Nagrody Grammy 2008
10 lutego 2008 roku w Staples Center w Los Angeles wręczono nagrody Grammy 2008 . Było to wielkie wydarzenie jubileuszowe: po raz 50. najważniejsza amerykańska nagroda muzyczna została przyznana najlepszym artystom minionego roku muzycznego, zdaniem jury. Tym razem doceniono osiągnięcia z okresu od 1 października 2006 do 30 września 2007.
Dwie nowe kategorie (Najlepszy Latynoski Album Miejski i Najlepszy Album z Zydeco lub Cajun Music ) zwiększyły liczbę Grammy do nowego wysokiego poziomu 110, rozłożonych na 31 polach. W rzeczywistości przyznano 111 trofeów, ponieważ w kategorii Best Gospel Performance było dwóch zwycięzców z równymi głosami.
Wielką gwiazdą jubileuszowej ceremonii była Angielka Amy Winehouse , która z sześciu nominacji wygrała pięć kategorii, w tym trzy z czterech głównych kategorii. Jednak nie była obecna na imprezie, ale była związana tylko z londyńskim klubem, ponieważ wcześniej pojawiły się problemy z jej wizą. Ponadto jej producent Mark Ronson otrzymał tytuł Producenta Roku. Herbie Hancock niespodziewanie wygrał album roku . His River: The Joni Letters był pierwszym albumem jazzowym, który wygrał tę główną kategorię.
Największe sukcesy artysta hip-hopowy po raz kolejny odniósł Kanye West , który wygrał cztery z pięciu kategorii rapu. Były rockman Bruce Springsteen otrzymał trzy nagrody, Alicia Keys i Chaka Khan otrzymały po dwie nagrody Grammy w dziedzinie R&B.
Główne kategorie
Singiel roku (Rekord Roku):
- „ Rehab ” Amy Winehouse
- Nominowani zostali również:
- „ Niezastąpiony ” Beyoncé
- „ The Pretender ” od Foo Fighters
- „ Parasol ” Rihanny z udziałem Jay-Z
- „Co się dzieje… nadchodzi” Justina Timberlake'alak
Album Roku:
- Rzeka: The Joni Letters przez Herbie Hancock
- Nominowani zostali również:
- Echa, cisza, cierpliwość i łaska z Foo Fighters
- Te dni , Vince Gill
- Ukończenie studiów z Kanye West
- Powrót do czerni autorstwa Amy Winehouse
Piosenka Roku:
- „ Rehab ” autorstwa Amy Winehouse (autor: Amy Winehouse)
- Nominowani zostali również:
- „Before He Cheats” Carrie Underwood (Autorzy: Josh Kear, Chris Tompkins)
- „Hey There Delilah” z Plain White T’s (autor: Tom Higgenson)
- „Like A Star” Corinne Bailey Rae (autor: Corinne Bailey Rae)
- „ Parasol ” Rihanny z udziałem Jaya-Z (autorzy: Shawn Carter, Kuk Harrell, Terius Nash , Christopher Stewart)
Najlepszy nowy artysta:
- Amy Winehouse
- Nominowani zostali również:
Muzyka pop
Najlepszy popowy występ wokalny kobiet – pop :
- „ Rehab ” Amy Winehouse
- Nominowani zostali również:
- „Candyman” autorstwa Christiny Aguilera
- „1, 2, 3, 4” autorstwa Feist
- „ Duże dziewczyny nie płaczą ” autorstwa Fergie
- „ Powiedz to dobrze ” Nelly Furtado
Najlepszy męski występ wokalny - Pop (Najlepszy męski występ wokalny):
- „Co się dzieje… nadchodzi” Justina Timberlake'alak
- Nominowani zostali również:
- „Wszystko” Michaela Bublé
- „Wiara” Johna Mayera
- „Dance Tonight” Paula McCartneya
- „Niesamowite” autorstwa Seal
Najlepszy występ duetu lub grupy z wokalem - Pop (Najlepszy występ popowy duetu lub grupy z wokalem):
- „Makes Me Wonder” autorstwa Maroon 5
- Nominowani zostali również:
- „(You Want To) Make a Memory” Bon Jovi
- „Dom” autorstwa Daughtry
- „Hey There Delilah” z Plain White T’s
- „Okno na niebie” autorstwa U2
Najlepsza współpraca z wokalami - Pop (Best Pop Collaboration With Vocals):
- „Gone Gone Gone (Done Moved On)” autorstwa Roberta Planta i Alison Krauss
- Nominowani zostali również:
- „Steppin 'Out” Tony'ego Bennetta i Christiny Aguilera
- „Piękna kłamca” Beyoncé i Shakira
- „Słodka ucieczka” Gwen Stefani i Akon
- „Give It To Me” autorstwa Timbalanda z udziałem Nelly Furtado i Justina Timberlake'a
Najlepsze wykonanie instrumentalne - Pop (Najlepsze wykonanie instrumentalne w stylu pop):
- „Tydzień zeszłego lata” Joni Mitchell
- Nominowani zostali również:
- „Off The Grid” autorstwa Beastie Boys
- „Paris Sunrise # 7” Bena Harpera & The Innocent Criminals
- „Over The Rainbow” Dave Koz
- „Proste przyjemności” Spyro Gyra
Najlepszy album instrumentalny – pop (Najlepszy album instrumentalny muzyki pop):
- „Pomieszanie” Beastie Boys
- Nominowani zostali również:
- „Włochy” Chrisa Botti
- „W kinie” Dave Koz
- „Good to Go-Go” autorstwa Spyro Gyra
- „Podróż w obie strony” Kirka Whaluma
Najlepszy album wokalny – pop (Najlepszy album wokalny muzyki pop):
- „ Powrót do czerni ” autorstwa Amy Winehouse
- Nominowani zostali również:
- „ Zagubiona autostrada ” autorstwa Bon Jovi
- „ Przypomnienie ” Feist
- „ To nie będzie niedługo, niedługo ” autorstwa Maroon 5
- „Pamięć prawie pełna” Paula McCartneya
Taniec
Najlepsze nagranie taneczne (Najlepsze nagranie taneczne):
- „Love Stoned / I Think She Knows” Justina Timberlake'a (producenci: Nate Hills , Timbaland , Justin Timberlake; mix: Jimmy Douglass, Timbaland)
- Nominowani zostali również:
- „Do It Again” Chemical Brothers (producenci: Tom Rowlands, Ed Simons)
- „TANIEC” Justice (producenci / mix: Gaspard Augé, Xavier de Rosnay)
- „Love Today” Miki (producenci: Jodi Marr, John Merchant, Greg Wells, Mika; Mix: Greg Wells)
- „ Don’t Stop the Music ” Rihanny (producent: StarGate; Mix: Phil Tan)
Najlepszy album elektroniczny / taneczny (Najlepszy album elektroniczny / taneczny):
- Jesteśmy nocą Chemical Brothers
- Nominowani zostali również:
- † przez sprawiedliwość
- Sound Of Silver z LCD Soundsystem
- Jesteśmy pilotami z lśniących pistoletów zabawkowych
- Elementy życia autorstwa Tiesto
Tradycyjny pop
Najlepszy album wokalny – tradycyjny pop (najlepszy tradycyjny pop wokalny album):
- Call Me Nieodpowiedzialny przez Michael Bublé
- Nominowani zostali również:
- Cool Yule autorstwa Bette Midler
- Trav'lin 'Light by Queen Latifah
- Live In Concert 2006 przez Barbra Streisand
- James Taylor Na Boże Narodzenie autorstwa Jamesa Taylora
Spódnica
Najlepszy solowy występ wokalny – rock (Najlepszy solowy występ wokalny rocka):
- „Radio znikąd” Bruce'a Springsteena
- Nominowani zostali również:
- „Czas zegarowy” Beck by
- „Tylko mama wie” Paula McCartneya
- „Nasz kraj” Johna Mellencamp
- „Chodź” Lucindy Williams
Najlepszy występ duetu lub grupy z wokalem - Rock (Najlepszy występ rockowy duetu lub grupy z wokalem):
- „Icky Thump” z White Stripes
- Nominowani zostali również:
- „To nie koniec” autorstwa Daughtry
- „Bohater klasy robotniczej” Green Day
- Gdyby wszystkim zależało na Nickelback
- „Natychmiastowa karma” od U2
Najlepsza wydajność w hard rock (Najlepsza wydajność w hard rock):
- „ The Pretender ” od Foo Fighters
- Nominowani zostali również:
- „Słodka ofiara” autorstwa Evanescence
- „Nie chcę się zatrzymać” Ozzy Osbourne
- „Chorzy, chorzy, chorzy” z Queens of the Stone Age
- „Garnek” autorstwa Tool
Najlepsza wydajność metalu (najlepsza wydajność metalu):
- „Final Six” autorstwa Slayer
- Nominowani zostali również:
- „Nic nie zostało” autorstwa As I Lay Dying
- „Nigdy nie kończące się wzgórze” autorstwa King Diamond
- „Estetyka nienawiści” autorstwa Machine Head
- „Odkupienie” z Shadows Fall
Najlepsze wykonanie rocka instrumentalnego ( Best Rock Instrumental Performance ):
- „Pewnego razu na zachodzie” Bruce'a Springsteena
- Nominowani zostali również:
- „The Ecstasy Of Gold” Metalliki
- „Złośliwy narcyzm” Rush
- „Zawsze ze mną, zawsze z tobą” Joe Satriani
- „Pieśń o nastawieniu” Steve Vai
Najlepsza piosenka rockowa (Najlepsza piosenka rockowa):
- „Radio Nowhere” Bruce'a Springsteena (autor: Bruce Springsteen)
- Nominowani zostali również:
- „Come On” Lucindy Williams (autor: Lucinda Williams)
- „Icky Thump” z White Stripes (autor: Jack White )
- „To nie koniec” autorstwa Daughtry (autorzy: Chris Daughtry, Gregg Wattenberg, Mark Wilkerson, Brett Young)
- „The Pretender” Foo Fighters (autorzy: Dave Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett)
Najlepszy album rockowy (Najlepszy album rockowy):
- Echa, cisza, cierpliwość i łaska z Foo Fighters
- Nominowani zostali również:
- Córka przez Córkę
- Odrodzenie przez John Fogerty
- Magia Bruce'a Springsteena
- Błękitne niebo z Wilco
alternatywny
Najlepszy album alternatywny ( Najlepszy album muzyki alternatywnej ):
- Icky Thump z białych pasków
- Nominowani zostali również:
- W porządku, Kadr z Lily Allen
- Neonowa Biblia z Arcade Fire
- Volta autorstwa Björk
- Przekonywanie nocy z dala od Shins
Rhythm & Blues
Najlepszy żeński występ wokalny - R&B (Najlepszy żeński występ wokalny R&B):
- Nikt przez Alicię Keys
- Nominowani zostali również:
- Just Fine autorstwa Mary J. Blige
- Kiedy cię widzę autorstwa Fantasia
- Jeśli mam swoją drogę autorstwa Chrisette Michele
- Hate On Me autorstwa Jill Scott
Najlepszy męski występ wokalny - R&B (Najlepszy męski występ wokalny R&B):
- „Future Baby Mama” Prince
- Nominowani zostali również:
- „Kobieta” Raheema DeVaughn
- "BUDDY" Musiq Soulchild
- „Ze względu na ciebie” Ne-Yo
- „Proszę nie odchodź” od Tanka
Najlepszy występ duetu lub grupy z wokalem - R&B (Najlepszy występ R&B w duecie lub grupie z wokalem):
- „Bez szacunku” Chaki Khan z udziałem Mary J. Blige
- Nominowani zostali również:
- „Ta sama dziewczyna” R. Kelly z udziałem Usher Us
- „ Hate That I Love You ” Rihanny z udziałem Ne-Yo
- „Baby” Angie Stone z udziałem Betty Wright
- „Barman” T-Paina z udziałem Akon
Najlepszy występ wokalny – tradycyjny R&B (Najlepszy tradycyjny wokalny R&B):
- „In My Songs” Geralda Leverta
- Nominowani zostali również:
- „Walk A Mile In My Shoes” Otis Clay
- „Cała noc” autorstwa Randy'ego Crawforda i Joe Sample
- „Przepraszam” Ann Nesby
- „Jestem twoim mężczyzną” Ryana Shawa
Najlepsza wydajność miejska / alternatywna (najlepsza wydajność miejska / alternatywna):
- „Dreamin” Lupe Fiasco z udziałem Jill Scott
- Nominowani zostali również:
- „Make A Baby” Viktera Duplaix
- „To jest droga świata” autorstwa Dwele
- „Fantasy” autorstwa Me'shell Ndegeocello
- Sen Alicji Smith
Najlepsza piosenka R&B (Najlepsza piosenka R&B):
- „Nikt” Alicia Keys (Autorzy: Brudny Harry, Kerry Brothers, Alicia Keys)
- Nominowani zostali również:
- „Piękny kwiat” autorstwa India.Arie (Autorzy: India Arie Simpson, Joyce Simpson)
- „ Hate That I Love You ” Rihanny z udziałem Ne-Yo (Autorzy: MS Eriksen, TE Hermansen, Shaffer Smith)
- „Teachme” Musiq Soulchild (autorzy: Ivan Barias, Adam W. Blackstone, Randall C. Bowland, Carvin Haggins, Johnnie Smith II, Corey Latif Williams)
- When I See You autorstwa Fantasia (Autorzy: Louis Biancaniello, Waynne Nugent, Erika Nuri, Kevin Risto, Janet Sewel, Sam Watters)
Najlepszy album R&B (Najlepszy album R&B):
- Funk This autorstwa Chaki Khan
- Nominowani zostali również:
- Zgubione i odnalezione przez Ledisi
- Luvanmusiq autorstwa Musiq Soulchild
- Prawdziwa rzecz Jill Scott
- Seks, miłość i ból ze zbiornika
Najlepszy współczesny album R&B (Najlepszy współczesny album R&B):
- Przez Ciebie Ne-Yo
- Nominowani zostali również:
- Skazany przez Akon
- Tak jak ty autorstwa Keyshii Cole
- Fantazja z Fantazji
- East Side Story przez Emily Króla
kuks
Najlepszy solowy występ - Rap (Najlepszy rapowy występ solo):
- „Silniejszy” Kanye Westa
- Nominowani zostali również:
Najlepszy występ duetu lub grupy - Rap (Najlepszy występ rapowy duetu lub grupy):
- „Southside” autorstwa Commona z udziałem Kanye Westa
- Nominowani zostali również:
Best Cooperation - rap / piosenka (Best Rap / Sung Collaboration):
- „ Parasol ” Rihanny wyczyn. Jay Z
- Nominowani zostali również:
- „I Wanna Love You” autorstwa Akona wyczyn. Snoop Dogg
- „ Pocałuj pocałunek ” Chrisa Browna i T-Paina
- „Let It Go” Keyshii Cole wyczyn. Missy Elliott i Lil „Kim
- „Dobre życie” Kanye Westa z udziałem T-Pain
Najlepsza piosenka rapowa (Najlepsza piosenka rapowa):
- „Dobre życie” Kanye Westa z udziałem T-Paina (autorzy: Aldrin Davis, Mike Dean, Faheem Najm , Kanye West)
- Nominowani zostali również:
- „Ayo Technology” autorstwa 50 Cent z udziałem Justina Timberlake'a i Timbalanda (autorzy: Nate Hills , Curtis Jackson , Timothy Mosley , Justin Timberlake)
- „Wielkie rzeczy Poppin” (Do It) TI (Autorzy: Clifford Harris , Byron Thomas)
- „Can't Tell Me Nothing” Kanye Westa (autor: Aldrin Davis, Kanye West)
- „Crank That (Soulja Boy)” Soulja Boy (autorzy: Soulja Boy)
Najlepszy album rapowy (Najlepszy album rapowy):
- Ukończenie studiów z Kanye West
- Nominowani zostali również:
- Znajdowanie na zawsze przez Common
- Królestwo Come przez Jay-Z
- Hip Hop jest martwy przez Nas
- TI vs TIP z TI
Kraj
Najlepszy występ wokalny kobiet w kraju - kraj :
- Zanim oszuka przez Carrie Underwood
- Nominowani zostali również:
- Proste Miłość przez Alison Krauss
- Znani w małym miasteczku przez Miranda Lambert
- Nic lepszego do roboty przez LeAnn Rimes
- Niebo, ból serca i moc miłości - Trisha Yearwood
Najlepszy męski występ wokalny w stylu pop – kraj (Najlepszy męski występ wokalny w kraju):
- Głupi chłopiec , Keith Urban
- Nominowani zostali również:
- Długa podróż samotnie od Dierks Bentley
- Miłość kobiety autorstwa Alana Jacksona
- Jeśli czytasz ten przez Tim McGraw
- Rozdawać je przez George Strait
Najlepszy występ krajowy duetu lub grupy (Najlepszy występ country duetu lub grupy z wokalem):
- Jak długo od orłów
- Nominowani zostali również:
- Dumni z domu, który zbudowaliśmy przez Brooks & Dunn
- Chwile z Emerson Drive
- Szczęściarz z Montgomery Gentry
- Sweet Memories od dziewiarskie Czasu
Najlepsza współpraca z wokalami - Country (Best Country Collaboration With Vocals):
- Zagubiona autostrada , Willie Nelson i Ray Price
- Nominowani zostali również:
- Dni to za mało , Steve Earle i Allison Moorer
- Ze względu na ciebie autorstwa Reby McEntire i Kelly Clarkson
- I Need You Tim McGraw i Faith Hill
- Oh Love autorstwa Brada Paisleya i Carrie Underwood
Najlepsze wykonanie instrumentalne kraju (Najlepsze wykonanie instrumentalne kraju):
- Brad Paisley za Throttleneck
- Nominowani zostali również:
- Mały mnich – Russ Barenberg
- Mucky The Duck z zielonych kart
- Surowa skóra! przez Andy'ego Statmana
- Fidoodlin ' z Time Jumpers
Najlepsza piosenka country (Najlepsza piosenka country):
- Carrie Underwood, Before He Cheats (Autorzy: Josh Kear, Chris Tompkins)
- Nominowani zostali również:
- Give It Away autorstwa George Strait (Autorzy: Bill Anderson , Buddy Cannon, Jamey Johnson)
- I Need You Tim McGraw i Faith Hill (Autorzy: Tony Lane, David Lee)
- Jeśli czytasz to Tim McGraw (Autorzy: Tim McGraw, Brad Warren, Brett Warren)
- Long Trip Alone , Dierks Bentley (Autorzy: Brett Beavers, Direks Bentley, Steve Bogard)
Najlepszy album country (najlepszy album country):
- „Te dni” Vince Gill
- Nominowani zostali również:
- „Długa podróż samotnie” Dierksa Bentleya
- „Let It Go” Tima McGraw
- Piąty bieg Brada Paisleya
- „To po prostu przychodzi naturalne” George Strait
Najlepszy album Bluegrass (Najlepszy album Bluegrass):
- „Pamiętniki Bluegrass” Jima Lauderdale'a
- Nominowani zostali również:
- „Cherryholmes II Black And White” autorstwa Cherryholmes
- „Lefty's Old Guitar” JD Crowe & The New South
- „Scenechronized” przez rzadko scenę
- „Podwójny banjo Bluegrass Spectacular” Tony'ego Trischki
Nowy wiek
Najlepszy album New Age (Najlepszy album New Age):
- „Crestone” od Paul Winter Consort
- Nominowani zostali również:
- „Twarze słońca” Petera Kater
- „Święta Podróż Ku-Kai, tom 3” autorstwa Kitarō
- „Jedna gitara” Ottmara Lieberta
- „Południowy zachód” Erica Tingstada
jazz
Najlepszy Album Współczesnego Jazzu (Najlepszy Album Współczesnego Jazzu):
- „Rzeka: Litery Joni” Herbie Hancock
- Nominowani zostali również:
- „Imprezowe kapelusze” Will Bernard
- „Downright Upright” Briana Bromberga
- „Re-imagination” Eldar
- „On miał kapelusz” Jeffa Lorbera
Najlepszy album wokalny jazzu (Najlepszy album wokalny jazzu):
- „Avant Gershwin” Patti Austin
- Nominowani zostali również:
- „Czerwona ziemia – malijska podróż” Dee Dee Bridgewater
- „Maestro muzyki proszę” Freddy'ego Cole Co
- „Nocne ruchy” Kurta Ellinga
- „Po drugiej stronie” Tierney Sutton
Najlepsze jazzowe solo instrumentalne (najlepsze jazzowe solo instrumentalne):
- Anagram autorstwa Michaela Breckera
- Nominowani zostali również:
- Wały – Terence Blanchard
- Obie strony teraz , Herbie Hancock
- Lullaby przez Hank Jones
- 1000 kilometrów od Paula McCandlessa
Najlepszy album instrumentalny jazzowy, artysta indywidualny lub grupowy (Najlepszy album instrumentalny jazzowy, indywidualny lub grupowy):
- „Pielgrzymka” Michaela Breckera
- Nominowani zostali również:
- „Live at the Village Vanguard” autorstwa Billa Charlap Trio
- „Dzieci: Na żywo w Dizzy's Club Coca-Cola” Joe Lovano i Hanka Jonesa
- „Linia po linii” Johna Patitucci
- „Back East” Joshua Redman
Najlepszy album dużych zespołów jazzowych (Best Large Jazz Ensemble Album):
- „Opowieść o woli Bożej (Requiem dla Katriny)” Terence Blanchard Blanc
- Nominowani zostali również:
- „Eternal Licks & Grooves” autorstwa The Bob Florence Limited Edition
- „Hołd” zespołu Billa Holmana
- „Błękit nieba” Orkiestry Marii Schneider
- „With Love” autorstwa Charlesa Tollivera Big Band
Najlepszy album latynoamerykański (najlepszy album latynoamerykański):
- „Funk Tango” z Kwintetu Paquito D'Rivera
- Nominowani zostali również:
- „The Magician” Sammy Figueroa & His Latin Jazz Explosion
- „Czas pożyczony (Tiempo prestado)” Steve Khan
- „Uchodźca” Hectora Martignona
- „Big Band Urban Folktales” Bobby'ego Sanabria Big Band
Ewangelia
Najlepsze wykonanie ewangelii (Najlepsze wykonanie ewangelii):
- Błogosławieni i bardzo faworyzowani przez siostry Clark
- Never Gonna Break My Faith autorstwa Arethy Franklin i Mary J. Blige (z udziałem The Harlem Boys Choir )
- Nominowani zostali również:
- Ze wschodu na zachód przez odlewanie koron
- Z Long Life od Izraela i New Breed z T-Bone
- Postawił moim życiu muzyka przez CeCe Winans
Najlepsza piosenka gospel:
- Błogosławieni i bardzo faworyzowani przez siostry Clark (Autor: Karen Clark Sheard )
- Nominowani zostali również:
- Wschód na zachód przez odlewanie koron (Autorzy: Mark Hall, Bernie Herms)
- Zachęcaj Yourself przez Donald Lawrence & The Singers trójmiejskich (Autor: Donald Lawrence)
- Made To Love autorstwa TobyMac (autorzy: Cary Barlowe, Toby McKeehan, Jamie Moore, Aaron Rice)
- Pochwała w środku autorstwa J. Mossa (autor: James L. Moss)
Najlepszy album rockowy lub rapowy gospel (Najlepszy album gospel rocka lub rapu ):
- „Przed strzałem w światło dzienne” Ashley Cleveland
- Nominowani zostali również:
- „HISTORIA: Nasze miejsce w jego historii” z Ruchu Krzyża
- „Open Bood” Da 'TRUTH
- „Rozliczenie” Pillar
- „Komat” od Skillet
Najlepszy album muzyki współczesnej / pop gospel (Najlepszy album muzyki pop / współczesnej gospel):
- „Głębszy poziom” Izraela i New Breed
- Nominowani zostali również:
- „Ołtarz i drzwi” przez odlewanie koron
- „Prawdziwe piękno” Mandisa
- „Stand” Michaela W. Smitha
- „Przenośne dźwięki” TobyMac
Best Southern, Country lub Bluegrass Gospel Album (Best Southern, Country lub Bluegrass Gospel Album):
- „Sól ziemi” Ricky Skaggs & The Whites
- Nominowani zostali również:
- „Amazing Grace” autorstwa Billa i Glorii Gaither & The Homecoming Friends
- „Podróż radości” Karen Peck i New River
- „Everybody's Brother” autorstwa Billy Joe Shaver
- „Tell Someone” zespołu Kenny & Amanda Smith Smith
- „I'll Fly Away: Country Hymns & Songs Of Faith” różnych artystów (producent: Ed Cash)
Najlepszy tradycyjny album gospel (Najlepszy tradycyjny album gospel):
- „Live - One Last Time” Sióstr Clark
- Nominowani zostali również:
- „Wielki Finał: Zachęcaj się” Donalda Lawrence'a & The Tri-City Singers
- „Zmienianie życia” Smokie Norful
- „Spragniony” Marvina Sapp
- „Cherch” BeBe Winans
Najlepszy współczesny album gospel R&B (Najlepszy współczesny album gospel R&B):
- „Free To Worship” Freda Hammonda
- Nominowani zostali również:
- „Wdzięczny” autorstwa Coko
- "V2 ..." J. Mossa
- „T57” z Trin-I-Tee 5: 7
- „Alone But Not Alone” Marvina Winansa
łacina
Najlepszy album latynoski pop (Najlepszy album latynoski pop):
- „El tren de los momentos” Alejandro Sanz
- Nominowani zostali również:
- „Papito” Miguela Bosé i różnych tłumaczy
- „12 Segundos de oscuridad” Jorge Drexler
- „Navidades Luis Miguel” Luisa Miguela
- „Dicen que el tiempo” Jennifer Peña
Najlepszy album latynoski lub alternatywny (najlepszy album latynoski lub alternatywny):
- „No hay espacio” autorstwa Blacka: Guayaba
- Nominowani zostali również:
- „Adelantando” Jarabe de Palo
- „Amantes sunt amentes” od Pandy
- „Kamikaze” Rabanes
- „Memo Rex Commander y el corazón atómico de la via láctea” autorstwa Zoé
Najlepszy album latynoamerykański (Najlepszy album latynoamerykański):
- “Residente o visitante” z Calle 13
- Nominowani zostali również:
- „ESL” z Akwid
- „El abayarde contra-ataca” Tego Calderón
- „Kartel El: Wielki szef” autorstwa Daddy Yankee
- “Vacaneria!” Autor: Fulanito
Najlepszy tropikalny album latynoski (Najlepszy tropikalny album latynoski):
- „La llave de mi corazón” autorstwa Juana Luisa Guerra .a
- Nominowani zostali również:
- „Pozdrowienia z Hawany” autorstwa Cubanismo
- „En primera plana” Issaca Delgado
- „Arroz con habichuela” z Gran Combo de Puerto Rico
- „United We Swing” hiszpańskiej orkiestry Harlem
Najlepszy album meksykańsko-amerykański :
- „100% Mexicano” autorstwa Pepe Aguilar
- Nominowani zostali również:
- „El indomable” Cristiana Castro
- „Para siempre” Vicente Fernández
- „Puro dolor” Paquity la del Barrio
- „Esta tierra es tuya (Ta ziemia jest twoją ziemią)” zespołu Sones de México
Najlepszy album Tejano (Najlepszy album Tejano):
- „Zanim spadnie następna łza” Little Joe i La Familia
- Nominowani zostali również:
- „Ram Herrera And The Outlaw Band 2007” autorstwa Ram Herrera And The Outlaw Band
- „Corazon de oro” Davida Marez
- „35. rocznica” Rubena Ramosa
- „Vagar libremente” Sunny Sauceda
Najlepszy album Norteno (Najlepszy album Norteno):
- „Detalles y emociones” z Tigres del Norte
- Nominowani zostali również:
- „El amor que nunca fue” Conjunto Primavera
- „Rozdroża” autorstwa Intocable
- „Ven y dime” Rieleros Del Norte
- „Gracias por tu amor” z Pesado
Najlepszy Album Bandy (Najlepszy Album Bandy):
- „Te va a gustar” El Chapo
- Nominowani zostali również:
- „Los mejores corridos” El Potro De Sinaloa
- „Lobo domesticado” Valentína Elizalde
- „Conquistando corazones” K-Paz de la Sierra
- „Entre copas y botellas” Lupillo Rivera
blues
Najlepszy album z tradycyjnym bluesem (najlepszy album z tradycyjnym bluesem):
- „Ostatni z Great Mississippi Delta Bluesmen: Live In Dallas” Henry James Townsend , Joe Willie „Pinetop” Perkins , Robert Lockwood, Jr. i David Honeyboy Edwards
- Nominowani zostali również:
- „Pinetop Perkins On The 88's – Live In Chicago” autorstwa Pinetop Perkins
- „Na żywo… i na koncercie z San Francisco” Otisa Rusha
- „10 Days Out: Blues From The Backroads” Kenny'ego Wayne'a Shepherda
- „Stara szkoła” Koko Taylor
Najlepszy współczesny album bluesowy (najlepszy współczesny album bluesowy):
- „Droga do Escondido” JJ Cale'a i Erica Claptona
- Nominowani zostali również:
- „Into The Blues” Joan Armatrading
- „Czy to jest wiadomość” Doyle'a Bramhalla
- „Prawda” Robbena Forda
- „Miejsce zbrodni” Bettye LaVette
Ludowy
Najlepszy tradycyjny album folkowy (Najlepszy tradycyjny album folkowy):
- „Dirt Farmer” Levon Helm
- Nominowani zostali również:
- „Spróbuj mnie jeszcze raz” Davida Bromberga
- „Pochwalmy teraz Śpiącego Jana” Petera Case
- „Banjo Talkin” Cathy Fink
- „Charlie Louvin” Charliego Louvina
Best Contemporary Folk / Americana Album (Best Contemporary Folk / Americana Album):
- „Washington Square Serenade” Steve'a Earle
- Nominowani zostali również:
- „Powołanie” Mary Chapin Carpenter
- „My Name Is Buddy” autorstwa Ry Cooder
- „Dzieci biegnące przez” Patty Griffin
- „Sierotki” Toma Waitsa
Najlepszy album muzyki indyjskiej (Best Native American Music Album):
- „Totemic Flute Chants” Johnny'ego Whitehorse'a
- Nominowani zostali również:
- „Styl Oklahomy” Waltera Ahhaitty & Friends
- „Obejrzyj tego tancerza!”, Black Lodge
- „ Ballada o dawnych czasach” Davisa Mitchella
- „Ponowne połączenia” R. Carlos Nakai , Cliff Sarde i William Eaton
Najlepszy album muzyki hawajskiej (Najlepszy album muzyki hawajskiej):
- "Treasures Of Hawaiian Slack Key Guitar" różnych artystów (producenci: Daniel Ho , George Kahumoku junior , Paul Konwiser , Wayne Wong )
- Nominowani zostali również:
- „Ka Hikina O Ka Hau (Nadejście śniegu)” autorstwa Keoli Beamer
- „Hawaiana” autorstwa Tii Carrere
- „He'eia” Cyryla Pahinui
- „Hawajski kwiat” Raiatei Helm
Najlepszy album z muzyką Zydeco lub Cajun (Najlepszy album muzyczny Zydeco lub Cajun):
- "Relacja na żywo! Na całym świecie ”przez Terrance Simien & The Zydeco Experience
- Nominowani zostali również:
- „Le cowboy creole” Geno Delafose i French Rockin 'Boogie
- „Królewski tort” Lisy Haley
- „Live: à la Blue Moon” autorstwa Lost Bayou Ramblers
- „Blues de musicien” zespołu Pine Leaf Boys
- „Racines” z Racines
- „Sesje w La Louisianne” Roddie Romero i The Hub City All-Stars
reggae
Najlepszy album reggae (najlepszy album reggae):
- Kontrola umysłu przez Stephena Marleya
- Nominowani zostali również:
- Doświadczenie Płonącej Włóczni przez Płonącą Włócznię
- Koniec amerykańskiego snu przez Lee „Scratch” Perry
- Anniversary of Sly & Robbie a taksówka Gang
- Zapal swoje światło przez Toots & The Maytals
Muzyka Światowa
Najlepszy album muzyki tradycyjnej świata (Najlepszy album muzyki tradycyjnej świata):
- „Afrykański duch” Chóru Ewangelii Soweto
- Nominowani zostali również:
- „When The Soul Is Settled: Music Of Iraq” Rahima Al Haja z Souhailem Kaspar
- „Z Mali do Ameryki” Cheicka Hamali Diabate i Boba Carlina
- „Na żywo w Couleur Café” autorstwa Konono Nº1
- „Singing For Life: Songs Of Hope, Healing, And HIV / AIDS In Uganda” różnych artystów (producent: Gregory Barz )
Najlepszy Album Współczesnej Muzyki Świata (Najlepszy Album Współczesnej Muzyki Świata):
- „Djin Djin” autorstwa Angélique Kidjo
- Nominowani zostali również:
- „Céu” od Céu
- „Gil Luminoso” autorstwa Gilberto Gil
- „Momento” Bebel Gilberto
- „Starożytna muza” Loreeny McKennitt
polka
Najlepszy album polki (Najlepszy album polki):
- „Come Share The Wine” Jimmy'ego Sturr'a i jego orkiestry
- Nominowani zostali również:
- „Zemsta Polki” z zestawu Brave Combo
- „Polki kuloodporne” Johna Gory i Gorale
- „Polka Freak Out” Bubby Hernandeza i Alexa Meixnera
- „Pojedynkowe Polki” Waltera Ostanka i jego zespołu oraz Briana Sklara i zachodnich senatorów
Dla dzieci
Najlepszy album muzyczny dla dzieci (Najlepszy album muzyczny dla dzieci):
- „Zielono-czerwone Boże Narodzenie” Muppetów (producenci: Ted Kryczko, Ed Mitchell)
- Nominowani zostali również:
- „Kurczaki” Bucka Howdy'ego z BB
- „Doświadczenie… 101” autorstwa Sweet Honey in the Rock
- „Chcę grać” Billa Harleya
- „Mój zielony latawiec” Petera Himmelmana
- "Królik Veveteen - Love Can Make You Real" różnych artystów (producenci: Don Sebesky, Janina Serden)
Najlepiej mówiony album dla dzieci (Najlepiej mówiony album słowny dla dzieci):
- „Harry Potter i Insygnia Śmierci” Jima Dale'a
- Nominowani zostali również:
- „Making the Heart Whole Again: Historie dla zranionego świata” Milbre Burch
- „Jedyny Shrek” Meryl Streep i Stanleya Tucci
- „Kto ma grę? Mrówka czy konik polny? Lew czy mysz? Poppy or the Snake?, autorstwa Toni Morrison
- „Wickety Whack - Brer Rabbit Is Back” Diane Ferlatte
język
Album najlepiej mówiony ( Album najlepiej mówiony):
- „Odwaga nadziei: myśli o odzyskaniu amerykańskiego snu” Baracka Obamy
- Nominowani zostali również:
- „Uroczystości” Mayi Angelou
- „Dawanie: jak każdy z nas może zmienić świat” autorstwa Billa Clintona
- „Niedzielne poranki na równinach: przynosząc pokój do zmieniającego się świata” Jimmy'ego Cartera
- „Rzeczy, które usłyszałem, rozmawiając ze sobą” Alana Alda
Komedia
Najlepszy album komediowy (Najlepszy album komediowy):
- „Odległa przyszłość” z Lotu konchordów
- Nominowani zostali również:
- Meksykański Amerykanin autorstwa George'a Lopezape
- „Brudna dziewczyna” Lisy Lampanelli
- „Wciąż mam kucyka” Stevena Wrighta
- „Songs Pointed & Pointless” Harry'ego Shearera
Pokaz muzyczny
Najlepszy Album Musical Show (Najlepszy Album Musical Show):
- „ Przebudzenie wiosny ” w obsadzie Broadwayu z Jonathanem Groffem , Leą Michele i innymi (muzyka i produkcja: Duncan Sheik ; tekst: Steven Sater )
- Nominowani zostali również:
- „A Chorus Line” w nowym składzie z 2006 roku z różnymi interpretatorami (muzyka: Marvin Hamlisch ; tekst: Edward Kleban ; producent: David Caddick )
- "Company" z obsady 2006 z Raúlem Esparza i innymi (autor: Stephen Sondheim ; producent: Tommy Krasker )
- „Szare ogrody” oryginalnej obsady Broadwayu z Christine Ebersole , Mary Louise Wilson i innymi (Muzyka: Scott Frankel ; Tekst: Michael Korie ; Producent: Steven Epstein )
- „West Side Story” Vittorio Grigolo , Hayley Westenra , Connie Fisher i inni (muzyka: Leonard Bernstein ; tekst: Stephen Sondheim ; producent: Nick Patrick )
Film / telewizja / media wizualne
Najlepiej skompilowany album ze ścieżką dźwiękową do filmu, telewizji lub mediów wizualnych (Najlepsza kompilacja albumu ze ścieżką dźwiękową dla filmu, telewizji lub innych mediów wizualnych):
- Miłość od Beatlesów (producenci: George Martin , Giles Martin )
- Nominowani zostali również:
- Across The Universe różnych artystów (producenci: T Bone Burnett , Elliot Goldenthal , Teese Gohl )
- Dreamgirls by Beyoncé Knowles , Jennifer Hudson i Anika Noni Rose (producenci: Harvey Mason junior , Randy Spendlove , Matt Sullivan , Damon Thomas )
- Lakier do włosów różnych artystów (producent: Marc Shaiman )
- Gdy przez Glen Hansard i Markéta Irglová (producent Glen Hansard)
Najlepiej skomponowany album ze ścieżką dźwiękową do filmu, telewizji lub mediów wizualnych ( album ze ścieżką dźwiękową z najlepszym wynikiem dla filmu, telewizji lub innych mediów wizualnych):
- Ratatouille (kompozytor: Michael Giacchino )
- Nominowani zostali również:
- Babel (kompozytor: Gustavo Santaolalla )
- Krwawy Diament (kompozytor: James Newton Howard )
- Infiltracja (kompozytor: Howard Shore )
- Happy Feet (kompozytor: John Powell )
- Labirynt Pana (Kompozytor: Javier Navarrete )
Najlepsza piosenka napisana dla filmu, telewizji lub innych mediów wizualnych :
- Love You I Do przez Jennifer Hudson z filmu Dreamgirls (Autorzy: Siedah Garrett , Henry Krieger )
- Nominowani zostali również:
- Falling Slowly , reż. Glen Hansard i Markéta Irglová z filmu Once (Autorzy: Glen Hansard, Marketa Irglova)
- Gwarantowane przez Eddie Vedder z filmu Into The Wild (autor: Eddie Vedder)
- Pieśń o sercu autorstwa Prince'a z Happy Feet (autor: Prince Rogers Nelson)
- You Know My Name autorstwa Chrisa Cornella z filmu Casino Royale (Autorzy: David Arnold , Chris Cornell)
Skład / aranżacja
Najlepsza kompozycja instrumentalna (najlepsza kompozycja instrumentalna):
- Cerulean Skies przez Maria Schneider Orchestra (kompozytor: Taylor Eigsti )
- Nominowani zostali również:
- Środa Popielcowa przez Harry Connick, Jr. (Kompozytor: Harry Connick, Jr.)
- Deep Six z Oregonu (kompozytor: Mark Walker )
- Znałem ją (Z Notatki o skandalu) przez Philipa Glassa (kompozytor Philip Glass)
- Spektakl przez Chicka Corea i Béla Fleck (kompozytor: Béla Fleck)
Najlepsza aranżacja instrumentalna (najlepsza aranżacja instrumentalna):
- In A Silent Way przez Joe Zawinul (układ: Vince Mendoza )
- Nominowani zostali również:
- Środa Popielcowa przez Harry Connick, Jr. (Arrangement: Harry Connick, Jr.)
- Besame mucho autorstwa Maynarda Fergusona (aranżacja: Steve Wiest)
- Czarny kolor jest moja prawdziwa miłość włosy przez Franka Macchia & The Prague Orchestra (Rozmieszczenie: Frank Macchia)
- Yo Tannenbaum (Od Bah, Humduck! A Looney Tunes Christmas) przez Big Phat Band Gordona Goodwina (w aranżacji: Gordon Goodwin)
Najlepsza aranżacja instrumentalna z akompaniamentem wokalnym (Best Instrumental Arrangement Accompany Vocalist (s)):
- I'm Gonna Live Till I Die by Queen Latifah (w aranżacji: John Clayton )
- Nominowani zostali również:
- Cry Me a River autorstwa Elli Fitzgerald i Jorge Calandrelli (układ: Jorge Calandrelli)
- In the Wee Small Hours of the Morning przez New York Voices (Aranżacja: Jay Ashby , Darmon Meader , Kim Nazarian )
- Uwertura / Gershwin Medley autorstwa Patti Austin (aranżacja: Michael Abene )
- Uśmiech z Pete McGuinness Jazz Orchestra (układ: Pete McGuinness)
Pakiet
Najlepszy projekt albumu (najlepszy pakiet nagrań):
- Cassadaga of the Bright Eyes (dyrektor artystyczny: Zack Nipper )
- Nominowani zostali również:
- DIO Years przez Black Sabbath (Dyrektor artystyczny: Masaki Koike )
- Friend & Foe autorstwa Menomeny (dyrektor artystyczny: Craig Thompson )
- Secrets Keep You Sick by The Fold (Kierownictwo artystyczne: Don Clark )
- White Horse autorstwa GTS (kierunek artystyczny: Qing-Yang Xiao )
Najlepsze pudełko lub specjalna limitowana edycja (Best Boxed or Special Limited Edition Package):
- What It Is!: Funky Soul And Rare Grooves (1967-1977) różnych artystów (kierownictwo artystyczne: Masaki Koike )
- Nominowani zostali również:
- The Black Parade - Special Edition przez My Chemical Romance (scenografia: Matt Taylor, Ellen Wakayama , Gerard Way )
- A Fever You Can't Sweat Out - Limitowana Edycja Collectible Deluxe Box od Panic at the Disco (kierownictwo artystyczne: Alex Kirzhner )
- Icky Thump - pamięć flash USB z limitowanej edycji od White Stripes (kierownictwo artystyczne: Bill Mooney , Jack White )
- Venus Doom by HIM (kierownictwo artystyczne: Matt Taylor, Ville Valo )
Tekst albumu
Najlepsze notatki do albumu :
- John Work, III: Nagrywanie czarnej kultury przez różnych artystów (autor: Bruce Nemerov )
- Nominowani zostali również:
- Actionable Offenses : Indecent Phonograph Recordings from the 1890s przez różnych interpretatorów (autorzy: Patrick Feaster , David Giovannoni )
- Classic Chu Berry Columbia i Victor Sessions autorstwa Chu Berry (autor: Loren Schoenberg )
- Off The Record: The Complete 1923 UJazz Band Recordings autorstwa King Oliver's Creole Jazz Band (autor: David Sager )
- Ricky Jay gra w pokera przez różnych artystów (autor: Ricky Jay )
Nagrania historyczne
Najlepszy album historyczny (Najlepszy album historyczny):
- The Live Wire - Woody Guthrie In Performance 1949 autorstwa Woody Guthrie (producenci kompilacji: Nora Guthrie , Jorge Arévalo Mateus ; Technika: Jamie Howarth , Steve Rosenthal , Warren Russell-Smith , Kevin Short )
- Nominowani zostali również:
- Actionable Offenses: Indecent Phonograph Recordings from the 1890s przez różnych interpretatorów (producenci kompilacji: David Giovannoni , Meagan Hennessey , Richard Martin ; technika: Richard Martin)
- Forever Changing: The Golden Age Of Elektra Records 1963 - 1973 (Deluxe Edition) różnych artystów (producent kompilacji: Stuart Batsford , Mick Houghton , Phil Smee ; technika: Dan Hersch , Bill Inglot )
- Love Is The Song We Sing: San Francisco Nuggets 1965 - 1970 przez różnych interpretatorów (producent kompilacji: Alec Palao ; technika: Dan Hersch , Bill Inglot , Dave Schultz )
- Ludzie ostrzegają! Murder Ballads & Disaster Songs 1913 - 1938 przez różnych interpretatorów (producenci kompilacji: Christopher King , Henry Sapoznik ; technika: King Vosgien , Robert Vosgien )
Produkcja (z wyłączeniem muzyki klasycznej)
Najlepszy miks albumu (Best Engineered Album, Non-Classical):
- „Beauty & Crime” Suzanne Vega (Technika: Tchad Blake , Cameron Craig , Emery Dobyns , Jimmy Hogarth )
- Nominowani zostali również:
- „Księżyc przeznaczenia” Deborah Cox (Technika: Dave O'Donnell , Elliot Scheiner )
- „Nie zadzieraj ze smokiem” Ozomatli (Technika: Robert Carranza , Şerban Ghenea , John Hanes , KC Porter )
- „Floratone” Floratone (Technika: Tucker Martine )
- „II” Viktora Kraussa (Technika: Jason Lehning )
Producent Roku (Producent Roku, Nieklasyczny):
- Mark Ronson
- Nominowani zostali również:
Najlepsze nagranie zremiksowane (Najlepsze nagranie zremiksowane, nieklasyczne):
- Bring The Noise (Benny Benassi Sfaction Remix) autorstwa Public Enemy (Remix: Benny Benassi )
- Nominowani zostali również:
- Angelicus (Andy Moor Full Length Mix) autorstwa Delerium z udziałem Isabel Bayrakdarian (Remix: Andy Moor )
- Like A Child (Carl Craig Remix) autorstwa Junior Boys (Remix: Carl Craig )
- Proper Education (Club Mix - Radio Edit) przez Eric Prydz kontra Pink Floyd (Remix: Eric Prydz)
- Sorry (Dirty South Mix) autorstwa Kaskade (Remix: Dirty South )
Dźwięk przestrzenny
Najlepszy album z dźwiękiem przestrzennym (Najlepszy album z dźwiękiem przestrzennym):
- „Miłość” z Beatlesów
- Nominowani zostali również:
- „ At War With The Mystics 5.1 ” autorstwa Flaming Lips Lip
- „ Strach przed pustą planetą ” autorstwa Porcupine Tree
- „Grechaninov: Passion Week” Charlesa Bruffy'ego , Kansas City Chorale i Phoenix Bach Choir
- „Vaughan Williams: Symfonia nr 5; Fantazja na temat Thomasa Tallisa; Serenada do muzyki ” Robert Spano i Atlanta Symphony Orchestra & Chór Kameralny
Produkcja (muzyka klasyczna)
Najlepszy miks albumu (Best Engineered Album, Classical):
- „Grechaninov: Passion Week” chóru Phoenix Bach i Chorale Kansas City pod dyrekcją Charlesa Bruffy'ego (technika: John Newton )
- Nominowani zostali również:
- „Garden Of Dreams” Dallas Wind Symphony pod dyrekcją Jerry'ego Dunkina (Technika: Keith O. Johnson )
- „Nielsen: Koncerty klarnetowe i fletowe ” Sabine Meyer , Emmanuel Pahud & Simon Rattle (Technika: Arne Akselberg , Tobias Lehmann )
- „Spirit of the Season” Craiga Jessopa , Macka Wilberga i Mormon Tabernacle Choir (Technika: Bruce Leek , Fred Vogler , Trent Walker )
- „Strauss: Don Juan, Death and Transfiguration” Filharmonii Nowojorskiej pod dyrekcją Lorina Maazela (technika: Lawrence Rock )
Producent Roku (Producent Roku, Muzyka Klasyczna):
- Judith Sherman
- Nominowani zostali również:
Muzyka klasyczna
Najlepszy album klasyczny (Najlepszy album klasyczny):
- „Tower: Made In America” Nashville Symphony pod dyrekcją Leonarda Slatkina (producent: Tim Handley )
- Nominowani zostali również:
- „Cherubini: Missa Solemnis In E” Ildara Abrazakova , Herberta Lipperta , Marianny Pizzolato , Ruth Ziesak i Orkiestry Symfonicznej Radia Bawarskiego pod dyrekcją Riccardo Mutiego (producent: Wilhelm Meister )
- „Grechaninov: Passion Week” chóru Phoenix Bach i Chorale Kansas City pod dyrekcją Charlesa Bruffy'ego (Technika: John Newton ) (Producent: Charles Bruffy)
- „Homage: The Age Of The Diva” Valery'ego Gergieva i Orkiestry Teatru Maryjskiego (producenci: Renée Fleming , David Frost )
- „Lorraine Hunt Lieberson Sings Peter Lieberson: Neruda Songs” Lorraine Hunt Lieberson i Boston Symphony Orchestra pod dyrekcją Jamesa Levine'a (producent: Lorraine Hunt Lieberson, Dirk Sobotka )
Najlepszy występ orkiestrowy :
- Wieża: Made In America przez Nashville Symphony pod dyrekcją Leonarda Slatkina
- Nominowani zostali również:
- Beethoven: nr Symfonii 9 przez Minnesota Orchestra pod kierunkiem Osmo Vänskä
- Szostakowicz: Złoty wiek przez Royal Scottish National Orchestra pod dyrekcją José Serebrier
- Strawiński: Le Sacre du Printemps przez Los Angeles Philharmonic pod dyrekcją Esa-Pekka Salonen
- Vaughan Williams: Symfonia nr 5, Fantazja na motywu przez Thomas Tallis, Serenade muzyki przez Atlanta Symphony Orchestra pod dyrekcją Roberta Spano
Najlepsze nagranie operowe (Najlepsze nagranie operowe):
- „Humperdinck: Hansel and Gretel” Rebeki Evans , Jane Henschel , Jennifer Larmore , Sarah Coppen , Diany Montague , Sarah Tynan oraz New London Children's Choir i Philharmonia Orchestra pod dyrekcją Sir Charlesa Mackerrasa (producent: Brian Couzens )
- Nominowani zostali również:
- Albéniz: Pepita Jiménez przez Enrique Baquerizo , Carlos Chausson , Plácido Domingo , Jane Henschel , Carol Vaness i Orquesta y coro de la Comunidad de Madrid pod kierunkiem José de Eusebio (producent: Michael Haas )
- Donizetti: Dom Sébastien Roi de Portugal przez Carmelo Corrado Caruso , Giuseppe Filianoti , Weselina Kacarowa , Simon Keenlyside , Alastair Miles i Chór Opery Królewskiej i Orkiestra Opery Królewskiej (Covent Garden) pod kierunkiem Mark Elder (producent: Patric Schmid )
- Lully: Thésée przez Howarda Crook , Ellen Hargis , Laura Pudwell , Harry van der Kamp i Chorus Boston Early Music Festival i Boston Early Music Festival Orchestra pod dyrekcją Pawła O'Dette i Stephen Stubbs (producent: Renate Wolter-Seevers )
- Verdi: Traviata przez Piotr Beczała , Paolo Gavanelli , Anja Harteros i chóru Opery Bawarskiej i Bavarian State Orchestra pod dyrekcją Zubina Mehta (producenci: Andreas Caemmerer , Felix Gargerle )
Najlepszy występ chóralny (Najlepszy występ chóralny):
- Brahms: Niemieckie Requiem przez Thomasa Quasthoffa , Dorothea Roschmann , w Rundfunkchor Berlin pod dyrekcją Simona Halsey i Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Sir Simona Rattle
- Nominowani zostali również:
- Cherubini: Missa Solemnis In E Ildara Abrazakova, Herberta Lipperta, Marianny Pizzolato, Ruth Ziesak i Chóru Radia Bawarskiego pod dyrekcją Petera Dijkstry
- Grechaninov: Passion Week w wykonaniu Kansas City Chorale i Phoenix Bach Choir pod dyrekcją Charlesa Bruffy'ego
- Penderecki: I Symfonia 7 'Siedem bram Jerozolimy' przez Boris Carmeli , Ewa Marciniec , Aga Mikolaj , Wiesław Ochman , Olga Psichnyk , Romuald Tesarowicz i Warszawskiego Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Henryka Wojnarowskiego
- Schönberg: Gurrelieder przez Melanie Diener , Ralf Lukas , Yvonne Naef , Andreas Schmidt, Gerhard Siegel , Robert Dean Smith i Chóru Radia Bawarskiego i MDR-Rundfunkchor Lipska pod dyrekcją Howarda Arman i Michael Glaser
Najlepsze występy na instrumentach solowych z orkiestrą (Najlepszy solista instrumentalny (s) występ z orkiestrą):
- Fryzjer / Korngold / Walton: Koncerty skrzypcowe przez Jamesa Ehnes i Vancouver Symphony Orchestra pod dyrekcją Bramwell Tovey
- Nominowani zostali również:
- Beethoven: Koncerty fortepianowe nr. 1 i 4 przez Lang Lang i Orchestre de Paris pod kierunkiem Christoph Eschenbach
- Nielsen: klarnet i flet Koncertów przez Sabine Meyer i Emmanuel Pahud i Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Simona Rattle
- Róża: Koncert skrzypcowy op. 24 przez Anastasia Khitruk i rosyjskiej Philharmonic Orchestra pod kierunkiem Dmitrija Yablonsky
- Tchaikovsky / Saint-Saëns / Ginastera przez Sol Gabetta i Münchner Rundfunkorchester pod kierunkiem Ari Rasilainen
Najlepszy występ na instrumencie solo bez orkiestry (Najlepszy solista instrumentalny (s) występ bez orkiestry):
- Sonaty Beethovena, t. 3 autorstwa Garricka Ohlssona
- Nominowani zostali również:
- Haydn: Sonaty Piano przez Marc-André Hamelin
- Louisiana - pianista Journey przez Kennetha Boulton
- Solo Piazzolla autorstwa Manuela Barrueco
- Sonaty fortepianowe XX wieku autorstwa Allison Brewster Franzetti
Najlepsze wykonanie muzyki kameralnej (Najlepsze wykonanie muzyki kameralnej):
- Dziwne wyimaginowane zwierzęta autorstwa ósmego kosa
- Nominowani zostali również:
- Na progu nadziei autorstwa artystów zespołu Królewskiego Konserwatorium
- Saint-Saëns / Poulenc / Devienne / Milhaud autorstwa Olega Maisenberga i Sabine Meyer
- Czajkowski: Trzy kwartety smyczkowe z Souvenir de Florence Ying Quartet
- 30 pieśni ludu rosyjskiego autorstwa Josepha Banowetza i Altona Chung Ming Chan
Najlepsza wydajność w małym zespole (najlepsza wydajność w małym zespole):
- Strawiński: Apollo, Koncert In D; Prokofiew: 20 Visions Fugitives moskiewskich solistów pod dyrekcją Jurija Bashmeta
- Nominowani zostali również:
- Bach: Brandenburg Concertos przez szwajcarskich barokowych Solistów
- Bridges - Eddie Daniels Plays The Music Of Frank Proto autorstwa Eddiego Danielsa i Ensemble sans frontière pod dyrekcją Franka Proto
- Mahler: Das Lied von der Erde przez Smithsonian Chamber Players & Santa Fe Pro Musica pod dyrekcją Kennetha Słowika
- Muzyka do komplety autorstwa Stile Antico
Najlepsze klasyczne wykonanie wokalne (najlepsze klasyczne wykonanie wokalne):
- Lorraine Hunt Lieberson Sings Peter Lieberson: Neruda Songs przez Lorraine Hunt Lieberson z Boston Symphony Orchestra pod dyrekcją Jamesa Levine'a
- Nominowani zostali również:
- Gitano - Zarzuela Arias autorstwa Rolando Villazón z Plácido Domingo i Orquesta de la comunidad de Madrid
- Hołd: The Age Of The Diva przez Renée Fleming z Orkiestrą Teatru Maryjskiego pod dyrekcją Valery Gergiev
- Rosyjski album przez Annę Netrebko z Orkiestrą Teatru Maryjskiego pod dyrekcją Valery Gergiev
- Obrazy morskie op. 37 przez Sarah Connolly z Chóru Bournemouth Symphony i Orkiestra pod kierunkiem Simon Wright
Najlepsza współczesna kompozycja klasyczna (najlepsza współczesna kompozycja klasyczna):
- Made In America przez Nashville Symphony Orchestra pod dyrekcją Leonarda Slatkina (kompozytor: Joan Tower )
- Nominowani zostali również:
- Northern Concerto przez Danish National Symphony Orchestra / DR pod kierunkiem Lan Shui (kompozytor: Joan Albert Amargós )
- Koncert na fagot i orkiestrę przez Orkiestra Symfoniczna Opery Norrlands prowadzone przez Rossen Gergov (kompozytor: David Chesky )
- Zaka z Eighth Blackbird (kompozytor: Jennifer Higdon )
- Pieśni Nerudy autorstwa Lorraine Hunt Lieberson (kompozytor: Peter Lieberson )
Najlepszy album klasycznego crossovera (Najlepszy album klasycznego crossovera):
- „A Love Supreme: The Legacy Of John Coltrane” autorstwa Turtle Island Quartet
- Nominowani zostali również:
- „The Jazz Album – Watch What Happens” Thomasa Quasthoffa
- Spirit Of The Season w wykonaniu Mormon Tabernacle Choir and Orchestra at Temple Square pod dyrekcją Craiga Jessopa i Macka Wilberga
- „Whirled Chamber Music” kwartetu San Francisco
- „Wolfgang's Big Night Out” Orkiestry Briana Setzera
Teledysk
Najlepszy teledysk (najlepszy teledysk w krótkiej formie):
- Boże Iść Cut You Down przez Johnny Cash
- Nominowani zostali również:
- 1, 2, 3, 4 przez Feist
- Gone Daddy Gone autorstwa Gnarls Barkley
- TANIEC z Sprawiedliwości
- Typowy z Mute Math
Najlepszy długi teledysk (najlepszy długi teledysk):
- Confessions Tour przez Madonnę
- Nominowani zostali również:
- Live & Loud At The Fillmore , Dierks Bentley
- Uwięziony w szafie, rozdziały 13-22 autorstwa R. Kelly
- 10 Days Out - Blues Z Backroads przez Kenny Wayne Shepherd i różnych artystów
- Liveracion - Pieśni Nowego Kubańskiego Podziemia autorstwa różnych artystów