Festiwal Filmowy w Sundance 2017
33-ci Sundance Film Festival odbyła się 19-29 stycznia 2017 w Park City , Utah . Zaprezentowano tam łącznie 113 filmów z 31 różnych krajów, w tym 95 filmów, których światowe premiery odbyły się na festiwalu. Folie, które premierę tam zawarte Autorskich filmów takich jak Ghost Story przez David Lowery i biopic Roxanne Roxanne przez Michaela Larnell , ale także licznych reżyserskich debiutów, takich jak film kryminalny dziwnego świata przez Macon Blair , Ingrid Goes Zachód przez Matt Spicer i Columbus reżysera Kogonady . Nawet Cory Finley zadebiutował jako reżyser pełnej krwi temu, thriller dla nastolatków, w którym byli jednym z ostatnich filmów, w których zmarły w czerwcu 2016 roku aktor Anton Yelchin przyjął rolę. Filmy takie jak Przygody Misia Brigsby przez Dave McCary i antywojennego dramatu The Yellow Birds autorstwa Alexandre Maurów obchodził swoje premiery światowe w ramach Konkursu Dramatycznego USA . Berlin Syndrome thriller przez Cate Shortland , nakręcony w Berlinie, został zaprezentowany na konkursie World Cinema Dramatic, a Helene Hegemann za debiut fabularny Axolotl Overkill , który również napisał scenariusz do filmu, został pokazany. Również filmy science fiction Odkrycie i pamięć , w których Yelchin można również zobaczyć w roli głównej, ale także filmy animowane, takie jak Asteroids! a produkcje afrykańskie, takie jak Hairat, zostały po raz pierwszy zaprezentowane publiczności podczas festiwalu. Film otwierający był kontynuacją filmu dokumentalnego Niewygodna prawda .
Wydarzenia muzyczne do filmu były nowością w 2017 roku. Ponadto, różne epizody serii telewizyjnych i mini-serii zostały pokazane po raz pierwszy lub wyłącznie, takich jak seria dokumentalny Jay-Z uprawnionych Time: Kalief Browder Story i niektóre oryginalnej serii i dokumentalnych serii z Netflix , takich jak pilotażowy odcinek Hot Girls Wanted: Turned On . Amazon Studios przedstawia pierwsze trzy epizody I Love Dick przed i Fox dwóch odcinków miniserialu strzały .
Jako Najlepszy Film poszedł Dina z Dan Sickles i Antonio Santini produkować konkurencja ze Dokumentu USA. W amerykańskim konkursie dramatycznym, Fremd in der Welt został uznany przez Macona Blaira za najlepszy film . W ramach ceremonii wręczenia nagród dla Filmów Krótkometrażowych niemiecki film krótkometrażowy Kaputt (tytuł festiwalu Broken - The Women's Prison at Hoheneck ) Alexandra Lahla i Volkera Schlechta otrzymał nagrodę Jury Filmów Krótkometrażowych: Animacja . Siedmiominutowy film animowany opowiada o więzieniu dla kobiet w Hoheneck .
Filmy konkursowe i program sekcji oficjalnych
Na Festiwalu Filmowym w Sundance przyznawane są nagrody w różnych sekcjach i kategoriach. Do konkursu osobno zgłaszają się filmy dokumentalne i fabularne, a także produkcje amerykańskie i zagraniczne. W ten sposób powstały cztery główne konkursy: Amerykański Konkurs Dramatyczny, Konkurs Dokumentalny USA, Konkurs Dramatyczny Kina Światowego i Konkurs Dokumentalny Kina Światowego. Oprócz tego istnieje kilka innych kategorii poza konkursem.
Konkurs dramatyczny w USA
W Konkursie Dramatycznym w USA zaprezentowano 16 amerykańskich filmów niezależnych , które w ramach konkursu świętowały swoje światowe premiery.
- Band Aid - Zoe Lister-Jones
- Beach Rats - Eliza Hittman
- Przygody niedźwiedzia Brigsby - Dave McCary
- Burning Sands - Gerard McMurray
- Crown Heights - Matt Ruskin
- Obcy na świecie (Nie czuję się już jak w domu w tym świecie) - Macon Blair
- Złote wyjścia - Alex Ross Perry
- Bohater - Brett Haley
- Ingrid Goes West - Matt Spicer
- Telefon stacjonarny - Gillian Robespierre
- Nowicjat - Margaret Betts
- Ciasto Patti $ - Geremy Jasper
- Roxanne Roxanne - Michael Larnell
- To the Bone - Marti Noxon
- Wyjście - Alex Smith i Andrew J. Smith
- Żółte ptaki - Alexandre Moors
Amerykański Konkurs Dokumentalny
W Konkursie Dokumentów Amerykańskich zaprezentowano 16 amerykańskich filmów dokumentalnych , które w ramach konkursu świętowały swoje światowe premiery.
- Casting JonBenet - Kitty Green
- W pogoni za koralami - Jeff Orlowski
- Miasto duchów - Matthew Heineman
- Dina - Dan Sickles i Antonio Santini
- Dolores - Peter Bratt
- Moc - Pete Nicks
- Icarus (Icarus) - Bryan Fogel
- Nowy radykał - Adam Bhala Lough
- Nikt nie mówi: Hulk Hogan, Gawker i Trials of a Free Press - Brian Knappenberger
- Zadanie - Jonathan Olshefski
- Krok - Amanda Lipitz
- Strong Island - Yance Ford
- Trofeum - Shaul Schwarz i Christina Clusiau
- Zamieszki - Jennifer Brea
- Water & Power: A California Heist - Marina Zenovich
- Czyje ulice? - Sabaah Folayan i Damon Davis
Kilka filmów pokazanych w Konkursie Dokumentalnym znalazło się na krótkiej liście, spośród których Akademia Sztuki i Nauki Filmowej wybrała nominacje do Oscarów 2018 w kategorii Najlepszy Dokument , takich jak Chasing Coral , City of Ghosts , Ikarus , Strong Island i Niepokój .
Konkurs dramatyczny Kina Światowego
W sekcji World Dramatic pokazywane są filmy z różnych krajów, które rywalizują w World Cinema Dramatic Competition. Prezentowane filmy mają na celu przybliżenie twórczości nowych twórców.
- Axolotl Overkill - Helene Hegemann , Niemcy
- Syndrom Berliński - Cate Shortland , Australia
- Carpinteros (tytuł festiwalu Woodpeckers ) - José María Cabral , Republika Dominikany
- Nie połykaj mojego serca, dziewczyno aligatora! - Felipe Bragança , Brazylia / Holandia / Francja / Paragwaj
- Życie rodzinne - Alicia Scherson i Cristián Jiménez , Chile
- Bezpłatne i łatwe - Jun Geng , Hongkong
- God Own Country - Francis Lee , Wielka Brytania
- Śnię w innym języku - Ernesto Contreras , Meksyk
- Moja szczęśliwa rodzina - Nana Ekvtimishvili i Simon Groß , Georgia
- Incydent w Nilu Hilton - Tarik Saleh , Szwecja
- Pop Aye - Kirsten Tan , Singapur / Tajlandia
- Rana - John Trengove , RPA
Konkurs Filmów Dokumentalnych Kina Światowego
W sekcji World Documentaries prezentowane są międzynarodowe dokumenty, które rywalizują w Konkursie Dokumentów Światowego Kina.
- Manila Baby Factory (Ojczyzna) - Ramona S. Diaz
- Dobry listonosz - Tonislav Hristov
- In loco parentis - Neasa Ní Chianáin i David Rane
- Jeszcze nie jest ciemno - Frankie Fenton
- Joshua: Nastolatek kontra supermocarstwo - Joe Piscatella
- Ostatni ludzie w Aleppo - Feras Fayyad
- Maszyny - Rahul Jain
- Plastikowe Chiny - Jiu-liang Wang
- Rumble: Indianie, którzy wstrząsnęli światem - Catherine Bainbridge
- Tokyo Idols - Kyoko Miyake
- Winnie - Pascale Lamche
- Puchar pracowników - Adam Sobel
Więcej premier
Filmy z fabułą
Oprócz filmów pokazywanych w konkursach w USA i na świecie, kilka innych będzie świętować swoje światowe premiery na festiwalu w Sundance.
- Beatriz at Dinner - D: Miguel Arteta , D: Mike White
- Jeśli umrzesz, przeminie całe twoje życie, mówią (Before I Fall) - D: Ry Russo-Young , D: Maria Maggenti
- The Big Sick - D: Michael Showalter , D: Emily V. Gordon , Kumail Nanjiani
- Call Me by Your Name - D: Luca Guadagnino , D: James Ivory , Luca Guadagnino
- The Discovery - D: Charlie McDowell , D: Charlie McDowell, Justin Lader
- Fun Mom Dinner - D: Alethea Jones , D: Julie Rudd
- Wynocha - R / D: Jordan Peele
- Niesamowita Jessica James - R / D: Jim Strouse
- Manifest - R / D: Julian Rosefeldt
- Marjorie Prime - R / D: Michael Almereyda
- Mudbound - D: Dee Rees , D: Virgil Williams , Dee Rees
- Nowość - D: Drake Doremus , D: Ben York Jones
- The Polka King - D: Maya Forbes , D: Maya Forbes, Wally Wolodarsky
- Rebel in the Rye - R / D: Danny Strong
- Rememory - D: Mark Palansky , D: Michael Vukadinovich , Mark Palansky
- Sidney Hall - D: Shawn Christensen , D: Shawn Christensen, Jason Dolan
- Gdzie jest Kyra? - D: Andrew Dosunmu , D: Darci Picoult
- Wilson - D: Craig Johnson , D: Daniel Clowes
- Wind River - R / D: Taylor Sheridan
- Last but not least (The Last Word) - D: Mark Pellington , D: Stuart Ross Fink
Filmy dokumentalne (wybór)
Szereg innych filmów dokumentalnych zostanie zaprezentowanych poza konkursem .
- 500 lat - D: Pamela Yates
- Legion of Brothers - D: Greg Barker
- Oklahoma City - D: Barak Goodman
- Farmer, rolnik, rybak - D: Susan Froemke i John Hoffman
- Powiedz im, że się rozwijamy: historia czarnych uczelni i uniwersytetów - D: Stanley Nelson
- Trumped: W środku największego niepokoju politycznego wszechczasów - D: Banks Tarver , Ted Bourne i Mary Robertson
NASTĘPNY (wybór)
W sekcji NEXT pokazywane są filmy z innowacyjnym, przyszłościowym podejściem, które wydaje się mieć trwały wpływ na filmy amerykańskie.
- Columbus - R / D: Kogonada
- Dayveon - D: Amman Abbasi , D: Amman Abbasi i Steven Reneau
- Deidra i Laney Rob a Train - D: Sydney Freeland , D: Shelby Farrell
- A Ghost Story - R / D: David Lowery
- Gook - R / D: Justin Chon
- LA Times - R / D: Michelle Morgan
- Lemon - D: Janicza Bravo , D: Janicza Bravo i Brett Gelman
- Menashe - D: Joshua Z Weinstein , D: Joshua Z Weinstein, Alex Lipschultz i Musa Syeed
- Osoba do osoby - R / D: Dustin Guy Defa
- Thoroughbred - R / D: Cory Finley
Północ
W sekcji Midnight, horrory i komedie , a także filmy, które opierają się klasyfikacja gatunku są pokazane w kontekście świata i międzynarodowych premier , w tym krótkim filmie porywaczy przez Stephen Cedars i Benji Kleiman , ale również serial Ananas oparte na pomyśle przez Arkasha Stevenson .
- 78/52 - D: Alexandre Philippe
- Bad Day for the Cut - D: Chris Baugh , D: Chris Baugh i Brendan Mullin
- Suka - R / D: Marianna Palka
- Bushwick - D: Cary Murnion i Jonathan Milott , D: Nick Damici i Graham Reznick
- Killing Ground - R / D: Damien Power
- Kuso - D: Steven Ellison , D: Steven Ellison, David Firth i Zach Fox
- The Little Hours - R / D: Jeff Baena
- Ananas - R / D: Arkasha Stevenson
- Snatchers - D: Stephen Cedars and Benji Kleiman , D: Scott Yacyshyn , Benji Kleiman and Stephen Cedars
- XX - R / D: Annie Clark, Karyn Kusama , Roxanne Benjamin i Jovanka Vuckovic
Reflektor (wybór)
Wybór filmów, które miały swoją premierę na innych festiwalach filmowych i są pokazywane w sekcji Wyróżnione.
- Colossal - D: Nacho Vigalondo
- Frantz - D: François Ozon
- Ich najlepsze - D: Lone Scherfig
Krótkie filmy (wybór)
W ramach Short Films na Sundance Film Festival zostaną pokazane międzynarodowe filmy krótkometrażowe. Uroczystość wręczenia nagród dla filmów krótkometrażowych odbyła się wcześnie.
- Alone (USA, R: Garrett Bradley )
- And So We Put Goldfish in the Pool (Japonia, R / D: Makoto Nagahisa )
- And the Whole Sky Fit in the Dead Cow's Eye (Chile / USA, R / D: Francisca Alegría )
- Dadyaa - The Woodpeckers of Rotha (Nepal / Francja, R / D: Pooja Gurung , Bibhusan Basnet )
- Kaputt (tytuł festiwalu Broken - The Women's Prison at Hoheneck , Niemcy, D: Volker Schlecht and Alexander Lahl , D: Alexander Lahl and Max Mönch )
- Okrążenia (USA, R / D: Charlotte Wells )
- Lucia, przed i po (USA, R / D: Anu Valia )
Inny program
Laboratorium Zmian Klimatu
W nowopowstałej sekcji klimatycznej festiwalu prezentowane są tylko filmy i projekty filmowe traktujące o środowisku i jak z nim postępować. Główne pytanie brzmi, czy współpraca ekologów z filmowcami może pomóc w wykreowaniu publiczności na temat zmian klimatycznych, których rola była dotychczas dyskutowana marginalnie w filmach, a dotychczas głównie w świecie filmów dokumentalnych i niezależnych. Instytut Sundance zauważył, że z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami było zaskakująco mało pracy nad zmianami klimatycznymi. Projekty i filmy prezentowane w ramach Climate Change Lab to kontynuacja An Inconvenient Truth , filmu otwierającego Sundance Film Festival 2017, a także:
- Plastik Chiny - D: Jiuliang Wang
- El Buzo ( The Diver - D: Esteban Arrangoiz )
Panel: Muzyka i film - proces twórczy
Fundacja BMI organizuje okrągły stół z kompozytorami i reżyserami filmowymi w ramach Festiwalu Filmowego w Sundance. Panel odbywa się pod hasłem Muzyka i film - proces twórczy . Wydarzenie zaplanowano na 24 stycznia 2017 r. I odbędzie się w bazie festiwalowej w Park City. Wydarzenie będzie moderowane przez Doreen Ringer-Ross . Wśród panelistów znaleźli się dyrektor programu muzycznego Sundance Institute Peter Golub , jego doradca George S. Clinton , kompozytorzy filmowi tacy jak Greg Tripi , Tyler Strickland , H. Scott Salinas i Matthew Atticus Berger oraz reżyserzy tacy jak Mark Palansky , Michael Barnett , Matthew Heineman , Kief Davidson i Pedro Kos , z którymi wcześniej współpracowali kompozytorzy filmowi.
Programy telewizyjne
W ramach Sundance Film Festival 2017, oprócz filmów, coraz częściej prezentowane były także seriale i miniserialy , z których część świętowała tam swoje światowe premiery, została wkomponowana w poszczególne sekcje, a występom towarzyszyły pytania i odpowiedzi.
- Streszczenie: Sztuka projektowania
- Pies w dół
- Wyrafinowany
- Hot Girls Wanted: Włączone
- Uwielbiam kutasa
- Czas: Historia Kalief Browder
- Pokolenie Marsa
- Ananas (na podstawie pomysłu Arkashy Stevensona , zaprezentowany w sekcji Midnight)
- Oddane strzały
Filmy nagrodzone
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 stycznia 2017 roku w Recreation Field House w Park City. Zwycięzca nagrody za film fabularny im. Alfreda P. Sloana został ogłoszony 25 stycznia 2017 r. Oprócz nagród w czterech głównych konkursach przyznanych zostanie również szereg innych nagród jury i publiczności.
- US: Grand Jury Prize: Dokumenty - Dina przez Dan Sickles i Antonio Santini
- US: Grand Jury Prize: Dramatyczny - Alien in the World of Macon Blair
- Świat kina Grand Jury Prize: Dokumenty - Ostatni Mężczyźni w Aleppo przez Feras Fayyada
- Świat kina Grand Jury Prize: Dramatyczny - Nil Hilton Incident przez Tarik Saleh
- Nagroda Publiczności: US Documentary - Pogoń Coral przez Jeffa Orłowski
- Nagroda publiczności: Dramatyka USA - Crown Heights autorstwa Matta Ruskina
- Nagroda publiczności: film dokumentalny o światowym kinie - Joshua: Teenager vs. Superpower, reżyseria Joe Piscatella
- Nagroda Publiczności: Świat Kino Dramatyczny - I Dream w innym języku przez Ernesto Contreras
- Nagroda publiczności: Best of NEXT - Gook autorstwa Justina Chona
- Reżyserii Award: USA Dokumentalny - The Force przez Pete Nicks
- Reżyserii nagrodę: US Dramatic - Rats Plaża przez Eliza Hittman
- Nagroda Specjalna Jury za scenariusz: Dramatyka kina światowego - Pop Aye autorstwa Kirsten Tan
- Nagroda Specjalna Jury za Cinematic Vision: Świat Kino Dramatyczny - bezpłatny i łatwy przez Jun Geng
- Nagroda Specjalna Jury za Zdjęcia: World Cinema Dramatic - Axolotl Overkill , Camera: Manuel Dacosse
- Specjalna nagroda jury za najlepsze zdjęcia: amerykański dramat - żółte ptaki , kamera: Daniel Landin
- Nagroda Specjalna Jury za przełomową kreację teatralną w USA - Chante Adams w Roxanne Roxanne
- Nagroda za reżyserię: film dokumentalny o światowym kinie - Pascale Lamche dla Winnie
- Specjalna nagroda jury za mistrzowskie opowiadanie historii: film dokumentalny o światowym kinie - Rumble: The Indians Who Rocked The World autorstwa Catherine Bainbridge
- Nagroda Specjalna Jury za Komendanta Vision: Świat kina dokumentalnego - Baby Fabryka Manili przez Ramona S. Diaz
- Nagroda Specjalna Jury za Opowiadań: US Documentary - Strong Wyspa przez Yance Forda
- Nagroda Specjalna Jury - Orwell Nagroda : US Documentary - Icarus przez Bryan Fogel
- Nagroda Specjalna Jury za Doskonałość w Kinematografii: Świat kina dokumentalnego - Maszyna przez Rahula Jaina
- Nagroda za reżyserię: Dramatyczne kino światowe - własny kraj Boga autorstwa Francisa Lee
- Waldo Salt Scenariusz Award: US Dramatic - Ingrid Goes West , scenariusz: Matt Spicer i David Branson Smith
- Nagroda Specjalna Jury za montaż: US Documentary - Zamieszki przez Jennifer Brea
- US dokumentalny Nagroda Specjalna Jury za inspirująca Filmie - Krok przez Amanda Lipitz
Dalsze ceny
- Cecha Alfred P. Sloan Nagroda Filmowa - Marjorie Prime przez Michael Almereyda
- Nagroda producentów Amazon Studios Sundance Institute - Anish Savjani i Neil Kopp (jako producenci Strange in the World ) i Joslyn Barnes (jako producenci Strong Island )
- 3rd Annual Horizon Award - Brittany Monét Fennell i Andy Villanueva (za dwa filmy krótkometrażowe)
Dodatkowe nagrody przyznano na osobnych imprezach. Filmy krótkometrażowe otrzymały nagrodę 25 stycznia 2017 roku.
- Nagroda główna jury filmu krótkometrażowego - I tak stawiamy złote rybki w basenie
- Nagroda Jury Filmów Krótkometrażowych: US Fiction - Lucia, Before and After
- Nagroda Jury Filmów Krótkometrażowych: International Fiction - And the Whole Sky Fit in the Dead Cow's Eye
- Nagroda Jury Filmów Krótkometrażowych: Non-fiction - Alone
- Nagroda Jury Filmów Krótkometrażowych: Animacja - Kaputt (tytuł festiwalu Broken - The Women's Prison at Hoheneck )
- Nagroda Specjalna Jury Filmów Krótkometrażowych za zdjęcia - Dadyaa - The Woodpeckers of Rotha
- Nagroda Specjalna Jury Filmu Krótkometrażowego za Montaż - Okrążenia
Więcej o prezentowanych filmach
Zadzwoń do mnie po imieniu przez Luca Guadagnino i Get Out przez Jordan Peele zostali nominowani jak najlepszych filmówPod Złotych Globów 2018 na koniec roku. Ten ostatni, jak Mudbound przez Dee Rees i The Big Chorych przez Michael Showalter, został nominowany do Najlepszego Zespołu Aktorskiego w filmie na Screen Actors Guild Awards 2018 . W ramach British Independent Film Awards 2017 , wydostać została uznana za najlepszą międzynarodową niezależnego filmu i Own Country Boga jako najlepszego brytyjskiego filmu niezależnego.
Członkowie jury
Amerykańskie Jury Dokumentalne
Jury Światowego Kina Dokumentalnego
|
Amerykańskie Jury Dramatyczne
Jury Dramatyczne Kina Światowego |
Jury Nagrody im. Alfreda P. Sloana
Jury filmów krótkometrażowych
|
linki internetowe
Indywidualne dowody
- ↑ Devan Coggan: Sundance Film Festival ogłasza pierwszą falę filmów z 2017 roku w : Entertainment Weekly, 30 listopada 2016.
- ↑ http://io9.gizmodo.com/some-really-cool-sounding-scifi-films-will-premiere-at-1789703994
- ↑ http://www.tadias.com/12/07/2016/ethiopia-director-jessica-beshirs-hairat-selected-for-sundance-film-festival-2017/
- ↑ http://www.slashfilm.com/an-inconvenient-truth-sequel-4/
- ↑ https://www.sundance.org/blogs/news/premieres-spotlight-midnight-kids-documentary-premieres-and-special-events-announced-for-2017-festival
- ↑ http://www.essence.com/culture/jay-z-kalief-browder-docuseries
- ↑ http://techaeris.com/2016/12/09/new-netflix-originals-announced-2017-sundance-film-festival/
- ↑ Dominic Patten: Sundance 2017: Robert Redford, New Rashida Jones Netflix Series, `` Rebel In The Rye '' & More On Premiere, Docu, Midnight & Kids Slates In: deadline.com, 5 grudnia 2016 r.
- ↑ Benjamin Hecht: Sundance Film Festival - Line-up na 2017 rok został potwierdzony, niemiecki film na stronie : moviepilot.de, 6 grudnia 2016.
- ↑ https://www.sundance.org/blogs/news/competition-and-next-films-announced-for-2017-festival
- ↑ 15 Filmy dokumentalne o postępach w wyścigu Oscarów w : oscars.org, 7 grudnia 2017.
- ↑ Benjamin Hecht: Sundance Film Festival - Line-up na 2017 rok został potwierdzony, niemiecki film na stronie : moviepilot.de, 6 grudnia 2016.
- ↑ http://www.screenz.co.nz/sundance-begins-2017-roll-out-with-competition-line-ups/
- ↑ https://www.sundance.org/blogs/news/premieres-spotlight-midnight-kids-documentary-premieres-and-special-events-announced-for-2017-festival
- ↑ Premiery, północ, dzieci i nie tylko: najnowsze dodatki do składu festiwalu Sundance w 2017 roku w : sundance.org, 5 grudnia 2016 r.
- ↑ http://www.ew.com/article/2016/11/30/sundance-film-festival-2017-lineup-announced
- ↑ a b Premiery, północ, dzieci i nie tylko: najnowsze dodatki do składu festiwalu Sundance w 2017 roku : sundance.org, 5 grudnia 2016 r.
- ↑ Peter Debruge: Sundance Film Festival prezentuje premiery w 2017 roku, o północy, w sekcji Spotlight w : Variety, 5 grudnia 2016.
- ↑ Sven Pfizenmaier: An Inconvenient Truth - Al Gore publikuje kontynuację filmu dokumentalnego o zmianach klimatu w : moviepilot.de, 12 grudnia 2016.
- ↑ Tate Williams: Czy finansiści mogą pomóc filmowcom połączyć się z opinią publiczną na temat zmian klimatycznych? W: insidephilanthropy.com, 26 kwietnia 2016 r.
- ↑ a b Colin Stutz: BMI ogłasza kompozytora / reżysera Sundance Panelistów okrągłego stołu, wykonawców koncertów Snowball W: billboard.com, 12 stycznia 2017 r.
- ↑ Netflix ogłasza listę oryginalnych filmów, filmów dokumentalnych i seriali na festiwalu filmowym w Sundance w 2017 r. W: thefutoncritic.com, 5 grudnia 2016 r.
- ↑ `` Downward Dog '' debiutujący na Sundance Film Festival W: post-gazette.com, 5 grudnia 2016.
- ↑ „Gente-fied” przyniesie Boyle Heights na Sundance Film Festival 8 Serial internetowy został nakręcony wokół historycznego First Street In Boyle Heights : curbed.com, 8 grudnia 2016.
- ↑ Dominic Patten: Sundance 2017: Robert Redford, New Rashida Jones Netflix Series, `` Rebel In The Rye '' & More On Premiere, Docu, Midnight & Kids Slates In: deadline.com, 5 grudnia 2016 r.
- ↑ Paula Rogo: Jay Z's Kalief Browder Docuseries do premiery na Sundance Film Festival In: essence.com, 8 grudnia 2016.
- ↑ Cody Hamman: Sundance Film Festival ogłasza skład zespołu na północy 2017 na : joblo.com, 12 czerwca 2016.
- ↑ Dominic Patten i Patrick Hipes: Sundance Film Festival Awards: `` Nie czuję się już jak w domu w tym świecie '' i `` Dina '' Zdobądź nagrody główne jury w : deadline.com, 28 stycznia 2017 r.
- ↑ Sundance 2017. Oto oficjalni zwycięzcy Sundance Film Festival Awards w : nofilmschool.com, 29 stycznia 2017.
- ↑ Kate Erbland: Sundance 2017: Female-Focused Horizon Award dla dwóch wschodzących filmowców w : indiewire.com, 24 stycznia 2017.
- ↑ Emily Buder: Poznaj zdobywców nagrody Sundance 2017 Short Film Award w : nofilmschool.com, 25 stycznia 2017.