Stawki Derby

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
The Epsom Derby autorstwa Théodore Géricault (1821)
Camelot wygrywa Derby 2012 (prowadzi grupę pościgową na fioletowo)

W Derby Stakes są znane na całym świecie jako The Derby lub Epsom Derby i są jedną z najstarszych English wyścigów konnych .

Jest to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów płaskich Grupy 1 na świecie dla 3-letnich ogierów i klaczy, biegnący na dystansie 2423 m.

W wielu krajach istnieją porównywalne wyścigi, na przykład Kentucky Derby w USA , Prix ​​du Jockey Club we Francji , Irish Derby i German Derby . Derby są tytułowe dla wielu wydarzeń w sporcie jeździeckim, patrz główny artykuł Derby (sport jeździecki), a nazwa występuje w sporcie zespołowym w kategoriach takich jak derby lokalne . Epsom Derby to jedno z największych wydarzeń sportowych w Wielkiej Brytanii, transmitowane w telewizji na całym świecie.

Derby odbywają się co roku w czerwcu na torze wyścigowym Epsom Downs w Epsom . Epsom Derby to drugi etap brytyjskiej potrójnej korony . Odbędzie się po Gwinei 2000 i przed St. Leger . Zwycięzcy Epsom Derby często rywalizują w lipcu w Nogach Króla Jerzego VI i Królowej Elżbiety, a następnie w październiku biorą udział w Prix ​​de l'Arc de Triomphe we Francji.

historia

Diomed, pierwszy zwycięzca Derby

Już w 1661 r. W angielskim mieście Epsom po raz pierwszy odnotowano wyścig konny , który odbył się na terenie Epsom i Walton Downs .

Epsom Oaks

W 1779 roku Edward Smith Stanley, hrabia Derby, zorganizował tam zawody dla siebie i swoich przyjaciół, w których trzyletnie klacze brały udział w wyścigu ponad półtorej mili i nazwał go The Oaks od jego posiadłości . Wyścig Oaks Stakes odbywa się do dziś na torze wyścigowym Epsom Downs . Epsom Oaks Stakes to wyścig płaski grupy 1 dla 3-letnich klaczy powyżej 2423 m, który odbywa się co roku na początku czerwca.

Epsom Derby

W następnym roku 1780 założono tam kolejną rasę, której celem było wyłonienie najlepszych koni do hodowli i wyścigów. Nazwa Derby powstała po rzucie monetą między hrabią Derby a jego przyjacielem Sir Charlesem Bunbury. Derby wygrało rzut monetą, ale wyścig wygrał Sir Charles Bunbury, który wygrał ze swoim koniem Diomedem . Derby rozgrywane są nadal na dystansie jednej mili angielskiej , czterech stadiów i 10 jardów , czyli 2423 metrów.

Derby zawsze odbywały się w Epsom, z wyjątkiem dwóch wojen światowych. Od 1915 do 1918 roku i od 1940 do 1945 to tor wyścigowy w Newmarket był miejscem, te wyścigi nazywają się New Derby .

Dokumentacja

oszukać

  • Lester Piggott - 9 zwycięstw - Never Say Die (1954), Crepello (1957), St. Paddy (1960), Sir Ivor (1968), Niżyński (1970), Roberto (1972), Empery (1976), The Minstrel (1977) ), Teenoso (1983)

Trener

  • Robert Robson - 7 zwycięstw - Waxy (1793), Tyrant (1802), Papież (1809), Fiszbin (1810), Wąs (1815), Azor (1817), Emilius (1823)
  • John Porter - 7 zwycięstw - Blue Gown (1868), Shotover (1882), St.Blaise (1883), Ormonde (1886), Sainfoin (1890), Common (1891), Flying Fox (1899)
  • Fred Darling - 7 zwycięstw - Captain Cuttle (1922), Manna (1925), Coronach (1926), Cameronian (1931), Bois Roussel (1938), Pont l'Eveque (1940), Owen Tudor (1941)

Zwycięski ojciec

Najbardziej utytułowanym reproduktorem jest Montjeu z czterema zwycięskimi potomkami: Motivator (2005), Authorized (2007), Pour Moi (2011), Camelot (2012) .

Najlepszy czas

Rekordowy czas 2'31 "33 został utrzymany przez Workforce od 2010 roku .

Zwycięzca i miejsce

Od 2000 roku

Australia - zwycięzca Derby 2014
rok zwycięzca kraj ojciec oszukać Trener właściciel druga Trzeci czas
2019 Anthony Van Dyck IrlandiaIrlandia Irlandia Galileo Seamus Heffernan Aidan O'Brien S.Magnier, D.Smith & M.Tabor Madhmoon Japonia 2'33 "38
2018 Mazar Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Nowe podejście William Buick Charlie Appleby Zespół wyścigowy Godolphin Dee Ex Bee Ryczący lew 2'34 "93
2017 Skrzydła Orłów IrlandiaIrlandia Irlandia Dla mnie Padraig Beggy Aidan O'Brien S.Magnier, D.Smith & M.Tabor Cliffs of Moher Włamywacz 2'33 "02
2016 Harzand IrlandiaIrlandia Irlandia Morze Gwiazdy Patrick-J. Smullen Dermot K. Weld Aga Khan IV. Ranger armii amerykańskiej Idaho 2'40 "09
2015 Złoty Róg Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Cape Cross Lanfranco Dettori John Gosden Anthony E. Oppenheimer Jack Hobbs Szturm na gwiazdy 2'32 "32
2014 Australia IrlandiaIrlandia Irlandia Galileo Joseph O'Brien Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Kingston Hill Romsdal 2'33 "63
2013 Władca świata IrlandiaIrlandia Irlandia Galileo Ryan Moore Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Libertarianin Skała Galileo 2'39 "06
2012 Camelot IrlandiaIrlandia Irlandia Montjeu Joseph O'Brien Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Sekwencja główna Astrologia 2'33'90
2011 Dla mnie FrancjaFrancja Francja Montjeu Mickaël Barzalona André Fabre S. Magnier, D. Smith & M. Tabor Treasure Beach Carlton House 2'34 "54
2010 Siła robocza Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo King's Best Ryan Moore Michael Stoute Książę Khalid Abdullah Od pierwszego wejrzenia Rewilding 2'31 "33
2009 Morze Gwiazdy IrlandiaIrlandia Irlandia Cape Cross Michael Kinane John Oxx Christopher Tsui Sława i chwała Masterofthehorse 2'36 "74
2008 Nowe podejście IrlandiaIrlandia Irlandia Galileo Kevin Manning Jim Bolger Księżniczka Haya z Jordanii Tartan Bearer Swobodny podbój 2'36 "50
2007 Upoważniony Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Montjeu Lanfranco Dettori P.Chapple-Hyam Saleh Al Homaizi Eagle Mountain Aqaleem 2'34 "77
2006 Sir Percy Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Znak szacunku Martin Dwyer Marcus Tregoning Anthony Pakenham Dragon Dancer Hala Bek 2'35 "23
2005 Motywator Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Montjeu Johnny Murtagh Michael Bell Royal Ascot Racing Club Spacerować w parku Dubawi 2'35 "69
2004 North Light Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Danehill Kieren Fallon Michael Stoute Ballymacoll Stud Praworządność Niech lew ryczy 2'33 "72
2003 Kris Kin Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Kris S. Kieren Fallon Michael Stoute Saeed Suhail Wielki Gatsby Alamshar 2'33 "35
2002 Wysoki chaparral IrlandiaIrlandia Irlandia Sadler's Wells Johnny Murtagh Aidan O'Brien Sue Magnier i Michael Tabor Hawk Wing Moon Ballad 2'39 "45
2001 Galileo IrlandiaIrlandia Irlandia Sadler's Wells Michael Kinane Aidan O'Brien Sue Magnier i Michael Tabor Golan Tobougg 2'33 "27
2000 Sinndar IrlandiaIrlandia Irlandia Grand Lodge Johnny Murtagh John Oxx Aga Khan IV. Sakhee Beat Hollow 2'36 "75

1950-1999

Shirley Heights , sukces w derbach 1978, Bob Demuyser (1920-2003)
rok zwycięzca kraj ojciec oszukać Trener właściciel druga Trzeci czas
1950 Galcador FrancjaFrancja Francja Djebel Rae Johnstone Charles Semblat Marcel Boussac Książę Simon Podwójne zaćmienie 2'36 "80
1951 Arctic Prince Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Książę Chevalier Chuck Spares Willie Stephenson Joseph McGrath Siostrzeniec Sybil Skrzynka sygnału 2'39 "40
1952 Tulyar Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Teheran Charlie Smirke Marcus Marsh Aga Khan III. Czas gejowski Faubourg II 2'36 "40
1953 Pinza Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Chanteur Sir Gordon Richards Norman Bertie Sir Victor Sassoon aureola Różowy Koń 2'35 "60
1954 Nie poddawaj się Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Nasrullah Lester Piggott Joseph Lawson Robert Sterling Clark Arabska noc Darius 2'35 "80
1955 Phil Drake FrancjaFrancja Francja Admirał Drake Freddie Palmer François Mathet Pani Léon Volterra Panaslipper Akropol 2'39 "80
1956 Lavandin FrancjaFrancja Francja Verso Rae Johnstone Alec Head Pierre Wertheimer Montaval Roistar 2'36 "40
1957 Crepello Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Donatello Lester Piggott Noel Murless Sir Victor Sassoon Ballymoss Fajka pokoju 2'35 "40
1958 Ciężko jeździł Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Twardy sos Charlie Smirke Mick Rogers Sir Victor Sassoon Paddy's Point Nagami 2'41 "20
1959 Partia Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Zatoka Perska Harry Carr Cecil Boyd-Rochfort Sir Humphrey de Trafford Fidalgo Szantung 2'36 "00
1960 St. Paddy Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo aureola Lester Piggott Noel Murless Sir Victor Sassoon Alcaeus Kythnos 2'35 "80
1961 Psidium Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Pardal Roger Poincelet Harry Wragg Etti Plesch Dicta Drake Pardao 2'36 "40
1962 Ostróżka IrlandiaIrlandia Irlandia Nie poddawaj się Neville Sellwood Vincent O'Brien Raymond R. Guest Arcor Le Cantilien 2'37 "60
1963 Relko FrancjaFrancja Francja Tanerko Yves Saint-Martin François Mathet François Dupré Kupiec Venturer Ragusa 2'39 "40
1964 Święty Mikołaj Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Chamossaire Scobie Breasley Mick Rogers John Ismay Indiana Dilettante II 2'41 "98
1965 Ptak morski II FrancjaFrancja Francja Dan Kupidyn Pat Glennon Etienne Pollet Jean Ternynck Meadow Court mówię 2'38 "41
1966 Charlottown Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Charlottesville Scobie Breasley Gordon Smyth Lady Zia Wernher Pretendre Czarny książę II 2'37 "63
1967 Pałac Królewski Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Ballymoss George Moore Noel Murless Jim Joel Ribocco Tarcza do rzutek 2'33 "36
1968 Sir Ivor IrlandiaIrlandia Irlandia Sir Gaylord Lester Piggott Vincent O'Brien Raymond R. Guest Connaught Góra Athos 2'38 "73
1969 Blakeney Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Hethersett Ernie Johnson Arthur M. Budgett Arthur M. Budgett Szewc Prince Regent 2'40 "30
1970 Niżyńskiego IrlandiaIrlandia Irlandia Northern Dancer Lester Piggott Vincent O'Brien Charles W. Engelhard Jr. Gyr Stintino 2'34 "68
1971 Mill Reef Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Nigdy się nie zginaj Geoff Lewis Ian Balding Paul Mellon lipa Irish Ball 2'37 "14
1972 Roberto IrlandiaIrlandia Irlandia Chwała rozumowi Lester Piggott Vincent O'Brien John W. Galbreath Rheingold Pentland Firth 2'36 "09
1973 Morston Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Ragusa Edward Hide Arthur M. Budgett Arthur M. Budgett Cavo Doro Freefoot 2'35 "92
1974 Śnieżny rycerz Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Firestreak Brian Taylor Peter Nelson Sharon Phillips Cesarski Książę Giacometti 2'35 "04
1975 Grundy Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Świetny siostrzeniec Pat Eddery Peter Walwyn Dr Carlo Vittadini Szlachetny Hunza Dancer 2'35 "35
1976 Empery FrancjaFrancja Francja Mglisto szlachetny Lester Piggott Maurice Zilber Nelson Bunker Hunt Relkino Owies 2'35 "69
1977 Minstrel IrlandiaIrlandia Irlandia Northern Dancer Lester Piggott Vincent O'Brien Robert Sangster Hot Grove Rumieniąc się pan młody 2'36 "44
1978 Shirley Heights Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Mill Reef Greville Starkey John Dunlop Hrabia Halifax Hawajski dźwięk Reszta Man 2'35 "30
1979 Troy Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Petingo Willie Carson Dick Hern Michael Sobell i Arnold Weinstock Dickens Hill Północne dziecko 2'36 "59
1980 Henbit Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Hawaje Willie Carson Dick Hern Etti Plesch Mistrzu Willie Rankin 2'34 "77
1981 Shergar Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Świetny siostrzeniec Walter Swinburn Michael Stoute Aga Khan IV. Błyszczący złoty Scyntylujące powietrze 2'44 "21
1982 Złote runo IrlandiaIrlandia Irlandia Niżyńskiego Pat Eddery Vincent O'Brien Robert Sangster Dotykając drewna Silver Hawk 2'34 "27
1983 Teenoso Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Młodość Lester Piggott Geoff Wragg Eric Moller Zamek Carlingford Shearwalk 2'49 "07
1984 Secreto IrlandiaIrlandia Irlandia Northern Dancer Christy Roche David O'Brien Luigi Miglitti El Gran Senor Mighty Flutter 2'39 "12
1985 Wsuwana kotwica Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Shirley Heights Steve Cauthen Henry Cecil Lord Howard de Walden Stowarzyszenie prawnicze Damister 2'36 "23
1986 Shahrastani Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Niżyńskiego Walter Swinburn Michael Stoute Aga Khan IV. Taniec odważny Mashkour 2'37 "13
1987 Punkt odniesienia Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Mill Reef Steve Cauthen Henry Cecil Louis Freedman Mile widziane Bellotto 2'33 "90
1988 Kahyasi Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Ile de Bourbon Ray Cochrane Luca Cumani Aga Khan IV. Burza lodowcowa Doyoun 2'33 "84
1989 Nashwan Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Rumieniąc się pan młody Willie Carson Dick Hern Hamdan Al Maktoum Terimon Cacoethes 2'34 "90
1990 Poszukiwanie sławy Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Rainbow Quest Pat Eddery Roger Charlton Khalid Abdullah Blue Stag Elmaarmul 2'37 "26
1991 Hojny Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Caerleon Alan Munro Paul Cole Książę Fahd bin Salman Marju Gwiazda Gdańska 2'34 "00
1992 Dr Devious Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Ahonoora John Reid Peter Chapple-Hyam Sidney H. Craig St. Jovite Silver Wisp 2'36 "19
1993 Głównodowodzący Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Taniec odważny Michael Kinane Henry Cecil Khalid Abdullah Sędzia niebieski Blues Traveler 2'34 "51
1994 Dostał Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Korona Wodza Willie Carson John Dunlop Hamdan Al Maktoum King's Theatre Pułkownik Collins 2'34 "16
1995 Tarra jagnięca Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Niżyńskiego Walter Swinburn Saeed bin Suroor S. bin Maktoum al Maktoum Tamure Przedstawianie 2'32 "31
1996 Shaamit Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Mtoto Michael Hills William Haggas Khalifa Dasmal Dushyantor Shantou 2'35 "05
1997 Benny the Dip Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Silver Hawk Willie Ryan John Gosden Landon Knight Srebrny Patriarcha Romanow 2'35 "77
1998 Wysoki wzrost Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Wysoki stan Olivier Peslier Luca Cumani Obaid Al Maktoum City Honors Strzałka graniczna 2'33 "88
1999 Przysięga Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Fairy King Kieren Fallon Henry Cecil Thoroughbred Corp. Daliapour Pokonaj wszystkich 2'37 "43

1900-1949

Spy Kop wygrywa derby 1920 (pierwszy plan)
rok zwycięzca oszukać Trener właściciel czas
1900 Diamentowa biuteria Herbert Jones Richard Marsh Książę Walii, później Edward VII. 2:42
1901 Volodyovski Lester Reiff John Huggins William Collins Whitney 2: 40,8
1902 Ard Patrick Skeets Martin Sam kochanie John Gubbins 2: 42,2
1903 Piasek skalny Danny Maher George Blackwell Sir James Miller 2: 42,8
1904 St. Amant Kempton Cannon Alfred Hayhoe Leopold de Rothschild 2: 45,4
1905 Cyceron Danny Maher Percy Peck 5. hrabia Rosebery 2: 39,6
1906 Mięta Danny Maher Peter Gilpin Major Eustace Loder 2: 36,8
1907 Lub przez John Reiff Dr Fred MacCabe Richarda Crokera 2:44
1908 Signorinetta Billy Bullock Edoardo Ginistrelli Edoardo Ginistrelli 2: 39,8
1909 Minoru Herbert Jones Richard Marsh Edward VII 2: 42,7
1910 Lwów Bernard Dillon Alec Taylor Jr. Alfred Cox 2: 35,2
1911 Gwiazda słoneczna George Stern Charles Morton Jack B. Joel 2: 36,8
1912 Tagalie John Reiff Dawson Waugh Walter Raphael 2: 38,8
1913 Aboyeur Edwin Piper Tom Lewis Alan Cunliffe 2: 37,6
1914 Durbar II Matt MacGee Tom Murphy Herman Duryea 2: 38,4
1915 Pomorze Steve Donoghue Charles Peck Solly Joel 2: 32,6
1916 Fifinella Joseph Childs Dick Dawson Sir Edward Hulton 2: 36,6
1917 Gay Crusader Steve Donoghue Alec Taylor Jr. Alfred W. Cox 2: 40,6
1918 Gainsborough Joe Childs Alec Taylor Jr. Lady James Douglas 2: 33,2
1919 Wielka parada Fred Templeman Frank Barling 1. Baron Glaneley 2: 35,8
1920 Spy Kop Frank O'Neil Peter Gilpin Major Giles Loder 2.34.8
1921 humorysta Steve Donoghue Charles Morton Jack B. Joel 2: 36,2
1922 Kapitanie Cuttle Steve Donoghue Fred Darling 1. Baron Woolavington 2: 34,6
1923 papirus Steve Donoghue Bazylia Jarvis Ben Irish 2:38
1924 Sansovino Tommy Weston George Lambton 17. hrabia Derby 2:46
1925 manna Steve Donoghue Fred Darling Henry E. Morris 2: 40,6
1926 Korona Joe Childs Fred Darling 1. Baron Woolavington 2: 47,8
1927 Zadzwoń do chłopca Charlie Elliott Jack Watts Frank Curzon 2: 34,4
1928 Felstead Harry Wragg Ossis Bell Sir Hugo Cunliffe-Owen 2: 34,8
1929 Trigio Joe Marshall Dick Dawson William Barnett 2: 36,4
1930 Blenheim II Harry Wragg Dick Dawson Aga Khan III. 2: 38,2
1931 Kameroński Freddie Fox Fred Darling Arthur Dewar 2: 36,6
1932 Piąty kwietnia Fred Lane Tom Walls Tom Walls 2: 43,2
1933 Hyperion Tommy Weston George Lambton 17. hrabia Derby 2:34
1934 Windsor Lad Charlie Smirke Marcus Marsh Maharaja z Rajpipla 2:34
1935 Bahram Freddie Fox Frank Butters Aga Khan III. 2:36
1936 Mahmoud Charlie Smirke Frank Butters Aga Khan III. 2: 33,8
1937 Południowe słońce Michael Beary Fred Butters Lettice Mary Miller 2: 37,6
1938 Bois Roussel Charlie Elliott Fred Darling Peter Beatty 2: 39,2
1939 Niebieski Piotr Eph Smith Jack Jarvis 6. hrabia Rosebery 2: 36,8
1940 Pont l'Évêque Sam Wragg Fred Darling Fred Darling 2: 30,8
1941 Owen Tudor Billy Nevett Fred Darling Catherine Macdonald-Buchanan 2:32
1942 Watling Street Harry Wragg Walter Earl 17. hrabia Derby 2: 29,6
1943 Prosta umowa Tommy Carey Walter Nightingall Dorothy Paget 2: 30,4
1944 Pęcznienie oceanu Billy Nevett John Jarvis 6. hrabia Rosebery 2:31
1945 Dante Billy Nevett Mathew Peacock Sir Eric Ohlson 2: 26,6
1946 Samolotowy Tommy Lowrey Dick Perryman John E. Ferguson 2: 44,6
1947 Poławiacz pereł George Bridgland Percy Carter Baron Geoffroy de Waldner 2: 38,4
1948 moja miłość Rae Johnstone Richarda Carvera Aga Khan III. & Leon Volterra 2:40
1949 Nimbus II Charlie Elliott George Colling Marion Glenister 2:42

1850-1899

Lord Lyon wygrywający Derby w Epsom w 1866 roku, William Shayer
Isinglass wygrywa Derby 1893, pierwszy etap swojej potrójnej korony
rok zwycięzca oszukać Trener właściciel czas
1850 Voltigeur Praca Marson R. Hill 2. hrabia Zetland 2:50
1851 Teddington Praca Marson Alec Taylor Sr. Sir Joseph Hawley 2:51
1852 Daniel O'Rourke Frank Butler John Scott John Bowes 3:20
1853 Zachodnia Australia Frank Butler John Scott John Bowes 2:55
1854 Andover Alfred Day John Day Jr. John Gully 2:52
1855 Wild Dayrell Robert Sherwood Rickaby Francis Popham 2:54
1856 Ellington Tom Aldcroft Tom Dawson Admirał Octavius ​​Vernon Harcourt 3:40
1857 Flash Bonny Jack Charlton William I'Anson William I'Anson 2:45
1858 Beadsman John Wells George Manning Sir Joseph Hawley 2:54
1859 Musjid John Wells George Manning Sir Joseph Hawley 2:59
1860 Thormanby Harry Custance Mathew Dawson James Merry 2:55
1861 Kettledrum Ralph Bullock Oates Pułkownik Charles Towneley 2:45
1862 Caractacus John Parsons Robert Smith Charles Snewing 2:45
1863 Makaron Tom Chaloner Godding Richard Naylor 2:50
1864 Blair Athol Jim Snowden William I'Anson William I'Anson 2:43
1865 Gladiateur Harry Grimshaw Tom Jennings, Sr. Comte Frédéric de Lagrange 2:46
1866 Lord Lyon Harry Custance James Dover Richard Sutton 2:50
1867 Pustelnik John Daley Właśnie Henry Chaplin 2:42
1868 Niebieska suknia John Wells John Porter Sir Joseph Hawley 2:43
1869 Pretendent John Osborne Tom Dawson John Johnstone 2:52
1870 Kingcraft Tom French Mathew Dawson 6. Wicehrabia Falmouth 2:45
1871 Favonius Tom French Joseph Hayhoe Baron Mayer de Rothschild 2:50
1872 Cremorne Charlie Maidment Williama Gilberta Henry Savile 2:45
1873 Doncaster Fred Webb Robert Peck James Merry 2:50
1874 George Frederick Harry Custance Tom Leader WS Cartwright 2:46
1875 Galopin Jack Morris John Dawson Gusztáv Batthyány 2:48
1876 Kisber Charlie Maidment Joseph Hayhoe Alexander Baltazzi 2:44
1877 Silvio Fred Archer Mathew Dawson 6. Wicehrabia Falmouth 2:50
1878 Sefton Harry Constable Alec Taylor Sr. William Stirling Crawfurd 2:56
1879 Sir Bevys George Fordham Joseph Hayhoe Lionel de Rothschild 3:20
1880 Bend Or Fred Archer Robert Peck 1.książę Westminsteru 2:46
1881 Irokezi Fred Archer Jacob Pincus Pierre Lorillard IV 2:50
1882 Shotover Tom Cannon John Porter 1.książę Westminsteru 2:45
1883 St. Blaise Tom Cannon John Porter Sir Frederick Johnstone 2:48
1884 = Kombajn Sam Loates James Jewitt Sir J. Willoughby 2:46
= St. Gatien Charlie Wood Robert Sherwood Jack Hammond
1885 Melton Fred Archer Mathew Dawson 20. Baron Hastings 2:44
1886 Ormonde Fred Archer John Porter 1.książę Westminsteru 2:45
1887 Wesołych Hampton Jack Watts Martin Gurry George Baird 2:43
1888 Ayrshire Fred Barrett George Dawson 6. Książę Portland 2:43
1889 Donovan Tommy Loates George Dawson 6. Książę Portland 2:44
1890 Sainfoin Jack Watts John Porter Sir James Miller 2:49
1891 Wspólny George Barrett John Porter Sir Frederick Johnstone 2:56
1892 Sir Hugo Fred Allsopp Tom Wadlow 3. hrabia Bradford 2:44
1893 Klej rybi Tommy Loates James Jewitt Harry LB McCalmont 2:43
1894 Ladas Jack Watts Mathew Dawson 5. hrabia Rosebery 2:45
1895 Sir Visto Sam Loates Mathew Dawson 5. hrabia Rosebery 2:43
1896 persimmon Jack Watts Richard Marsh Książę Walii, później Edward VII. 2:42
1897 Galtee More Charlie Wood Sam kochanie John Gubbins 2:44
1898 Jeddach Otto Madden Richard Marsh James Larnach 2:47
1899 Latający lis Morny Cannon John Porter 1.książę Westminsteru 2:42

1800-1849

Champion, zwycięzca Derby z 1800 r., Grawerowanie według obrazu Johna Notta Sartoriusa (1759–1828)
Wąs , zwycięzca
derbów 1815, syn zwycięzcy derbów 1793 Waxy i
pełny brat zwycięzcy derbów 1810 Whalebone ,
obraz Johna Fredericka Herringa seniora
rok zwycięzca oszukać Trener właściciel czas
1800 mistrz Bill Clift Tom Perren Christophera Wilsona
1801 Eleanor John Saunders J. Frost Sir Charles Bunbury
1802 Tyran Frank Buckle Robert Robson 3. Książę Grafton
1803 Tak samo Bill Clift John Lonsdale Sir Hedworth Williamson
1804 Hannibal Bill Arnull Frank Neale 3. hrabia Egremont
1805 Kardynał Beaufort Denni Fitzpatrick Dixon Boyce 3. hrabia Egremont
1806 Paryż John Shepherd Richard Prince 3. Baron Foley
1807 Wybór John Arnull Dixon Boyce 3. hrabia Egremont
1808 Patelnia Frank Collinson John Lonsdale Sir Hedworth Williamson
1809 Papież Tom Goodison Robert Robson 3. Książę Grafton
1810 Fiszbin Bill Clift Robert Robson 3. Książę Grafton
1811 Fantom Frank Buckle James Edwards Sir John Shelley
1812 Octavius Bill Arnull Dixon Boyce Robert Ladbroke
1813 Smolensko Tom Goodisson Kucanie Sir Charles Bunbury
1814 Blucher Bill Arnull Dixon Boyce 2. Baron Stawell
1815 Wąsy Tom Goodison Robert Robson 4. Książę Grafton
1816 Książę Leopold Will Wheatley William Butler książę Yorku
1817 Azor Jem Robinson Robert Robson John Payne
1818 Sam Sam Chifney Jr. W. Chifney Thomas Thornhill
1819 Tejrezjasz Bill Clift Richard Prince 4. Książę Portland
1820 Marynarz Sam Chifney Jr. W. Chifney Thomas Thornhill
1821 Gustavus Sam Day Kucanie John Hunter
1822 Mojżesz Tom Goodison William Butler książę Yorku
1823 Emilius Frank Buckle Robert Robson John Udney
1824 Cedric Jem Robinson James Edwards Sir John Shelley
1825 Middleton Jem Robinson Edwards 5. hrabia Jersey
1826 Piesek salonowy George Dockeray Ptak 3. hrabia Egremont
1827 Mameluke Jem Robinson Edwards 5. hrabia Jersey
1828 Cadland Jem Robinson Dixon Boyce 5. Książę Rutland
1829 Frederick John Forth John Forth William Gratwicke
1830 Priam Sam Day William Chifney William Chifney
1831 spaniel Will Wheatley J. Rogers Wicehrabia Lowther
1832 St. Giles Bill Scott J. Webb Robert Ridsdale
1833 Niebezpieczny Jem Chapple I. Sadler Isaac Sadler
1834 Pełnomocnik Patrick Connolly G. Payne Stanlake Batson
1835 W wieku Bill Scott John Scott John Bowes
1836 Bay Middleton Jem Robinson John Edwards 5. hrabia Jersey
1837 Fosfor George Edwards J. Doe 4. Baron Berners
1838 Amato Jem Chapple Ralph Sherwood Sir Gilbert Heathcote
1839 Bloomsbury Sim templeman William Ridsdale William Ridsdale
1840 Little Wonder William Macdonald John Forth David Robertson
1841 Koronacja Patrick Connolly Malarz Abraham Rawlinson
1842 Attila Bill Scott John Scott Generał Anson
1843 Cotherstone Bill Scott John Scott John Bowes
1844 Orlando Nat Flatman bednarz Pułkownik Jonathan Peel
1845 Wesoły monarcha Foster Bell John Forth William Gratwicke
1846 Pyrrus Pierwszy Sam Day John Day John Gully 2:55
1847 Kozak Sim templeman John Day Jr. TH Pedley 2:52
1848 Komża Sim templeman John Kent 3. wicehrabia Clifden 2:48
1849 Latający Holender Charlie Marlow Fobert 13. hrabia Eglinton 3:00

1780-1799

Skyscraper, zwycięzca Derby z 1789 roku
rok zwycięzca oszukać Trener właściciel czas
1780 Diomed Sam Arnull R. Teasdale Sir Charles Bunbury
1781 Młode zaćmienie Charles Hindley Dennis O'Kelly
1782 Morderca Sam Arnull Frank Neale 3. hrabia Egremont
1783 Saltram Charles Hindley Frank Neale John Parker, 1. baron Boringdon
1784 sierżant John Arnull Dennis O'Kelly
1785 Aimwell Charles Hindley John Pratt 1. hrabia Clermont
1786 szlachetny J. White Frank Neale Tommy Panton
1787 Sir Peter Teazle Sam Arnull Saunders 12.hrabia Derby
1788 Sir Thomas William South Frank Neale Jerzego IV
1789 Drapacz chmur Sam Chifney, Sr. Matt Stephenson 5. Książę Bedford
1790 Rhadamanthus John Arnull John Pratt 1. hrabia Grosvenor
1791 Chętny Matt Stephenson Matt Stephenson 5. Książę Bedford
1792 John Bull Frank Buckle John Pratt 1. hrabia Grosvenor
1793 Woskowy Bill Clift Robert Robson Sir Ferdinando Poole
1794 Daedalus Frank Buckle John Pratt 1. hrabia Grosvenor
1795 Rozłóż orzeł Anthony Wheatley Richard Prince Sir Frank Standish
1796 Didelot John Arnull Richard Prince Sir Frank Standish
1797 Colt użytkownika Fidget John Singleton Matt Stephenson 5. Książę Bedford
1798 Sir Harry Sam Arnull Frank Neale Joseph Cookson
1799 Arcyksiążę John Arnull Richard Prince Sir Frank Standish

Zobacz też

Portal: Sporty jeździeckie  - przegląd treści Wikipedii na temat sportów jeździeckich

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Tłumy gromadzą się w Epsom na Dzień Derby . Wiadomości BBC.
  2. BBC Worldwide oferuje międzynarodowe prawa telewizyjne do Epsom Derby . Sportowe kal.
  3. zarchiwizowanych skopiować ( pamiątkę z oryginałem od 14 listopada 2011 roku w Internet Archive ) Info: archiwum Link został wstawiony automatycznie i nie została jeszcze sprawdzona. Sprawdź oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a następnie usuń to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.epsomdowns.co.uk
  4. Strona 135 , The Hidden Places of East Anglia: Inclusive Essex, Suffolk, Norfolk i Cambridgeshire, Barbara Vesey, 2003, Travel Publishing, ISBN 1-902007-91-3