Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2000
26. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce | |
---|---|
Topsporthal Vlaanderen w 2015 roku | |
Miasto | Gandawa , Belgia |
Stadion | Topsporthal Vlaanderen |
otwarcie | 25 lutego 2000 |
Ostatni dzień | 27 lutego 2000 |
oś czasu | |
← Halowe Mistrzostwa Europy 1998 | Halowe Mistrzostwa Europy 2002 → |
The 26th European Athletics Indoor Championships odbywały się od 25 lutego do 27 lutego 2000 roku w Topsporthal Vlaanderen w Gent ( Belgia ).
Mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Jason Gardener | GBR | 6.49 |
2 | Georgios Theodoridis | GRE | 6.51 |
3 | Angelos Pavlakakis | GRE | 6.54 |
4 | Stefano Tilli | ITA | 6.59 |
5 | Roland Németh | HUN | 6.61 |
6th | Kostantyn Rurak | UKR | 6.62 |
7th | Tim Goebel | GER | 6.66 |
Patrick Lövgren | SWE | DNS |
Data: 27 lutego
200 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Christian Malcolm | GBR | 20,54 |
2 | Patrick Stevens | BEL | 20.70 |
3 | Julian Golding | GBR | 21.05 |
4 | Christophe Cheval | FRA | 21,37 |
5 | Konstantinos Kenteris | GRE | 21,79 |
6th | Anninos Markoullidis | CYP | DNF |
Data: 26 lutego
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Ilija Dzhivondov | BUL | 46,63 |
2 | David Canal | ESP | 46,85 |
3 | Marc Raquil | FRA | 47.28 |
4 | Lars Figura | GER | 47,53 |
5 | Alain Rohr | SUI | 47,98 |
6th | Daniel Caines | GBR | 48,36 |
Data: 27 lutego
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Yuri Borsakovsky | RUS | 1: 47,92 |
2 | Nils Schumann | GER | 1: 48,41 |
3 | Balázs Korányi | HUN | 1: 48,42 |
4 | Wilson Kirwa | PŁETWA | 1: 48,69 |
5 | Roberto Parra | ESP | 1: 49,80 |
6th | Marco Chiavarini | ITA | 1: 51,27 |
Data: 27 lutego
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | José Antonio Redolat | ESP | 3: 40,51 |
2 | James Nolan | IRL | 3: 41,59 |
3 | Mehdi Baala | FRA | 3: 42,27 |
4 | Marko Koers | NED | 3: 42,46 |
5 | Wiaczesław Szabunin | RUS | 3: 43,44 |
6th | Juan Carlos Higuero | ESP | 3: 44,07 |
7th | Luís Feiteira | POR | 3: 44,53 |
8th | Peter Philipp | SUI | 3: 44,55 |
Data: 26 lutego
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Mark Carroll | IRL | 7: 49,24 |
2 | Rui Silva | POR | 7: 49,70 |
3 | John Mayock | GBR | 7: 49,97 |
4 | Mohammed Mourhit | BEL | 7: 49,99 |
5 | Andrés Manuel Díaz | ESP | 7: 53,97 |
6th | Yousef El Nasri | ESP | 7: 55,37 |
7th | Gennaro Di Napoli | ITA | 7: 55,51 |
8th | Jesus de la Fuente | ESP | 7: 56,13 |
Data: 27 lutego
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Staņislavs Olijars | LAT | 7,50 |
2 | Tony Jarrett | GBR | 7.53 |
3 | Tomasz Ścigaczewski | POLAK | 7.56 |
4 | Elmar Lichtenegger | AUT | 7.56 |
5 | Falk Balzer | GER | 7.63 |
6th | Robert Kronberg | SWE | 7.64 |
7th | Jonathan Nsenga | BEL | 7.71 |
8th | Ralf Leberer | GER | 7.74 |
Data: 26 lutego
Przekaźnik 4 × 400 m
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Republika Czeska |
Jiří Mužík Jan Poděbradský Štěpán Tesařík Karel Bláha |
3: 06.10 |
2 | Niemcy |
Ingo Schultz Ruwen Faller Marco Krause Lars Figura |
3: 06,64 |
3 | Węgry |
Péter Nyilasi Attila Kilvinger Zétény Dombi Tibor Bedi |
3: 09.35 |
4 | Zjednoczone Królestwo |
Ed White Paul Slythe David Naismith Richard Knowles |
3: 09,79 |
Francja |
Pierre-Marie Hilaire Philippe Bouche Bruno Wavelet Marc Raquil |
DNF | |
Rosja |
Andrei Semjonow Dmitri Golowastov Oleg Kovalev Boris Gorban |
DQ |
Data: 27 lutego
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Wiaczesław Woronin | RUS | 2.34 |
2 | Martin Buss | GER | 2.34 |
3 | Dragutin Topić | YUG | 2.34 |
4 | Stefan Holm | SWE | 2.32 |
5 | Pyotr Braiko | RUS | 2.27 |
6th | Oskari Frösén | PŁETWA | 2.24 |
7th | Christian Rhoden | GER | 2.20 |
Elvir Krehmic | BIH | 2.20 |
Data: 27 lutego
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Alexander Awerbuch | ISR | 5.75 |
2 | Martin Eriksson | SWE | 5.70 |
3 | Ren Blom | NED | 5.60 |
4 | Richard Spiegelburg | GER | 5.60 |
Thibaut Duval | BEL | 5.60 | |
6th | Bjorn Otto | GER | 5.50 |
7th | Vadim Strogalev | RUS | 5.40 |
Tim Lobinger | GER | NM |
Data: 26 lutego
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Petar Datschew | BUL | 8.26 |
2 | Bogdan Țăruş | ROU | 8.20 |
3 | Witalij Szkurlatow | RUS | 8.10 |
4 | Oleksiy Lukashevich | UKR | 8.02 |
5 | Gregor Cankar | SLO | 7,94 |
6th | Emmanuel Bangué | FRA | 7.82 |
7th | Bogdan Tudor | ROU | 7,80 |
8th | Danial Jahic | YUG | 7.72 |
Data: 26 lutego
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Charles Friedek | GER | 17.28 |
2 | Rostislav Dimitrov | BUL | 17.22 |
3 | Paolo Camossi | ITA | 17.05 |
4 | Zsolt Czingler | HUN | 17.00 |
5 | Ketill Hanstveit | ANI | 16.72 |
6th | Fabrizio Donato | ITA | 16,57 |
7th | Ambrus Szabó | HUN | 16.38 |
8th | Julian Golley | GBR | 16.16 |
Data: 27 lutego
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Timo Aaltonen | PŁETWA | 20,62 |
2 | Manuel Martínez | ESP | 20.38 |
3 | Miroslav Menc | CZE | 20.23 |
4 | Gheorghe Guşet | ROU | 20.21 |
5 | Roman Wirastyuk | UKR | 20.07 |
6th | Tepa Reinikainen | PŁETWA | 19,93 |
7th | Michael Mertens | GER | 19,89 |
Oleksandr Bahach | UKR | DQ |
Data: 27 lutego
Pierwotnie uplasowany Oleksandr Bahatsch (21,18 m) został następnie zdyskwalifikowany za doping.
Heptathlon
miejsce | sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Tomáš Dvořák | CZE | 6424 |
2 | Roman Šebrle | CZE | 6271 |
3 | Erki Nool | SZAC | 6200 |
4 | Attila Zsivóczky | HUN | 6033 |
5 | Mário Aníbal | POR | 5930 |
6th | Prodromos Korkizoglou | GRE | 5855 |
7th | Chiel Warners | NED | 5830 |
8th | Krzysztof Andrzejak | POLAK | 5726 |
Data: 25 i 26 lutego
Kobiety
60 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterini Thanou | GRE | 7.05 |
2 | Petya Pendareva | BUL | 7.11 |
3 | Iryna Pucha | UKR | 7.11 |
4 | Anshela Kravchenko | UKR | 7.14 |
5 | Alenka Bikar | SLO | 7.20 |
6th | Kim Gevaert | BEL | 7.22 |
7th | Sandra Citte | FRA | 7.24 |
8th | Marcia Richardson | GBR | 7.27 |
Data: 27 lutego
200 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Muriel Hurtis | FRA | 23.06 |
2 | Alenka Bikar | SLO | 23.16 |
3 | Ekaterina Leschchowa | RUS | 23.20 |
4 | Birgit Rockmeier | GER | 23,29 |
5 | Irina Khabarova | RUS | 23,64 |
6th | Fabé Dia | FRA | 24,38 |
Data: 26 lutego
400 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Pospelova | RUS | 51,66 |
2 | Natalia Nazarova | RUS | 51,69 |
3 | Helena Fuchsová | CZE | 52,32 |
4 | Karen Shinkins | IRL | 53,15 |
Claudia Marx | GER | DNF | |
Daniela Georgiewa | BUL | DQ |
Data: 27 lutego
Daniela Georgiewa została zdyskwalifikowana za powalenie Claudii Marx.
800 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Stephanie Graf | AUT | 1: 59,70 |
2 | Natalia Zyganova | RUS | 2: 00.17 |
3 | Sandra Stals | BEL | 2: 01.34 |
4 | Jolanda Čeplak | SLO | 2: 02.10 |
5 | Yvonne Teichmann | GER | 2: 02,26 |
6th | Stella Jongmans | NED | 2: 03.11 |
Data: 27 lutego
1500 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Violeta Szekely | ROU | 4: 12,82 |
2 | Olga Kuznetsova | RUS | 4: 13,45 |
3 | Yulia Kosenkova | RUS | 4: 13.60 |
4 | Sinead Delahunty | IRL | 4: 15,87 |
5 | Patricia Djaté-Taillard | FRA | 4: 17,69 |
6th | Dorina Briand-Calenic | FRA | 4: 18,70 |
7th | Ayşen Barak | DRZWI | 4: 19,21 |
Data: 26 lutego
3000 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Gabriela Szabo | ROU | 8: 42,06 |
2 | Lidia Chojecka | POLAK | 8: 42,42 |
3 | Marta Domínguez | ESP | 8: 44,08 |
4 | Jeļena Prokopčuka | LAT | 8: 44,66 |
5 | Daniela Jordanova | BUL | 8: 47,45 |
6th | Olga Yegorova | RUS | 8: 49,18 |
7th | Hayley Tullett | GBR | 8: 55,31 |
8th | Fatima Yvelain | FRA | 8: 56,55 |
Data: 27 lutego
60 m przez płotki
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Linda Ferga | FRA | 7.88 |
2 | Patricia Girard | FRA | 7,98 |
3 | Olena Krassowska | UKR | 8.03 |
4 | Julija Graudyn | RUS | 8.03 |
5 | Diane Allahgreen | GBR | 8.04 |
6th | Susanna Kallur | SWE | 8.19 |
7th | Elke Wölfling | AUT | 8.19 |
8th | Juliane Sprenger | GER | 8.32 |
Data: 26 lutego
Przekaźnik 4 × 400 m
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Rosja |
Olesja Sykina Irina Rossichina Julija Sotnikowa Svetlana Pospelowa |
3: 32,53 |
2 | Włochy |
Francesca Carbone Carla Barbarino Patrizia Spuri Virna De Angeli |
3: 35.01 |
3 | Rumunia |
Georgeta Lazar Anca Safta Otilia Ruicu Alina Ripanu |
3: 36,28 |
Data: 27 lutego
wysoki skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Kajsa Bergqvist | SWE | 2.00 |
2 | Zuzana Hlavoňová | CZE | 1,98 |
3 | Olga Kaliturina | RUS | 1,96 |
4 | Wenelina Wenewa | BUL | 1,92 |
5 | Wita Palamar | UKR | 1,92 |
6th | Viktoria Slivka | RUS | 1,92 |
7th | Viktoria Seryogina | RUS | 1,92 |
8th | Heike Henkel | GER | 1.85 |
Data: 26 lutego
Skok o tyczce
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Pavla Hamáčková | CZE | 4.40 |
2 | Christine Adams | GER | 4.35 |
Elena Belyakova | RUS | 4.35 | |
4 | Vala Flosadóttir | ISL | 4.30 |
5 | Janine Whitlock | GBR | 4.30 |
6th | Sabine Schulte | GER | 4.20 |
7th | Elena Isinbayeva | RUS | 4.05 |
Daniela Bártová | CZE | NM |
Data: 27 lutego
Długi skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Erica Johansson | SWE | 6.89 |
2 | Heike Drechsler | GER | 6.86 |
3 | Iwa Prandschewa | BUL | 6.80 |
4 | Olga Rublyova | RUS | 6.67 |
5 | Do Vaszi | HUN | 6.58 |
6th | Tatiana Ter-Mesrobjan | RUS | 6.57 |
7th | Olena Schechowzowa | UKR | 6.56 |
8th | Niki Xanthou | GRE | 6.51 |
Data: 27 lutego
Potrójny skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Tatiana Lebedeva | RUS | 14,68 |
2 | Cristina Nicolau | ROU | 14,63 |
3 | Iwa Prandschewa | BUL | 14,63 |
4 | Olena Howorova | UKR | 14,55 |
5 | Oxana Rogova | RUS | 14.28 |
6th | Rodica Mateescu | ROU | 14.16 |
7th | Camilla Johansson | SWE | 14.12 |
8th | Adelina Gavrilă | ROU | 13.90 |
Data: 26 lutego
Pchnięcie kulą
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Larissa Peleschenko | RUS | 20.15 |
2 | Nadine Kleinert | GER | 19.23 |
3 | Astrid Kumbernuss | GER | 19.12 |
4 | Svetlana Kriweljowa | RUS | 18,96 |
5 | Krystyna Danilczyk | POLAK | 18,88 |
6th | Nadsey Astaptchuk | BLR | 18,65 |
7th | Lieja Koeman | NED | 18.46 |
8th | Ludmiła Sechko | RUS | 17,73 |
Data: 26 lutego
Pięciobój
miejsce | Sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Karin Ertl | GER | 4671 |
2 | Irina Vostrikova | RUS | 4615 |
3 | Urszula Włodarczyk | POLAK | 4590 |
4 | Tiia Hautala | PŁETWA | 4580 |
5 | Elena Prokhorova | RUS | 4555 |
6th | Sonja Kesselschläger | GER | 4468 |
7th | Izabela Obłękowska | POLAK | 4346 |
8th | Liliana Năstase | ROU | 4321 |
Data: 25 lutego
Stół medalowy
miejsce | kraj | złoto | srebro | brązowy | całkowity |
1. | Rosja | 5 | 4 | 4 | 13 |
2. | Republika Czeska | 3 | 2 | 1 | 6th |
3. | Niemcy | 2 | 5 | 1 | 8th |
4 | Bułgaria | 2 | 2 | 2 | 6th |
5. | Rumunia | 2 | 2 | 1 | 5 |
6th | Francja | 2 | 1 | 2 | 5 |
7th | Zjednoczone Królestwo | 2 | 1 | 2 | 5 |
8th. | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 3 |
9. | Hiszpania | 1 | 2 | 1 | 4 |
10. | Grecja | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Irlandia | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Łotwa | 1 | 0 | 0 | 1 |
13. | Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 | Austria | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | Finlandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
16. | Polska | 0 | 1 | 2 | 3 |
17 | Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Belgia | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Portugalia | 0 | 1 | 0 | 1 |
20 | Słowenia | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Węgry | 0 | 0 | 2 | 2 |
22 | Ukraina | 0 | 0 | 2 | 2 |
23 | Estonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
24. | Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
25 | Jugosławia | 0 | 0 | 1 | 1 |
linki internetowe
- Halowe mistrzostwa Europy - baza wyników na stronie Europejskiego Związku Lekkiej Atletyki
- Wyniki na stronie Maika Richtera
- 26th European Indoor Championships 2000 , recenzja Chris Turner na stronie internetowej EAA