Europejskie Igrzyska Halowe 1966
The 1st European Indoor Games rozgrywane były w dniu 27 marca 1966 roku w Westfalenhallen w Dortmundzie . Była prekursorem organizacji Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce .
Mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Barrie Kelly | GBR | 6.6 |
2 | Heinz Erbstößer | NRD | 6.6 |
3 | Viktor Kassatkin | URS | 6.6 |
4 | Jürgen Schröter | FRG | 6.7 |
5 | Ramón Magariños | ESP | 6.8 |
6th | Hans Hönger | SUI | 6.8 |
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Koch | NRD | 47.9 |
2 | Dzieci Manfreda | FRG | 48.3 |
3 | Wassyl Anissimow | URS | 49,0 |
4 | Nicolas nad głową | GBR | 49,0 |
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Noel Carroll | IRL | 1: 49,7 |
2 | Tomáš Jungwirth | TCH | 1: 50,8 |
3 | Herbert Missalla | FRG | 1: 51,0 |
4 | Alberto Esteban | ESP | 1: 51,3 |
5 | Gérard Vervoort | FRA | 1: 52,4 |
6th | Imre Nagy | HUN | 1: 52,9 |
Arnd Kruger | FRG | DNF |
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | John Whetton | GBR | 3: 43,8 |
2 | Oleg Raiko | URS | 3: 46,7 |
3 | Ulf Högberg | SWE | 3: 47,2 |
4 | Karl Eyerkaufer | FRG | 3: 47,3 |
5 | Klaus Prenner | FRG | 3: 48,3 |
6th | Francesco Bianchi | ITA | 3: 49,9 |
7th | Claude Damoiseaux | BEL | 3: 57,5 |
8th | Jorge González | ESP | 4: 06.4 |
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Harald Norpoth | FRG | 7: 56,0 |
2 | Siegfried Herrmann | NRD | 7: 57,2 |
3 | István Kiss | HUN | 8: 05,0 |
4 | Alan Simpson | GBR | 8: 06,6 |
5 | Werner Girke | FRG | 8: 06,6 |
6th | Gärderud jest inny | SWE | 8: 12,8 |
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Eddy Ottoz | ITA | 7.7 |
2 | Mike Parker | GBR | 7.8 |
3 | Hinrich John | FRG | 7.9 |
4 | Wiaczesław Skomorochow | URS | 7.9 |
5 | Giovanni Cornacchia | ITA | 7.9 |
6th | Milan Čečman | TCH | 8.0 |
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Valery Skvortsov | URS | 2.17 |
2 | Wolfgang Schillkowski | FRG | 2.11 |
3 | Kjell-Åke Nilsson | SWE | 2.08 |
4 | Rudolf Baudis | TCH | 2.08 |
5 | Ingomar Sieghart | FRG | 2.05 |
6th | Branko Vivod | YUG | 2.05 |
7th | Jón Þordur Ólafsson | ISL | 2.00 |
8th | Benny Andreassen | THE | 2.00 |
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Hennadij Blesnizow | URS | 4.90 |
2 | Rudolf Tomášek | TCH | 4.80 |
3 | Pure Liese | FRG | 4.70 |
4 | Pole Igora | URS | 4.60 |
5 | Miguel Consegal | ESP | 4.40 |
6th | Claus Schiprowski | FRG | 4.40 |
7th | Maurice Houvion | FRA | 4.40 |
8th | Daniel Borrey | BEL | 4.40 |
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Igor Ter-Ovanesjan | URS | 8.23 |
2 | Armin Baumert | FRG | 7.79 |
3 | Jochen Eigenherr | FRG | 7.63 |
4 | Luis Felipe Areta | ESP | 7.52 |
5 | Jean Cochard | FRA | 7.44 |
6th | Hermann Latzel | FRG | 7.43 |
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Șerban Ciochină | ROU | 16.43 |
2 | Michael Sauer | FRG | 16.35 |
3 | Petr Nemšovský | TCH | 16.28 |
4 | Giuseppe Gentile | ITA | 16.25 |
5 | Hans-Jürgen Rückborn | NRD | 15,96 |
6th | Henrik Kalocsai | HUN | 15.84 |
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Vilmos Varjú | HUN | 19.05 |
2 | Dieter Hoffmann | NRD | 18.25 |
3 | Jíři Skobla | TCH | 18.08 |
4 | Tomislav Šuker | YUG | 17,88 |
5 | Jaroslav Šmíd | TCH | 17,71 |
6th | Bengt Christiansson | SWE | 17.23 |
Przekaźnik 4 x 320 metrów
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Niemcy |
Jörg Jüttner Rainer Kunter Hans Reinermann Jens Ulbricht |
2: 30.1 |
2 | Czechosłowacja |
Miroslav Veruk Juraj Demeč Ladislav Kříž Josef Trousil |
2: 31,0 |
Przekaźnik 1600 metrów (4 + 3 + 2 + 1 okrążenia)
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Niemcy |
Leonhard Händl Werner Krönke Rolf Krüsmann Jürgen Schröter |
3: 22,0 |
2 | Włochy |
Bruno Bianchi Sergio Bello Sergio Ottolina Ippolito Giani |
3: 22,2 |
3 | Belgia |
Werner Oijzers Willy Vandewyngaerden Georges Wijnants Albert van Hoorn |
3: 27,2 |
Kobiety
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Margit Nemesházi | HUN | 7.3 |
2 | Galina Mitrochina | URS | 7.3 |
3 | Mary Rand | GBR | 7.4 |
4 | Dorothee Sander | FRG | 7.4 |
5 | Hannelore Trabert | FRG | 7.5 |
6th | Ljiljana Petnjarić | YUG | 7.5 |
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Helga Henning | FRG | 56.9 |
2 | Libuše Macounová | TCH | 57.2 |
3 | Maeve Kyle | IRL | 57.3 |
4 | Christine Linz | FRG | 57.7 |
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Zsuzsa Szabó | HUN | 2: 07,9 |
2 | Karin Kessler | FRG | 2: 10,8 |
3 | Marie Ingrová | TCH | 2: 11,6 |
4 | Anni Pede | FRG | 2: 12,9 |
5 | Jette Andersen | THE | 2: 13,8 |
6th | Ursula Brodbeck | SUI | 2: 17,4 |
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Irina Press | URS | 8.1 |
2 | Gundula Diel | NRD | 8.4 |
3 | Inge Schell | FRG | 8.4 |
4 | Marlène Canguio | FRA | 8.5 |
5 | Françoise Masse | FRA | 8.5 |
6th | Alena Hiltscherová | TCH | 8.6 |
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Iolanda Balaș | ROU | 1.76 |
2 | Olga Gere-Pulic | YUG | 1.73 |
3 | Ilia Hans | FRG | 1.65 |
4 | Mary Rand | GBR | 1.65 |
5 | Geneviève Laureau | FRA | 1.65 |
6th | Nevenka Mrinjek | YUG | 1.65 |
7th | Marjan Thomas | NED | 1.60 |
8th | Mária Faithová | TCH | 1.60 |
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Tatiana Shchelkanova | URS | 6.73 |
2 | Mary Rand | GBR | 6.53 |
3 | Heide Rosendahl | FRG | 6.49 |
4 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.01 |
5 | Oddrun Hokland | ANI | 5.93 |
6th | Meta anteny | SUI | 5.83 |
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Margitta Gummel | NRD | 17.30 |
2 | Tamara Press | URS | 17.00 |
3 | Nadezhda Tschischowa | URS | 16.95 |
4 | Irina Press | URS | 16.38 |
5 | Judit Bognár | HUN | 15.90 |
6th | Marlene Klein | FRG | 15.63 |
Przekaźnik 4 x 160 metrów
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | BR Niemcy |
Renate Meyer Erika Rost Hannelore Trabert Kirsten Roggenkamp |
1: 18,4 |
2 | Jugosławia |
Ljiljana Petnjarić Marijana Lubej Jelisaveta Đanić Olga Šikovec |
1: 21,7 |
3 | Czechosłowacja |
Libuše Macounová Alena Hiltscherová Eva Kucmanová Eva Lehocká |
1: 22,3 |
Stół medalowy
Stół medalowy | |||||
Plats | kraj | złoto | srebro | brązowy | całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | ZSRR | 5 | 3 | 3 | 11 |
2 | Republika Federalna Niemiec | 4 | 5 | 7th | 16 |
3 | Węgry | 3 | 0 | 1 | 4 |
4 | NRD | 2 | 4 | 0 | 6th |
5 | Wielka Brytania | 2 | 2 | 2 | 6th |
6th | Rumunia | 2 | 0 | 0 | 2 |
7th | Irlandia | 1 | 0 | 1 | 2 |
8th | Włochy | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Czechosłowacja | 0 | 4 | 4 | 8th |
10 | Jugosławia | 0 | 2 | 0 | 2 |
11 | Szwecja | 0 | 0 | 2 | 2 |
linki internetowe
- 1. Europejskie mecze halowe , wyniki na stronie Maika Richtera
- Halowe mistrzostwa Europy mężczyzn w klasie gbrathletics
- Halowe Mistrzostwa Europy Kobiet w klasie gbrathletics