Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2015
33. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce | |
---|---|
O2 Arena w Pradze | |
Miasto | Praga , Republika Czeska |
Stadion | O₂ arena |
krajów uczestniczących | 49 |
Uczestniczący sportowcy | 643 |
Zawody | 26 |
otwarcie | 5 marca 2015 r |
Ostatni dzień | 8 marca 2015 r |
Otwarte przez | Hansjörg Wirz , Libor Varhaník |
oś czasu | |
← Halowe Mistrzostwa Europy 2013 | Halowe Mistrzostwa Europy 2017 → |
Tabela medalowa (ostateczny wynik po 26 decyzjach) | |||||
---|---|---|---|---|---|
miejsce | naród | ||||
1 | Rosja | 6th | 1 | 0 | 7 |
2 | Francja | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | UK i NI | 2 | 4 | 3 | 9 |
4 | Republika Czeska | 2 | 1 | 3 | 6th |
5 | Holandia | 2 | 0 | 3 | 5 |
6th | Niemcy | 1 | 3 | 2 | 6th |
7 | Polska | 1 | 2 | 5 | 8th |
8th | Belgia | 1 | 2 | 0 | 3 |
Białoruś | 1 | 2 | 0 | 3 | |
10 | Serbia | 1 | 1 | 0 | 2 |
indyk | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Ukraina | 1 | 1 | 0 | 2 | |
... | |||||
14 | Szwajcaria | 1 | 0 | 0 | 1 |
... | |||||
Całkowity | 26 | 27 | 25 | 78 | |
Kompletna tabela medalowa |
W 33. European Athletics Indoor Championships odbywały się od marca 5 do 8, 2015 w O₂ Arena w Pradze .
Zgłoszenia na miejsce
Oprócz Pragi, Stambuł złożył podanie o organizację halowych mistrzostw Europy. Decyzja na korzyść stolicy Czech zapadła w maju 2012 roku w Sofii na 132 posiedzeniu rady Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki. Praga była miejscem, w którym rozegrano Europejskie Halowe Igrzyska w 1967 roku , prekursor Halowych Mistrzostw Europy i 1978 Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce .
Wyniki mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Richarda Kilty | GBR | 6.51 SB |
2 | Christian Blum | GER | 6.58 |
3 | Julian Reus | GER | 6,60 SB |
4 | Michael Tumi | ITA | 6.61 SB |
5 | Pascal Mancini | SUI | 6.62 |
6th | Lucas Jakubczyk | GER | 6.62 |
7 | Emmanuel Biron | FRA | 6,72 |
- | Chijindu Ujah | GBR | DQ |
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Pavel Maslák | CZE | 45,33 CR |
2 | Dylan Borlée | BEL | 46.25 PB |
3 | Rafał Omelko | POLAK | 46.26 PB |
4 | Łukasz Krawczuk | POLAK | 46.31 PB |
5 | Yevhen Huzol | UKR | 46.73 |
6th | Matteo Galvan | ITA | 46,87 |
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Marcin Lewandowski | POLAK | 1: 46,67 |
2 | Oznacz angielski | IRL | 1: 47,20 |
3 | Thijmen Kupers | NED | 1: 47,25 SB |
4 | Andreas Almgren | SWE | 1: 47,78 |
5 | Robin Schembera | GER | 1: 47,83 |
6th | Guy Learmonth | GBR | 1: 47,84 |
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Jakub Holuša | CZE | 3: 37,68 NIE |
2 | İlham Tanui Özbilen | DRZWI | 3: 37,74 SB |
3 | Chris O'Hare | GBR | 3: 38,96 SB |
4 | Homiyu Tesfaye | GER | 3: 39,08 |
5 | Charlie Grice | GBR | 3: 39,43 PB |
6th | Henrik Ingebrigtsen | ANI | 3: 39,70 NO |
7 | John Travers | IRL | 3: 41,50 |
8th | Valentin Smirnov | RUS | 3: 41,88 |
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Ali Kaya | DRZWI | 7: 38,42 CR |
2 | Lee Emanuel | GBR | 7: 44,48 PB |
3 | Henrik Ingebrigtsen | ANI | 7: 45,54 NIE |
4 | Jesús España | ESP | 7: 47,12 SB |
5 | Richard Ringer | GER | 7: 48,44 |
6th | Szlachta Mechaal | ESP | 7: 49,59 |
7 | Łukasz Parszczyński | POLAK | 7: 50.11 SB |
8th | Florian Orth | GER | 7: 51.02 |
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Pascal Martinot-Lagarde | FRA | 7.49 SB |
2 | Dimitri Bascou | FRA | 7,50 |
3 | Wilhem Belocian | FRA | 7,52 PB |
4 | Erik Balnuweit | GER | 7.59 SB |
5 | Lawrence Clarke | GBR | 7.63 |
6th | Konstandinos Douvalidis | GRE | 7.64 |
7 | Balázs Baji | UNG | 7.65 |
8th | Petr Svoboda | CZE | 7.67 |
Przekaźnik 4 x 400 metrów
miejsce | kraj | Sportowcy | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Belgia |
Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kevin Borlée |
3: 02,87 AR |
2 | Polska |
Karol Zalewski Rafał Omelko Łukasz Krawczuk Jakub Krzewina |
3: 02,97 NO |
3 | Republika Czeska |
Daniel Němeček Patrik Šorm Jan Tesař Pavel Maslák |
3: 04.09 NO |
4 | Rosja |
Aleksei Kenig Paweł Sawin Nikita Wesnin Lev Mossin |
3: 08.00 |
5 | Zjednoczone Królestwo |
Conrad Williams Jamie Bowie Jarryd Dunn Rabah Yousif |
3: 08,56 |
6th | Irlandia |
Dara Kervick Tim Crowe Harry Purcell Brandon Arrey |
3: 10,61 |
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Daniil Zyplakov | RUS | 2,31 SB |
2 | Silvano Chesani | ITA | 2,31 SB |
2 | Adonios Mastoras | GRE | 2,31 PB |
4 | Alexandr Shustov | RUS | 2.28 SB |
5 | Jaroslav Bába | CZE | 2.28 |
6th | Andrij Prozenko | UKR | 2.28 |
7 | Gianmarco Tamberi | ITA | 2.24 |
- | Kyriakos Ioannou | CYP | NM |
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Renaud Lavillenie | FRA | 6.04 CR |
2 | Alexander Gripitsch | RUS | 5,85 PB |
3 | Piotr Lisek | POLAK | 5.85 |
4 | Robert Sobera | POLAK | 5,80 |
5 | Konstandinos Filippidis | GRE | 5,75 SB |
6th | Valentin Lavillenie | FRA | 5.65 |
7 | Anton Iwakin | RUS | 5.65 |
7 | Jan Kudlička | CZE | 5.65 |
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Michel Tornéus | SWE | 8.30 NIE |
2 | Radek Juška | CZE | 8,10 PB |
3 | Andreas Otterling | SWE | 8,06 PB |
4 | Louis Tsatoumas | GRE | 7,98 |
5 | Jean Marie Okutu | ESP | 7,93 |
6th | Pavel Shalin | RUS | 7,80 |
7 | Alyn Camara | GER | 7.70 |
8th | Rain Kask | SZAC | 7.24 |
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Nelson Évora | POR | 17.21 SB |
2 | Pablo Torrijos | ESP | 17.04 NIE |
3 | Marian Oprea | ROU | 16.91 SB |
4 | Aleksiej Fiodorow | RUS | 16.88 |
5 | Georgi Zonow | BUL | 16,75 PB |
6th | Dmitri Sorokin | RUS | 16.65 |
7 | Dzmitryi Platnitsky | BLR | 16.43 |
8th | Rumen Dimitrov | BUL | 16.36 |
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | David Storl | GER | 21.23 |
2 | Asmir Kolašinac | SRB | 20.90 |
3 | Ladislav Prášil | CZE | 20,66 SB |
4 | Borja Vivas | ESP | 20,59 |
5 | Bob Bertemes | LUKS | 20.48 |
6th | Konrad Bukowiecki | POLAK | 20,46 PB |
7 | Stipe Žunić | CRO | 20.28 |
8th | Tobias Dahm | GER | 19,58 |
Heptathlon
miejsce | sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Ilya Shkurenev | RUS | 6353 WL |
2 | Arthur Abele | DEU | 6279 PB |
3 | Eelco Sintnicolaas | NED | 6185 SB |
4 | Gaël Quérin | FRA | 6115 PB |
5 | Adam Sebastian Helcelet | CZE | 6031 |
6th | Bastien Auzeil | FRA | 6011 PB |
7 | Jorge Ureña | ESP | 5941 |
8th | Petter Olson | SWE | 5869 SB |
Wyniki kobiet
60 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Dafne Schippers | NED | 7.05 WL |
2 | Dina Asher-Smith | GBR | 7.08 NIE |
3 | Verena Sailer | GER | 7.09 |
4 | Ezinne Okparaebo | ANI | 7.10 NIE |
5 | Mujinga Kambundji | SUI | 7.11 NIE |
6th | Olessja Powch | UKR | 7.11 PB |
7 | Jamile Samuel | NED | 7.19 PB |
8th | Ewa Swoboda | POLAK | 7,20 FYR |
400 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Natalija Pyhyda | UKR | 51,96 SB |
2 | Indira Terrero | ESP | 52,63 SB |
3 | Seren Bundy-Davies | GBR | 52,64 |
4 | Iveta Putalová | SVK | 52,84 NIE |
5 | Marie Gayot | FRA | 53.11 |
6th | Denisa Rosolová | CZE | 53.20 |
800 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Selina Büchel | SUI | 2: 01,95 |
2 | Natalija Lupu | UKR | 2: 02,25 |
3 | Joanna Jóźwik | POLAK | 2: 02,45 |
4 | Aníta Hinriksdóttir | ISL | 2: 02,74 |
- | Jenny Meadows | GBR | DNS |
- | Ekaterina Poistogova | RUS | DOP |
Wynik Rosjanki Jekateriny Poistogowej, która początkowo zajęła drugie miejsce w 2: 01,99 minut, został w 2017 roku unieważniony z powodu przestępstwa dopingowego.
1500 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Sifan Hassan | NED | 4: 09.04 |
2 | Angelika Cichocka | POLAK | 4: 10,53 |
3 | Federica Del Buono | ITA | 4: 11,61 |
4 | Katarzyna Broniatowska | POLAK | 4: 12,71 |
5 | Gesa Felicitas Krause | GER | 4: 15,40 |
6th | Rosie Clarke | GBR | 4: 16,49 |
7 | Diana Mezuliáníková | CZE | 4: 16,93 PB |
8th | Renata Pliś | POLAK | 4: 16,96 |
3000 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Elena Korobkina | RUS | 8: 47,62 |
2 | Svyatlana Kudselitsch | BLR | 8: 48,02 PB |
3 | Maureen Koster | NED | 8: 51,64 |
4 | Laura Muir | GBR | 8: 52,44 |
5 | Sandra Eriksson | PŁETWA | 8: 54,06 NO |
6th | Sofia Ennaoui | POLAK | 8: 56,77 |
7 | Giulia Viola | ITA | 8: 59.04 |
8th | Maruša Mišmaš | SLO | 8: 59,51 |
60 m przez płotki
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Alina Talaj | BLR | 7,85 NIE |
2 | Lucy Hatton | GBR | 7,90 PB |
3 | Serita Solomon | GBR | 7,93 PB |
4 | Cindy Roleder | GER | 7,93 PB |
5 | Isabelle Pedersen | ANI | 7,96 |
6th | Nooralotta Neziri | PŁETWA | 7,97 NIE |
7 | Andrea Ivančević | CRO | 8.02 |
8th | Hanna Plotitsyna | UKR | 8.10 |
Przekaźnik 4 x 400 metrów
miejsce | kraj | Sportowiec | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Francja |
Floria Gueï Elea Mariama Diarra Agnès Raharolahy Marie Gayot |
3: 31,61 |
2 | Zjednoczone Królestwo |
Kelly Massey Seren Bundy-Davies Laura Maddox Kirsten McAslan |
3: 31,79 |
3 | Polska |
Joanna Linkiewicz Małgorzata Hołub Monika Szczęsna Justyna Święty |
3: 31,90 |
4 | Republika Czeska |
Denisa Rosolová Helena Jiranová Zdeňka Seidlová Zuzana Hejnová |
3: 32,08 |
5 | Ukraina |
Natalija Pyhyda Natalija Lupu Alina Lohwynenko Julija Olischewska |
3: 32,39 |
6th | Rosja |
Karina Triputen Jekaterina Renschina Olga Towarnowa Jana Glotowa |
3: 32,53 |
wysoki skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Maria Kuchina | RUS | 1,97 |
2 | Pocieszenie Alessii | ITA | 1,97 SB |
3 | Kamila Lićwinko | POLAK | 1,94 |
4 | Airinė Palšytė | LTU | 1,94 |
5 | Ruth Beitia | ESP | 1,94 |
6th | Justyna Kasprzycka | POLAK | 1,94 SB |
7 | Wenelina Wenewa-Mateewa | BUL | 1,90 |
8th | Michaela Hrubá | CZE | 1.85 |
8th | Barbara Szabó | HUN | 1.85 |
Skok o tyczce
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Anselika Sidorova | RUS | 4,80 PB |
2 | Ekaterini Stefanidi | GRE | 4,75 |
3 | Angelica Bengtsson | SWE | 4.70 NIE |
4 | Angelina Schuk-Krasnova | RUS | 4.60 |
5 | Marion Fiack | FRA | 4.50 |
5 | Nikoleta Kyriakopoulou | GRE | 4.50 |
- | Katharina Bauer | GER | NM |
- | Lisa Ryzih | GER | DNS |
Długi skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Ivana Španović | SRB | 6,98 NIE |
2 | Sosthene Moguenara | GER | 6.83 SB |
3 | Florentina Marincu | ROU | 6,79 EJR |
4 | Alina Rotaru | ROU | 6,74 PB |
5 | Éloyse Lesueur | FRA | 6.73 |
6th | Melanie Bauschke | GER | 6.59 |
7 | Karin Mey Melis | DRZWI | 6.57 |
8th | Aiga Grabuste | LAT | 6.54 |
Potrójny skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterina Koneva | RUS | 14,69 WL |
2 | Gabriela Petrowa | BUL | 14,52 |
3 | Hanna Knjasjewa-Minenko | ISR | 14,49 NIE |
4 | Kristin Gierisch | GER | 14,46 PB |
5 | Patrícia Mamona | POR | 14.32 SB |
6th | Cristina Bujin | ROU | 13,91 |
7 | Natallia Vyatkina | BLR | 13,69 |
8th | Kristiina Mäkelä | PŁETWA | 13,66 |
Pchnięcie kulą
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Anita Marton | HUN | 19,23 NIE |
2 | Julija Leanzjuk | BLR | 18.60 |
3 | Radoslava Mawrodiewa | BUL | 17,83 |
4 | Alena Abramchuk | BLR | 17,63 |
5 | Paulina Guba | POLAK | 17.47 |
6th | Denise Hinrichs | GER | 17.35 |
7 | Anastassija Podolskaya | RUS | 16.81 |
8th | Úrsula Ruiz | ESP | 16.07 |
Pięciobój
miejsce | Sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Katarina Johnson-Thompson | GBR | 5000 CR |
2 | Nafissatou Thiam | BEL | 4696 PB |
3 | Eliška Klučinová | CZE | 4687 NO |
4 | Jana Maksimawa | BLR | 4628 |
5 | Antoinette Nana Djimou Ida | FRA | 4591 |
6th | Györgyi Zsivoczky-Farkas | UNG | 4564 |
7 | Alina Feodorova | UKR | 4563 |
8th | Kuzyn Anouk | NED | 4548 |
linki internetowe
Commons : Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2015 - zbiór zdjęć, filmów i plików audio
Indywidualne dowody
- ↑ Źródło niedostępne, ponieważ dane o poprzednich mistrzostwach na stronie european-athletics.org zniknęły.
- ↑ Odliczanie czeskich gwiazd do europejskich hal sportowych ( angielski ) European Athletics Association. 24 października 2013 r. Źródło 19 kwietnia 2014 r.
- ↑ European Athletics przyznało Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2015 firmie Prague ( English ) German Road Races eV. 12 maja 2012 r. Zarchiwizowane od oryginału w dniu 19 kwietnia 2014 r. Informacje: Link do archiwum został wstawiony automatycznie i nie został jeszcze sprawdzony. Sprawdź oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a następnie usuń to powiadomienie. Źródło 19 kwietnia 2014 r.
- ↑ Starszy trener rosyjskiej lekkiej atletyki ma dożywotni zakaz, ponieważ CAS nałożył cztery sankcje. W: insidethegames.biz. 7 kwietnia 2017, dostęp 2 maja 2019 .