Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2013
32. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce | |
---|---|
Scandinavium w Göteborgu | |
Miasto | Göteborg , Szwecja |
Stadion | Skandynaw |
krajów uczestniczących | 47 (zgłoszono) |
Uczestniczący sportowcy | 578 (zgłoszono) |
Zawody | 26 |
otwarcie | 1 marca 2013r |
Ostatni dzień | 3 marca 2013 r |
oś czasu | |
← Halowe Mistrzostwa Europy 2011 | Halowe Mistrzostwa Europy 2015 → |
Tabela medalowa (ostateczny wynik po 26 decyzjach) | |||||
---|---|---|---|---|---|
miejsce | naród | ||||
1 | Rosja | 4 | 7 | 3 | 14 |
2 | UK i NI | 4 | 3 | 1 | 8th |
3 | Francja | 4 | 2 | 3 | 9 |
4 | Ukraina | 3 | 0 | 1 | 4 |
5 | Hiszpania | 1 | 3 | 0 | 4 |
6th | Szwecja | 1 | 2 | 3 | 6th |
7 | Niemcy | 1 | 2 | 2 | 5 |
8th | Włochy | 1 | 1 | 4 | 6th |
9 | Polska | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | indyk | 1 | 1 | 0 | 2 |
... | |||||
całkowity | 26 | 26 | 26 | 78 | |
Kompletna tabela medalowa |
The 32nd Halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbyły się w okresie od 1 marca do 3, 2013 w Scandinavium w Göteborgu . To już czwarta impreza odbyła się na szwedzkiej ziemi, a trzecia w Göteborgu.
Zgłoszenia na miejsce
Göteborg pierwotnie ubiegał się o organizację Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Halowej 2011 . Jednak po przyznaniu go Paryżowi , zamiast tego Göteborg otrzymał kontrakt na 2013 rok.
Scandinavium było już gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 1974 i 1984 roku, a także wielu innych międzynarodowych mistrzostw w innych dyscyplinach sportowych, takich jak hokej na lodzie i piłka ręczna . Miasto Gothenburg gościł także inne główne lekkoatletyka wydarzeń w przeszłości , w tym Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 1995 i Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2006 .
Uczestnicy
W zawodach wzięło udział łącznie 578 sportowców z 47 krajów.
Wyniki mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Jimmy Vicaut | FRA | 6.48 |
2 | James Dasaolu | GBR | 6.48 |
3 | Michael Tumi | ITA | 6.52 |
4 | Jaysuma Saidy Ndure | ANI | 6.61 |
5 | Odain Rose | SWE | 6.62 |
6th | Julian Reus | DEU | 6.62 |
7 | Harry Aikines-Aryeetey | GBR | 6.63 |
8th | Emmanuel Biron | FRA | 6.63 |
Pozostali uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
12. miejsce Rolf Fongue : wyeliminowany w półfinale z wynikiem 6,75 sek.
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Pavel Maslák | CZE | 45.66 |
2 | Nigel Levine | GBR | 46.21 |
3 | Pavel Trenichin | RUS | 46,70 |
4 | Volodymyr Burakov | UKR | 46,79 |
5 | Michael Bingham | GBR | 46,81 |
6th | Richarda Strachana | GBR | 47.02 |
Paweł Trenichin przekroczył linię mety na trzecim miejscu, ale później został zdyskwalifikowany, ponieważ zszedł z toru ze Strauchlerem. Protest później cofnął dyskwalifikację.
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Adam Kszczot | POLAK | 1: 48,69 |
2 | Kevin López | ESP | 1: 49,31 |
3 | Mukhtar Mohammed | GBR | 1: 49,60 |
4 | Anyż ananenka | BLR | 1: 49,61 |
5 | Taras Bybyk | UKR | 1: 50,38 |
6th | Luis Alberto Marco | ESP | 1: 51,69 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
8. miejsce Andreas Rapatz : Eliminacja w rundzie wstępnej 1: 50,11 minut.
15. miejsce Nikolaus Franzmair : Eliminowany w rundzie wstępnej 1: 51,10 minut.
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Mahiedine Mekhissi-Benabbad | FRA | 3: 37,17 |
2 | İlham Tanui Özbilen | DRZWI | 3: 37,22 |
3 | Simon Denissel | FRA | 3: 37,70 |
4 | Marcin Lewandowski | POLAK | 3: 39,19 |
5 | Arturo Casado | ESP | 3: 39,36 |
6th | Helio Gomes | POR | 3: 39,46 |
7 | Bartosz Nowicki | POLAK | 3: 39,74 |
8th | David Bustos | ESP | 3: 40,14 |
9 | Oleksandr Borysyuk | UKR | 3: 42,15 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
10 miejsce Florian Orth : wyeliminowany w rundzie wstępnej z 3: 43,57.
14. miejsce Andreas Vojta : Wyeliminowany w rundzie wstępnej 3: 45,54 po upadku kilka metrów po starcie.
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Hayle Ibrahimov | AZE | 7: 49,74 |
2 | Juan Carlos Higuero | ESP | 7: 50,26 |
3 | Ciarán Ó Lionáird | IRL | 7: 50,40 |
4 | Yoann Kowal | FRA | 7: 50,89 |
5 | Florian Carvalho | FRA | 7: 53,23 |
6th | Halil Akkas | DRZWI | 7: 54,89 |
7 | Roberto Alaiz | ESP | 7: 55,12 |
8th | Lander Tijtgat | BEL | 7: 55,59 |
9 | Adil Bouafif | SWE | 7: 59,81 |
10 | Polat Kemboi Arıkan | DRZWI | 8: 00.72 |
11 | Henrik Ingebrigtsen | ANI | 8: 02,42 |
12 | Andrey Safronov | RUS | 8: 15,37 |
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Siergiej Schubenkow | RUS | 7.49 |
2 | Paolo Dal Molin | ITA | 7.51 |
3 | Pascal Martinot-Lagarde | FRA | 7.53 |
4 | Balázs Baji | UNG | 7.56 |
5 | Erik Balnuweit | GER | 7.58 |
6th | Maxim Lynscha | BLR | 7.58 |
7 | Konstandinos Douvalidis | GRE | 7.64 |
8th | Konstantin Schabanow | RUS | 7.66 |
Kolejni uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
16. miejsce Matthias Bühler : wyeliminowany w biegu z 7,78 s.
Przekaźnik 4 x 400 metrów
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | GBR |
Michael Bingham Richard Buck Nigel Levine Richard Strachan |
3: 05,78 |
2 | RUS |
Paweł Trenichin Jurij Trambowezki Konstantin Swetschkar Vladimir Krasnov |
3: 06,96 |
3 | CZE |
Daniel Němeček Josef Prorok Petr Lichý Pavel Maslák |
3: 07,64 |
4 | BEL |
Antoine Gillet Kevin Borlée Arnaud Ghislain Tim Rummens |
3: 07,98 |
5 | SWE |
Felix Francois Nil De Oliveira Johan Wissman Dennis Forsman |
3: 09.42 |
POLAK |
Michał Pietrzak Rafał Omelko Łukasz Domagała Grzegorz Sobiński |
DQ |
Po biegu drużyna brytyjska została zdyskwalifikowana. Protest anulował tę dyskwalifikację.
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Siergiej Mudrow | RUS | 2.35 |
2 | Alexei Dmitrik | RUS | 2.33 |
3 | Jaroslav Bába | CZE | 2.31 |
4 | Adonios Mastoras | GRE | 2.29 |
5 | Gianmarco Tamberi | ITA | 2.29 |
6th | Robbie Grabarz | GBR | 2.23 |
7 | Mickael Hanany | FRA | 2.23 |
8th | Dmytro Demjanjuk | UKR | 2.21 |
9 | Konstandinos Baniotis | GRE | 2.19 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
22 miejsce Matthias Haverney : wyeliminowany w kwalifikacjach z 2,13 m.
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Renaud Lavillenie | FRA | 6.01 |
2 | Bjorn Otto | GER | 5.76 |
3 | Malte Mohr | GER | 5.76 |
4 | Konstandinos Filippidis | GRE | 5.76 |
5 | Jan Kudlička | CZE | 5.71 |
6th | Steven Lewis | GBR | 5.71 |
7 | Robert Sobera | POLAK | 5.71 |
8th | Raphael Holzdeppe | GER | 5.61 |
Renaud Lavillenie jako pierwszy przeskoczył 6,07 metra za Bubką . Ponieważ sztanga nie była już prawidłowo umieszczona na przyczepie, skok nie został rozpoznany przez sędziów.
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Aleksandra Menkowa | RUS | 8.31 |
2 | Michel Tornéus | SWE | 8.29 |
3 | Christian Reif | GER | 8.07 |
4 | Eero Haapala | PŁETWA | 8.05 |
5 | Louis Tsatoumas | GRE | 8.00 |
6th | Tommi Evilä | PŁETWA | 7,96 |
7 | Chris Tomlinson | GBR | 7.95 |
8th | Elvijs Misāns | LAT | 7.68 |
Pozostali zawodnicy z krajów niemieckojęzycznych:
9. miejsce Sebastian Bayer : Eliminacja w kwalifikacjach z 7,91 m.
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Daniele Greco | ITA | 17.70 |
2 | Rusłan Samitow | RUS | 17.30 |
3 | Aleksiej Fiodorow | RUS | 17.12 |
4 | Viktor Kuznyetsov | UKR | 17.02 |
5 | Harold Correa | FRA | 16.92 |
6th | Karl Taillepierre | FRA | 16.72 |
7 | Zlatozar Atanasov | BUL | 16,57 |
8th | Fabian Florant | NED | 16,55 |
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Asmir Kolašinac | SER | 20,62 |
2 | Hamza Alić | BIH | 20.34 |
3 | Ladislav Prášil | CZE | 20.29 |
4 | Ralf Bartels | GER | 20.16 |
5 | Marco Fortes | POR | 20.02 |
6th | Aleksandr Bulanov | RUS | 19.70 |
7 | Marco Schmidt | GER | 19,63 |
8th | Niklas Arrhenius | SWE | 19.17 |
Pozostali zawodnicy z krajów niemieckojęzycznych:
20. miejsce Lukas Weißhaidinger : wyeliminowany w rundzie wstępnej z 18,38 m.
Heptathlon
miejsce | sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Eelco Sintnicolaas | NED | 6372 |
2 | Kevin Mayer | FRA | 6297 |
3 | Mihail Dudas | SRB | 6099 |
4 | Adam Helcelet | CZE | 6095 |
5 | Ilya Shkurenev | RUS | 6018 |
6th | Fabian Rosenquist | SWE | 5979 |
7 | Artem Lukyanenko | RUS | 5953 |
8th | Pelle Rietveld | NED | 5906 |
9 | Kaarel Jõeväli | EST | 5841 |
10 | Tiago Marto | POR | 5680 |
11 | Dominik Distelberger | AUT | 5623 |
12 | Jérémy Lelievre | FRA | 5112 |
13 | Petter Olson | SWE | 4933 |
- | Mikk Pahapill | EST | DNF |
- | Attila Szabó | HUN | DNF |
Wyniki kobiet
60 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Marija Rjemjen | UKR | 7.10 |
2 | Myriam Soumaré | FRA | 7.11 |
3 | Ivet Lalova | BUL | 7.12 |
4 | Dafne Schippers | NED | 7.14 |
5 | Asha Philip | GBR | 7.15 |
6th | Ezinne Okparaebo | ANI | 7.16 |
7 | Verena Sailer | GER | 7.16 |
- | Tezjan Naimova | BUL | DQ |
Bułgarski Tesdschan Naimowa, który wygrał wyścig w 7,10 s, został pozbawiony tytułu za doping.
Pozostali uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
16. miejsce Tatjana Pinto : wyeliminowana w rundzie wstępnej z 7,41 s.
20. miejsce Mujinga Kambundji : wyeliminowany w rundzie wstępnej z 7,42 s.
400 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Perri Shakes-Drayton | GBR | 50,85 |
2 | Eilidh Child | GBR | 51.45 |
3 | Moa Hjelmer | SWE | 52.04 |
4 | Zuzana Hejnová | CZE | 52.12 |
5 | Denisa Rosolová | CZE | 52,71 |
6th | Shana Cox | GBR | 53,15 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
17. miejsce Léa Sprunger : wyeliminowana w rundzie wstępnej z 54,45 sekundą.
800 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Natalija Lupu | UKR | 2: 00.26 |
2 | Jelena Kotulskaya | RUS | 2: 00.98 |
3 | Maryna Arsamassawa | BLR | 2: 01.21 |
4 | Jennifer Meadows | GBR | 2: 01,51 |
5 | Olha Lyachowa | UKR | 2: 02.12 |
6th | Ciara Everard | IRL | 2: 02,55 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
4 miejsce (w półfinale) Selina Büchel : Eliminacja w półfinale z wynikiem 2: 01,64 min.
1500 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Ababa Aregawi | SWE | 4: 04,47 |
2 | Isabel Macías | ESP | 4: 14,19 |
3 | Katarzyna Broniatowska | POLAK | 4: 14,30 |
4 | Natallja Karejwa | BLR | 4: 15,15 |
5 | Svetlana Podosevova | RUS | 4: 16,32 |
6th | Elena Soboleva | RUS | 4: 16,50 |
7 | Giulia Viola | ITA | 4: 16,83 |
8th | Laura Muir | GBR | 4: 18,39 |
9 | Natalia Rodríguez | ESP | DNS |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
16 miejsce Diana Sujew : Eliminacja w kwalifikacjach 4: 17,27 min.
18. miejsce Elina Sujew : eliminacja w kwalifikacjach 4: 17,81 min.
3000 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Sara Moreira | POR | 8: 58,50 |
2 | Corinna Harrer | GER | 09:00 |
3 | Fionnuala Britton | IRL | 9: 00.54 |
4 | Elena Korobkina | RUS | 9: 00.59 |
5 | Almensch Belete | BEL | 9: 03,89 |
6th | Lauren Howarth | GBR | 9: 04.04 |
7 | Christine Bardelle | FRA | 9: 08,62 |
8th | Polina Jelizarova | LAT | 9: 09,86 |
9 | Roxana Bârcă | ROU | 9: 10,51 |
10 | Dudu Karakaya | DRZWI | 9: 15.07 |
11 | Ancuța Bobocel | ROU | 9: 18,37 |
12 | Natalya Aristarkhova | RUS | 9: 23,28 |
60 m przez płotki
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Nevin Yanit | DRZWI | 7.89 |
2 | Alina Talaj | BLR | 7,94 |
3 | Veronica Borsi | ITA | 7,94 |
4 | Derval O'Rourke | IRL | 7.95 |
5 | Yulia Kondakova | RUS | 7,99 |
6th | Eline Berings | BEL | 8.08 |
7 | Micol Cattaneo | ITA | 8.11 |
8th | Nooralotta Neziri | PŁETWA | 8.19 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
11. miejsce Nadine Hildebrand : Eliminacja w półfinale z wynikiem 8,11 sekundy.
18. miejsce Noemi Zbären : wyeliminowany we wstępnym biegu z 8,21 sek.
Przekaźnik 4 x 400 metrów
miejsce | kraj | Sportowiec | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | GBR |
Eilidh Child Shana Cox Christine Ohuruogu Perri Shakes-Drayton |
3: 27,56 |
2 | RUS |
Olga Towarnowa Tatiana Weschkurowa Nadieżda Kotlyarova Xenija Sadorina |
3: 28,18 |
3 | CZE |
Denisa Rosolová Jitka Bartoničková Lenka Masná Zuzana Hejnová |
3: 28,49 |
4 | FRA |
Myriam Soumaré Muriel Hurtis Phara Anacharsis Marie Gayot |
3: 28,71 |
5 | UKR |
Julia Krasnoschtschok Olha Bibik Xenija Barandjuk Olha Semljak |
3: 34,61 |
6th | SWE |
Josefin Magnusson Moa Hjelmer Frida Persson Elin Moraiti |
3: 36,17 |
wysoki skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Ruth Beitia | ESP | 1,99 |
2 | Ebba Jungmark | SWE | 1,96 |
3 | Emma Green Tregaro | SWE | 1,96 |
4 | Anna Iljuštšenko | EST | 1,92 |
5 | Pocieszenie Alessii | ITA | 1,92 |
6th | Wenelina Wenewa-Mateewa | BUL | 1,92 |
7 | Mirela Demirewa | BUL | 1.87 |
8th | Tia Hellebaut | BEL | 1.87 |
Skok o tyczce
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Holly Bleasdale | GBR | 4.67 |
2 | Anna Rogowska | POLAK | 4.67 |
3 | Anselika Sidorova | RUS | 4.62 |
4 | Jiřina Svobodová | CZE | 4.62 |
5 | Anastassija Savchenko | RUS | 4.37 |
5 | Angelina Schuk-Krasnova | RUS | 4.37 |
7 | Kristina Gadschiev | GER | 4.37 |
8th | Katharina Bauer | GER | 4.22 |
Długi skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Darja Klischina | RUS | 7.01 |
2 | Éloyse Lesueur | FRA | 6.90 |
3 | Erica Jarder | SWE | 6.71 |
4 | Shara Proctor | GBR | 6.69 |
5 | Ivana Španović | SER | 6.68 |
6th | Olga Kutscherenko | RUS | 6.62 |
7 | Cornelia Deiac | ROU | 6.52 |
8th | Anastassija Mochnyuk | UKR | 6.46 |
Uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
Miejsce 14 Melanie Bauschke : Eliminacja w kwalifikacjach z 6,19 m.
16 miejsce Stefanie Voss : Eliminacja w kwalifikacjach z 6,19 m.
Potrójny skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Olha Saladucha | UKR | 14,88 |
2 | Irina Gumenyuk | RUS | 14.30 |
3 | Simona La Mantia | ITA | 14.26 |
4 | Veronika Mosina | RUS | 14.21 |
5 | Patricia Sarrapio | ESP | 14.07 |
6th | Yamilé Aldama | GBR | 13,95 |
7 | Jenny Elbe | GER | 13,81 |
8th | Patrícia Mamona | POR | 13,72 |
Pchnięcie kulą
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Christina Schwanitz | GER | 19,25 |
2 | Alena Kopez | BLR | 18,85 |
3 | Chiara Rosa | ITA | 18,37 |
4 | Irina Tarasova | RUS | 18.31 |
5 | Josephine Terlecki | GER | 18.17 |
6th | Anca Heltne | ROU | 17,64 |
7 | Úrsula Ruiz | ESP | 17.22 |
- | Jewgienij Kołodko | RUS | DSQ |
Pozostali uczestnicy z krajów niemieckojęzycznych:
11. miejsce Shanice Craft : wyeliminowany w kwalifikacjach z 17.30 m.
Były wicemistrz Jewgenija Kołodko został zdyskwalifikowany za doping w kwietniu 2017 roku .
Pięciobój
miejsce | Sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Antoinette Nana Djimou Ida | FRA | 4666 |
2 | Jana Maksimawa | BLR | 4658 |
3 | Hanna Melnytschenko | UKR | 4604 |
4 | Remona fringes | NED | 4571 |
5 | Sofia Linde | SWE | 4531 |
6th | Nafissatou Thiam | BEL | 4493 |
7 | Julia Mighty | GER | 4463 |
8th | Alina Feodorova | UKR | 4420 |
9 | Ellinore Hallin | SWE | 4372 |
10 | Laura Ikauniece | LAT | 4224 |
11 | Kazjaryna Nezwjatajewa | BLR | 4092 |
12 | Nadine Broersen | NED | 3707 |
13 | Beatrice Puiu | ROU | 3561 |
- | Ekaterina Bolshova | RUS | DNF |
- | Ellen Sprunger | SUI | DNF |
linki internetowe
- Oficjalna strona internetowa
- European Athletics strona
Indywidualne dowody
- ↑ b c liczba uczestników ( pamiątka z oryginałem od 14 kwietnia 2013 roku w internetowym archiwum archive.today ) Info: archiwum Link został automatycznie wstawiony i jeszcze nie sprawdzone. Sprawdź oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a następnie usuń to powiadomienie.
- ↑ Źródło niedostępne, ponieważ dane o poprzednich mistrzostwach na stronie european-athletics.org zniknęły.
- ↑ European Athletics: Udane seminarium przetargowe dotyczące przyszłych wydarzeń odbywających się w Lozannie ( strona nie jest już dostępna , wyszukiwanie w archiwach internetowych ) Informacje: Link został automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawdź łącze zgodnie z instrukcjami, a następnie usuń to powiadomienie. (Angielski), 13 marca 2007
- ↑ Leichtathletik.de: Halowe Mistrzostwa Europy 2011 w Paryżu , 15 października 2007
- ↑ Renaud Lavillenie tylko po to, by zostać zatrzymanym przez jury? , www.leichtathletik.de 4 marca 2013
- ↑ Sprinter Tesdschan Naimowa zbanowany dożywotnio N24, 17 września 2009, dostęp 6 stycznia 2016.
- ↑ Pozytywne przypadki w lekkoatletyce sankcjonowane zgodnie z informacjami otrzymanymi przez IAAF w dniu 26 kwietnia 2017 , z: iaaf.org, dostęp 2 marca 2018 (pdf 16 kB)