Liga hokejowa 1999/2000
Liga hokejowa | |||
---|---|---|---|
◄ poprzedni | Sezon 1999/2000 | dalej ► | |
Mistrz: | EHC Straubing | ||
Nowicjusze: | Północ: REV Bremerhaven Południe: EHC Straubing , TSV Erding |
||
Zdegradowany: | Południe: 1. EV Weiden , ERSC Amberg Północ: VERC Lauterbach , Herner EV |
||
↑ ↑ DEL | ↑ 2. Bundesliga | • Oberliga | Liga regionalna ↓ |
W sezonie 1999/2000 liga, która w poprzednim sezonie nadal występowała pod nazwą 1. Liga Południe i 1. Liga Północ , ponownie otrzymała swoją starą nazwę Oberliga w postaci Oberliga Süd i Oberliga Nord .
Przed sezonem
Przed sezonem wydarzyło się co następuje
w Oberliga Süd:
- ESC Monachium był atletycznie zakwalifikowanych do Oberliga Süd i podać swój zespół po zainstalowaniu München Barons , ale EV Landshut , którego licencja na DEL w Monachium Baronowie wykupione, wziął udział w Oberliga Süd.
- EHC Waldkraiburg wycofał swoją drużynę z ligi i nadal gra w ligach w Bawarii Ice Związku Sportowego w Bavarian State League (5 Dywizji).
w Oberliga Nord:
- Zespół Jungadler Mannheim , który został założony przez Adler Mannheim we współpracy z Niemiecką Federacją Hokeja na Lodzie latem 1999 roku, został niedawno przyjęty.
- Zamiast zbankrutowanego EC w Hanowerze , w grze bierze udział drużyna KEV Hanover .
- Zespół z VERC Lauterbach był w stanie dominować w sporze przeciwko Hesji Ice Związku Sportowego i osiągnąć udział w lidze.
- Dresdner Eislöwen otrzymała wniosek do udziału w północnej grupy, chociaż nie były one zakwalifikowane jako przedstawiciel Saxon Ice Związku Sportowego w rundzie o awans do Regionalliga Süd 1999/2000 i zostali przyjęci do ligi po dokumentach rejestracyjnych został złożony.
Uczestnicy
Oberliga Nord
- EV Duisburg
- REV Bremerhaven
- Ratinger Ice Aliens
- ESC Erfurt
- EHC Wolfsburg
- Adendorfer EC
- KEV Hanower
- Drezdeńskie lwy lodowe
- Gelsenkirchen EC
- EC Timmendorfer Strand
- EHC New Polar Bears Berlin
- Herner EV
- Młody orzeł Mannheim
- VERC Lauterbach
Oberliga Süd
- ETC Crimmitschau
- EV Regensburg
- EHC Straubing
- ESV Bayreuth
- EC „Atlantis Ulm / Neu-Ulm
- EV Landshut
- TSV Erding
- Deggendorfer EC
- EHC Bad Aibling
- ERC Selb
- ERC Hassfurt
- ERSC Amberg
- TEV Miesbach
- 1. EV Weiden
Oberliga Nord
tryb
Na północy runda wstępna była rozgrywana jako runda podwójna. Po rundzie wstępnej uczestnicy z miejsc od 1 do 8 rozegrali rundę barażową , natomiast uczestnicy z miejsc od 9 do 14 wzięli udział w eliminacjach .
W rundzie barażowej pozostali czterej uczestnicy awansu do 2. Bundesligi zostali wyłonieni, a przegrani zakwalifikowali się do Oberligi 2000/01 .
Po rundzie kwalifikacyjnej zespoły z 5 i 6 miejsca powinny zostać zdegradowane do odpowiednich lig regionalnych - tak było z Herner EV i VERC Lauterbach .
Z lig regionalnych na północy może zakwalifikować się Herford EC .
Runda wstępna
Drużyny miejsc 1-8 wzięły udział w rundzie play-off Oberligi Nord. Drużyny miejsc 9-14 wzięły udział w eliminacjach do Oberligi 2000/01.
Pl. | zespół | Sp | Bramy | Zróżn. | Pt. |
---|---|---|---|---|---|
1. | EV Duisburg | 52 | 235: 135 | 100 | 127 |
2. | REV Bremerhaven | 52 | 281: 141 | 140 | 113 |
3. | Ratinger Ice Aliens | 52 | 274: 162 | 113 | 108 |
4 | ESC Erfurt | 52 | 226: 149 | 77 | 99 |
5. | EHC Wolfsburg | 52 | 296: 183 | 113 | 97 |
6th | Adendorfer EC | 52 | 235: 182 | 53 | 95 |
7 | KEV Hanower | 52 | 205: 170 | 35 | 89 |
8th. | Drezdeńskie lwy lodowe (N) | 52 | 215: 189 | 26 | 88 |
9. | Gelsenkirchen EC | 52 | 209: 183 | 26 | 84 |
10. | EC Timmendorfer Strand | 52 | 231: 205 | 26 | 49 |
11. | EHC New Polar Bears Berlin (N) | 52 | 173: 236 | −63 | 47 |
12 | Herner EV (N) | 52 | 191: 344 | −153 | 37 |
13 | Jungadler Mannheim (N) | 52 | 128: 260 | −132 | 33 |
14 | VERC Lauterbach (N) | 52 | 154: 414 | −260 | 26 |
Runda play-off
Zwycięzcy wzięli udział w barażach o awans do 2. Bundesligi . Przegrani zakwalifikowali się już na następny sezon .
całkowity | Gra 1 | Gra 2 | Gra 3 | Gra 4 | Gra 5 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ESC Erfurt | 1: 3 | EHC Wolfsburg | 4: 3 | 2: 5 | 5: 8 | 1: 3 | - |
EV Duisburg | 3-0 | Drezdeńskie lwy lodowe | 13: 5 | 5: 3 | 3-0 | - | - |
REV Bremerhaven | 3-0 | KEV Hanower | 3: 1 | 6-0 | 5: 1 | - | - |
Ratinger Ice Aliens | 0: 3 | Adendorfer EC | 4: 6 | 2: 4 | 0: 4 | - | - |
Runda kwalifikacyjna
Zawodnicy z miejsc od 1 do 4 kwalifikują się do ligi hokejowej 2000/01 . Pozostali uczestnicy są zdegradowani do odpowiedniej ligi regionalnej na północy .
Pl. | zespół | Sp | Bramy | Zróżn. | Pt. |
---|---|---|---|---|---|
1. | Młody orzeł Mannheim | 10 | 59:27 | 32 | 21 |
2. | EC Timmendorfer Strand | 10 | 83:48 | 35 | 21 |
3. | EHC New Polar Bears Berlin | 10 | 77:35 | 42 | 21 |
4 | Gelsenkirchen EC | 10 | 85:40 | 45 | 20 |
5. | Herner EV | 10 | 135: 39 | −96 | 4 |
6th | VERC Lauterbach | 10 | 39:96 | −57 | 3 |
Oberliga Süd
tryb
Na południu runda wstępna była najpierw rozegrana jako jedna runda, po której uczestnicy z miejsc od 1 do 8 wzięli udział w rundzie kwalifikacyjnej z 13. 2. Bundesligi 1999/2000 - Braunlager EHC / Harz - a uczestnicy miejsca od 9 do 14 wzięły udział w eliminacjach z drużynami z Regionalliga Süd , po czym 6 drużyn awansowało do Oberligi 2000/01 .
Po rundzie o miejsca uczestnicy z miejsc od 1 do 4 rozegrali z zawodnikami Oberligi Nord awans do 2. Bundesligi , natomiast uczestnicy z miejsc od 5 do 9 zakwalifikowali się do Oberligi 2000/01 - udało się to zespołom. z ERSC Amberg , 1. EV Weiden i TEV Miesbach już nie.
Runda wstępna
Drużyny z miejsc 1-8 wzięły udział w rundzie kwalifikacyjnej. Drużyny z miejsc 9-14 biorą udział w eliminacjach przeciwko uczestnikom Regionalliga Süd .
Pl. | zespół | Sp | Bramy | Zróżn. | Pt. |
---|---|---|---|---|---|
1. | ETC Crimmitschau | 26 | 106: 80 | 26 | 59 |
2. | EV Regensburg | 26 | 139: 79 | 50 | 53 |
3. | EHC Straubing | 26 | 109: 89 | 20 | 50 |
4 | ESV Bayreuth | 26 | 114: 91 | 23 | 50 |
5. | EC "Atlantis" Ulm / Neu-Ulm | 26 | 107: 94 | 13 | 47 |
6th | EV Landshut | 26 | 120: 83 | 37 | 46 |
7 | TSV Erding (A) | 26 | 98:90 | 8th | 41 |
8th. | Deggendorfer EC | 26 | 88:83 | 5 | 41 |
9. | EHC Bad Aibling (N) | 26 | 106: 96 | 10 | 36 |
10. | ERC Selb | 26 | 93: 107 | 14 | 29 |
11. | ERC Hassfurt | 26 | 91: 131 | −40 | 27 |
12 | ERSC Amberg | 26 | 91: 131 | −40 | 26 |
13 | TEV Miesbach (N) | 26 | 90: 132 | −42 | 22 |
14 | 1. EV Weiden | 26 | 65: 132 | −67 | 17 |
Runda o miejsca
Oprócz ośmiu najlepszych drużyn w rundzie wstępnej wyższej ligi, Braunlager EHC wziął udział w rundzie o miejsce jako ostatnia drużyna w 2. Bundeslidze, aby zapewnić sobie miejsce do awansu w barażach.
Po zakończeniu rundy kwalifikacyjnej uczestnicy z miejsc od 1 do 4 biorą udział w barażach o awans do 2. Bundesligi hokejowej 2000/01 , a pozostali uczestnicy kwalifikują się do hokejowej Oberligi 2000/01 .
Pl. | zespół | Sp | Bramy | Zróżn. | Pt. |
---|---|---|---|---|---|
1. | EHC Straubing | 32 | 134: 97 | 37 | 63 |
2. | EV Landshut | 32 | 142: 107 | 35 | 61 |
3. | EV Regensburg | 32 | 124: 95 | 29 | 60 |
4 | TSV Erding | 32 | 105: 94 | 11 | 54 |
5. | ESV Bayreuth | 32 | 106: 124 | −18 | 45 |
6th | Braunlager EHC Harz (2. BL) | 32 | 127: 115 | 12 | 45 |
7 | EC Atlantis Ulm / Neu-Ulm | 32 | 96: 123 | −27 | 39 |
8th. | ETC Crimmitschau | 32 | 107: 127 | −20 | 38 |
9. | Deggendorfer EC | 32 | 104: 163 | −59 | 27 |
Runda kwalifikacyjna
Do ekstraklasy zakwalifikowali się zawodnicy z miejsc od 1 do 6 . Pozostali uczestnicy zakwalifikowali się do Regionalliga Süd 2000/01 .
Pl. | zespół | Sp | Bramy | Zróżn. | Pt. |
---|---|---|---|---|---|
1. | ESV Kaufbeuren (RL-Süd) | 22 | 98:67 | 31 | 53 |
2. | EHC Bad Aibling | 22 | 95:71 | 50 | 44 |
3. | ERC Haßfurt Sharks | 22 | 93:64 | 29 | 44 |
4 | ERC Selb | 22 | 91:72 | 19 | 39 |
5. | EV Füssen (RL-Süd) | 22 | 103: 81 | 22 | 38 |
6th | EC Peiting (RL-South) | 22 | 98:83 | 16 | 36 |
7 | TuS Geretsried (RL-South) | 22 | 81:75 | 6th | 34 |
8th. | ERSC Amberg | 22 | 68:74 | −6 | 29 |
9. | TSV Peißenberg (RL-Południe) | 22 | 69:76 | −7 | 29 |
10. | 1. EV Weiden | 22 | 73: 100 | −27 | 26 |
11. | EA Kempten (RL-Południe) | 22 | 72: 123 | −51 | 15 |
12 | TEV Miesbach | 22 | 63: 118 | −55 | 9 |
Play-offy o awans
Aby wziąć udział w 2. Bundeslidze 2000/01 , czterech zawodników z Oberligi Nord i Süd grało przeciwko sobie najpierw krzyżowo.
- Półfinały
Półfinały odbyły się w trybie do trzech zwycięstw .
całkowity | Gra 1 | Gra 2 | Gra 3 | ||
---|---|---|---|---|---|
EHC Straubing | 2-0 | Adendorfer EC | 6: 2 | 6: 3 | - |
EV Duisburg | 0: 2 | TSV Erding | 1: 4 | 1: 3 | - |
EV Landshut | 2: 1 | EHC Wolfsburg | 6-0 | 3: 5 | 7: 3 |
REV Bremerhaven | 2: 1 | EV Regensburg | 4: 3 n.p. | 3: 4 | 6: 3 |
- Mecz o 3 miejsce
W rewanżu ustalono III miejsce.
całkowity | Pierwsza noga | Powrót nogi | ||
---|---|---|---|---|
REV Bremerhaven | 10: 6 | TSV Erding | 6-0 | 4: 6 |
- finał
Finał ponownie odbył się w trybie do trzech zwycięstw .
całkowity | Gra 1 | Gra 2 | ||
---|---|---|---|---|
EHC Straubing | 2-0 | REV Bremerhaven | 5: 1 | 4: 3 n.e. |
EV Landshut | 2-0 | TSV Erding | 5: 2 | 3-0 |
EV Landshut i EHC Straubing zakwalifikowały się w ten sposób do 2. Bundesligi 2000/01 . EV Landshut zrezygnował z promocji zgodnie z umową z partnerem kooperacyjnym Munich Barons . Dzięki temu zrzeczeniu się i nabyciu licencji DEL przez Iserlohner EC , zarówno REV Bremerhaven, jak i TSV 1862 Erding awansowały do 2. Bundesligi.
linki internetowe
- Wszystkie wyniki i tabele ligi hokejowej 1999/2000 na hockey-db.de