Hokejowa liga 2012/13
Liga hokejowa | |||
---|---|---|---|
◄ poprzedni | Sezon 2012/13 | następny ► | |
Mistrz: | Rote Teufel Bad Nauheim | ||
Nowicjusze: | Rote Teufel Bad Nauheim | ||
Zdegradowany: | Weserstars Bremen , ECC Preussen Berlin , EHC Dortmund , Krefelder EV , Herford EV (wszystkie rekolekcje), EHC Neuwied | ||
DEL | ↑ 2. Bundesliga | • Oberliga | Liga regionalna ↓ |
Liga hokeja na lodzie , trzeci najwyższy podział w niemieckim hokeju na lodzie , będzie rozgrywany po raz trzeci w czterech grupach regionalnych w 2012/13 sezonu. Działania związane z grą w Grupie Południowej są organizowane przez Niemiecką Federację Hokeja na Lodzie , Grupę Północ przez Landeseisportverband (LEV) Dolna Saksonia, Grupę Zachód przez LEV Nadrenia Północna-Westfalia, a Grupę Wschód przez LEV Berlin. Pod koniec sezonu trzy północne grupy rozgrywają rundę finałową, zanim mistrzowie i awansowani do 2. hokejowej Bundesligi rozgrywają międzygrupowe play-offy we wszystkich czterech głównych ligach .
Uczestnicy lig hokeja na lodzie 2012/13. Podział geograficzny czterech grup wyższych lig. Czerwony: grupa wschód, żółty: grupa południe, niebieski: grupa północ, zielony: grupa zachód |
Oberliga Nord
Oberliga Nord obejmuje obszar krajów związkowych Brema, Hamburg, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn. Działania związane z grą są organizowane przez Krajowy Związek Sportów Lodowych Dolnej Saksonii.
Determinacja uczestników
Drużyna EC Wedemark Scorpions spadła z Oberligi Nord i została zastąpiona przez Knights Nordhorn . Harzer Wölfe Braunlage musiał złożyć wniosek o upadłość i zostały automatycznie spadł z ligi.
Na ligowej konferencji 20 maja 2012 r. w Hanowerze obecni byli również przedstawiciele Langenhagen Jets , którzy wyrazili zainteresowanie awansem do ekstraklasy w zastępstwie Harzer Wolves. Ale to zostało ponownie odrzucone z powodów finansowych.
Początkowo Krokodyle Hamburg chciały wycofać się z ligi, ale potem zdecydowali się wziąć udział. The Hanover Braves wycofał się z Oberliga Nord pod koniec lipca.
tryb
Drużyny najpierw wypełniają podwójną rundę (24 dni gry). Najlepsze cztery drużyny kwalifikują się do rundy mistrzowskiej, która rozgrywana jest jako pojedyncza runda (6 dni meczowych). Trzy drużyny na miejscach od piątego do siódmego grają z innym uczestnikiem DEB-Pokal w jednej rundzie (6 dni meczowych) - do tego kwalifikuje się również pierwszy z rundy mistrzowskiej. W obu rundach punkty z rundy wstępnej nie są brane pod uwagę.
Wstępna tabela
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | piranie rostocku | 24 | 19 | 0 | 1 | 4. | 58 | 169 | 83 | +86 |
2. | EHC Timmendorfer Strand 06 | 24 | 15. | 2 | 1 | 6. | 50 | 141 | 87 | +54 |
3. | Hamburger SV | 24 | 14 | 3 | 1 | 6. | 49 | 90 | 78 | +12 |
4. | Adendorfer EC | 24 | 13th | 1 | 0 | 10 | 41 | 110 | 94 | +16 |
5. | Rycerz Nordhorn (N) | 24 | 7th | 0 | 4. | 13th | 25. | 90 | 106 | −16 |
6. | Weserstars Brema | 24 | 7th | 0 | 0 | 17. | 21 | 95 | 143 | −48 |
7th | Krokodyle Hamburg | 24 | 2 | 1 | 0 | 21 | ósmy | 58 | 162 | −104 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek, N = nowicjusz (awansowany).
Runda mistrzostw
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | EHC Timmendorfer Strand 06 | 6. | 5 | 0 | 1 | 0 | 16 | 28 | 18. | +10 |
2. | piranie rostocku | 6. | 2 | 1 | 0 | 3 | ósmy | 32 | 27 | +5 |
3. | Hamburger SV 1 | 6. | 1 | 1 | 1 | 3 | 6. | 19 | 28 | -9 |
4. | Adendorfer EC 1 | 6. | 2 | 0 | 0 | 4. | 6. | 22. | 28 | -6 |
Skróty: Pl = pozycja w tabeli, Sp = gry, S = zwycięstwa (3 punkty), OTS = zwycięstwa po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek. Uwaga: 1 W przypadku remisu suma porównań decyduje przeciwko sobie each
Runda kwalifikacyjna o miejsce startowe DEB-Pokal
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5. | Rycerz Nordhorn (N) | 4. | 3 | 0 | 0 | 1 | 9 | 25. | 16 | +9 |
6. | Weserstars Brema | 4. | 2 | 0 | 0 | 2 | 6. | 23 | 20. | +3 |
7th | Krokodyle Hamburg | 4. | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 20. | 32 | −12 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek.
Oberliga Ost
Oberliga Ost obejmuje obszar krajów związkowych Berlina, Brandenburgii, Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii. Organizatorem jest Stowarzyszenie Sportów Lodowych Berlin.
Determinacja uczestników
Awans zrezygnował mistrz Regionalliga Ost ETC Crimmitschau 1b .
Po przeniesieniu profesjonalnej drużyny Icefighters Leipzig do klubu sportów lodowych w Lipsku długo nie było jasne, czy firma operacyjna otrzyma licencję na grę. Aby zmienić klub macierzysty, dwie trzecie aktywnych zawodników musiało przenieść się do drugiego klubu w celu przeniesienia licencji ligowej. W ostatniej chwili Icefighters Leipzig osiągnęli porozumienie ze starym klubem SV Fortuna Leipzig 02, aby stworzyć warunki niezbędne do uzyskania prawa do startu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
tryb
Dziewięć uczestniczących klubów zagra w podwójnej rundzie od 3 października 2012 r. do 17 lutego 2013 r. Pierwsze dwie osoby z tabeli przechodzą następnie do finałowej rundy grup północnych . Pozostałe siedem drużyn zagra w East Cup z ETC Crimmitschau 1b od 22 lutego 2013 do 28 marca 2013. Zwycięzca rundy pucharowej kwalifikuje się do DEB-Pokal 2013/14 ; ponadto runda pucharowa służy jako runda spadkowa. Runda pucharowa rozgrywana jest jako seria do zwycięstwa pięciu . Pary pierwszej rundy to: trzecia z ETC Crimmitschau 1b, czwarta z dziewiątą, piąta z ósmą i szósta z siódmą.
Wstępna tabela
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sala Byków Saale | 32 | 25. | 3 | 0 | 4. | 81 | 181 | 74 | +107 |
2. | Icefighters Lipsk | 32 | 19 | 1 | 3 | 9 | 62 | 140 | 100 | +40 |
3. | FASS Berlin | 32 | 16 | 4. | 3 | 9 | 59 | 124 | 93 | +31 |
4. | EHC Jonsdorfer Falken | 32 | 12th | 2 | 6. | 12th | 46 | 131 | 121 | +10 |
5. | ELV Tornado Niesky | 32 | 11 | 5 | 2 | 14 | 45 | 118 | 140 | −22 |
6. | EHV Schönheide 09 | 32 | 10 | 4. | 4. | 14 | 42 | 114 | 126 | −12 |
7th | Czarne smoki Erfurt | 32 | 9 | 3 | 4. | 16 | 37 | 114 | 136 | −22 |
8. | Wild Boys Chemnitz | 32 | 9 | 2 | 2 | 19 | 33 | 119 | 173 | −54 |
9. | ECC Preussen w Berlinie | 32 | 7th | 2 | 2 | 21 | 27 | 85 | 163 | −78 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek.
Runda pucharowa (runda spadkowa)
- Ćwierćfinały
Ćwierćfinały rozgrywane były od 22 lutego 2013 do 5 marca 2013.
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FASS Berlin | - | ETC Crimmitschau 1b | 3-0 | 11:2 | 18: 0 | 13:0 | - | - |
Sokoły Jonsdorfa | - | ECC Preussen w Berlinie | 3-0 | 5: 1 | 7:5 | 10:3 | - | - |
Tornado Niesky | - | Wild Boys Chemnitz | 3-0 | 6:2 | 5:3 | 2: 1 | - | - |
EHV Schönheide 09 | - | Czarne smoki Erfurt | 3: 2 | 4: 1 | 3: 2 | 4:5 godz | 1:4 | 4: 1 |
- Półfinały
Dwa półfinały odbyły się od 8 marca 2013 do 19 marca 2013.
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sokoły Jonsdorfa | - | Tornado Niesky | 3: 2 | 5:6 | 4: 1 | 2: 1 | 3:6 | 10:3 |
FASS Berlin | - | EHV Schönheide 09 | 3: 1 | 2:3 godz | 4:3 V. | 4: 2 | 3:2 V. | - |
- finał
Finał rozgrywany był od 22 marca 2013 do 28 marca 2013.
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FASS Berlin | - | Sokoły Jonsdorfa | 3-0 | 6:5 | 5: 2 | 2: 1 | - | - |
Oberliga Zachodnia
Oberliga West obejmuje obszar krajów związkowych Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynatu i Saary. Organizatorem gry jest Krajowy Związek Sportów Lodowych Nadrenii Północnej-Westfalii.
Determinacja uczestników
W przeciwieństwie do roku poprzedniego, drużyna z Krefeld jest organizowana tylko przez Krefeld EV z 1981 roku.
Drużyna EHC Netphen '08 spadła z Oberliga West i została zastąpiona przez EHC Neuwied . 23 czerwca 2012 roku ustalono skład ligi.
tryb
Drużyny rozegrają jedną rundę do końca 2012 roku.
Następnie pierwsze osiem drużyn gra z czterema uczestnikami rundy finałowej w tzw. rundzie finałowej , natomiast ostatnie cztery drużyny w rundzie wstępnej grają z sześcioma najlepszymi drużynami Ligi Regionalnej Zachodniej w tzw. rundzie pucharowej do nie spać w nocy.
Wstępna tabela
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kassel Husky | 22. | 18. | 3 | 0 | 1 | 60 | 210 | 40 | +170 |
2. | Löwen Frankfurt | 22. | 17. | 3 | 2 | 0 | 59 | 236 | 32 | +204 |
3. | Rote Teufel Bad Nauheim | 22. | 18. | 1 | 3 | 0 | 59 | 162 | 35 | +127 |
4. | Lisy Duisburg | 22. | 13th | 1 | 1 | 7th | 42 | 113 | 59 | +54 |
5. | Krefelder EV | 22. | 9 | 2 | 2 | 9 | 33 | 69 | 108 | −39 |
6. | Młot niedźwiedzie polarne | 22. | ósmy | 1 | 2 | 11 | 28 | 96 | 105 | -9 |
7th | Komary jedzą | 22. | 9 | 0 | 0 | 13th | 27 | 111 | 125 | -14 |
8. | EHC Dortmund | 22. | ósmy | 0 | 2 | 12th | 26 | 86 | 113 | −27 |
9. | Königsborner JEC | 22. | 7th | 1 | 1 | 13th | 24 | 81 | 142 | −61 |
10. | Herford EV | 22. | 7th | 1 | 0 | 14 | 23 | 87 | 133 | −46 |
11. | Ocena Lodowych Obcych | 22. | 4. | 0 | 0 | 18. | 12th | 48 | 212 | −146 |
12th | EHC Nowy (N) | 22. | 1 | 0 | 0 | 21 | 3 | 50 | 246 | −196 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek, N = nowicjusz (awansowany).
Egzaminy końcowe
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kassel Husky | 14 | 12th | 1 | 1 | 0 | 39 | 101 | 29 | +72 |
2. | Löwen Frankfurt | 14 | 11 | 1 | 2 | 0 | 37 | 97 | 27 | +70 |
3. | Rote Teufel Bad Nauheim | 14 | 7th | 3 | 0 | 4. | 27 | 63 | 46 | +17 |
4. | Lisy Duisburg | 14 | 6. | 1 | 1 | 6. | 21 | 46 | 45 | +1 |
5. | Komary jedzą | 14 | 4. | 0 | 0 | 10 | 12th | 50 | 79 | −29 |
6. | Młot niedźwiedzie polarne | 14 | 3 | 0 | 2 | 9 | 11 | 46 | 73 | −27 |
7th | Krefelder EV | 14 | 2 | 2 | 1 | 9 | 11 | 37 | 78 | −41 |
8. | EHC Dortmund | 14 | 3 | 0 | 2 | 9 | 11 | 32 | 95 | −63 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek.
Puchar okrągły
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Herner EV (RL) | 18. | 16 | 1 | 0 | 1 | 50 | 121 | 40 | +81 |
2. | Herford EV (OL) | 18. | 14 | 0 | 1 | 3 | 43 | 138 | 64 | +74 |
3. | Königsborner JEC (OL) | 18. | 12th | 1 | 2 | 3 | 40 | 114 | 71 | +43 |
4. | Grefrath Feniks (RL) | 18. | 12th | 0 | 0 | 6. | 36 | 97 | 65 | +32 |
5. | Lodowi kosmici oceniający (OL) | 18. | 9 | 1 | 0 | ósmy | 29 | 107 | 110 | -3 |
6. | Neusser EV (RL) | 18. | 7th | 1 | 1 | 9 | 24 | 92 | 119 | −27 |
7th | Kobry Dinslaken (RL) | 18. | 6. | 2 | 0 | 10 | 22. | 58 | 82 | −24 |
8. | EHC Neuwied (OL) | 18. | 4. | 0 | 0 | 14 | 12th | 64 | 101 | −37 |
9. | EHC Netphen '08 (RL) | 18. | 3 | 0 | 1 | 14 | 10 | 67 | 119 | −52 |
10. | EJ Kassel 1b (RL) | 18. | 1 | 0 | 1 | 16 | 4. | 47 | 134 | −87 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek, OL = w rundzie wstępnej Oberliga, RL = w rundzie wstępnej ligi regionalnej.
Finały Oberligi grup północnych
W tzw. finale wyższej ligi biorą udział dwie drużyny z wyższych lig północnych i wschodnich oraz cztery drużyny z wyższej ligi zachodniej. Ośmiu uczestników gra cztery drużyny w dwóch grupach o awans o awans. Turniej finałowy zostanie zorganizowany przez DEB i odbędzie się w taki sam sposób jak w sezonie 2011/12.
Uczestnicy
grupa A | Grupa B | ||
1. grupa zachodnia | Kassel Husky | 2. grupa zachodnia | Löwen Frankfurt |
4. Grupa Zachód | Lisy Duisburg | 3. grupa zachodnia | Rote Teufel Bad Nauheim |
1. grupa północ | EHC Timmendorfer Strand 06 | 2. grupa północ | piranie rostocku |
2. grupa wschodnia | Icefighters Lipsk | 1. grupa wschodnia | Sala Byków Saale |
Stół finałowy
|
|
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek.
Stan na 10 marca 2013 r.
Oberliga Sud
Oberliga Süd obejmuje obszar Badenii-Wirtembergii i Bawarii i jest rozgrywany pod kierunkiem DEB.
Determinacja uczestników
Ponieważ żadna drużyna z 2. Bundesligi nie spadła do Oberligi Süd, Erding Gladiators utrzymali się w lidze, mimo że spadli.
Natomiast Passau Black Hawks wycofali się pod koniec maja 2012 roku pomimo lekkoatletycznych kwalifikacji w szóstej klasie ligi okręgowej .
Nowi gracze z Regionalliga Süd-West to EHC Freiburg oraz Bawarska Liga Hokejowa Schweinfurt Mighty Dogs i Blue Devils Weiden .
tryb
Jedenastu uczestników gra w podwójnej rundzie od 28 września 2012 r. do 24 lutego 2013 r. Następnie pierwsza ósemka gra z czterema uczestnikami rundy awansowej do 2. Bundesligi w serii do dwóch zwycięstw (playoffy kwalifikacyjne). Ostatnie trzy drużyny grają ze zdegradowanymi sportowcami Bayern League w podwójnej rundzie.
Wstępna tabela
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | KE Peiting | 40 | 27 | 0 | 0 | 13th | 81 | 168 | 98 | +70 |
2. | Same wilki | 40 | 22. | 4. | 2 | 12th | 76 | 145 | 110 | +35 |
3. | Tölzer Löwen (M) | 40 | 23 | 2 | 2 | 13th | 75 | 141 | 105 | +36 |
4. | EV Ratyzbona | 40 | 21 | 4. | 3 | 12th | 71 | 161 | 136 | +25 |
5. | EHC Klostersee | 40 | 18. | 3 | 2 | 17. | 62 | 156 | 123 | +33 |
6. | EHC Freiburg (N) | 40 | 16 | 4. | 4. | 16 | 60 | 128 | 141 | −13 |
7th | EV Füssen | 40 | 15. | 2 | 2 | 21 | 51 | 157 | 178 | −21 |
8. | Wierzby Niebieskich Diabłów (N) | 40 | 15. | 0 | 5 | 20. | 50 | 117 | 151 | −34 |
9. | Ogień w Deggendorfie | 40 | 11 | 7th | 3 | 19 | 50 | 140 | 175 | −35 |
10. | Schweinfurt Mighty Dogs (N) | 40 | 10 | 4. | 4. | 21 | 42 | 105 | 141 | −36 |
11. | Gladiatorzy Erdinga | 40 | ósmy | 3 | 6. | 22. | 36 | 138 | 198 | -60 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek, N = nowicjusz (awansowany).
Rozgrywki kwalifikacyjne
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | 6. | 7th | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KE Peiting | - | Niebieskie Diabły Wierzby | 2:4 | 2: 1 | 5:6 | 5:6 V. | 6: 1 | 3: 5 | 3:4 V. | - |
Same wilki | - | EV Füssen | 4: 1 | 2-0 | 3: 5 | 4: 1 | 3-0 | 11:4 | - | - |
Lwy Tölzera | - | EHC Freiburg | 4:3 | 2:3 | 5: 1 | 6-0 | 3: 9 | 7:3 | 4:5 | 7:2 |
EV Ratyzbona | - | EHC Klostersee | 0:4 | 0: 1 | 3: 5 | 1:2 w n.e. | 3:8 | - | - | - |
Runda spadkowa
Pl. | zespół | Sp. | Św. | OTS | OTN | N | Pt. | T | GT | Różn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ogień w Deggendorfie | ósmy | 3 | 1 | 3 | 1 | 14 | 39 | 31 | +8 |
2. | Schweinfurt Mighty Dogs (N) | ósmy | 3 | 2 | 0 | 3 | 13th | 29 | 31 | -2 |
3. | Gladiatorzy Erdinga | ósmy | 2 | 1 | 0 | 4. | 9 | 26 | 32 | -6 |
Skróty: Pl. = Pozycja przy stole, Sp. = Gry, S = wygrane (3 punkty), OTS = wygrane po dogrywce lub serii rzutów karnych (2 punkty), OTN = porażki po dogrywce lub serii rzutów karnych (1 punkt), N = porażki (0 punktów ), Punkty = punkty, T = gole, GT = stracone gole, rozn. = Różnica bramek, N = nowicjusz (awansowany).
Play-offy o awans
Cztery zakwalifikowane drużyny z grupy południowej i cztery zakwalifikowane drużyny z rundy finałowej grup północnych biorą udział w barażach o awans zgodnie z poniższą tabelą.
Pl. | Rozmieszczenie biegu na orientację południową / finałową na orientację | zespół |
---|---|---|
1. | 1. OLE grupa A | Kassel Husky |
2. | 2. Orientacja na południe | Same wilki |
3. | 1. OLE grupa B | Rote Teufel Bad Nauheim |
4. | 3. Bieg na orientację na południe | Tölzer Löwen (M) |
5. | 2. OLE grupa B | Löwen Frankfurt |
6. | 5. Orientacja na południe | EHC Klostersee |
7th | 2. OLE grupa A | Lisy Duisburg |
8. | 8. Bieg na orientację na południe | Niebieskie Diabły Wierzby |
W systemie pucharowym awansowany zawodnik do 2. Bundesligi jest ustalany według trybu do zwycięstwa pięciu.
Ćwierćfinały
Gry odbyły się 15, 17, 19, 22 i 24 marca.
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kassel Husky |
- | Niebieskie Diabły Wierzby |
3-0 | 6-0 | 9: 1 | 9:4 | - | - |
Same wilki |
- | Lisy Duisburg |
3: 2 | 1:3 | 3-0 | 1:2 | 5:3 | 2: 1 |
Rote Teufel Bad Nauheim |
- |
EHC Klostersee |
3-0 | 3: 1 | 4: 3 nP | 6: 5 nV | - | - |
Lwy Tölzera |
- |
Löwen Frankfurt |
0:3 | 2:6 | 1: 7 | 3: 7 | - | - |
Półfinały
Gry odbyły się 28 i 30 marca oraz 1, 5 i 7 kwietnia. W obu porównaniach najlepsza z pięciu seria obejmowała wszystkie pięć gier.
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kassel Husky |
- | Löwen Frankfurt |
3: 2 | 5: 4 nV | 3:4 | 4: 3 nV | 2:4 | 2: 1 nV |
Same wilki |
- |
Rote Teufel Bad Nauheim |
2:3 | 3: 1 | 0: 5 | 0:2 | 5:3 | 2:4 |
finał
Rozgrywki finałowej serii odbyły się 12, 14, 16, 19 i 21 kwietnia.
seria | 1 | 2 | 3 | 4. | 5 | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kassel Husky |
- | Rote Teufel Bad Nauheim | 2:3 | 5: 4 nV | 1:4 | 3: 2 nV | 3:4 | 2: 3 nV |
linki internetowe
- Wszystkie wyniki i tabele ligi hokeja na lodzie 2012/13 na hockey-db.de
- Wszystkie wyniki i tabele na Pointstreak.com
Indywidualne dowody
- ↑ Wyniki spotkania lig Oberliga Nord. W: Strona internetowa Adendorfer EC. Komunikat prasowy klubów Hokej na Lodzie-Oberliga-Nord, m.in. A. Dan Krause – rzecznik prasowy Adendorfer EC, 20 maja 2012, dostęp 18 lutego 2013 .
- ↑ Odrzutowce startują w lidze regionalnej. eishockey.info, 13 lipca 2012, dostęp 18 lutego 2013 .
- ↑ Hannover Braves - informacja prasowa: Oberliga Nord: Hannover Braves wycofuje drużynę. (Nie jest już dostępny online.) W: eishockey-24.de. 27 lipca 2012, w archiwum z oryginałem na 11 lutego 2013 roku ; Źródło 18 lutego 2013 .
- ↑ Dyrekcja „Icefighters Leipzig”: Oświadczenie kierownictwa. W: Icefighters-Arena.de. 1 lipca 2012, dostęp 18 lutego 2013 .
- ↑ Antje Henselin-Rudolph: Utwardzone fronty: Icefighters Lipsk obecnie bez prawa startu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W: LVZ Online . 11 czerwca 2012, dostęp 18 lutego 2013 .
- ↑ Oberliga rozpocznie się 3 października z Icefighters Leipzig. W: Wiadomości o hokeju na lodzie . 8 lipca 2012, dostęp 18 lutego 2013 .
- ↑ Dostępne są jeszcze trzy rozszerzenia dla EHV 09 - tryb dla Oberliga Ost 2012/2013. W: eishockey-magazin.de. 10 lipca 2012, dostęp 4 lipca 2017 .
- ↑ lev-nrw.de Skład Oberligi West - sezon 2012/2013 ( Pamiątka z 27.05.2013 w Internet Archive )
- ↑ Regulamin wdrażania DEB dla rundy finałowej i play-offów o awans (PDF, 227kB, ostatni dostęp 11 marca 2012)
- ↑ eishockey-magazin.de, Po pięciu latach w wielkiej lidze: Black Hawks ogłaszają wycofanie się do ligi okręgowej