Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912 / Uczestnik (Wielka Brytania)
10 | 15 | 16 |
Wielka Brytania udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 w Sztokholmie , Szwecja , z 279 sportowców. Zawodnikom udało się zdobyć dziesięć złotych, 15 srebrnych i 16 brązowych medali.
Zdobywca medalu
Mistrz olimpijski
srebro
brązowy
Uczestnicy według sportu
ogrodzenie
sportowiec | dyscyplina | Pierwsza runda | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | ||
Gordon Alexander | Folia, pojedyncza | 1 przegrał | Pierwszy | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | |||
Rapier, singiel | 6 Lost | siódmy | nie osiągnięty | ||||||
Gerald Ames | Rapier, singiel | 2 przegrane | druga | 2 przegrane | druga | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | |
Edgar Amphlett | Folia, pojedyncza | 2 przegrane | druga | 2 przegrane | Trzeci | DNF | nie osiągnięty | ||
Rapier, singiel | PA | 2 przegrane | druga | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||
John Blake | Rapier, singiel | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||||
Edward Brookfield | Szabla, singiel | 1 wygrane | Trzeci | 3 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||
Harry Butterworth | Szabla, singiel | 1 wygrane | Trzeci | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | |||
Ernest Stenson-Cooke | Folia, pojedyncza | 4 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
Rapier, singiel | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | ||||||
Archibald Corble | Szabla, singiel | 0 wygranych | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
Percival May Davson | Folia, pojedyncza | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||||
Rapier, singiel | 4 zagubione | Szósty | nie osiągnięty | ||||||
Arthur Everitt | Rapier, singiel | 1 przegrał | druga | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||
Arthur Fagan | Folia, pojedyncza | 2 przegrane | druga | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||
Douglas Godfree | Szabla, singiel | 1 wygrane | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
Martin Holt | Rapier, singiel | 3 zagubione | druga | 2 przegrane | Trzeci | 2 przegrane | Pierwszy | 0-7 | Ósma |
Alfred Keene | Szabla, singiel | PA | 2 przegrane | Czwarty | nie osiągnięty | ||||
William Marsh | Szabla, singiel | 1 wygrane | Trzeci | 2 przegrane | Trzeci | 1 wygrane | piąty | nie osiągnięty | |
Alfred Ridley-Martin | Szabla, singiel | 2 wygrane | druga | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | |||
Sydney Martineau | Folia, pojedyncza | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
Rapier, singiel | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | ||||||
Robert Montgomerie | Folia, pojedyncza | 1 przegrał | druga | 2 przegrane | druga | 2 przegrane | druga | 0-7 | Ósma |
Rapier, singiel | 1 przegrał | Pierwszy | 2 przegrane | druga | 3 zagubione | Czwarty | nie osiągnięty | ||
Edgar Seligman | Folia, pojedyncza | 1 przegrał | Pierwszy | 1 przegrał | druga | 1 przegrał | Pierwszy | 3-4 | Szósty |
Rapier, singiel | 1 przegrał | Pierwszy | 2 przegrane | Trzeci | 0 utraconych | Pierwszy | 2-5 | Szósty | |
Alfred Syson | Szabla, singiel | 1 wygrane | Trzeci | 0 utraconych | Pierwszy | 0 wygranych | Trzeci | nie osiągnięty | |
Charles Vanderbyl | Rapier, singiel | PA | 4 zagubione | piąty | nie osiągnięty | ||||
Szabla, singiel | 3 wygrane | Pierwszy | 2 przegrane | druga | 2 wygrane | Czwarty | nie osiągnięty | ||
Edward Brookfield Harry Butterworth Archibald Corble Richard Crawshay Alfred Ridley-Martin William Marsh |
Szabla, załoga | nie przeprowadzono | 1–0 | Pierwszy | 0-3 | Czwarty | nie osiągnięty | ||
Edgar Amphlett John Blake Percival May Davson Arthur Everitt Martin Holt Sydney Martineau Robert Montgomerie Edgar Seligman |
Szpada, drużyna | nie przeprowadzono | 1–0 | Pierwszy | 2–1 | druga | 1-2 | druga |
Piłka nożna
lekkoatletyka
sportowiec | dyscyplina | lider | Półfinały | finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | ||||
Sidney Abrahams | Długi skok | nie przeprowadzono | 6,74 m | Dwunasty | nie osiągnięty | ||||
Arthur Anderson | 100 m | 11,0 m | Pierwszy | k. ZA. | piąty | nie osiągnięty | |||
200 m | k. ZA. | druga | DNF | nie osiągnięty | |||||
Gerard Anderson | 110 m przez płotki | 18,6 s | druga | DNF | nie osiągnięty | ||||
Willie Applegarth | 100 m | k. ZA. | druga | k. ZA. | druga | nie osiągnięty | |||
200 m | 24,7 s | Pierwszy | 21,9 s | Pierwszy | 22,0 s | Trzeci | |||
Henry Ashington | Długi skok | nie przeprowadzono | 6,78 m | Dziesiąty | nie osiągnięty | ||||
Skok w dal | nie przeprowadzono | 3,02 m | 14 | nie osiągnięty | |||||
Benjamin Howard Baker | wysoki skok | nie przeprowadzono | 1,83 m | Pierwszy | 1,75 m | Jedenasty | |||
Sklepienie stojące | nie przeprowadzono | 1,35 m | 16. | nie osiągnięty | |||||
James Jeffrey Barker | 100 m | DNF | nie osiągnięty | ||||||
Henry Barrett | maraton | nie przeprowadzono | DNF | ||||||
James Beale | maraton | nie przeprowadzono | DNF | ||||||
Henry Blakeney | 100 m | k. ZA. | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
110 m przez płotki | 17,4 s | druga | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | ||||
Robert Bridge | 10000 m marszu | nie przeprowadzono | DSQ | nie osiągnięty | |||||
Robert Burton | 800 m | DNF | nie osiągnięty | ||||||
Denis Carey | Rzut młotem | nie przeprowadzono | 43,78 m | Szósty | nie osiągnięty | ||||
Timothy Carroll | Potrójny skok | nie przeprowadzono | 12,56 m | 19 | nie osiągnięty | ||||
wysoki skok | nie przeprowadzono | 1,83 m | Pierwszy | 1,80 m | Dziewiąty | ||||
Joe Cottrill | 1500 m | nie przeprowadzono | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | ||||
Bieg przełajowy, ocena indywidualna | nie przeprowadzono | DNF | |||||||
Victor d'Arcy | 100 m | 11,2 s | Pierwszy | k. ZA. | 5 | nie osiągnięty | |||
200 m | 22,9 s | druga | k. ZA. | druga | nie osiągnięty | ||||
Charles Davenport | maraton | nie przeprowadzono | DNS | ||||||
George Day | maraton | nie przeprowadzono | DNS | ||||||
Thomas Dumbill | 10000 m marszu | nie przeprowadzono | 50: 57,6 min | Trzeci | DSQ | ||||
Robert C. Duncan | 100 m | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||||
200 m | k. ZA. | druga | DNF | nie osiągnięty | |||||
Septimus Francom | maraton | nie przeprowadzono | DNF | ||||||
Ernest Glover | 5000 m | nie przeprowadzono | 16: 09,1 min | druga | DNS | ||||
10000 m | nie przeprowadzono | 35: 12,2 min | piąty | DNS | |||||
Bieg przełajowy, ocena indywidualna | nie przeprowadzono | 49: 53,7 min | 16. | ||||||
Henry Green | maraton | nie przeprowadzono | 2: 52: 11,4 min | 14 | |||||
Ernest Haley | 200 m | k. ZA. | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
400 m | 1: 06,6 min | Pierwszy | DNF | nie osiągnięty | |||||
Albert Hare | 1500 m | nie przeprowadzono | 4: 39,4 min | Trzeci | nie osiągnięty | ||||
Walter Henderson | Rzut dyskiem | nie przeprowadzono | 33,61 m | 32. | nie osiągnięty | ||||
Ernest Henley | 400 m | k. ZA. | druga | k. ZA. | Szósty | nie osiągnięty | |||
800 m | 1: 57,6 min | Pierwszy | k. ZA. | Szósty dziewiąty | nie osiągnięty | ||||
Frederick Hibbins | 5000 m | 15: 27,6 min | Trzeci | k. ZA. | Ósmy-jedenasty | ||||
10000 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | ||||||
Bieg przełajowy, ocena indywidualna | nie przeprowadzono | 49: 18,2 min | 15 | ||||||
Frederick Hulford | 800 m | k. ZA. | druga | DNF | nie osiągnięty | ||||
1500 m | nie przeprowadzono | k. ZA. | Piąta szósta | nie osiągnięty | |||||
Thomas Humphreys | 10000 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | |||||
Bieg przełajowy, ocena indywidualna | nie przeprowadzono | 50: 28,0 min | 18 | ||||||
George Hutson | 5000 m | nie przeprowadzono | 15: 29,0 min | Trzeci | 15: 07,6 min | Trzeci | |||
Arnold Jackson | 1500 m | nie przeprowadzono | 4: 10,8 min | Pierwszy | 3: 56,8 min (LUB) | Mistrz olimpijski | |||
David Jacobs | 100 m | 10,8 s (LUB) | Pierwszy | k. ZA. | druga | nie osiągnięty | |||
200 m | 23,2 s | Pierwszy | k. ZA. | druga | nie osiągnięty | ||||
Tim Kellaway | maraton | nie przeprowadzono | DNF | ||||||
Philip Kingsford | Długi skok | nie przeprowadzono | 6,65 m | 15 | nie osiągnięty | ||||
Skok w dal | nie przeprowadzono | 2,75 m | 19 | nie osiągnięty | |||||
George Lee | 5000 m | nie przeprowadzono | k. ZA. | Czwarty | nie osiągnięty | ||||
10000 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | ||||||
Henry Lewis | maraton | nie przeprowadzono | Nie zaczął | ||||||
Edgar Lloyd | maraton | nie przeprowadzono | 3: 09: 25,0 godz | 25-ty | |||||
Frederick Lord | maraton | nie przeprowadzono | 3:01: 39,2 godz | 21. | |||||
Henry Macintosh | 100 m | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||||
200 m | k. ZA. | druga | DNF | nie osiągnięty | |||||
Duncan Macmillan | 100 m | k. ZA. | piąty | nie osiągnięty | |||||
200 m | k. ZA. | druga | k. ZA. | piąty | nie osiągnięty | ||||
Człowiek Percy | 800 m | 1: 56,0 m | Pierwszy | k. ZA. | Szósty | nie osiągnięty | |||
William Moore | 1500 m | nie przeprowadzono | 4: 11,2 min | Trzeci | nie osiągnięty | ||||
George Nicol | 400 m | 50,0 s | Pierwszy | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||
Philip Noel-Baker | 800 m | DNF | nie osiągnięty | ||||||
1500 m | nie przeprowadzono | 4: 26,0 min | druga | 4: 01,0 min | Szósty | ||||
Thomas O'Donahue | wysoki skok | nie przeprowadzono | 1,70 m | 23 | nie osiągnięty | ||||
Edward Owen | 1500 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | |||||
William Palmer | 10000 m marszu | nie przeprowadzono | 51: 21,0 min | piąty | DNF | ||||
Alan Patterson | 400 m | k. ZA. | piąty | nie osiągnięty | |||||
800 m | DNF | nie osiągnięty | |||||||
Cyril Porter | 5000 m | nie przeprowadzono | 16: 23,4 min | Trzeci | k. ZA. | Ósmy-jedenasty | |||
Kenneth Powell | 110 m przez płotki | 15,6 s | Pierwszy | 15,6 s | Pierwszy | 15,5 s | piąty | ||
Patrick Quinn | Pchnięcie kulą | nie przeprowadzono | 12,53 m | Ósma | nie osiągnięty | ||||
Samuel Raynes | maraton | nie przeprowadzono | DNS | ||||||
Richard Rice | 100 m | 11,4 s | Pierwszy | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||
200 m | 23,0 s | druga | DNF | nie osiągnięty | |||||
Charles Ruffell | 1500 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | |||||
5000 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | ||||||
10000 n | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | ||||||
Williama Scotta | 10000 m | nie przeprowadzono | 32: 55,2 min | druga | DNF | ||||
Bieg przełajowy, ocena indywidualna | nie przeprowadzono | DNF | |||||||
Cyril Seedhouse | 200 m | k. ZA. | druga | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||
400 m | 51,5 s | Pierwszy | DNF | nie osiągnięty | |||||
James Soutter | 400 m | k. ZA. | druga | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||
800 m | 2: 00,4 min | Pierwszy | DNF | nie osiągnięty | |||||
Arnold Treble | 5000 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | |||||
Arthur Townsend | maraton | nie przeprowadzono | 3: 00: 05,0 godz | 19 | |||||
George Wallach | 10000 m | nie przeprowadzono | DNF | nie osiągnięty | |||||
Ernest Webb | 10000 m marszu | nie przeprowadzono | 47: 25,4 min | druga | 46: 50,4 min | druga | |||
Joseph Wells | 200 m | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||||
400 m | 1: 01,2 min | druga | DNF | nie osiągnięty | |||||
William Yates | 10000 m marszu | nie przeprowadzono | 49: 43,6 min | Pierwszy | DSQ | ||||
Richard Yorke | 800 m | k. ZA. | Trzeci | nie osiągnięty | |||||
1500 m | nie przeprowadzono | k. ZA. | Czwarty | nie osiągnięty | |||||
Ernest Glover Frederick Hibbins Thomas Humphreys |
Bieg przełajowy, zawody drużynowe | nie przeprowadzono | 49. | Trzeci | |||||
Willie Applegarth Victor d'Arcy David Jacobs Henry Macintosh |
Przekaźnik 4 × 100 m | 45,0 s | Pierwszy | 43,0 s (LUB) | Pierwszy | 42,4 s | Mistrz olimpijski | ||
Ernest Henley George Nicol Cyril Seedhouse James Soutter |
Przekaźnik 4 × 400 m | nie przeprowadzono | 3: 19,0 min (LUB) | Pierwszy | 3: 23,2 min | Trzeci | |||
William Cottrill George Hutson William Moore Edward Owen Cyril Porter |
Zespół 3000 m | nie przeprowadzono | Szósty | Pierwszy | 23 | Trzeci |
Pięciobój nowoczesny
sportowiec | Strzelanie z pistoletu | pływać | Szermierka szpadowa | Skoki przez przeszkody | Biegi przełajowe | Suma punktów | miejsce | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Trafienie | Zwrotnica | czas | Zwrotnica | Zwycięstwa | Dotyka | Zwrotnica | Punkty karne | czas | Zwrotnica | czas | Zwrotnica | |||
Ralph Clilverd | 172 | 13 | 4: 58,4 min | 1 | 16 | 16 | 9 | 81 | 15: 46,4 min | 23 | 24: 06,2 min | 18 | 63 | Dziewiąty |
Hugh Durant | 191 | 4 | 10: 07,0 min | 28 | 17 | 19 | 7 | 5 | 10:00, 4 min | 18 | 24: 37,5 min | 21 | 78 | 18 |
Douglas Godfree | 166 | 16 | 5: 54,0 min | 6th | 12 | 15 | 17 | 0 | 11: 43,9 min | 11 | 22: 08,3 min | 13 | 63 | Dziewiąty |
Jazda rowerem
sportowiec | dyscyplina | finał | |
---|---|---|---|
czas | miejsce | ||
George Corsar | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 13:51: 22,8 godz | 86. |
Charles Davey | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:47: 26,3 godz | 39. |
Bernhard Doyle | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 13:42: 11,8 godz | 85. |
Herbert Gayler | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:39: 01,8 godz | 30 |
Arthur Gibbon | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11: 46: 00.2 godz | 38. |
Arthur Griffiths | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 14:15: 24,0 godz | 90. |
Frederick Grubb | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 10:51: 24,2 godz | druga |
Francis Guy | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 12:32: 19.4 godz | 71. |
Williama Hammonda | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:29: 16,8 godz | 22 |
Francis Higgins | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:45: 44,5 godz | 37. |
Charles Hill | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:57: 56,5 godz | 49. |
Stanley Jones | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:36: 40,6 godz | 29 |
John Kirk | Jazda indywidualna na czas (320 km) | DNF | |
Ralph Mecredy | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 13: 03: 39,0 godz | 80. |
Leon Meredith | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11: 00: 02,6 godz | Czwarty |
Ernest Merlin | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 12:16: 08,6 godz | 59. |
John Miller | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:44: 01,6 godz | 35. |
Charles Moss | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:23: 55,8 godz | 18 |
David Stevenson | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:52: 55,0 godz | 41. |
James Stevenson | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 12:27: 50,8 godz | 69. |
Arthur Stokes | Jazda indywidualna na czas (320 km) | DNF | |
Robert Thompson | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:31: 16,0 godz | 24 |
John Walker | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 13:15: 50.2 godz | 81. |
Michael Walker | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 12:27: 49,9 godz | 68. |
Matthew Walsh | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 13:31: 17.0 godz | 82. |
John Wilson | Jazda indywidualna na czas (320 km) | 11:21: 43,0 godz | 16. |
Frederick Grubb William Hammond Leon Meredith Charles Moss |
Jazda zespołowa (320 km) | 44: 44: 39,4 godz | druga |
Francis Guy Ralph Mecredy John Walker Michael Walker |
Jazda zespołowa (320 km) | 51: 19: 38,5 godz | Jedenasty |
John Miller David Stevenson Robert Thompson John Wilson |
Jazda zespołowa (320 km) | 46: 29: 55,6 godz | Czwarty |
jazda konna
sportowiec | koń | dyscyplina | Jazda na biegówkach | Bieg przełajowy | przeszkoda | Skoki myśliwskie | konkurs ujeżdżania | całkowity | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | miejsce | Zwrotnica | miejsce | Zwrotnica | miejsce | Zwrotnica | miejsce | Zwrotnica | miejsce | Zwrotnica | miejsce | |||
Paul Kenna | Harmonia | Wszechstronność, pojedyncza | 10.00 | Pierwszy | 10.00 | Pierwszy | 9.40 | 16. | DSQ | Wycofane | DNF | |||
Bryan Lawrence | Patrick | Wszechstronność, pojedyncza | 10.00 | Pierwszy | 9.85 | 14 | DNF | Wycofane | DNF | |||||
Edward Radcliffe-Nash | Pchła | Wszechstronność, pojedyncza | 10.00 | Pierwszy | 9,69 | 17 | 8.60 | 19 | 8.20 | 17 | DNS | DNF | ||
Herbert Scott | Wisper II | Wszechstronność, pojedyncza | 10.00 | Pierwszy | 10.00 | Pierwszy | DSQ | Wycofane | DNF | |||||
Paul Kenna Edward Radcliffe-Nash Herbert Scott Bryan Lawrence |
Harmony The Flea Wisper II Patrick |
Wszechstronność, zespół | 30.00 | 29,69 | DNF | DNF |
sportowiec | koń | dyscyplina | finał | |
---|---|---|---|---|
Punkty karne | miejsce | |||
Herbert Scott | koniczyna | Skoki przez przeszkody, single | 6th | Czwarty |
Paul Kenna | Harmonia | Skoki przez przeszkody, single | 28 | 27 |
Edward Radcliffe-Nash | Pchła | Skoki przez przeszkody, single | 37 | 29 |
Zapasy
sportowiec | dyscyplina | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Czwarta runda | Piąta runda | Szósta runda | Siódma runda | finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Dopasuj wynik
przeciwnika |
Wynik
przeciwnika meczu B. |
Wynik
przeciwnika w meczu C. |
Ranga | ||
Edgar Bacon | Średnia waga (do 75 kg) |
Asikainen Lost |
Lundstein Lost |
nie osiągnięty | 26. | |||||||
Stanley Bacon | Średnia waga (do 75 kg) |
Polis Lost |
Asikainen Lost |
nie osiągnięty | 26. | |||||||
Edward Barrett | Duża waga (ponad 82,5 kg) |
Jensen Lost |
Fern Nest Won |
Backenius przegrał |
nie osiągnięty | nie przeprowadzono | nie osiągnięty | 9. | ||||
Percy Cockings | Waga piór (do 60 kg) |
Lehmusvirta Lost |
Leivonen Lost |
nie osiągnięty | 26. | |||||||
Arthur Gould | Lekki (do 67,5 kg) |
Márkus Lost |
DNS | nie osiągnięty | 47. | |||||||
William Hayes | Lekki (do 67,5 kg) |
Kaplur Lost |
Pukkila Lost |
nie osiągnięty | 31. | |||||||
William Lupton | Lekki (do 67,5 kg) |
Frydenlund Lost |
Balej Lost |
nie osiągnięty | 31. | |||||||
George MacKenzie | Waga piór (do 60 kg) |
Miezīts Won |
Pereira Lost |
DNS | nie osiągnięty | 24 | ||||||
Robert Phelps | Lekki (do 67,5 kg) |
Björklund Lost |
Lund Lost |
nie osiągnięty | 31. | |||||||
Noel Rhys | Średnia waga (do 75 kg) |
Tirkkonen Lost |
Toduschek Lost |
nie osiągnięty | 26. | |||||||
William Ruff | Lekki (do 67,5 kg) |
Balej Lost |
Frydenlund Lost |
nie osiągnięty | 31. | |||||||
Alfred Taylor | Waga piór (do 60 kg) |
Öberg Lost |
Åkesson Lost |
nie osiągnięty | 26. |
wioślarstwo
sportowiec | dyscyplina | Runda wstępna | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | ||
William Kinnear | Jeden | 7: 44,0 min | Pierwszy | 7: 49,9 min | Pierwszy | 7: 37,0 min | Pierwszy | 7: 47,3 min | Mistrz olimpijski |
Julius Beresford Geoffrey Carr (sternik) Bruce Logan Charles Rought Karl Vernon |
Czworokąt ze sternikiem (bum) | 7: 27,0 min | Pierwszy | 7: 14,5 min | Pierwszy | 7: 04,8 min | Pierwszy | k. ZA. | druga |
Robert Bourne Beaufort Burdekin William Fison Thomas Gillespie Charles Littlejohn William Parker Frederick Pitman John Walker (sternik) Arthur Wiggins |
Ósma | 6: 42,5 min | Pierwszy | 6: 19,0 min | Pierwszy | 7: 47,0 min | Pierwszy | 6: 19,2 min | druga |
Edgar Burgess Philip Fleming Stanley Garton James Angus Gillan Ewart Horsfall Alister Kirby Sidney Swann Henry Wells (sternik) Leslie Wormwald |
Ósma | 6: 22,2 min | Pierwszy | 6: 10,2 min | Pierwszy | 6: 16,2 min | Pierwszy | 6: 15,7 min | Mistrz olimpijski |
strzelać
sportowiec | dyscyplina | finał | |
---|---|---|---|
Wynik | miejsce | ||
Alfred Black | Strzelanie do rzutków | 11 | 53. |
Henry Burr | Karabin wojskowy 600 m | 87 | Dziesiąty |
Harry Burt | Mały kaliber 50 m | 192. | Trzeci |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 222 | Dziewiąty | |
John Butt | Strzelanie do rzutków | 84 | 17 |
Robert Davies | Karabin wojskowy 600 m | 78 | 37. |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 81 | 39. | |
Hugh Durant | Dowolny pistolet docelowy 50 m | 433 | 20 |
Arthur Fulton | Karabin wojskowy 600 m | 87 | Dziewiąty |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 92 | Szósty | |
John Goodwin | Strzelanie do rzutków | 10 | 56. |
David Griffiths | Mały kaliber 50 m | 184 | 24 |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 192 | 29 | |
William Grosvenor | Strzelanie do rzutków | 85 | 16. |
Harold Humby | Strzelanie do rzutków | 88 | Czwarty |
Peter Jones | Dowolny pistolet docelowy 50 m | 417 | 32. |
Francis Kemp | Mały kaliber 50 m | 190 | piąty |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 206 | 23 | |
Albert Kempster | Dowolny pistolet docelowy 50 m | 426 | 24 |
Edward Lessimore | Mały kaliber 50 m | 192 | Czwarty |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 218 | Dwunasty | |
Langford Lloyd | Karabin wojskowy trójpozycyjny | 74 | 57. |
Alexander Maunder | Strzelanie do rzutków | 13 | 45. |
William McClure | Karabin wojskowy trójpozycyjny | 68 | 69. |
Dowolny pistolet docelowy 50 m | 411 | 35. | |
Pistolet szybkostrzelny 30 m | 180 | 41. | |
William Milne | Mały kaliber 50 m | 193 | druga |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 212 | 22 | |
Robert Murray | Mały kaliber 50 m | 190 | Szósty |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 228 | piąty | |
Harcourt Ommundsen | Karabin wojskowy 600 m | 88 | siódmy |
Charles Palmer | Strzelanie do rzutków | 82 | 21. |
Edward Parnell | Karabin wojskowy 600 m | 84 | 18 |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 75 | 56. | |
Joseph Pepé | Mały kaliber 50 m | 187 | 14 |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 231 | Czwarty | |
William Pimm | Mały kaliber 50 m | 189 | Dziesiąty |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 225 | siódmy | |
George Pinchard | Strzelanie do rzutków | 33 | 39. |
Philip Plater | Karabin wojskowy 600 m | 90 | piąty |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 49 | 86. | |
Horatio Poulter | Dowolny pistolet docelowy 50 m | 461 | Szósty |
James Reid | Karabin wojskowy 600 m | 86 | 13 |
Philip Richardson | Karabin wojskowy 600 m | 79 | 33. |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 69 | 65. | |
John Sedgewick | Karabin wojskowy 600 m | 80 | 31. |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 81 | 38. | |
Edward Skilton | Karabin wojskowy 600 m | 85 | 16. |
John Somers | Karabin wojskowy 600 m | 74 | 46. |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 75 | 54. | |
Charles Stewart | Dowolny pistolet docelowy 50 m | 470 | Trzeci |
William Styles | Mały kaliber 50 m | 179 | 27 |
Mały kaliber 25 m - cel znikający | 216 | 13 | |
Edward Tickell | Dowolny pistolet docelowy 50 m | 387 | 45. |
Fleetwood Varley | Karabin wojskowy 600 m | 81 | 27 |
Karabin wojskowy trójpozycyjny | 76 | 50. | |
George Whitaker | Strzelanie do rzutków | 38 | 29 |
Hugh Durant Albert Kempster Horatio Poulter Charles Stewart |
Rewolwer wojskowy 30 m załogi | 1107 | Trzeci |
Działo 50 m załogi | 1804 | Trzeci | |
Edward Lessimore Robert Murray Joseph Pepé William Pimm |
Załoga małego kalibru 50 m | 762 | Mistrz olimpijski |
William Milne Joseph Pepé William Pimm William Styles |
Mały kaliber 25 m - Znikająca drużyna docelowa | 917 | druga |
John Butt William Grosvenor Harold Humby Alexander Maunder Charles Palmer George Whitaker |
Zespół strzelców do rzutków | 511 | druga |
Henry Burr Arthur Fulton Harcourt Ommundsen Edward Parnell James Reid Edward Skilton |
Armia strzelców | 1602 | druga |
pływać
sportowiec | dyscyplina | Wstępne | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
czas | miejsce | czas | miejsce | czas | miejsce | czas | miejsce | ||
Mężczyźni | |||||||||
Carlyle Atkinson | 200 m skrzynia | nie przeprowadzono | 3: 12,0 min | Pierwszy | 3: 15,2 min | piąty | nie osiągnięty | ||
Thomas Battersby | 400 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 6: 03,6 min | Pierwszy | 5: 51,2 min | piąty | nie osiągnięty | ||
1500 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 23: 58,0 min | druga | k. ZA. | Czwarty | nie osiągnięty | |||
Percy Courtman | 200 m skrzynia | nie przeprowadzono | 3: 09,8 min | druga | 3: 09,4 min | Trzeci | 3: 08,8 min | Czwarty | |
Skrzynia 400 m | nie przeprowadzono | 6: 43,8 min (LUB) | Pierwszy | 6: 36,6 min | Trzeci | 6: 36,4 min | Trzeci | ||
John Derbyshire | 100 m stylem dowolnym | 1: 09,2 min | Trzeci | nie osiągnięty | |||||
William Foster | 400 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 5: 52,4 min | Czwarty | 5: 49,0 min | Trzeci | nie osiągnięty | ||
1500 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 23: 52,2 min | druga | 23: 32,2 min | Trzeci | nie osiągnięty | |||
Herbert Haresnape | 100 m wstecz | nie przeprowadzono | 1: 27,0 min | Pierwszy | 1: 26,8 min | Trzeci | nie osiągnięty | ||
John Hatfield | 400 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 5: 35,6 min | druga | 5: 25,6 min | druga | 5: 25,8 min | druga | |
1500 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 23: 16,6 min | druga | 22: 33,4 min | druga | 22: 39,0 min | druga | ||
George Innocent | 200 m skrzynia | nie przeprowadzono | DSQ | nie osiągnięty | |||||
Skrzynia 400 m | nie przeprowadzono | 7: 07,8 min | druga | DNF | nie osiągnięty | ||||
Paul Radmilovic | 100 m stylem dowolnym | 1: 10,4 min | druga | 1: 19,0 min | piąty | nie osiągnięty | |||
Frank Sandon | 100 m wstecz | nie przeprowadzono | 1: 31,8 min | druga | 1: 32,2 min | Czwarty | nie osiągnięty | ||
Henry Taylor | 400 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 5: 48,4 min | druga | 5: 48,2 min | piąty | nie osiągnięty | ||
1500 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 24: 06,4 min | Trzeci | DNF | nie osiągnięty | ||||
George Webster | 100 m wstecz | nie przeprowadzono | 1: 29,4 min | druga | k. ZA. | Szósty | nie osiągnięty | ||
Thomas Battersby William Foster Jack Hatfield Henry Taylor |
4 × 200 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 10: 39,4 min | trzeci | 10: 28,6 min | Trzeci | |||
sportowiec | dyscyplina | Wstępne | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | ||||
czas | miejsce | czas | miejsce | czas | miejsce | czas | miejsce | ||
Kobiety | |||||||||
Daisy Curwen | 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 1: 23,6 min (LUB) | Pierwszy | 1: 26,8 min | druga | DNS | ||
Jennie Fletcher | 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 1: 26,2 min | druga | 1: 27,2 min | druga | 1: 27,0 min | trzeci | |
Mary Langford | 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 1: 28,0 min | druga | 1: 29,2 min | Piąty | nie osiągnięty | ||
Isabella Moore | 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 1: 29,8 min (LUB) | Pierwszy | 1: 27,4 min | Czwarty | nie osiągnięty | ||
Annie Speirs | 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 1: 25,6 min | druga | 1: 27,0 min | trzeci | 1: 27,4 min | Piąty | |
Irene Steer | 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 1: 27,2 min | Pierwszy | DSQ | nie osiągnięty | |||
Jennie Fletcher Isabella Moore Annie Speirs Irene Steer |
4 × 100 m stylem dowolnym | nie przeprowadzono | 5: 52,8 min (WR) | Mistrz olimpijski |
Przeciąganie liny
Sportowcy | dyscyplina | finał | |
---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
miejsce | ||
Alexander Munro James Shepherd John Sewell Joseph Dowler Edwin Mills Frederick Humphreys Mathias Hynes Walter Chaffe |
Mężczyźni |
Szwecja przegrała 0-2 |
druga |
tenis ziemny
Sportowcy | dyscyplina | Pierwsza runda | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||||
Mężczyźni | |||||||||
Herbert Roper Barrett | Pojedyncze, przedpokój | PA |
Setterwall przegrał 4-6, 6-1, 6-4, 6-8, 6-4 |
nie osiągnięty | Dziewiąty | ||||
Alfred Beamish | Pojedyncze, przedpokój |
Germot Lost 4-6, 6-2, 4-6, 6-2, 6-4 |
nie osiągnięty | 16. | |||||
George Caridia | Pojedyncze, przedpokój |
Frans Möller Won 6-2, 7-5, 3-6, 6-4 |
Gore wygrał 6-2, 9-7, 7-5 |
Wilding Lost 6-1, 6-2, 6-2 |
nie osiągnięty | piąty | |||
Charles Dixon | Pojedyncze, przedpokój | PA |
Mavrogordato Won 6-2, 9-7, 4-6, 10-8 |
Robětín Won 6-2, 6-4, 6-1 |
Wilding wygrał 6-0, 4-6, 6-4, 6-4 |
Gobert przegrał 8-6, 6-4, 6-4 |
druga | ||
Arthur Gore | Pojedyncze, przedpokój |
Leffler wygrał 7-5, 6-4, 7-5 |
Caridia Lost 6-2, 9-7, 7-5 |
nie osiągnięty | Dziewiąty | ||||
Arthur Lowe | Pojedyncze, przedpokój |
Boström Won 5-7, 6-4, 6-4, 6-4 |
Germot wygrał 6-4, 3-6, 6-1, 6-4 |
Gobert przegrał 6-1, 6-1, 6-3 |
nie osiągnięty | piąty | |||
Gordon Lowe | Pojedyncze, przedpokój | PA |
Wennergren wygrał 6-4, 6-1, 6-4 |
Setterwall wygrał 6-4, 1-6, 6-3, 8-6 |
Gobert przegrał 6-4, 10-8, 2-6, 2-6, 6-2 |
Wilding wygrał 4-6, 6-2, 7-5, 6-0 |
Czwarty | ||
Theodore Mavrogordato | Pojedyncze, przedpokój | PA |
Dixon przegrał 6-2, 9-7, 4-6, 10-8 |
nie osiągnięty | Dziewiąty | ||||
Herbert Roper Barrett Arthur Gore |
Podwójnie, przedpokój | nie przeprowadzono | PA |
Benckert i Boström wygrali 7-5, 6-4, 6-1 |
Kempe & Setterwall Przegrana 4-6, 3-6, 6-1, 6-4, 6-3 |
Beamish & Dixon Lost 6-2, 0-6, 10-8, 2-6, 6-3 |
Czwarty | ||
Alfred Beamish Charles Dixon |
Podwójnie, przedpokój | nie przeprowadzono | PA | PA |
Germot & Gobert przegrali 6-3, 6-1, 6-2 |
Barrett & Gore wygrali 6-2, 0-6, 10-8, 2-6, 6-3 |
Trzeci | ||
George Caridia Theodore Mavrogordato |
Podwójnie, przedpokój | nie przeprowadzono |
Setterwall & Kempe Verloren 6-4, 4-6, 6-8, 6-2, 6-3 |
nie osiągnięty | siódmy | ||||
Arthur Lowe Gordon Lowe |
Podwójnie, przedpokój | nie przeprowadzono |
Nylén i Wennergren wygrali 9-7, 11-9, 6-2 |
Germot & Gobert przegrali 3-6, 6-8, 6-4, 6-2, 6-3 |
nie osiągnięty | piąty | |||
Sportowcy | dyscyplina | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | ||||
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | |||||
Kobiety | |||||||||
Helen Aitchison | Pojedyncze, przedpokój | nie przeprowadzono | PA |
Castenschiold przegrał 2-6, 6-2, 6-1 |
nie osiągnięty | piąty | |||
Edith Hannam | Pojedyncze, przedpokój | nie przeprowadzono | PA |
Arnhem wygrał 7 : 5, 6: 1 |
Parton wygrał 7 : 5, 6: 2 |
Castenschiold wygrał 6-4, 6-3 |
Mistrz olimpijski | ||
Mabel Parton | Pojedyncze, przedpokój | nie przeprowadzono |
Cederschiöld wygrał 6 : 0, 6-1 |
PA |
Hannam przegrał 7 : 5, 6: 2 |
Fuck wygrał 6-3, 6-3 |
Trzeci | ||
Sportowcy | dyscyplina | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | finał | ||||
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | |||||
Mieszany | |||||||||
Helen Aitchison Herbert Roper Barrett |
Mieszane, halowe | nie przeprowadzono |
Arnheim i Nylén wygrali 6-2, 6-4 |
Castenschiold i Larsen wygrali 6 : 0, 6: 3 |
Fick & Setterwall wygrali 3-6, 6-1, 6-2 |
Dixon i Hannam przegrali 4-6, 6-3, 6-2 |
druga | ||
Charles Dixon Edith Hannam |
Mieszane, halowe | nie przeprowadzono | PA |
Mavrogordato i Parton wygrali 6 : 3, 6: 0 |
Cederschiöld & Kempe Won 6-2, 6-2 |
Aitchison & Barrett wygrali 4-6, 6-3, 6-2 |
Mistrz olimpijski | ||
Theodore Mavrogordato Mabel Parton |
Mieszane, halowe | nie przeprowadzono |
Hay & Möller wygrali 6 : 3, 6: 0 |
Dixon i Hannam przegrali 6 : 3, 6: 0 |
nie osiągnięty | piąty |
uprawiać gimnastykę
sportowiec | dyscyplina | finał | |
---|---|---|---|
Wynik | miejsce | ||
William Cowhig | Indywidualne dookoła | 104,50 | 29 |
Leonard Hanson | Indywidualne dookoła | 121,25 | 12 |
Samuel Hodgetts | Indywidualne dookoła | 108,50 | 25-ty |
Reginald Potts | Indywidualne dookoła | 101,75 | 32. |
Charles Simmons | Indywidualne dookoła | 105,50 | 28. |
John Whitaker | Indywidualne dookoła | 111,25 | 21 |
Albert Betts William Cowhig Sidney Cross Harry Dickason Herbert Drury Bernard Franklin Leonard Hanson Samuel Hodgetts Charles Luck William MacKune Ronald McLean Alfred Messenger Henry Oberholzer Edward Pepper Edward Potts Reginald Potts George Ross Charles Simmons Arthur Southern William Titt Charles Vigurs Samuel Walker John Whitaker |
Zespół dookoła | 36,90 | Trzeci |
Wodne polo
Skacząc do wody
sportowiec | dyscyplina | Runda wstępna | finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | miejsce | Wynik | miejsce | ||
Mężczyźni | |||||
Herbert Pott | Skoki artystyczne 1 mi 3 m | 73,94 pkt | Czwarty | 71,45 pkt | Szósty |
George Yvon | Nurkowanie (proste i złożone) | 65,7 pkt | druga | 67,66 pkt | piąty |
Łatwe nurkowanie (5 i 10 m) | 35,2 pkt | Trzeci | nie osiągnięty | ||
Kobiety | |||||
Isabelle White | Nurkowanie | 33,9 pkt | trzeci | 34. | trzeci |
linki internetowe
- Reprezentacja olimpijska Wielkiej Brytanii 1912 w bazie danych Sports-Reference (angielski; zarchiwizowane z oryginału ).