Stawki króla Jerzego VI i królowej Elżbiety
Król Jerzy VI i królowa Elizabeth Stakes , znany również jako King George do zwarcia , to 1,5-mile (2414 metrów) rasa koni dla koni wyścigowych w wieku od 3 roku życia. Odbywa się co roku w lipcu od 1951 roku w brytyjskiej metropolii galopu Ascot . Z obecnym wyposażeniem w wysokości 1 miliona funtów wyścig Grupy I jest trzecim najbardziej nagradzanym wyścigiem w Anglii, po Derby w Epsom i Stawce Mistrzów, które również odbywają się w Ascot . Po wyścigu Prix de l'Arc de Triomphe, który odbył się w październiku, jest to najważniejszy wyścig konny w Europie i dlatego często nazywany jest letnim łukiem .
Do 2012 roku 5 miejsce Erlenhofera Orsini z 1959 roku było najlepszym lokowaniem niemieckiego konia w King George. W 2012 roku niemiecki koń wygrał ten prestiżowy wyścig po raz pierwszy z klaczą Danedream . W następnym roku nastąpił drugi sukces Niemców z Monsun- Son Novellist , który wygrał wyścig z pięciodystansową przewagą i podciął rekord Harbingera z 2010 roku o ponad dwie sekundy. W 2006 roku Hurricane Run, wyhodowany z córki Surumu przez stadninę Ammerland, po raz pierwszy wygrał wyścig King George w Niemczech. Jednak rok wcześniej ogier został sprzedany współwłaścicielowi Coolmore Michaelowi Taborowi.
zwycięzca
rok | zwycięzca | Wiek | oszukać | Trener | właściciel | czas |
---|---|---|---|---|---|---|
1951 | Sąd Najwyższy | 3 | Charlie Elliott | Evan Williams | Vera Lilley | 2: 29,40 |
1952 | Tulyar | 3 | Charlie Smirke | Marcus Marsh | Aga Khan III | 2: 33.00 |
1953 | Pinza | 3 | Sir Gordon Richards | Norman Bertie | Sir Victor Sassoon | 2: 34.00 |
1954 | aureola | 4 | Eph Smith | Cecil Boyd-Rochfort | Królowa Elżbieta II | 2: 44.00 |
1955 | Vimy | 3 | Roger Poincelet | Alec Head | Pierre Wertheimer | 2: 33,76 |
1956 | Ribot | 4 | Enrico Camici | Ugo Penco | Mario della Rocchetta | 2: 40,24 |
1957 | Montaval | 4 | Freddie Palmer | Georges Bridgland | Ralph B. Strassburger | 2: 41,02 |
1958 | Ballymoss | 4 | Scobie Breasley | Vincent O'Brien | John McShain | 2: 36,33 |
1959 | Alcide | 4 | Harry Carr | Cecil Boyd-Rochfort | Sir Humphrey de Trafford | 2: 31,39 |
1960 | agresor | 5 | Jimmy Lindley | Towser Gosden | Sir Harold Wernher | 2: 35,21 |
1961 | Right Royal | 3 | Roger Poincelet | Etienne Pollet | Elisabeth Couturié | 2: 40,34 |
1962 | mecz | 4 | Yves Saint-Martin | François Mathet | François Dupré | 2: 32.02 |
1963 | Ragusa | 3 | Garnie Bougoure | Paddy Prendergast | Jim Mullion | 2: 33,80 |
1964 | Nasram | 4 | Bill Pyers | Ernie Fellows | Pani Howell Jackson | 2: 33,15 |
1965 | Meadow Court | 3 | Lester Piggott | Paddy Prendergast | Max Bell / Frank McMahon / Bing Crosby | 2: 33,27 |
1966 | Ciocia Edith | 4 | Lester Piggott | Noel Murless | John Hornung | 2: 35.06 |
1967 | Złamany | 4 | George Moore | Noel Murless | Stanhope Joel | 2: 33,64 |
1968 | Pałac Królewski | 4 | Sandy Barclay | Noel Murless | Jim Joel | 2: 33,22 |
1969 | Top parkowy | 5 | Lester Piggott | Bernard van Cutsem | 11. książę Devonshire | 2: 32,46 |
1970 | Niżyński II | 3 | Lester Piggott | Vincent O'Brien | Charles Engelhard | 2: 36,16 |
1971 | Mill Reef | 3 | Geoff Lewis | Ian Balding | Paul Mellon | 2: 32,56 |
1972 | Brygadier Gerard | 4 | Joe Mercer | Dick Hern | Jean Hislop | 2: 32,91 |
1973 | Dalia | 3 | Bill Pyers | Maurice Zilber | Nelson Bunker Hunt | 2: 30,43 |
1974 | Dalia | 4 | Lester Piggott | Maurice Zilber | Nelson Bunker Hunt | 2: 33,03 |
1975 | Grundy | 3 | Pat Eddery | Peter Walwyn | Carlo Vittadini | 2: 26,98 |
1976 | Pavneese | 3 | Yves Saint-Martin | Angel Penna, Sr. | Daniel Wildenstein | 2: 29,36 |
1977 | Minstrel | 3 | Lester Piggott | Vincent O'Brien | Robert Sangster | 2: 30,48 |
1978 | Ile de Bourbon | 3 | John Reid | F. Johnson Houghton | David McCall | 2: 30,53 |
1979 | Troy | 3 | Willie Carson | Dick Hern | Sobell / Arnold Weinstock | 2: 33,75 |
1980 | Ela-Mana-Mou | 4 | Willie Carson | Dick Hern | Simon Weinstock | 2: 35,39 |
1981 | Shergar | 3 | Walter Swinburn | Michael Stoute | Karim Aga Khan IV. | 2: 35,40 |
1982 | Kalaglow | 4 | Greville Starkey | Guy Harwood | Tony Ward | 2: 31,88 |
1983 | Czasowy | 4 | Joe Mercer | Henry Candy | Robert Barnett | 2: 30,79 |
1984 | Teenoso | 4 | Lester Piggott | Geoff Wragg | Eric Moller | 2: 27,95 |
1985 | Petoski | 3 | Willie Carson | Dick Hern | Lady Beaverbrook | 2: 27,61 |
1986 | Taniec odważny | 3 | Pat Eddery | Guy Harwood | Khalid Abdullah | 2: 29,49 |
1987 | Punkt odniesienia | 3 | Steve Cauthen | Henry Cecil | Louis Freedman | 2: 34,63 |
1988 | Mtoto | 5 | Michael Roberts | Alec Stewart | Ahmed Al Maktoum | 2: 37,33 |
1989 | Nashwan | 3 | Willie Carson | Dick Hern | Hamdan Al Maktoum | 2: 32,27 |
1990 | Belmez | 3 | Michael Kinane | Henry Cecil | Szejk Mohammed | 2: 30,76 |
1991 | Hojny | 3 | Alan Munro | Paul Cole | Książę Fahd bin Salman | 2: 28,99 |
1992 | St Jovite | 3 | Stephen Craine | Jim Bolger | Virginia Kraft Payson | 2: 30,85 |
1993 | Opera | 5 | Michael Roberts | Michael Stoute | Szejk Mohammed | 2: 33,94 |
1994 | King's Theatre | 3 | Michael Kinane | Henry Cecil | Sheikh Moh'd / Michael Poland | 2: 28,92 |
1995 | Tarra jagnięca | 3 | Frankie Dettori | Saeed bin Suroor | Saeed bin M. Al Maktoum | 2: 31.01 |
1996 | Pentire | 4 | Michael Hills | Geoff Wragg | Mollers Racing | 2: 28.11 |
1997 | Wieśniak | 5 | John Reid | Saeed bin Suroor | Godolphin | 2: 36,45 |
1998 | Wieśniak | 6th | Frankie Dettori | Saeed bin Suroor | Godolphin | 2: 29.06 |
1999 | Daylami | 5 | Frankie Dettori | Saeed bin Suroor | Godolphin | 2: 29,35 |
2000 | Montjeu | 4 | Michael Kinane | John Hammond | Michael Tabor | 2: 29,98 |
2001 | Galileo | 3 | Michael Kinane | Aidan O'Brien | Magnier / Michael Tabor | 2: 27,71 |
2002 | Golan | 4 | Kieren Fallon | Sir Michael Stoute | Egorowie Arnolda Weinstocka | 2: 29,70 |
2003 | Alamshar | 3 | Johnny Murtagh | John Oxx | Karim Aga Khan IV. | 2: 33,26 |
2004 | Dziekan | 4 | Frankie Dettori | Saeed bin Suroor | Godolphin | 2: 33,18 |
2005 | Azamour | 4 | Michael Kinane | John Oxx | Karim Aga Khan IV. | 2: 28,26 |
2006 | Hurricane Run | 4 | Christophe Soumillon | André Fabre | Michael Tabor | 2: 30,29 |
2007 | Dylan Thomas | 4 | Johnny Murtagh | Aidan O'Brien | Magnier / Michael Tabor | 2: 31.11 |
2008 | Książę Marmolady | 4 | Johnny Murtagh | Aidan O'Brien | Magnier / Michael Tabor | 2: 27,91 |
2009 | Przewód | 4 | Ryan Moore | Sir Michael Stoute | Ballymacoll Stud | 2: 28,73 |
2010 | Zwiastun | 4 | Olivier Peslier | Sir Michael Stoute | Highclere „Admirał Rous” | 2: 26,78 |
2011 | Nathaniel | 3 | William Buick | John Gosden | Lady Rothschild | 2: 35.07 |
2012 | Danedream | 4 | Andrasch Starke | Peter Schiergen | Stadnina koni Burg Eberstein / Teruya Yoshida | 2: 31,62 |
2013 | Powieściopisarz | 4 | Johnny Murtagh | Andreas Wöhler | Christoph Berglar | 2: 24,60 |
2014 | Taghrooda | 3 | Paul Hanagan | John Gosden | Hamdan Al Maktoum | 2: 28,13 |
2015 | Przełożone | 4 | Andrea Atzeni | Luca Cumani | Mohammed Obaid Al Maktoum | 2: 31,25 |
2016 | Highland Reel | 5 | Ryan Moore | Aidan O'Brien | Derrick Smith, John Magnier, Michael Tabor | 2: 28,97 |
2017 | Włączyć | 3 | Frankie Dettori | John Gosden | Khalid Abdullah | 2: 36,22 |
2018 | Słowo poety | 5 | James Doyle | Michael Stoute | Saeed Suhail | 2: 25,84 |
2019 | Włączyć | 5 | Frankie Dettori | John Gosden | Khalid Abdullah | 2: 32,42 |
2020 | Włączyć | 6th | Frankie Dettori | John Gosden | Khalid Abdullah | 2: 28,92 |