Lista członków niemieckiego Bundestagu (2. kadencja)
Ta lista zawiera przegląd wszystkich członków niemieckiego Bundestagu w II kadencji (1953–1957).
kompozycja
4 stycznia 1957 r. do Bundestagu dołączyło dziesięciu kolejnych członków Kraju Saary , którzy wcześniej zostali wyznaczeni przez Kraj Saary . Zwiększyło to liczbę członków Bundestagu z pełnym prawem głosu z 487 do 497. Z tych dziesięciu posłów początkowo po trzech należało do CDU i DPS, a po dwóch do SPD i CVP . Te i inne zmiany w składzie II Niemieckiego Bundestagu to:
frakcja | Początek kadencji |
Koniec kadencji |
Dostępy | Odloty | saldo |
---|---|---|---|---|---|
CDU / CSU | 244 (6) | 255 (6) | 1. Rösing (gość) 2. Grupa Meyer-Ronnenberg Kraft / Oberländer: do 20 marca 1956 jako goście 3. Kraft 4. Oberländer 5. Bender 6. Eckhardt 7. Hrabina Finckenstein 8. Haasler 9. Samwer Obserwator: 10. Albrecht (Hamburg) 11. Wellhausen |
1. Kather 2. Schmidt-Wittmack 3. Graf 4. Gumrum |
+11 |
SPD | 151 (11) | 153 (11) | - | - | +2 |
FDP | 48 (5) | 36 (3) | 1. Ziarna 2. Czermak |
1. Stegner 2. Fassbender Euler Group: 3. Euler 4. Blücher 5. Berg 6. Blank (Oberhausen) 7. Henn 8. Hepp 9. Lahr 10. von Manteuffel (Neuss) 11. Neumayer 12. Körner 13. Schäfer ( Hamburg) 14. Hübner 15. Preiß 16. Preusker 17. Schneider (Lollar) 18. Wellhausen 19. Książę Löwenstein |
-12 (2) |
GB / BHE | 27 | 19. | 1. Katarzyna 2. Stegner |
1. Meyer-Ronnenberg Group Kraft / Oberländer: 2. Kraft 3. Oberländer 4. Bender 5. Eckhardt 6. Hrabina Finckenstein 7. Haasler 8. Samwer 9. Körner 10. Czermak |
-8 |
DP z 14 marca 1957: DP / FVP |
15. | 32 (2) | 1- Fuzja Fassbender z FVP: 2. – 18. Grupa parlamentarna FVP 19. Książę Löwenstein |
- | +17 (2) |
Demokratyczna grupa robocza lub FVP |
- | - | 1. – 16. Euler Group patrz odloty FDP 17. Graf 18. Gumrum |
1. Fuzja Wellhausen z FVP: 2. – 18. Grupa FVP |
- |
niezwiązane, w tym 2 środkowe |
2 | 1 | 1. Stegner 2. Schmidt-Wittmack Group Kraft / Oberländer: 3. – 10. patrz wyjścia GB / BHE |
1. Grupa Rösing Kraft / Oberländer: 2. – 9. patrz odloty GB / BHE 10. Schmidt-Wittmack 11. Stegner |
- 1 |
całkowity | 487 (22) | 497 (22) | - | - | +10 |
Liczba berlińskich parlamentarzystów jest w nawiasach.
4 stycznia 1957 r. do Bundestagu weszło 10 posłów z Kraju Saary . Spośród nich 3 weszły do CDU/CSU, 2 z SPD i 1 z frakcji parlamentarnej FDP. Dwóch posłów CVP (Franz Schneider i Franz Ruland) zostało 23 maja 1957 gośćmi parlamentarnej grupy CDU/CSU; Dwaj posłowie DPS (Erich Schwertner i Heinrich Schneider) byli gośćmi frakcji parlamentarnej FDP.
Biuro
-
Przewodniczący Niemieckiego Bundestagu
Hermann Ehlers ( CDU ) zmarł 29 października 1954
Eugen Gerstenmaier ( CDU ) od 16 listopada 1954
-
wiceprzewodniczący niemieckiego Bundestagu
Carlo Schmid ( SPD )
Richard Jaeger ( CSU )
Hermann Schäfer ( FDP ) do 20 października 1953 r .; Ludwig Schneider (FDP, później DP/FVP) od 28 października 1953
Max Becker (FDP) od 4 lipca 1956
Wybory do prezydium
Sesja inauguracyjna 6 października 1953 r.
Nazwisko | Partia polityczna | oddanych głosów | wymagana większość | tak | nie | Wstrzymało się | nieważne głosy |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hermann Ehlers (przewodniczący) | CDU | 500 | 249 | 466 | - | 30. | 4. |
Carlo Schmid | SPD | Aklamacja | 3 | - | |||
Hermann Schäfer | FDP | ||||||
Richard Jaeger | CSU |
Przewodniczący grup
-
CDU / CSU - ugrupowanie parlamentarne
Heinrich von Brentano do 7 czerwca 1955
Heinrich Krone od 15 czerwca 1955
-
Grupa parlamentarna SPD
Erich Ollenhauer
-
Grupa parlamentarna FDP
Thomas Dehler do 8 stycznia 1957
Max Becker od 8 stycznia 1957
-
Grupa parlamentarna DP (do 14 marca 1957)
Hans-Joachim von Merkatz do 11 września 1955
Ernst-Christoph Brühler od 11 września 1955
-
GB / BHE - Frakcja Bundestagu
Horst Haasler do 15 marca 1955
Karl Mocker 15 marca 1955 do 26 kwietnia 1956
Erwin Feller od 26 kwietnia 1956
-
Grupa Robocza Wolnych Demokratów (od 1 marca 1956)
Grupa Robocza Demokratów (od 15 marca 1956) Frakcja
FVP Bundestag (26 czerwca 1956 do 14 marca 1957)
Ludwig Schneider
-
Grupa parlamentarna DP/FVP (od 14 marca 1957)
Ernst-Christoph Brühler wraz z
Ludwigiem Schneiderem
Rząd federalny
- 9 października 1953
Konrad Adenauer zostaje wybrany kanclerzem z 305:148:14 głosami .
Następnie tworzy następujący rząd: Gabinet Adenauera II .
Komisje
- 2. Niemiecki Bundestag utworzył następujące komisje: komisje
Bundestagu 2. Niemieckiego Bundestagu
Posłowie
Poseł do Bundestagu | Dane życiowe |
Partia polityczna | Lista stanów / stanów |
Okręg wyborczy | Pierwsze głosy w% |
Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
Annemarie Ackermann | 1913-1994 | CDU | Nadrenia-Palatynat | |||
Konrad Adenauer | 1876-1967 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto i kraj Bonn | 68,8 | |
Johannes Albers | 1890-1963 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Kolonia III | 50,1 | |
Luise Albertz | 1901-1979 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Ernst Albrecht | 1914-1991 | CDU | Hamburg | dołączył do Karlfranz Schmidt-Wittmack 11 maja 1956 r. | ||
Lisa Albrecht | 1896-1958 | SPD | Bawaria | |||
Jakob Altmaier | 1889-1963 | SPD | Hesja | Hanau | 35,6 | |
Josef Arndgen | 1894-1966 | CDU | Hesja | Limburgia | 48,5 | |
Adolf Arndt | 1904-1974 | SPD | Hesja | Hersfeld | 35,0 | |
Otto Arnholz | 1894-1988 | SPD | Dolna Saksonia | Miasto Brunszwik | 37,1 | |
Karla Atzenrotha | 1895-1995 | FDP | Nadrenia-Palatynat | |||
Fritz Baade | 1893-1974 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Fritz Baier | 1923-2012 | CDU | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Eugena Leibfrieda 26 czerwca 1956 r. | ||
Hans Bals | 1917-2004 | SPD | Bawaria | |||
Wilhelm Banse | 1911-1965 | SPD | Hesja | Offenbach / M | 40,0 | |
Heinrich Barlage | 1891-1968 | CDU | Dolna Saksonia | Emsland | 67,1 | |
Zygfryd Bärsch | 1920-2008 | SPD | Brema | Brema-Zachód | 45,2 | |
Waltera Bartrama | 1893-1971 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Segeberg - Neumünster | 51,7 | |
Hannsheinz Bauer | 1909-2005 | SPD | Bawaria | |||
Josef Bauer | 1915-1989 | CSU | Bawaria | Altoetting | 45,8 | |
Friedrich Bauereisen | 1895-1965 | CSU | Bawaria | Ansbach | 51,1 | |
Bernhard Bauknecht | 1900-1985 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Biberach | 79,1 | |
Valentin Baur | 1891-1971 | SPD | Bawaria | |||
Paul Bausch | 1895-1981 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Boeblingen | 45,6 | |
Helmut Bazille | 1920-1973 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Fritz Becker | 1910-1983 | DP | Hamburg | Hamburg III | 47,7 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Josef Becker | 1905-1996 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Zweibrücken | 49,0 | |
Max Becker | 1888-1960 | FDP | Hesja | |||
Arno Behrisch | 1913-1989 | SPD | Bawaria | |||
Reinhold F. Bender | 1908-1977 | GB / BHE | Bawaria | Od 12.07.1955 niezrzeszony, od 14.07.1955 grupa Kraft/Oberländer, od 15.07.1955 gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 20.03.1956 CDU/CSU | ||
Franziska Bennemann | 1905-1986 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Fritz Berendsen | 1904-1974 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Duisburg II | 50,1 | |
Hermann Berg | 1905-1982 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Carl Wirths 27 czerwca 1955 , niezrzeszony od 23 lutego 1956, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Karl Bergmann | 1907-1979 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Jedzenie II | 47,6 | |
Bernhard Bergmeyer | 1897-1987 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
sierpień Berlin | 1910-1981 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Detmold | 39,0 | |
Emil Bettgenhäuser | 1906-1982 | SPD | Nadrenia-Palatynat | |||
Lucie Beyer | 1914-2008 | SPD | Hesja | |||
Willi Birkelbach | 1913-2008 | SPD | Hesja | |||
Otto Książę von Bismarck | 1897-1975 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Księstwo Lauenburg | 48,0 | |
Piotr Blachstein | 1911-1977 | SPD | Hamburg | |||
Martin Blank | 1897-1972 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Teodor Blank | 1905-1972 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Borken - Bocholt - Ahaus | 75,0 | |
Paul Bleiß | 1904-1996 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Minden - Lubeka | 40,4 | |
Hildegarda Bleyler | 1899-1984 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Hans Blocker | 1898-1988 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | dołączył do Kai-Uwe von Hassel 8 listopada 1954 r. | ||
Franz Blücher | 1896-1959 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Paweł Bock | 1890-1968 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Lubeka | 42,3 | |
Ernst von Bodelschwingh | 1906-1993 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Unna - Hamm | 43,7 | |
Franz Bohm | 1895-1977 | CDU | Hesja | Frankfurt / M III | 37,0 | |
Johannes Bohm | 1890-1957 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | zmarł 18 lipca 1957 r. | ||
Franz Böhner | 1889-1954 | środek | Nadrenia Północna-Westfalia | niezrzeszony, zmarł 8 stycznia 1954 | ||
Peter Wilhelm Brand | 1900-1978 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Rejon Ren-Wupper | 51,9 | |
Willy Brandta | 1913-1992 | SPD | Berlin | |||
Aenne Brauksiepe | 1912-1997 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Kolonia I | 53,5 | |
Josef Brenner | 1899-1967 | CDU | Nadrenia-Palatynat | dołączył do Otto Lenza 5 maja 1957 r. | ||
Heinrich von Brentano | 1904-1964 | CDU | Hesja | górska droga | 44,9 | |
Wilhelm Brese | 1896-1994 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Johannes Brockmann | 1888-1975 | środek | Nadrenia Północna-Westfalia | Oberhausen | 47,2 | niezwiązany |
Inne Brökelschen | 1890-1976 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Josef Bronner | 1884-1958 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Crailsheim | 49,3 | |
Waltera Brookmanna | 1901-1957 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Kilonia | 55,6 | zmarł 31 sierpnia 1957 |
Valentin Brück | 1911-1980 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | emeryturę 17 września 1957 | ||
Ernst-Christoph Brühler | 1891-1961 | DP | Badenia-Wirtembergia | od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Sierpień Brus | 1903-1984 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Gerd Bucerius | 1906-1995 | CDU | Hamburg | Hamburg I | 52,9 | |
Ewald Bucher | 1914-1991 | FDP | Badenia-Wirtembergia | |||
Karl von Buchka | 1885-1960 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Dietrich Bürkel | 1905-1986 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Alfred Burgemeister | 1906-1970 | CDU | Dolna Saksonia | Brunszwik-Land - Helmstedt | 36,9 | |
Johannes Kacper | 1910-1986 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Düsseldorf II | 49,9 | |
Adolf Cillien | 1893-1960 | CDU | Dolna Saksonia | Miasto i kraj Hildesheim | 45,7 | |
Hermann Conring | 1894-1989 | CDU | Dolna Saksonia | Pusty | 56,4 | |
Fritz Corterier | 1906-1991 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Herbert Czaja | 1914-1997 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Fritz Czermak | 1894-1966 | GB / BHE | Hesja | od 14 lipca 1955 FDP | ||
Otto Dannebom | 1904-1975 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Dortmund III - Lünen | 47,3 | |
Robert Dannemann | 1902-1965 | FDP | Dolna Saksonia | Oldenburg - Ammerland | 56,5 | emeryturę 1 lipca 1955 |
Robert Daum | 1889-1962 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Thomas Dehler | 1897-1967 | FDP | Bawaria | |||
Heinrich Deist | 1902-1964 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Hans Demmelmeier | 1887-1973 | CSU | Bawaria | Ingolstadt | 49,0 | |
Georg Dewald | 1892-1970 | SPD | Bawaria | |||
Karl Diedrichsen | 1895-1959 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Oldenburg – Eutin / Południe | 47,0 | |
Bruno Diekmann | 1897-1982 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Antona Diela | 1898-1959 | SPD | Nadrenia-Palatynat | |||
Maria Dietz | 1894-1980 | CDU | Nadrenia-Palatynat | |||
Stefana Dittricha | 1912-1988 | CSU | Bawaria | Deggendorf | 48,1 | |
Clara Döhring | 1899-1987 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Werner Dollinger | 1918-2008 | CSU | Bawaria | osiągać | 42,7 | |
Antona Donhausera | 1913-1987 | CSU | Bawaria | Na górze | 64,5 | |
Wilhelm Dopatka | 1919-1979 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Gerharda Lütkensa 21 listopada 1955 r. | ||
Walter Drechsel | 1902-1977 | FDP | Dolna Saksonia | Getynga - Monachium | 54,3 | |
August Dresbach | 1894-1968 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Okręg Oberbergischer | 43,6 | |
Anton Eberhard | 1892-1967 | FDP | Nadrenia-Palatynat | |||
Walter Eckhardt | 1906-1994 | GB / BHE | Bawaria | Od 12.07.1955 niezrzeszony, od 14.07.1955 grupa Kraft/Oberländer, od 15.07.1955 gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 20.03.1956 CDU/CSU | ||
Heinricha Ecksteina | 1907-1992 | CDU | Dolna Saksonia | Bersenbrück - Lingen | 65,1 | |
Hermanna Ehlersa | 1904-1954 | CDU | Dolna Saksonia | Delmenhorst - Wesermarsch | 53,8 | zmarł 29 października 1954 |
Hermann Ehren | 1894-1964 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Rudolf Eickhoff | 1902-1983 | DP | Dolna Saksonia | Diepholz - Melle - Wittlage | 26,7 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Aleksander Elbrächter | 1908-1995 | DP | Dolna Saksonia | Hameln - skok | 42,3 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Martina Elsnera | 1900-1971 | GB / BHE | Dolna Saksonia | |||
Hans Egon Engell | 1897-1974 | GB / BHE | Dolna Saksonia | |||
Ernst Engelbrecht-Greve | 1916-1990 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Kamienny zamek | 38,4 | |
Ludwig Erhard | 1897-1977 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Ulm | 60,6 | |
Fritz Erler | 1913-1967 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Fritz Eschmann | 1909-1997 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Peter Etzenbach | 1889-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Powiat Sieg | 64,8 | |
August-Martin Euler | 1908-1966 | FDP | Hesja | Fritzlar-Homberg | 42,8 | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Johannes Even | 1903-1964 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Bergheim - Euskirchen | 56,3 | |
Walter Faller | 1909-2003 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Oskar Farny | 1891-1983 | CDU | Badenia-Wirtembergia | emeryturę 11 listopada 1953 | ||
Heinrich Fassbender | 1899-1971 | FDP | Hesja | Waldeck | 52,5 | od 18 listopada 1955 DP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Aloys Feldmann | 1897-1965 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Lippstadt - Brilon | 66,5 | |
Erwin Feller | 1911-1991 | GB / BHE | Badenia-Wirtembergia | |||
Eduarda Fiedlera | 1890-1963 | GB / BHE | Badenia-Wirtembergia | emeryturę 13 października 1953 | ||
Ewa hrabina Finck von Finckenstein | 1903-1994 | GB / BHE | Szlezwik-Holsztyn | Od 12.07.1955 niezrzeszony, od 14.07.1955 grupa Kraft/Oberländer, od 15.07.1955 gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 20.03.1956 CDU/CSU | ||
Hermann Finckh | 1910-1962 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Goeppingen | 46,6 | |
Erni Finselberger | 1902-1993 | GB / BHE | Dolna Saksonia | |||
Egon Franke | 1913-1995 | SPD | Dolna Saksonia | Miasto Hanower-Północ | 38,8 | |
Ludwig Franz | 1922-1990 | CSU | Bawaria | Rosenheim | 41,9 | |
Jakob Franzen | 1903-1988 | CDU | Nadrenia-Palatynat | |||
Heinz Frehsee | 1916-2004 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Rudolf Freidhof | 1888-1983 | SPD | Hesja | Eschwege | 39,9 | |
Alfreda Frenzela | 1899-1968 | SPD | Bawaria | |||
Ferdynand Friedensburg | 1886-1972 | CDU | Berlin | |||
Hermann Friese | 1911-1996 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Lotte Friese-Korn | 1899-1963 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Konrad Frühwald | 1890-1970 | FDP | Bawaria | |||
Gustav Fuchs | 1900-1969 | CSU | Bawaria | Złe Kissingen | 57,9 | |
Friedrich Funk | 1900-1963 | CSU | Bawaria | Schweinfurt | 56,3 | |
Hans Furler | 1904-1975 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Elisabeth Ganswindt | 1900-1983 | CDU | Hamburg | dołączył do Hansa Griema 9 listopada 1955 r. | ||
Matylda Gantenberg | 1889-1975 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Eduarda Ortha 8 października 1956 r. | ||
Karol Gaul | 1889-1972 | FDP | Hesja | |||
Gustav-Adolf Gedat | 1903-1971 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Reutlingen | 51,8 | |
Wilhelm Gefeller | 1906-1983 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Hans Geiger | 1912-1986 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Hermanna Veita 1 stycznia 1954 r. | ||
Hugo Geiger | 1901-1984 | CSU | Bawaria | Tirschenreuth | 54,7 | |
Ingeborg Geisendörfer | 1907-2006 | CSU | Bawaria | |||
Heinz Common | 1906-1958 | GB / BHE | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Karl Gengler | 1886-1974 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Rottweil | 56,6 | |
Robert Geritzmann | 1893-1969 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Gelsenkirchen | 43,5 | |
Heinrich Gerns | 1892-1963 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Plön - Eutin / Północ | 54,7 | |
Eugen Gerstenmaier | 1906-1986 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Backnang | 41,2 | |
Paweł Gibbert | 1898-1967 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Cochem | 67,2 | |
Christian Giencke | 1896-1967 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Husum – South Tondern – Eiderstedt | 46,7 | |
Alfred Gille | 1901-1971 | GB / BHE | Szlezwik-Holsztyn | |||
Heinrich Glasmeyer | 1893-1974 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Alfreda Gleisnera | 1908-1991 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Franz Gleissner | 1911-1992 | CSU | Bawaria | Miesbach | 47,0 | |
Hermann Glüsing | 1908-1981 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Norder- i Süderdithmarschen | 53,2 | |
Josef Gockeln | 1900-1958 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Düsseldorf I | 58,0 | |
Wilhelm Goldhagen | 1901-1964 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Pinneberg | 38,9 | |
Hubertus von Golitschek | 1910-1969 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Paula Luchtenberga 18 kwietnia 1956 r. | ||
Wilhelm Gontrum | 1910-1969 | CDU | Hesja | |||
Robert Görlinger | 1888-1954 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | zmarł 10 lutego 1954 | ||
Hermann Goetz | 1914-1987 | CDU | Hesja | |||
Carlo Graaffa | 1914-1975 | FDP | Dolna Saksonia | dołączył do Roberta Dannemanna 4 lipca 1955 r. | ||
Benno Graf | 1908-1977 | CSU | Bawaria | Monachium-Zachód | 47,3 | od 26 października 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Fritz Grantze | 1893-1966 | CDU | Berlin | dołączył do Roberta Tillmannsa 17 listopada 1955 r. | ||
Otto Heinrich Greve | 1908-1968 | SPD | Dolna Saksonia | Nienburg - Schaumburg-Lippe | 35,6 | |
Hans Griem | 1902-1955 | CDU | Hamburg | Hamburg VI | 49,2 | zmarł 7 listopada 1955 |
Josef Grunner | 1904-1984 | SPD | Berlin | dołączyła do Louise Schroeder 11 czerwca 1957 r. , przeszła na emeryturę 21 czerwca 1957 r. | ||
Wilhelm Gülich | 1895-1960 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Otto Gumrum | 1895-1966 | CSU | Bawaria | Monachium Północ | 47,2 | od 26 października 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Bernhard Günther | 1906-1981 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Düren – Monschau – Schleiden | 69,3 | |
Horst Haasler | 1905-1969 | GB / BHE | Dolna Saksonia | Od 12.07.1955 niezrzeszony, od 14.07.1955 grupa Kraft/Oberländer, od 15.07.1955 gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 20.03.1956 CDU/CSU | ||
Karl Hahn | 1901-1982 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Ryszard Hammer | 1897-1969 | FDP | Hesja | |||
Werner Hansen | 1905-1972 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Hermann Hansing | 1908-1977 | SPD | Brema | Brema-Wschód | 33,8 | |
Johann Harnischfeger | 1899-1984 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Gladbeck - Bottrop | 46,7 | |
Kai-Uwe von Hassel | 1913-1997 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Szlezwik - Eckernförde | 51,4 | emeryturę 4 listopada 1954 |
Herbert Hauffe | 1914-1997 | SPD | Bawaria | Bayreuth | 40,0 | |
Erwin Häussler | 1909-1981 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Stuttgart II (Wschód) | 33,3 | |
Johann Karl Heide | 1897-1974 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Rudolf-Ernst Heiland | 1910-1965 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Fritz Heinrich | 1921-1959 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Margarete Heise | 1911-1981 | SPD | Berlin | |||
Martin Heix | 1903-1977 | środek | Nadrenia Północna-Westfalia | od 23 września 1953 CDU/CSU | ||
Fritz trzymany | 1901-1968 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Friedricha Middelhauve 13 września 1954 r. | ||
Josef Hellenbrock | 1900-1977 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Heinrich Hellwege | 1908-1991 | DP | Dolna Saksonia | Stade - Bremervörde | 55,0 | emeryturę 27 maja 1955 |
Fritz Hellwig | 1912-2017 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Remscheid - Solingen | 38,6 | |
Georg hrabia Henckel von Donnersmarck | 1902-1973 | CSU | Bawaria | |||
Hans Henn | 1899-1958 | FDP | Berlin | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Karl Hepp | 1889-1970 | FDP | Hesja | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Luise Herklotz | 1918-2009 | SPD | Nadrenia-Palatynat | dołączył do Hermanna Trittelvitza 24 września 1956 r. | ||
Hans Hermsdorf | 1914-2001 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Karl Herold | 1921-1977 | SPD | Bawaria | |||
Carl Hesberg | 1898-1977 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Hellmuth Heye | 1895-1970 | CDU | Dolna Saksonia | Wilhelmshaven - Fryzja | 37,8 | |
Anton Hilbert | 1898-1986 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Donaueschingen | 64,8 | |
Hermann Höcherl | 1912-1989 | CSU | Bawaria | Ratyzbona | 57,0 | |
Wilhelm Höck | 1907-1983 | CDU | Dolna Saksonia | Gandersheim - Salzgitter | 39,9 | |
Heinrich Höcker | 1886-1962 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto i kraj Herford | 47,3 | |
Karla Hoffmanna | 1901-1981 | FDP | Badenia-Wirtembergia | |||
Heinrich Höfler | 1897-1963 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Emendingen | 60,9 | |
Franz Höhne | 1904-1980 | SPD | Bawaria | |||
Ernst Holla | 1888-1963 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Moers | 47,4 | |
Matthias Hoogen | 1904-1985 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Kempen-Krefeld | 62,7 | |
Fritz Wilhelm Hörauf | 1908-1991 | SPD | Bawaria | |||
Michael Horlacher | 1888-1957 | CSU | Bawaria | Forchheim | 56,3 | |
Piotr Horn | 1891-1967 | CDU | Hesja | Frankfurt / MI | 37,7 | |
Elinor Hubert | 1900-1973 | SPD | Dolna Saksonia | Alfeld - Holzminden | 39,4 | |
Karl Huebner | 1897-1965 | FDP | Berlin | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Josef Hufnagel | 1900-1982 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Eugeniusz Huth | 1901-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Wuppertal II | 54,5 | |
Margarete Hütter | 1909-2003 | FDP | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Karla Georga Pfleiderera 29 września 1955 r. | ||
Herta Ilk | 1902-1972 | FDP | Bawaria | |||
Józefa Illerhausa | 1903-1973 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Rheydt - M. Gladbach - Viersen | 66,4 | |
Werner Jacobi | 1907-1970 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Piotra Jacobsa | 1906-1967 | SPD | Nadrenia-Palatynat | |||
Richard Jaeger | 1913-1998 | CSU | Bawaria | Fürstenfeldbruck | 51,1 | |
Artur Jahn | 1904-1983 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Stuttgart I (Zachód) | 33,9 | |
Hans Jahn | 1885-1960 | SPD | Dolna Saksonia | Kraj Hanoweru | 43,6 | |
Wenzel Jaksch | 1896-1966 | SPD | Hesja | |||
Wilhelm Jentzsch | 1910-1989 | FDP | Szlezwik-Holsztyn | |||
Jadwiga Jochmus | 1899-1993 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Johann Peter Josten | 1915-2011 | CDU | Nadrenia-Palatynat | |||
Karl Kahn | 1900-1966 | CSU | Bawaria | Burglengenfeld | 60,4 | |
Georg Kahn-Ackermann | 1918-2008 | SPD | Bawaria | |||
Jakob Kaiser | 1888-1961 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Jedzenie III | 53,6 | |
Pia Kaiser | 1912-1968 | CDU | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Eugena Mauchera 17 września 1956 r. | ||
Hellmut Kalbitzer | 1913-2006 | SPD | Hamburg | |||
Margot Kalinke | 1909-1981 | DP | Dolna Saksonia | dołączył do Heinricha Hellwege 3 czerwca 1955 , DP/FVP od 14 marca 1957 | ||
Hugo Karpf | 1895-1994 | CSU | Bawaria | Aschaffenburg | 54,8 | |
Linus Katarzyna | 1893-1983 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | od 15 czerwca 1954 GB / BHE | ||
Irma Keilhack | 1908-2001 | SPD | Hamburg | |||
Wilfried Keller | 1918-1991 | GB / BHE | Bawaria | |||
Emil Kemmer | 1914-1965 | CSU | Bawaria | Bambergu | 54,4 | |
Heinrich Kemper | 1888-1962 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Trewir | 67,2 | |
Alma Kettige | 1915-1997 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Dietrich Keuning | 1908-1980 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Dortmund II | 45,6 | |
Kurt Georg Kiesinger | 1904-1988 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Ravensburg | 76,3 | |
Karl Alfred Kihn | 1887-1976 | CSU | Bawaria | Würzburg | 54,0 | |
Georg Richard Kinat | 1888-1973 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Liesel Kipp-Kaule | 1906-1992 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Peterheinrich Kirchhoff | 1886-1973 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Altena - Lüdenscheid | 42,0 | |
Wolfgang Klausner | 1906-1958 | CSU | Bawaria | Traunstein | 44,1 | |
Josef Ferdinand Kleindinst | 1881-1962 | CSU | Bawaria | Miasto Augsburg | 54,3 | |
Georg Kliesing | 1911-1992 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Gustav Klingelhöfer | 1888-1961 | SPD | Berlin | |||
Otto Klötzer | 1914-1976 | GB / BHE | Bawaria | |||
Oskar Knapp | 1898-1967 | CDU | Hesja | |||
Ludwig Knobloch | 1901-1995 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Neustadt an der Weinstrasse | 39,4 | |
Jakob Koenen | 1907-1974 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Erich Koehler | 1892-1958 | CDU | Hesja | Powiat Obertaunus | 34,4 | |
Walther Kolbe | 1899-1953 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | zmarł 25 grudnia 1953 r. | ||
Willy Konen | 1908-1980 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Wilhelm Königswarter | 1890-1966 | SPD | Berlin | |||
Willi Koops | 1896-1972 | CDU | Dolna Saksonia | Lüneburg - Dannenberg | 25,5 | |
Głowa Hermanna | 1901-1991 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Freiburg | 57,6 | |
Georg Koerner | 1907-2002 | GB / BHE | Nadrenia Północna-Westfalia | Od 12 lipca 1955 niezrzeszony, od 14 lipca 1955 FDP, od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP / FVP | ||
Lisa Korspeter | 1900-1992 | SPD | Dolna Saksonia | Celle | 25,5 | |
Johannes Kortmann | 1889-1965 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Waldemar Kraft | 1898-1977 | GB / BHE | Szlezwik-Holsztyn | Od 12.07.1955 niezrzeszony, od 14.07.1955 grupa Kraft/Oberländer, od 15.07.1955 gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 20.03.1956 CDU/CSU | ||
Angelo Kramel | 1903-1975 | CSU | Bawaria | Monachium Wschód | 43,1 | |
Karl Krammig | 1908-1991 | CDU | Brema | |||
Wilhelm Kratz | 1905-1986 | CDU | Kraj Saary | dołączył 4 stycznia 1957 r., przeszedł na emeryturę 11 kwietnia 1957 r. | ||
Gerhard Kreyssig | 1899-1982 | SPD | Bawaria | |||
Herbert Kriedemann | 1903-1977 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Ludwig Kroll | 1915-1989 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Heinrich Krone | 1895-1989 | CDU | Berlin | |||
Edeltraud Kuchtner | 1907-2002 | CSU | Bawaria | |||
Walter Kühlthau | 1906-1988 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Jedzenie | 45,0 | |
Heinz Kühn | 1912-1992 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Walther Kühn | 1892-1962 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Ernst Kuntscher | 1899-1971 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Lothar Kunz | 1892-1972 | GB / BHE | Hesja | |||
Johannes Kunze | 1892-1959 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto i kraj Iserlohn | 49,0 | |
Georg Kurlbaum | 1902-1988 | SPD | Bawaria | |||
Walter Kutschera | 1914-1998 | GB / BHE | Dolna Saksonia | |||
Artur Ladebeck | 1891-1963 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto Bielefeld | 41,8 | |
Karl Lahr | 1899-1974 | FDP | Nadrenia-Palatynat | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Georg Lang | 1913-1965 | CSU | Bawaria | |||
Erwin Lange | 1914-1991 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Eugeniusz Leibfried | 1897-1988 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Sinsheim | 48,5 | przeszedł na emeryturę 21 czerwca 1956 r. |
Christian Leibing | 1905-1997 | CDU | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Fritza Schulera 8 sierpnia 1955 r. | ||
Walter Leiske | 1889-1971 | CDU | Hesja | Frankfurt / M II | 39,3 | |
Erich Leitow | 1926-2003 | SPD | Dolna Saksonia | dołączył do Otto Zieglera 3 sierpnia 1956 r. | ||
Ernst Lemmer | 1898-1970 | CDU | Berlin | |||
Aloys Lenz | 1910-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Kolonia-Land | 53,6 | |
Hans Lenz | 1907-1968 | FDP | Badenia-Wirtembergia | |||
Otto Lenz | 1903-1957 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Ahrweiler | 71,8 | zmarł 2 maja 1957 |
Franz Lenze | 1910-2005 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Meschede - Olpe | 72,9 | |
Gottfried Leonhard | 1895-1983 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Karlsruhe-Land | 52,9 | |
Josef Lermer | 1894-1964 | CSU | Bawaria | Straubing | 52,2 | |
Edmund Leukert | 1904-1983 | CSU | Bawaria | |||
Paul Leverkuehn | 1893-1960 | CDU | Hamburg | |||
Heinrich Lindenberg | 1902-1982 | CDU | Dolna Saksonia | żywica | 37,0 | |
Hermann Lindrath | 1896-1960 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Kraj Mannheim | 38,1 | |
Gertruda Lockmann | 1895-1962 | SPD | Hamburg | |||
Walter Löhr | 1911-1976 | CDU | Hesja | |||
Wilhelm Lotze | 1902-1983 | CDU | Dolna Saksonia | dołączył do Hermanna Ehlersa 1 listopada 1954 r. | ||
Hubertus Książę Löwenstein-Wertheim-Freudenberg | 1906-1984 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | Od 6 czerwca 1957 niezrzeszony, od 25 czerwca 1957 DP/FVP | ||
Heinrich Lübke | 1894-1972 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Rees - Dinslaken | 51,3 | |
Paul Luchtenberg | 1890-1973 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Williego Weyera 18 września 1954 r. , przeszedł na emeryturę 9 kwietnia 1956 r. | ||
Paul Gap | 1914-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Powiat Rheinisch-Bergischer | 60,1 | |
Hans August Lücker | 1915-2007 | CSU | Bawaria | Memmingen | 57,2 | |
Marie-Elisabeth Lüders | 1878-1966 | FDP | Berlin | |||
Adolf Ludwig | 1892-1962 | SPD | Nadrenia-Palatynat | |||
Wilhelm Adam Lulay | 1901-1974 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Gerhard Lütkens | 1893-1955 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | zmarł 17 listopada 1955 | ||
Friedrich Maier | 1894-1960 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Josef Maier | 1900-1985 | CDU | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Oskara Farnego 20 listopada 1953 r. | ||
Reinhold Maier | 1889-1971 | FDP | Badenia-Wirtembergia | emeryturę 14 maja 1956 r. | ||
Ernst Majonica | 1920-1997 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Arnsberg - Soest | 61,9 | |
Hasso von Manteuffel | 1897-1988 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Georg Baron Manteuffel-Szoege | 1889-1962 | CSU | Bawaria | Schwabach | 33,7 | |
Robert Margulies | 1908-1974 | FDP | Badenia-Wirtembergia | |||
Franciszka Marksa | 1903-1985 | SPD | Bawaria | |||
Willy Massoth | 1911-1988 | CDU | Hesja | |||
Heinz Matthes | 1897-1976 | DP | Dolna Saksonia | Fallingbostel - Hoya | 48,6 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Kurt Mattick | 1908-1986 | SPD | Berlin | |||
Oskar Matzner | 1898-1980 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Eugen Maucher | 1912-1991 | CDU | Badenia-Wirtembergia | emeryturę 16 września 1956 r. | ||
Adolf Mauk | 1906-1983 | FDP | Badenia-Wirtembergia | Heilbronn | 32,6 | |
Agnes Katharina Maxsein | 1904-1991 | CDU | Berlin | |||
Hugo Mayer | 1899-1968 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Kreuznach | 41,2 | |
Karla Meitmanna | 1891-1971 | SPD | Hamburg | |||
Wilhelm Mellies | 1899-1958 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Lemgo | 48,7 | |
Erich Mende | 1916-1998 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Josef Menke | 1899-1975 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Warburg - Höxter - Büren | 71,7 | |
Fritz Mensing | 1895-1988 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Walter Menzel | 1901-1963 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Dortmund I | 44,2 | |
Hans-Joachim von Merkatz | 1905-1982 | DP | Dolna Saksonia | Verden – Rotenburg – Osterholz | 47,3 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Hans Merten | 1908-1967 | SPD | Hesja | |||
Ludwig Metzger | 1902-1993 | SPD | Hesja | Darmstadt | 42,5 | |
Erich Meyer | 1900-1968 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Wattenscheid — Wanne-Eickel | 43,3 | |
Philipp Meyer | 1896-1962 | CSU | Bawaria | Donauwörth | 59,1 | |
Trudel Meyer | 1922-1989 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Emmy Meyer-Laule | 1899-1985 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Rudolf Meyer-Ronnenberg | 1904-1973 | GB / BHE | Dolna Saksonia | od 20 sierpnia 1954 CDU/CSU | ||
Friedrich Middelhauve | 1896-1966 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | emeryturę 10 września 1954 | ||
Herwart Miessner | 1911-2002 | FDP | Dolna Saksonia | |||
Anton Miller | 1899-1988 | CSU | Bawaria | |||
Friedhelm Missmahl | 1904-1967 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Wilhelma Tenhagen 1 września 1954 r. | ||
Karl Prześmiewca | 1905-1996 | GB / BHE | Badenia-Wirtembergia | |||
Zygfryd Moerchel | 1918-2002 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Matthias Molli | 1901-1958 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Karl Mommer | 1910-1990 | SPD | Badenia-Wirtembergia | Ludwigsburg | 28,8 | |
Wendelina Morgenthalera | 1888-1963 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Rastatt | 65,4 | |
Richarda Muckermanna | 1891-1981 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Neuss - Grevenbroich | 63,2 | |
Franz Mühlenberg | 1894-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Kraj Akwizgran | 56,1 | |
Gebhard Müller | 1900-1990 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Balingen | 61,2 | emeryturę 11 listopada 1953 |
Hansa Müllera | 1898-1974 | SPD | Bawaria | |||
Karl Müller | 1884-1964 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Geilenkirchen - Erkelenz - Jülich | 71,0 | |
Karl Müller | 1896-1966 | DP | Dolna Saksonia | Cuxhaven – Hadeln – Wesermünde | 52,3 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Willy Müllera | 1903-1976 | SPD | Nadrenia-Palatynat | Robaki | 38,7 | |
Ernst Müller-Hermann | 1915-1994 | CDU | Brema | |||
Franzjosef Müser | 1897-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Bochum | 45,0 | |
Frieda Nadig | 1897-1970 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Bielefeld - Hall | 42,2 | |
Wilhelm Naegel | 1904-1956 | CDU | Dolna Saksonia | zmarł 24 maja 1956 | ||
Piotr Nellen | 1912-1969 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto i kraj Münster | 67,7 | |
Kurt Neubauer | 1922-2012 | SPD | Berlin | |||
August Neuburger | 1902-1999 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Bruchsal | 61,5 | |
Franza Neumanna | 1904-1974 | SPD | Berlin | |||
Fritz Neumayer | 1884-1973 | FDP | Nadrenia-Palatynat | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Alois Niederalt | 1911-2004 | CSU | Bawaria | Czam | 61,1 | |
Maria Niggemeyer | 1888-1968 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Paderborn - Wiedenbrück | 69,3 | |
Theodor Oberlander | 1905-1998 | GB / BHE | Bawaria | Od 12.07.1955 niezrzeszony, od 14.07.1955 grupa Kraft/Oberländer, od 15.07.1955 gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 20.03.1956 CDU/CSU | ||
Willy Odenthal | 1896-1962 | SPD | Nadrenia-Palatynat | |||
Josef Oesterle | 1899-1959 | CSU | Bawaria | Kraj Augsburga | 56,3 | |
Ryszard Oetzel | 1901-1985 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Fritz Ohlig | 1902-1971 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Ericha Ollenhauera | 1901-1963 | SPD | Dolna Saksonia | Miasto Hanower-Południe | 51,9 | |
Alfred Onnen | 1904-1966 | FDP | Dolna Saksonia | |||
Franz Op den Orth | 1902-1970 | SPD | Bawaria | |||
Edward Orth | 1902-1968 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Speyera | 54,7 | emeryturę 7 października 1956 r. |
Ernst Paweł | 1897-1988 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Georg Pelster | 1897-1963 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Steinfurt - Tecklenburg | 61,9 | |
Luiza Piotr | 1906-1979 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Johannesa Böhma 24 lipca 1957 r. | ||
Georg Peters | 1908-1992 | SPD | Dolna Saksonia | Aurich — Emden | 43,0 | |
Helmut Petersen | 1903-1982 | GB / BHE | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Robert Pferdmenges | 1880-1962 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Karl Georg Pfleiderer | 1899-1957 | FDP | Badenia-Wirtembergia | Waiblingen | 32,9 | emeryturę 20 września 1955 |
Elisabeth Pitz-Savelsberg | 1906-1996 | CDU | Hesja | |||
Eduard Platner | 1894-1980 | CDU | Hesja | od 12 grudnia 1956 DP, od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Kurt Pohle | 1899-1961 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Wolfgang Pohle | 1903-1971 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Heinz Pöhler | 1919-1989 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Gisela Praetorius | 1902-1981 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Mulheim | 42,6 | |
Ludwig Preissa | 1910-1996 | FDP | Hesja | Marburg | 33,7 | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Ludwig Preller | 1897-1974 | SPD | Hesja | kassel | 43,8 | |
Carl Prennel | 1901-1968 | SPD | Bawaria | dołączył do Waltera Sassnicka 9 listopada 1955 r. | ||
Victor-Emanuel Preusker | 1913-1991 | FDP | Hesja | Wiesbaden | 32,4 | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Moritz-Ernst Priebe | 1902-1990 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Maria Probst | 1902-1967 | CSU | Bawaria | Karlstadt | 68,5 | |
Hermann Pünder | 1888-1976 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Kolonia II | 54,5 | |
Werner Pusch | 1913-1988 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Paweł Putzig | 1903-1975 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Roberta Görlingera 13 lutego 1954 r. | ||
Willy Max Rademacher | 1897-1971 | FDP | Hamburg | Hamburg VIII | 52,1 | |
Bernhard Raestrup | 1880-1959 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Beckum - Warendorf | 67,5 | |
Hugo Rasch | 1913-1960 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Czy Rasner | 1920-1971 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Flensburg | 59,6 | |
Ludwig Ratzel | 1915-1996 | SPD | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Wilhelma Trauba 15 września 1955 r. | ||
Karl Regling | 1907-2003 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Luise Rehling | 1896-1964 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Hagen | 48,3 | |
Reinhold Reh | 1901-1971 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Willy Reichstein | 1915-1988 | GB / BHE | Bawaria | |||
Hans Reif | 1899-1984 | FDP | Berlin | |||
Wilhelm Reitz | 1904-1980 | SPD | Hesja | Wetzlar | 30,6 | |
Richard Reitzner | 1893-1962 | SPD | Bawaria | |||
Annemarie Renger | 1919-2008 | SPD | Szlezwik-Holsztyn | |||
Hans Richarts | 1910-1979 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Prüm | 79,6 | |
Willi Richter | 1894-1972 | SPD | Hesja | Friedberg | 37,3 | |
Max Freiherr Riederer von Paar | 1897-1964 | CSU | Bawaria | Kościoły parafialne | 54,1 | |
Walter Rinke | 1895-1983 | CSU | Bawaria | |||
Heinrich Georg Ritzel | 1893-1971 | SPD | Hesja | Zamek | 39,9 | |
Franz Josef Roeder | 1909-1979 | CDU | Kraj Saary | wpisany 4 stycznia 1957 r. | ||
Julie Rosch | 1902-1984 | CDU | Badenia-Wirtembergia | |||
Josef Rösing | 1911-1983 | środek | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Franza Böhnera 14.01.1954 niezrzeszony, od 25.06.1954 , gość grupy parlamentarnej CDU/CSU, od 6.06.1955, CDU/CSU | ||
Małgorzata Rudoll | 1906-1979 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Thomas Ruf | 1911-1996 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Esslingen | 43,2 | |
Heinrich-Wilhelm Ruhnke | 1891-1963 | SPD | Dolna Saksonia | |||
Franz Ruland | 1901-1964 | CVP | Kraj Saary | wstąpił do grupy parlamentarnej CDU/CSU 4 stycznia 1957 r., od 23 maja 1957 r. gość grupy parlamentarnej CDU/CSU | ||
Oskar Rummele | 1890-1975 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Offenburg | 58,9 | |
Hermann Runge | 1902-1975 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Wilmar Sabaß | 1902-1980 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Anton Sabel | 1902-1983 | CDU | Hesja | Fulda | 53,4 | emeryturę 16 września 1957 |
Adolf Franz Samwer | 1895-1958 | GB / BHE | Badenia-Wirtembergia | wstąpił do Eduarda Fiedlera 15.10.1953 , niezrzeszony od 12.07.1955, grupa Kraft/Oberländer od 14.07.1955, gość grupy parlamentarnej CDU/CSU od 15.07.1955, CDU/CSU od 20.03.1956 | ||
Walter Sassnick | 1895-1955 | SPD | Bawaria | Norymberga | 41,2 | zmarł 6 listopada 1955 |
Hermann Schäfer | 1892-1966 | FDP | Hamburg | Hamburg IV | 54,9 | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Manfred Schäfer | 1921-1999 | CDU | Kraj Saary | wpisany 4 stycznia 1957 r. | ||
Fritz Schäffer | 1888-1967 | CSU | Bawaria | Pasawa | 61,8 | |
Marta Schanzenbach | 1907-1997 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Hugo Scharnberg | 1893-1979 | CDU | Hamburg | Hamburg II | 55,6 | |
Walter Scheel | 1919-2016 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Ernst Schellenberg | 1907-1984 | SPD | Berlin | |||
Heinricha Scheppmanna | 1895-1968 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Josef Scheuren | 1898-1972 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Tarcza Heinricha | 1895-1988 | DP | Nadrenia Północna-Westfalia | od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Lambert Schill | 1888-1976 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Loerrach | 56,9 | |
Josef Schlick | 1895-1977 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Moguncja | 44,6 | |
Zamek Hannsa | 1903-1986 | FDP | Badenia-Wirtembergia | |||
Carlo Schmid | 1896-1979 | SPD | Badenia-Wirtembergia | Miasto Mannheim | 38,1 | |
Helmut Schmidt | 1918-2015 | SPD | Hamburg | |||
Martin Schmidt | 1914-2002 | SPD | Dolna Saksonia | Northeim – Einbeck – Duderstadt | 30,7 | |
Karlfranz Schmidt-Wittmack | 1914-1987 | CDU | Hamburg | Niezrzeszony od 22 sierpnia 1954 r., utrata urzędu 23 lutego 1956 r., ostatecznie zrezygnowany na mocy decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego | ||
Hermann Schmitt | 1923-1979 | SPD | Hesja | Gross-Gerau | 38,8 | |
Kurt Schmücker | 1919-1996 | CDU | Dolna Saksonia | Vechta - Cloppenburg | 77,7 | |
Franza Schneidera | 1920-1985 | CVP | Kraj Saary | wstąpił 4 stycznia 1957 r. niezrzeszony, od 23 maja 1957 r. gość grupy parlamentarnej CDU/CSU | ||
Georg Schneider | 1892-1977 | CDU | Hamburg | |||
Heinricha Schneidera | 1907-1974 | DPS | Kraj Saary | dołączył 4 stycznia 1957 r., gość frakcji parlamentarnej FDP | ||
Herbert Schneider | 1915-1995 | DP | Brema | od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Ludwig Schneider | 1898-1988 | FDP | Hesja | podlewać | 34,1 | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 26 czerwca 1956 FVP, od 14 marca 1957 DP/FVP |
Erwin Schoettle | 1899-1976 | SPD | Badenia-Wirtembergia | |||
Joachim Schöne | 1906-1967 | SPD | Dolna Saksonia | Peine - Gifhorn | 30,0 | |
Rudolf Schrader | 1908-1991 | CDU | Dolna Saksonia | Wolfenbüttel - Goslar-Land | 43,7 | |
Helmuth Schranz | 1897-1968 | DP | Hesja | od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Mikołaj stolarz | 1914-2007 | SPD | Kraj Saary | wpisany 4 stycznia 1957 r. | ||
Louise Schroeder | 1887-1957 | SPD | Berlin | zmarł 4 czerwca 1957 | ||
Gerhard Schröder | 1910-1989 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Düsseldorf-Mettmann | 52,0 | |
Richard Schröter | 1892-1977 | SPD | Berlin | |||
Hansa Schubertha | 1897-1976 | CSU | Bawaria | Landshut | 49,7 | |
Fritz Schuler | 1885-1955 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Calw | 43,2 | zmarł 30 lipca 1955 |
Hubert Schulze Pellengahr | 1899-1985 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Ludinghausen - Coesfeld | 69,6 | |
Josef Schüttler | 1902-1972 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Stałość | 63,8 | |
Hans Schütz | 1901-1982 | CSU | Bawaria | Dillingen | 52,2 | |
Hermann Schwann | 1899-1977 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Werner Schwarz | 1900-1982 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Stormarn | 45,0 | |
Elisabeth Schwarzhaupt | 1901-1986 | CDU | Hesja | |||
Erich Schwertner | 1918-1965 | DPS | Kraj Saary | dołączył 4 stycznia 1957 r., od 8 stycznia 1957 r. gość frakcji parlamentarnej FDP | ||
Hans-Christoph Seebohm | 1903-1967 | DP | Dolna Saksonia | Harburg - Soltau | 51,4 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Roland Seffrin | 1905-1985 | CDU | Hamburg | |||
Frank Seibot | 1912-1994 | GB / BHE | Hesja | |||
Maks Seidela | 1906-1983 | SPD | Bawaria | Norymberga - Fürth | 40,7 | |
Franz Seidl | 1911-1992 | CSU | Bawaria | Monachium-Land | 45,1 | |
Max od tego czasu | 1914-2003 | SPD | Nadrenia-Palatynat | |||
Günther Serres | 1910-1981 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Krefeld | 55,1 | |
Walter Seuffert | 1907-1989 | SPD | Bawaria | |||
Teodor Siebel | 1897-1975 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Siegen miasto i wieś Wittgenstein | 46,2 | |
J. Hermann Siemer | 1902-1996 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Emil Solke | 1916-1999 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Geldern - Kleve | 73,2 | |
Paweł Sornik | 1900-1982 | GB / BHE | Bawaria | |||
Sierpień Szpiedzy | 1893-1972 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Kaiserslautern | 37,8 | |
Josef Szpiedzy | 1906-1985 | CSU | Bawaria | Kaufbeuren | 57,7 | |
Max Spörl | 1909-1997 | CSU | Bawaria | Kulmbach | 51,8 | |
Karl Graf von Spreti | 1907-1970 | CSU | Bawaria | Kempten | 61,7 | przeszedł na emeryturę 5 marca 1956 r. |
Ernst Srock | 1916-1998 | GB / BHE | Dolna Saksonia | |||
Willy Stahl | 1903-1989 | FDP | Badenia-Wirtembergia | |||
Wolfgang Stammberger | 1920-1982 | FDP | Bawaria | Coburg | 52,8 | |
Heinz Starke | 1911-2001 | FDP | Bawaria | Sąd | 44,6 | |
Robert Stauch | 1898-1981 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Westerburg | 54,1 | |
Artur Stegner | 1907-1986 | FDP | Dolna Saksonia | Niedołączony od 13 stycznia 1954, GB/BHE od 6 lutego 1957 | ||
Wiktoria Steinbiß | 1892-1971 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Karl Steinhauer | 1902-1981 | CDU | Kraj Saary | dołączył do Wilhelma Kratza 12 kwietnia 1957 r. | ||
Georg Stierle | 1897-1979 | SPD | Hesja | |||
Georg Stiller | 1907-1992 | CSU | Bawaria | |||
Josef Stingl | 1919-2004 | CDU | Berlin | |||
Anton Storch | 1892-1975 | CDU | Dolna Saksonia | Miasto i kraj Osnabrück | 52,1 | |
Lew Burza | 1908-1981 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Duisburg I. | 44,1 | |
Heinricha Stratera | 1891-1968 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | Ennepe-Ruhr - Witten | 43,1 | |
Franz Josef Strauss | 1915-1988 | CSU | Bawaria | Weilheim | 52,3 | |
Kate Strobel | 1907-1996 | SPD | Bawaria | |||
Johannes-Helmut Strosche | 1912-1996 | GB / BHE | Bawaria | |||
Detlef Struve | 1903-1987 | CDU | Szlezwik-Holsztyn | Rendsburg | 55,1 | |
Richard Stücklen | 1916-2002 | CSU | Bawaria | Weißenburg | 69,9 | |
Ferdynand Stuemer | 1922-2010 | SPD | Dolna Saksonia | dołączył do Ernst Winter 30 marca 1954 r. | ||
Wymiana Franza drży | 1901-1986 | SPD | Berlin | dołączył do Josefa Grunnera 25 czerwca 1957 r. | ||
Wilhelm Tenhagen | 1911-1954 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | zmarł 22 sierpnia 1954 r. | ||
Teodor Teriete | 1907-1971 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Willy Thieme | 1912-1979 | SPD | Bawaria | |||
Johann Thies | 1898-1969 | CDU | Dolna Saksonia | dołączył do Wilhelma Naegela 30 maja 1956 r. | ||
Roberta Tillmannsa | 1896-1955 | CDU | Berlin | zmarł 12 listopada 1955 | ||
Wilhelm Traub | 1914-1998 | SPD | Badenia-Wirtembergia | emeryturę 8 września 1955 | ||
Hermann Trittelvitz | 1909-1970 | SPD | Nadrenia-Palatynat | przeszedł na emeryturę 12 września 1956 r. | ||
Franz Xaver Unertl | 1911-1970 | CSU | Bawaria | Vilshofen | 50,0 | |
Franza Varelmanna | 1904-1988 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Hermann Veit | 1897-1973 | SPD | Badenia-Wirtembergia | emeryturę 10 grudnia 1953 | ||
Elisabeth Vietje | 1902-1963 | CDU | Dolna Saksonia | |||
Rudolf Vogel | 1906-1991 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Wygrzać się | 59,8 | |
Heinrich Voss | 1909-1982 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Gerhard Wacher | 1916-1990 | CSU | Bawaria | |||
Oskar Wacker | 1898-1972 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Tauberbischofsheim | 63,4 | |
Fryderyk Wilhelm Wagner | 1894-1971 | SPD | Nadrenia-Palatynat | Ludwigshafen | 43,3 | |
Josef Wagner | 1892-1979 | SPD | Bawaria | |||
Eduard Wahl | 1903-1985 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Heidelberg | 48,3 | |
Albert Walter | 1885-1980 | DP | Hamburg | Hamburg V | 47,6 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Karl Walz | 1900-1990 | CDU | Nadrenia-Palatynat | |||
Fritz Weber | 1911-1998 | FDP | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Reinholda Maier 15 maja 1956 r. | ||
Helene Weber | 1881-1962 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto Akwizgran | 57,7 | |
Karl Weber | 1898-1985 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Koblencja | 62,1 | |
Fritz Wedel | 1916-1964 | DPS | Kraj Saary | dołączył 4 stycznia 1957 r. niezrzeszony, od 8 stycznia 1957 r. gość frakcji poselskiej FDP | ||
Heinrich Wehking | 1899-1984 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Herberta Wehnera | 1906-1990 | SPD | Hamburg | Hamburg VII | 49,0 | |
Philipp Wehr | 1906-1960 | SPD | Brema | Bremerhaven - Brema-Północ | 39,2 | |
Erwin Welke | 1910-1989 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Hans Wellhausen | 1894-1964 | FDP | Bawaria | Od 23 lutego 1956 niezrzeszony, od 15 marca 1956 Demokratyczna Grupa Robocza (DA), od 23 czerwca 1956 CDU/CSU | ||
Fryderyk Welskop | 1898-1977 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Herne - Castrop-Rauxel | 44,2 | |
Emmi Welter | 1887-1971 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Walthera Kolbe 4 stycznia 1954 r. | ||
Ernst Weltner | 1898-1969 | SPD | Dolna Saksonia | Neustadt - Grafschaft Schaumburg | 35,1 | |
Fritz Wenzel | 1910-19 ?? | SPD | Dolna Saksonia | |||
Friedricha Werbera | 1901-1981 | CDU | Badenia-Wirtembergia | Miasto Karlsruhe | 48,0 | |
Willi Weyer | 1917-1987 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | emeryturę 17 września 1954 | ||
Hugo Wiedeck | 1910-1973 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Karl Wienand | 1926-2011 | SPD | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Karl Wieninger | 1905-1999 | CSU | Bawaria | Monachium-Południe | 48,9 | |
Hans-Peter Will | 1899-1990 | SPD | Kraj Saary | wpisany 4 stycznia 1957 r. | ||
Rudolf Will | 1893-1963 | FDP | Berlin | |||
Fryderyk Wilhelm Willeke | 1893-1965 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Recklinghausen-Land | 54,3 | |
Heinrich Windelen | 1921-2015 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | dołączył do Valentina Brücka 28 września 1957 r. | ||
Bernhard Winkelheide | 1908-1988 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | Miasto Recklinghausen | 49,4 | |
Ernst Zima | 1888-1954 | SPD | Dolna Saksonia | zmarł 7 marca 1954 r. | ||
Fryderyk Winter | 1902-1982 | CSU | Bawaria | dołączył 6 marca 1956 dla Karla Grafa von Spreti | ||
Carl Wirths | 1897-1955 | FDP | Nadrenia Północna-Westfalia | Wuppertal I | 50,5 | zmarł 16 czerwca 1955 |
Otto Wittenburg | 1891-1976 | DP | Szlezwik-Holsztyn | od 14 marca 1957 DP/FVP | ||
Franza Wittmanna | 1895-1975 | CSU | Bawaria | |||
Karl Wittrock | 1917-2000 | SPD | Hesja | |||
Albert Wolf | 1916-1986 | CDU | Badenia-Wirtembergia | dołączył do Gebharda Müllera 13 listopada 1953 r. | ||
Jeanette Wolff | 1888-1976 | SPD | Berlin | |||
Franz-Josef Wuermeling | 1900-1986 | CDU | Nadrenia-Palatynat | Altenkirchen (Westerwald) | 56,2 | |
Heinrich Wullenhaupt | 1903-1985 | CDU | Nadrenia Północna-Westfalia | |||
Otto Zieglera | 1895-1956 | SPD | Dolna Saksonia | zmarł 27 lipca 1956 r. | ||
Heinricha Zimmermanna | 1893-1963 | DP | Dolna Saksonia | Uelzen | 27,5 | od 14 marca 1957 DP/FVP |
Ernst Zühlke | 1895-1976 | SPD | Bawaria |