Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2004
VI Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2004 | |
---|---|
Liczba narodów | 16 |
Mistrz Europy | Niemcy (1. tytuł) |
miejsce wydarzenia | Słowenia |
Gra otwierająca | 22 stycznia 2004 |
Etap końcowy | 1 lutego 2004 r. |
Gry | 48 |
Bramy | 2733 (∅: 56,94 na mecz) |
Najlepszy strzelec | Mirza Džomba Chorwacja , 46 goli |
Najlepszy gracz | Ivano Balić Chorwacja (MVP) |
← EM 2002
EM 2006 →
|
The 6th mistrzostwa europy w piłce ręcznej mężczyzn odbyły się od 22 stycznia do 1 lutego 2004 roku w Słowenii . Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej po raz pierwszy zdołała zapewnić sobie tytuł dzięki ostatecznemu zwycięstwu nad gospodarzami Słowenii. Po rundzie zasadniczej turniej dla Szwajcarii dobiegł końca, Austria nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy.
Uczestnicy
grupa A | Grupa B | Grupa C | Grupa D |
---|---|---|---|
Rosja | Chorwacja | Republika Czeska | Francja |
Szwajcaria | Dania | Węgry | Niemcy |
Szwecja | Hiszpania | Islandia | Polska |
Ukraina | Portugalia | Słowenia | Serbia i Czarnogóra |
Miejsca |
Miejsca
- Celje - Nove Dvorana Pod Golovcem , 4620 miejsc
- Koper - Dvorana Bonifika , 2164 miejsc
- Velenje - Prenovljena Rdeča Dvorana , 4000 miejsc
- Lublana — Hala Tivoli , 7000 miejsc
Runda wstępna
W rundzie wstępnej każda drużyna ze swojej grupy grała dokładnie raz przeciwko sobie nawzajem. Pierwsze trzy z każdej grupy dotarły do rundy zasadniczej, czwarte miejsce odpadło.
grupa A
Grupa A gry rozgrywane były w Velenje .
Pl. | zespół | Sp. | S. | U | n | Bramy | Pt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 3 | 3 | 0 | 0 | 87:74 | 6. |
2 | Szwecja | 3 | 2 | 0 | 1 | 93:79 | 4. |
3 | Szwajcaria | 3 | 1 | 0 | 2 | 69:85 | 2 |
4. | Ukraina | 3 | 0 | 0 | 3 | 74:85 | 0 |
Grupa B
Grupa B zagrała w Lublanie .
Pl. | zespół | Sp. | S. | U | n | Bramy | Pt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 3 | 2 | 1 | 0 | 88:86 | 5 |
2 | Dania | 3 | 2 | 0 | 1 | 85:78 | 4. |
3 | Hiszpania | 3 | 1 | 0 | 2 | 82:81 | 2 |
4. | Portugalia | 3 | 0 | 1 | 2 | 91: 101 | 1 |
Grupa C
Grupa C gry odbyła się w Celje .
Pl. | zespół | Sp. | S. | U | n | Bramy | Pt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Słowenia | 3 | 2 | 1 | 0 | 100: 90 | 5 |
2 | Węgry | 3 | 2 | 1 | 0 | 91:83 | 5 |
3 | Republika Czeska | 3 | 0 | 1 | 2 | 88:97 | 1 |
4. | Islandia | 3 | 0 | 1 | 2 | 87:96 | 1 |
Grupa D
Zespoły z grupy D grał swoje mecze w Koper .
Pl. | zespół | Sp. | S. | U | n | Bramy | Pt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Francja | 3 | 2 | 1 | 0 | 81:74 | 5 |
2 | Serbia i Czarnogóra | 3 | 2 | 0 | 1 | 86:78 | 4. |
3 | Niemcy | 3 | 1 | 1 | 1 | 96:89 | 3 |
4. | Polska | 3 | 0 | 0 | 3 | 86: 108 | 0 |
Runda główna
Mecze rundy głównej odbyły się w Celje i Lublanie. Z dwunastu drużyn z rundy eliminacyjnej utworzono dwie grupy. W grupie I grały pierwsze trzy grupy A i B, w grupie II pierwsze trzy grupy C i D. Punkty z rundy wstępnej zdobyte z innymi drużynami, które również przeszły do rundy zasadniczej zostały przejęte. Pierwsze i drugie miejsce w każdej grupie awansowało do półfinału, trzeci rozegrał bezpośrednią kwalifikację do mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2006 w Szwajcarii.
Grupa I.
Mecze grupy I rozgrywane były w Celje.
Pl. | zespół | Sp. | S. | U | n | Bramy | Pt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 5 | 4. | 1 | 0 | 138: 131 | 9 |
2 | Dania | 5 | 4. | 0 | 1 | 153: 125 | ósmy |
3 | Rosja | 5 | 3 | 1 | 1 | 149: 137 | 7th |
4. | Szwecja | 5 | 2 | 0 | 3 | 145: 144 | 4. |
5 | Hiszpania | 5 | 1 | 0 | 4. | 133: 143 | 2 |
6. | Szwajcaria | 5 | 0 | 0 | 5 | 115: 153 | 0 |
Grupa II
Gry grupy II odbyły się w Lublanie.
Pl. | zespół | Sp. | S. | U | n | Bramy | Pt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 5 | 3 | 1 | 1 | 151:131 | 7th |
2 | Słowenia | 5 | 3 | 1 | 1 | 144: 135 | 7th |
3 | Francja | 5 | 2 | 1 | 2 | 134: 129 | 5 |
4. | Serbia i Czarnogóra | 5 | 2 | 1 | 2 | 134: 135 | 5 |
5 | Węgry | 5 | 1 | 2 | 2 | 132: 140 | 4. |
6. | Republika Czeska | 5 | 1 | 0 | 4. | 147: 172 | 2 |
Runda finałowa
Miejscem wszystkich meczów rundy finałowej była Lublana .
Gra o 7 miejsce
31 stycznia 2004 | ||||
12:30 | Szwecja | - | Serbia i Czarnogóra | 35:34 (16:17) |
Zagraj o 5 miejsce
1 lutego 2004 r. | ||||
12:30 | Rosja | - | Francja | 28:26 (14:11) |
Półfinały
31 stycznia 2004 | ||||
15:00 | Dania | - | Niemcy | 20:22 (11:11) |
17:30 | Chorwacja | - | Słowenia | 25:27 (13:15) |
Mecz o trzecie miejsce
1 lutego 2004 r. | ||||
15:00 | Chorwacja | - | Dania | 27:31 (14:15) |
finał
1 lutego 2004 r. | ||||
17:30 | Słowenia | - | Niemcy | 25:30 (10:16) |
Ostateczny wynik
Pl. | zespół |
---|---|
1. | Niemcy |
2. | Słowenia |
3. | Dania |
4. | Chorwacja |
5. | Rosja |
6. | Francja |
7th | Szwecja |
8. | Serbia i Czarnogóra |
9. | Węgry |
10. | Hiszpania |
11. | Republika Czeska |
12. | Szwajcaria |
13th | Islandia |
14. | Portugalia |
15. | Ukraina |
16. | Polska |
Lista strzelców
Pl. | gracz | zespół | Bramy |
---|---|---|---|
1 | Mirza Dżombań | Chorwacja | 46 |
2 | Florian Kehrmann | Niemcy | 45 |
3 | Daniel Stephan | Niemcy | 42 |
4. | Michael V. Knudsen | Dania | 40 |
Vid Kavtičnik | Słowenia | 40 | |
Robert Kostadinowicz | Szwajcaria | 40 | |
7th | Eduard Koksharow | Rosja | 38 |
Renato Vugrinec | Słowenia | 38 | |
9 | Nikola Karabatić | Francja | 35 |
10 | Soren Stryger | Dania | 34 |
Aleksiej Rastworzew | Rosja | 34 |
Zespół gwiazd
pozycja | Nazwisko | kraj |
---|---|---|
Brama: | Henning Fritz | Niemcy |
Lewoskrzydłowy: | Eduard Koksharow | Rosja |
Z tyłu po lewej: | Nikola Karabatić | Francja |
Powrót środek: | Iwano Balić | Chorwacja |
Z tyłu po prawej: | Volker Zerbe | Niemcy |
Prawoskrzydłowy: | Vid Kavtičnik | Słowenia |
Koło: | Michael V. Knudsen | Dania |
Najbardziej wartościowy gracz (MVP): | Iwano Balić | Chorwacja |
Skład drużyny
Mistrz Europy: Niemcy
Trener: marka Heiner
Drugie miejsce: Słowenia
Trener: Kasim Kamenica
Trzecie miejsce: Dania
Trener: Torben Winther