||||
Ryan Day | 2 | Stephen Hendry | 1 | |||||||||||||||
Michael Wasley | 3 | Ding Junhui | 4. | |||||||||||||||
Ding Junhui | 4. | Ding Junhui | 4. | |||||||||||||||
Stephen Maguire | 4. | Stephen Maguire | 1 | |||||||||||||||
Dermot McGlinchey | 2 | Ding Junhui | 3 | |||||||||||||||
Andy Hicks | 4. | Mark Williams | 4. | |||||||||||||||
Reanne Evans | 0 | Andy Hicks | 1 | |||||||||||||||
Liu Chuang | 4. | Liu Chuang | 4. | |||||||||||||||
James Walijski | 0 | Liu Chuang | 2 | |||||||||||||||
Mark Williams | 4. | Mark Williams | 4. | |||||||||||||||
Joe Delaney | 2 | Mark Williams | 4. | |||||||||||||||
Nigel Bond | 4. | Nigel Bond | 1 | |||||||||||||||
Jamie Walker | 1 |
Grupa 5
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Judd Trump | 4. | |||||||||||||||||
Jak Jones | 0 | Judd Trump | 4. | |||||||||||||||
Marcus Campbell | 1 | Chris Norbury | 1 | |||||||||||||||
Chris Norbury | 4. | Judd Trump | 0 | |||||||||||||||
Liang Wenbo | 4. | Liang Wenbo | 4. | |||||||||||||||
Adam Stefanów | 1 | Liang Wenbo | 4. | |||||||||||||||
Kyren Wilson | 3 | Jimmy Michie | 3 | |||||||||||||||
Jimmy Michie | 4. | Liang Wenbo | 4. | |||||||||||||||
Tony Drago | 2 | Tom Ford | 1 | |||||||||||||||
Ben Woollaston | 4. | Ben Woollaston | 4. | |||||||||||||||
Dominik Dale | 4. | Dominik Dale | 2 | |||||||||||||||
Kevin Van Hove | 1 | Ben Woollaston | 3 | |||||||||||||||
Tom Ford | 4. | Tom Ford | 4. | |||||||||||||||
Tino De Witte | 2 | Tom Ford | 4. | |||||||||||||||
Gerard Greene | 4. | Gerard Greene | 2 | |||||||||||||||
Ian Burns | 1 |
Grupa 6
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Alan McManus | kl. | |||||||||||||||||
Stuart Pettman | - | Alan McManus | 1 | |||||||||||||||
Stuart Bingham | 4. | Stuart Bingham | 4. | |||||||||||||||
Peter Bullen | 1 | Stuart Bingham | 4. | |||||||||||||||
Ian McCulloch | 4. | Ian McCulloch | 2 | |||||||||||||||
Sam Harvey | 0 | Ian McCulloch | 4. | |||||||||||||||
Mike Dunn | 1 | Roberta Milkinsa | 1 | |||||||||||||||
Roberta Milkinsa | 4. | Stuart Bingham | 2 | |||||||||||||||
Dave Harold | 4. | Fergal O'Brien | 4. | |||||||||||||||
Rune Kampe | 0 | Dave Harold | 3 | |||||||||||||||
Fergal O'Brien | 4. | Fergal O'Brien | 4. | |||||||||||||||
Ken Doherty | 2 | Fergal O'Brien | 4. | |||||||||||||||
Mateusz Stevens | kl. | Mateusz Stevens | 2 | |||||||||||||||
Ali Carter | - | Mateusz Stevens | 4. | |||||||||||||||
Jamie Jones | 4. | Jamie Jones | 0 | |||||||||||||||
Luca Brecel | 3 |
Grupa 7
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Patrick Einsle | 0 | |||||||||||||||||
Twaróg Persijn | 4. | Twaróg Persijn | 1 | |||||||||||||||
Allan Taylor | 2 | Mateusz Kanapa | 4. | |||||||||||||||
Mateusz Kanapa | 4. | Mateusz Kanapa | 4. | |||||||||||||||
Marco Fu | 4. | Adrian Gunnell | 3 | |||||||||||||||
Patrick Wallace | 0 | Marco Fu | 3 | |||||||||||||||
Adrian Gunnell | 4. | Adrian Gunnell | 4. | |||||||||||||||
James McBain | 0 | Mateusz Kanapa | 4. | |||||||||||||||
Steve Davis | 3 | Daniel Wells | 1 | |||||||||||||||
David Morris | 4. | David Morris | 1 | |||||||||||||||
Daniel Wells | 4. | Daniel Wells | 4. | |||||||||||||||
Michał Sędzia | 3 | Daniel Wells | 4. | |||||||||||||||
Jamie Cope | 4. | Jamie Cope | 0 | |||||||||||||||
Yvan Van Velthoven | 2 | Jamie Cope | 4. | |||||||||||||||
Rory McLeod | 4. | Rory McLeod | 3 | |||||||||||||||
Marcin Nitschke | 2 |
Grupa 8
Runda 1 najlepsza z 7 klatek |
Runda 2 najlepsze z 7 klatek |
Runda 3 najlepsze z 7 klatek |
Runda 16 najlepszych z 7 klatek |
|||||||||||||||
Ricky Walden | 4. | |||||||||||||||||
Thanawat Tirapong Paiboon | 1 | Ricky Walden | 4. | |||||||||||||||
Justin Astley | 4. | Justin Astley | 1 | |||||||||||||||
Pierre Dethier | 0 | Ricky Walden | 4. | |||||||||||||||
Michael White | 4. | Michael White | 3 | |||||||||||||||
Maurice Le Duc | 0 | Michael White | 4. | |||||||||||||||
Joe Swail | 3 | James Wattana | 3 | |||||||||||||||
James Wattana | 4. | Ricky Walden | 4. | |||||||||||||||
Mark King | 4. | Mark Selby | 1 | |||||||||||||||
Yannick Poulain | 0 | Mark King | 4. | |||||||||||||||
Joe Perry | 4. | Joe Perry | 2 | |||||||||||||||
Robbie Williams | 2 | Mark King | 1 | |||||||||||||||
Liu Song | 4. | Mark Selby | 4. | |||||||||||||||
Niech Münstermann | 0 | Liu Song | 1 | |||||||||||||||
Mark Selby | 4. | Mark Selby | 4. | |||||||||||||||
Jamie O'Neill | 1 |
Ćwierćfinały do finałów
Ćwierćfinały Best of 7 Frames |
Półfinał najlepszego z 7 klatek |
Ostateczny najlepszy z 7 klatek |
|||||||||||
Shaun Murphy | 4. | ||||||||||||
Bjorn Haneveer | 3 | ||||||||||||
Shaun Murphy | 4. | ||||||||||||
Mark Williams | 3 | ||||||||||||
Martin Gould | 2 | ||||||||||||
Mark Williams | 4. | ||||||||||||
Shaun Murphy | 4. | ||||||||||||
Mateusz Kanapa | 2 | ||||||||||||
Liang Wenbo | 1 | ||||||||||||
Fergal O'Brien | 4. | ||||||||||||
Fergal O'Brien | 3 | ||||||||||||
Mateusz Kanapa | 4. | ||||||||||||
Mateusz Kanapa | 4. | ||||||||||||
Ricky Walden | 2 |
Finał: Best of 7 Frames Boudewijn Seapark, Brugia , Belgia , 3 października 2010 r. | ||
Shaun Murphy | 4 : 2 | Mateusz Kanapa |
48: 57 , 58 : 17 (58), 63 : 45, 77 : 0 (70), 8: 82 , 108 : 0 ( 104 ) | ||
104 | Najwyższa przerwa | - |
1 | Przerwa stulecia | - |
3 | 50+ przerw | - |
Przerwa stulecia
|
|
Indywidualne dowody
- ^ Nagrody pieniężne i punkty rankingowe . W: worldsnooker.com . Światowe Stowarzyszenie Bilarda i Snookera Zawodowego . Zarchiwizowane z oryginału 6 grudnia 2010 r. Źródło 19 lipca 2012 r.
- ↑ a b Euro Players Tour Championship Event Two (2010) . Snooker.org. Źródło 19 lipca 2012 r.
- ↑ EPTC 2 – Wyniki kwalifikacji . Globalny snooker. Zarchiwizowane z oryginału 14 czerwca 2012 r. Pobrano 20 lipca 2012 r.
- ^ EPTC 2 - losowanie i harmonogram . Globalny snooker. Zarchiwizowane z oryginału 14 czerwca 2012 r. Pobrano 20 lipca 2012 r.
- ↑ 2010 Wieki PTC . Globalny snooker. Zarchiwizowane z oryginału 9 czerwca 2012 r. Pobrano 20 lipca 2012 r.