Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 1988
XIX Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce | |
---|---|
Miasto | Budapeszt , Węgry |
Stadion | Budapeszt Sportcsarnok |
otwarcie | 5 marca 1988 |
Ostatni dzień | 6 marca 1988 |
oś czasu | |
← Halowe Mistrzostwa Europy 1987 | Halowe Mistrzostwa Europy 1989 → |
W dniach 5-6 marca 1988 w Budapeszcie Sportcsarnok odbyły się XIX Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce . Budapeszt był gospodarzem tego wydarzenia po raz drugi od 1983 roku.
Mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Linford Christie | GBR | 6.57 |
2 | Ronald Desruelles | BEL | 6.60 |
3 | Valentin Atanasov | BUL | 6.60 |
4 | Sven Matthes | NRD | 6.60 |
5 | Pierfrancesco Pavoni | ITA | 6.64 |
6th | Antonio Ullo | ITA | 6.67 |
Finał 5 marca
200 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Nikolai Razgonov | URS | 20,62 |
2 | Nikolay Antonov | BUL | 20,65 |
3 | Linford Christie | GBR | 20,83 |
4 | Andreas Berger | AUT | 20,85 |
5 | Norbert Dobeleit | FRG | 21,37 |
6th | Daniel Sangouma | FRA | 21,57 |
Finał 6 marca
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Jens Carlowitz | NRD | 45.63 |
2 | Brian Whittle | GBR | 45.98 |
3 | Ralf Lübke | FRG | 46.25 |
4 | Antonio Sánchez | ESP | 46.49 |
5 | Vito Petrella | ITA | 47,73 |
Thomas Schönlebe | NRD | DNF |
Finał 6 marca
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | David Sharpe | GBR | 1: 49,17 |
2 | Rob Druppers | NED | 1: 49,45 |
3 | Gert Kilbert | SUI | 1: 49,46 |
4 | Tony Morrell | GBR | 1: 49,89 |
5 | Slobodan Popović | YUG | 1: 50.02 |
6th | Ikem Billy | GBR | 1: 50,36 |
Finał 6 marca
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Ari Suhonen | PŁETWA | 3: 45,72 |
2 | Ronny Olsson | SWE | 3: 46,16 |
3 | Rudiger Horn | NRD | 3: 46,51 |
4 | István Knipl | HUN | 3: 46,56 |
5 | Antonio Monteiro | POR | 3: 46,79 |
6th | Tonino Viali | ITA | 3: 46,96 |
7th | Branko Zorko | YUG | 3: 47,69 |
8th | Adelino Hidalgo | ESP | 3: 48,72 |
Finał 6 marca
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | José Luis González | ESP | 7: 55,29 |
2 | Markus Hacksteiner | SUI | 7: 56.04 |
3 | Michaił Dasko | URS | 7: 56,51 |
4 | Radim Kunčický | TCH | 7: 56,52 |
5 | Mogens Guldberg | THE | 7: 57,68 |
6th | Mike Hawkins | GBR | 7: 58,52 |
7th | Mario Silva | POR | 7: 58,95 |
8th | Anacleto Jiménez | ESP | 7: 59,25 |
Finał 6 marca
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Aleš Höffer | TCH | 7.56 |
2 | Jonathan Ridgeon | GBR | 7.57 |
3 | Carlos Sala | ESP | 7.67 |
4 | Sjarhej Ussau | URS | 7.67 |
5 | Florian Schwarthoff | FRG | 7.77 |
6th | Javier Moracho | ESP | 7.83 |
Finał 6 marca
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Patrik Sjöberg | SWE | 2.39 |
2 | Dietmar Mögenburg | FRG | 2.37 |
3 | Sorin Matei | ROU | 2.35 |
4 | Fabrizio Borellini | ITA | 2.30 |
5 | Róbert Ruffíni | TCH | 2.27 |
6th | Georgi Dakov | BUL | 2.27 |
7th | Daniele Pagani | ITA | 2.27 |
8th | Gyula Németh | HUN | 2.24 |
Carlo Thränhardt | FRG | 2.24 |
Finał 5 marca
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Radion Gataullin | URS | 5.75 |
2 | Nikolay Nikolov | BUL | 5.70 |
3 | Atanas Tarew | BUL | 5.70 |
4 | Mirosław Chmara | POLAK | 5.70 |
5 | Philippe Collet | FRA | 5.60 |
6th | Jean-Marc Tailhardat | FRA | 5.55 |
7th | Hermann Fehringer | AUT | 5.50 |
Bernhard Zintl | FRG | 5.50 |
Finał 6 marca
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Frans Maas | NED | 8.06 |
2 | László Szalma | HUN | 8.03 |
3 | Giovanni Evangelisti | ITA | 8.00 |
4 | Emiel Mellaard | NED | 7.84 |
5 | Dietmar Haaf | FRG | 7.79 |
6th | Jarmo Kärnä | PŁETWA | 7.72 |
7th | Gyula Pálóczi | HUN | 7.71 |
8th | Mirosław Hydel | POLAK | 7.70 |
Finał 5 marca
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Oleg Sakirkin | URS | 17.30 |
2 | Béla Bakosi | HUN | 17.25 |
3 | Vasif Azadov | URS | 17.23 |
4 | Christo Markow | BUL | 17.19 |
5 | John Herbert | GBR | 16.87 |
6th | Marios Hadjiandreou | CYP | 16.74 |
7th | Ivan Slanař | TCH | 16.72 |
8th | Zdzisława Hoffmanna | POLAK | 16,56 |
Finał 6 marca
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Remigius Machura | TCH | 21.42 |
2 | Duma Karstena | FRG | 20.22 |
3 | Georgi Todorov | BUL | 19,98 |
4 | Klaus Bodenmüller | AUT | 19.70 |
5 | Karel Šula | TCH | 19,66 |
6th | Georg Andersen | ANI | 19,56 |
7th | Richard Navara | TCH | 19.32 |
8th | Dimitrios Koutsoukis | GRE | 19,25 |
Finał 5 marca
5000 m pieszo
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Jozef Pribilinec | TCH | 18: 44,40 |
2 | Roman Mrázek | TCH | 18: 44,93 |
3 | Sándor Urbanik | HUN | 18: 45,91 |
4 | Erling Andersen | ANI | 18: 49,10 |
5 | Zdzisław Szlapkin | POLAK | 18: 49,49 |
6th | Joseph Martens | BEL | 18: 54,67 |
7th | Giovanni De Benedictis | ITA | 18: 58,40 |
8th | Lyubomir Ivanov | BUL | 19:00:02 |
Finał 6 marca
Kobiety
60 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Nelli Cooman | NED | 7.04 |
2 | Silke Möller | NRD | 7.05 |
3 | Marlies Goehr | NRD | 7.07 |
4 | Ulrike Sarvari | FRG | 7.18 |
4 | Nadieżda Roschtschupkina | URS | 7.21 |
Laurence Bily | FRA | DNS |
Finał 6 marca
200 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Ewa Kasprzyk | POLAK | 22,69 |
2 | Tatjana Papilina | URS | 22,79 |
3 | Silke-Beate Knoll | FRG | 23.12 |
4 | Tsvetanka Ilyva | BUL | 23.17 |
5 | Ingrid Auerswald | NRD | 23,25 |
6th | Galina Malschugina | URS | 23.42 |
Finał 6 marca
400 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Petra Müller | NRD | 50.28 |
2 | Helga Arendt | FRG | 51.06 |
3 | Dagmar Neubauer | NRD | 51,57 |
4 | Sally Gunnell | GBR | 51,77 |
5 | Gisela Kinzel | FRG | 52,46 |
6th | Rossitsa Stamenova | BUL | 53,89 |
Finał 6 marca
800 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Sabine Zwiener | FRG | 2: 01.19 |
2 | Olga Nelyubova | URS | 2: 01.61 |
3 | Gabriela Lesch | FRG | 2: 01,85 |
4 | Slobodanka Čolović | YUG | 2: 02,34 |
5 | Janet Bell | GBR | 2: 02,70 |
6th | Gabriela Sedláková | TCH | 2: 05,59 |
Finał 6 marca
1500 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Doina Melinte | ROU | 4: 05,77 |
2 | Mitica Constantin | ROU | 4: 06.16 |
3 | Brigitte Kraus | FRG | 4: 07.06 |
4 | Marina Yachmenjowa | URS | 4: 08,31 |
5 | Maite Zúñiga | ESP | 4: 11,31 |
6th | Katalin Racz | HUN | 4: 12.05 |
7th | Rita Csordos | HUN | 4: 12,63 |
8th | Christine Toonstra | NED | 4: 14,94 |
Finał 6 marca
3000 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Elly van Hulst | NED | 8: 44,50 |
2 | Vera Michallek | FRG | 8: 46,97 |
3 | Wendy Sly | GBR | 8: 51.04 |
4 | Zita Agoston | HUN | 8: 55,99 |
5 | Birgit Barth | NRD | 8: 56,21 |
6th | Vanya Stoyanova | BUL | 9: 07.30 |
7th | Claudia Borgschulze | FRG | 9: 31,42 |
Finał 6 marca
60 m przez płotki
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Cornelia Oschkenat | NRD | 7.77 |
2 | Marjan Olijslager | NED | 7,92 |
3 | Mihaela Pogăceanu | ROU | 7,92 |
4 | Ginka Sagortschewa | BUL | 7.95 |
5 | Laurence Elloy | FRA | 7.95 |
6th | Florence Collé | FRA | 8.02 |
Finał 5 marca
wysoki skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Stefka Kostadinova | BUL | 2.04 |
2 | Heike Redetzky | FRG | 1,97 |
3 | Larissa Kositsyna | URS | 1,97 |
4 | Lyudmyla Avdjejenko | URS | 1,94 |
5 | Emilija Dragiewa | BUL | 1.91 |
6th | Gabriele Gunz | NRD | 1.91 |
7th | Andrea Mátay | HUN | 1,88 |
Maryse Éwanjé-Épée | FRA | 1,88 |
Finał 6 marca
Długi skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Heike Drechsler | NRD | 7.30 |
2 | Galina Chistjakova | URS | 7.24 |
3 | Jolanta Bartczak | POLAK | 6.62 |
4 | Antonella Capriotti | ITA | 6.58 |
5 | Jelena Kokonova | URS | 6.55 |
6th | Ringa Ropo | PŁETWA | 6.54 |
7th | Sofija Boschanova | BUL | 6.51 |
8th | Silwija Christowa | BUL | 6,50 |
Finał 5 marca
Pchnięcie kulą
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Claudia Losch | FRG | 20.39 |
2 | Larissa Peleschenko | URS | 20.23 |
3 | Kathrin Neimke | NRD | 20.20 |
4 | Svetla Mitkowa | BUL | 20.07 |
5 | Soňa Vašícková | TCH | 19,99 |
6th | Alena Vitoulová | TCH | 18.41 |
7th | Viktoria Szelinger | HUN | 18.38 |
8th | Asta Hovi | PŁETWA | 17.40 |
Finał 6 marca
3000 m pieszo
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | María Reyes Sobrino | ESP | 12: 48,99 |
2 | Dana Vavřačová | TCH | 12: 51,08 |
3 | Mari Cruz Díaz | ESP | 12: 55,03 |
4 | Ildikó Ilyés | HUN | 12: 56,55 |
5 | Maria Rosza | HUN | 13: 04.45 |
6th | Natalia Spiridonova | URS | 13: 08,83 |
7th | Ann Jansson | SWE | 13: 09.04 |
8th | Atanaska Jivkowa | BUL | 13: 18,55 |
Finał 6 marca
Stół medalowy
Medal Tabela końcowa po 24 decyzji | |||||
---|---|---|---|---|---|
miejsce | kraj | złoto | srebro | brązowy | całkowity |
1 | Niemiecka Republika Demokratyczna | 4 | 1 | 4 | 9 |
2 | związek Radziecki | 3 | 4 | 3 | 10 |
3 | Holandia | 3 | 2 | - | 5 |
3 | Czechosłowacja | 3 | 2 | - | 5 |
5 | Niemcy | 2 | 5 | 4 | 11 |
6th | Zjednoczone Królestwo | 2 | 2 | 2 | 6th |
7th | Hiszpania | 2 | - | 2 | 4 |
8th | Bułgaria | 1 | 2 | 3 | 6th |
9 | Rumunia | 1 | 1 | 2 | 4 |
10 | Szwecja | 1 | 1 | - | 2 |
11 | Polska | 1 | - | 1 | 2 |
12 | Finlandia | 1 | - | - | 1 |
13 | Węgry | - | 2 | 1 | 3 |
14 | Szwajcaria | - | 1 | 1 | 2 |
15 | Włochy | - | - | 1 | 1 |
linki internetowe
- Halowe mistrzostwa Europy - baza wyników na stronie Europejskiego Związku Lekkiej Atletyki
- Wyniki na stronie Maika Richtera