Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1980
11. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Halowej | |
---|---|
Glaspalast Sindelfingen, grudzień 2011 | |
Miasto | Sindelfingen , RFN |
Stadion | Szklany pałac |
otwarcie | 1 marca 1980 |
Ostatni dzień | 2 marca 1980 |
oś czasu | |
← Halowe Mistrzostwa Europy 1979 | Halowe Mistrzostwa Europy 1981 → |
11th European Athletics Indoor Championships odbyła się 1 marca i 2nd, 1980 w Sindelfingen ( Republika Federalna Niemiec ). Miejscem spotkania był Szklany Pałac .
Mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Marian Voronin | POLAK | 6.62 |
2 | Christian Haas | FRG | 6.62 |
3 | Alexandr Aksinin | URS | 6.63 |
4 | Nikolai Kolesnikov | URS | 6.65 |
5 | Andrei Slyapnikov | URS | 6.66 |
6th | Gianfranco Lazzer | ITA | 6,75 |
Finał 1 marca
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Nikolai Chernetsky | URS | 46.29 |
2 | Karel Kolář | TCH | 46,55 |
3 | Remigijus Valiulis | URS | 46,75 |
4 | Horia Toboc | ROU | 46.95 |
Finał 2 marca
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Roger Milhau | FRA | 1: 50,2 |
2 | András Paróczai | HUN | 1: 50,3 |
3 | Herbert Wursthorn | FRG | 1: 50,4 |
4 | Klaus-Peter Nabein | FRG | 1: 51,4 |
5 | Koen Gijsbers | NED | 1: 51,6 |
Colomán Trabado | ESP | DQ |
Finał 2 marca
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Thomas Wessinghage | FRG | 3: 37,6 |
2 | Ray Flynn | IRL | 3: 38,5 |
3 | Pierre Délèze | SUI | 3: 38,9 |
4 | Uwe Becker | FRG | 3: 39,8 |
5 | Carlos Cabral | POR | 3: 39,9 |
6th | Malcolm Edwards | GBR | 3: 43,0 |
7th | Vladimir Malosemlin | URS | 3: 44,5 |
8th | José Manuel Abascal | ESP | 3: 45,3 |
Finał 2 marca
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Karl Fleschen | FRG | 7: 57,5 |
2 | Klaas Lok | NED | 7: 57,9 |
3 | Hans-Jürgen Orthmann | FRG | 7: 59,9 |
4 | Bernhard Gatzke | FRG | 8: 07,8 |
5 | Marios Kassianidis | CYP | 8: 08,5 |
6th | Fulvio Costa | ITA | 8: 20,8 |
Finał 2 marca
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Yuri Chervanyov | URS | 7.54 |
2 | Romuald Giegiel | POLAK | 7.73 |
3 | Javier Moracho | ESP | 7.75 |
4 | Plamen Krastew | BUL | 7.79 |
5 | Andrei Prokofiev | URS | 7.84 |
6th | Jan Pusty | POLAK | 7.87 |
Finał 2 marca
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Mögenburg | FRG | 2.31 |
2 | Jacek Wszoła | POLAK | 2.29 |
3 | Adrian Proteasa | ROU | 2.29 |
4 | Carlo Thränhardt | FRG | 2.26 |
5 | Marco Tamberi | ITA | 2.26 |
6th | Oleksiy Demjanjuk | URS | 2.26 |
7th | Ruud Wielart | NED | 2.26 |
8th | Roland Dalhauser | SUI | 2.26 |
Finał 2 marca
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Konstantin Volkov | URS | 5.60 |
2 | Vladimir Polyakov | URS | 5.60 |
3 | Patrick Abada | FRA | 5.55 |
4 | Władysław Kozakiewicz | POLAK | 5.50 |
5 | Siergiej Kulibaba | URS | 5.40 |
6th | Antti Kalliomäki | PŁETWA | 5.40 |
7th | Anton Paskalev | BUL | 5.40 |
8th | Mariusz Klimczyk | POLAK | 5.40 |
Finał 1 marca
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Winfried Klepsch | FRG | 7,98 |
2 | Nenad Stekic | YUG | 7,91 |
3 | Stanisław Jaskułka | POLAK | 7.85 |
4 | Joachim Busse | FRG | 7.85 |
5 | Wiktar Belski | URS | 7.79 |
6th | Jörg Klocke | FRG | 7.76 |
7th | Andrzej Klimaszewski | POLAK | 7.73 |
8th | Rolf Bernhard | SUI | 7.72 |
Finał 2 marca
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Béla Bakosi | HUN | 16.86 |
2 | Jaak Uudmäe | URS | 16,51 |
3 | Gennady Kovtunov | URS | 16.45 |
4 | Atanas Chochev | BUL | 16.40 |
5 | Milan Spasojevic | YUG | 16.38 |
6th | Klaus Kübler | FRG | 16.36 |
7th | Ramón Cid | ESP | 16.36 |
8th | Olli Pousi | PŁETWA | 16.31 |
Finał 1 marca
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Zlatan Saračević | YUG | 20.43 |
2 | Jaromír Vlk | TCH | 20.19 |
3 | Ivan Ivančić | YUG | 19.48 |
4 | Remigius Machura | TCH | 18,56 |
Finał 2 marca
Kobiety
60 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Sofka Popova | BUL | 7.11 |
2 | Linda Haglund | SWE | 7.14 |
3 | Lyudmila Kondratyeva | URS | 7.31 |
4 | Zofia Bielczyk | POLAK | 7.34 |
5 | Vera Anisimova | URS | 7.35 |
6th | Helinä Laihorinne | PŁETWA | 7.37 |
Finał 2 marca
400 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Elke Decker | FRG | 52,28 |
2 | Karoline Beetle | AUT | 52,70 |
3 | Tatiana Goishchik | URS | 52,71 |
4 | Rossitsa Stamenova | BUL | 53.06 |
Finał 2 marca
800 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Jolanta Januchta | POLAK | 2: 00.6 |
2 | Anne-Marie Van Nuffel | BEL | 2: 00.9 |
3 | Liz Barnes | GBR | 2: 01,5 |
4 | Elżbieta Katolik | POLAK | 2: 02.3 |
5 | Wioleta Zwetkowa | BUL | 2: 02,8 |
6th | Kirsti Voldnes | ANI | 2: 02,8 |
Finał 2 marca
1500 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Tamara Koba | URS | 4: 12,5 |
2 | Anna Bukis | POLAK | 4: 13,1 |
3 | Mary Purcell | IRL | 4: 14,2 |
4 | Natalia Kuznetsova | URS | 4: 14,4 |
5 | Sandra Arthurton | GBR | 4: 23.1 |
6th | Vera Steiert | FRG | DNF |
Finał 2 marca
60 m przez płotki
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Zofia Bielczyk | POLAK | 7.77 |
2 | Grażyna Rabsztyn | POLAK | 7.89 |
3 | Natalia Lebedeva | URS | 8.04 |
4 | Elżbieta Rabsztyn | POLAK | 8.05 |
5 | Vera Komissova | URS | 8.07 |
6th | Nina Morgulina | URS | 8.14 |
Finał 1 marca
wysoki skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Sara Simeoni | ITA | 1,95 |
2 | Andrea Mátay | HUN | 1,93 |
3 | Urszula Kielan | POLAK | 1,93 |
4 | Valentina Poluiko | URS | 1,90 |
5 | Petra Wziontek | FRG | 1.87 |
6th | Alessandra Fossati | ITA | 1.87 |
7th | Ann-Ewa Karlsson | SWE | 1.87 |
8th | Elżbieta Krawczuk | POLAK | 1,84 |
Finał 1 marca
Długi skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Anna Włodarczyk | POLAK | 6.74 |
2 | Anke Weigt | FRG | 6.68 |
3 | Sabine Everts | FRG | 6.54 |
4 | Lidija Gusheva | BUL | 6,50 |
5 | Tatiana Kolpakova | URS | 6.47 |
6th | Tetjana Skachko | URS | 6.43 |
7th | Dorthe A. Rasmussen | THE | 6.31 |
8th | Beáta Fazekas | HUN | 6.13 |
Finał 2 marca
Pchnięcie kulą
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Helena Fibingerová | TCH | 19,92 |
2 | Eva Wilms | FRG | 19,66 |
3 | Beatrix Philipp | FRG | 17.59 |
4 | Cinzia Petrucci | ITA | 16.96 |
5 | Léone Bertimon | FRA | 16.45 |
Finał 1 marca
linki internetowe
- Halowe mistrzostwa Europy - baza wyników na stronie Europejskiego Związku Lekkiej Atletyki
- Wyniki na stronie Maika Richtera
- Wyniki na stronie internetowej Todora Krasteva
- Wyniki - mężczyźni na GBRathletics.com
- Wyniki - kobiety na GBRathletics.com