Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1996
24 Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Halowej | |
---|---|
Stockholm Globe Arena w 2012 roku | |
Miasto | Sztokholm , Szwecja |
Stadion | Stockholm Globe Arena |
krajów uczestniczących | 44 |
otwarcie | 8 marca 1996 |
Ostatni dzień | 10 marca 1996 |
oś czasu | |
← Halowe Mistrzostwa Europy 1994 | Halowe Mistrzostwa Europy 1998 → |
The 24th European Athletics Indoor Championships odbywały się od 8 marca do 10, 1996 w Stockholm Globe Arena w Sztokholmie . Szwecja była gospodarzem imprezy po raz trzeci od 1974 i 1984 roku.
Udział wzięli sportowcy z 44 krajów, a rozgrywki na miejscu śledziło łącznie 25 000 widzów. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Halowej skok o tyczce znalazł się również w programie kobiet.
Mężczyźni
60 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Marc Blume | GER | 6.62 |
2 | Jason John | GBR | 6.64 |
3 | Peter Karlsson | SWE | 6.64 |
4 | Charalambos papadias | GRE | 6.65 |
5 | Patrik Strenius | SWE | 6.67 |
6th | Kevin Williams | GBR | 6,72 |
Finał 9 marca
200 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Erik Wijmeersch | BEL | 21.04 |
2 | Alexios Alexopoulos | GRE | 21.05 |
3 | Torbjörn Eriksson | SWE | 21.07 |
4 | Thomas Sbokos | GRE | 21,74 |
Finał 10 marca
400 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Du'aine Ladejo | GBR | 46.12 |
2 | Pierre-Marie Hilaire | FRA | 46,82 |
3 | Ashraf Saber | ITA | 46,86 |
4 | Julian Voelkel | GER | 47.05 |
Finał 10 marca
800 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Roberto Parra | ESP | 1: 47,74 |
2 | Giuseppe D'Urso | ITA | 1: 48.04 |
3 | Wojciech Kałdowski | POLAK | 1: 48,40 |
4 | Michael Wildner | AUT | 1: 48,64 |
5 | Andrea Longo | ITA | 1: 49,19 |
Andrés Manuel Díaz | ESP | DQ |
Finał 10 marca
1500 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Mateo Cañellas | ESP | 3: 44,50 |
2 | Anthony Whiteman | GBR | 3: 44,78 |
3 | Abdelkader Chekhemani | FRA | 3: 45,96 |
4 | Lukáš Vydra | CZE | 3: 46,20 |
5 | Branko Zorko | CRO | 3: 46,82 |
6th | Peter Philipp | SUI | 3: 47,55 |
7th | Thomas Ebner | AUT | 3: 47,60 |
8th | Andrei Sadorozhni | RUS | 3: 47,87 |
Finał 10 marca
3000 m
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Anacleto Jiménez | ESP | 7: 50.06 |
2 | Christoph Impens | BEL | 7: 50,19 |
3 | Panagiotis Papoulias | GRE | 7: 50,80 |
4 | Ovidiu Olteanu | ROU | 7: 50,94 |
5 | Eric Dubus | FRA | 7: 53,53 |
6th | Alberto García | ESP | 7: 54,57 |
7th | Kent Claesson | SWE | 7: 56,52 |
8th | Atiq Naaji | FRA | 7: 57,42 |
Finał 10 marca
60 m przez płotki
miejsce | sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Igors Kazanovs | LAT | 7.59 |
2 | Guntis Peders | LAT | 7.65 |
3 | Jonathan Nsenga | BEL | 7.66 |
4 | Falk Balzer | GER | 7.59 |
5 | Andrei Kislych | RUS | 7.72 |
6th | Johan Lisabeth | BEL | 7.78 |
Finał 9 marca
wysoki skok
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Dragutin Topić | YUG | 2.35 |
2 | Leonid Pumalainen | RUS | 2.33 |
3 | Steinar Hoen | ANI | 2.31 |
4 | Konstantin Matusevich | ISR | 2.31 |
5 | Jarosław Kotewicz | POLAK | 2.29 |
6th | Arturo Ortíz | ESP | 2.27 |
7th | Jan Janků | CZE | 2.24 |
8th | Mika Polku | PŁETWA | 2.24 |
Finał 10 marca
Skok o tyczce
miejsce | sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Dsmitry Markau | BLR | 5.85 |
2 | Viktor Chistyakov | RUS | 5,80 |
3 | Pyotr Bochkarev | RUS | 5,80 |
4 | Peter Widén | SWE | 5.70 |
5 | Martin Eriksson | SWE | 5.70 |
6th | Tim Lobinger | GER | 5.65 |
7th | Nick Buckfield | GBR | 5.55 |
8th | Alain Andji | FRA | 5.45 |
Michael Stolle | GER | 5.45 | |
Konstantin Semyonov | ISR | 5.45 |
Finał 9 marca
Długi skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Mattias Sunneborn | SWE | 8.06 |
2 | Bogdan Țăruş | ROU | 8.03 |
3 | Spyridon Vasdekis | GRE | 8.03 |
4 | Gregor Cankar | SLO | 8.01 |
5 | Aljaksandr Hlawazki | BLR | 7,97 |
6th | Bogdan Tudor | ROU | 7.88 |
7th | Kirill Sossunov | RUS | 7.87 |
8th | Yuri Naumkin | RUS | 7.85 |
Finał 8 marca
Potrójny skok
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Māris Bružiks | LAT | 16.97 |
2 | Francis Agyepong | GBR | 16.93 |
3 | Biedny Martirosjan | UBOGI | 16.74 |
4 | Alexandr Asseledtschenko | RUS | 16.70 |
5 | Arne Holm | SWE | 16.60 |
6th | Igor Gavrilenko | RUS | 16,58 |
7th | Ionel Eftemie | ROU | 16,50 |
8th | Ketill Hanstveit | ANI | 16.35 |
Finał 10 marca
Pchnięcie kulą
miejsce | sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Paolo Dal Soglio | ITA | 20,50 |
2 | Dirk Urban | GER | 20.04 |
3 | Oliver-Sven Buder | GER | 19,91 |
4 | Corrado Fantini | ITA | 19,79 |
5 | Markus Koistinen | PŁETWA | 19,72 |
6th | Oleksandr Bahach | UKR | 19,65 |
7th | Manuel Martínez | ESP | 19,50 |
8th | Andrij Nemchaninov | UKR | 19,26 |
Finał 8 marca
Heptathlon
miejsce | sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Erki Nool | SZAC | 6188 |
2 | Tomáš Dvořák | CZE | 6114 |
3 | Jón Arnar Magnússon | ISL | 6069 |
4 | Sebastian Chmara | POLAK | 6016 |
5 | Dezső Szabó | HUN | 5957 |
6th | Sándor Munkácsi | HUN | 5899 |
7th | Mike Maczey | GER | 5887 |
8th | Kamil Damašek | CZE | 5858 |
9 i 10 marca
Siedmiobój składa się z dyscyplin biegu na 60 metrów, skoku w dal, pchnięcia kulą, skoku wzwyż, biegu na 60 metrów przez płotki, skoku o tyczce i biegu na 1000 metrów.
Kobiety
60 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterini Thanou | GRE | 7.15 |
2 | Odiah Sidibé | FRA | 7.25 |
3 | Jerneja Perc | SLO | 7.28 |
4 | Natalia Merslyakova | RUS | 7.29 |
5 | Alenka Bikar | SLO | 7.32 |
6th | Éva Barati | HUN | 7.44 |
Finał 9 marca
200 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Sandra Myers | ESP | 23.15 |
2 | Erika Suchovská | CZE | 23.16 |
3 | Slatka Georgieva | BUL | 23,40 |
4 | Alenka Bikar | SLO | 23,68 |
Finał 10 marca
400 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Grit Breuer | GER | 50,81 |
2 | Olga Kotlyarova | RUS | 51,70 |
3 | Tatiana Chebykina | RUS | 51,71 |
4 | Ionela Târlea | ROU | 52,90 |
Finał 10 marca
800 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Patricia Djaté-Taillard | FRA | 2: 01,71 |
2 | Stella Jongmans | NED | 2: 01,88 |
3 | Svetlana Masterkova | RUS | 2: 02,86 |
4 | Ludmila Formanová | CZE | 2: 03.47 |
5 | Stephanie Graf | AUT | 2: 04,76 |
6th | Ella Kovacs | ROU | 2: 05,39 |
Finał 10 marca
1500 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Carla Sacramento | POR | 4: 08,95 |
2 | Ekaterina Podkopaeva | RUS | 4: 09.65 |
3 | Małgorzata Rydz | POLAK | 4: 10,50 |
4 | Catalina Ghiorgiu | ROU | 4: 10,56 |
5 | Theresia Kiesl | AUT | 4: 12,61 |
6th | Sylvia Kühnemund | GER | 4: 13,34 |
7th | Frédérique Quentin | FRA | 4: 13,92 |
8th | Simona Ionescu | ROU | 4: 16,19 |
Finał 10 marca
3000 m
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (min) |
---|---|---|---|
1 | Fernanda Ribeiro | POR | 8: 39,49 |
2 | Sara Wedlund | SWE | 8: 50,32 |
3 | Marta Domínguez | ESP | 8: 53,34 |
4 | Blandine Bitzner-Ducret | FRA | 8: 54,86 |
5 | Maria Panyukhova | RUS | 8: 55,40 |
6th | Luminita Gogirlea | ROU | 8: 56,29 |
7th | Roberta Brunet | ITA | 8: 57,66 |
8th | Elisa Rea | ITA | 8: 59,23 |
Finał 9 marca
60 m przez płotki
miejsce | Sportowiec | kraj | Czas (s) |
---|---|---|---|
1 | Patricia Girard | FRA | 7.89 |
2 | Brigita Bukovec | SLO | 7,90 |
3 | Monique Tourret | FRA | 8.09 |
4 | María José Mardomingo | ESP | 8.15 |
5 | Anne Piquereau | FRA | 8.25 |
6th | Caren Jung | GER | 9.87 |
Finał 10 marca
wysoki skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Alina Astafei | GER | 1,98 |
2 | Niki Bakogianni | GRE | 1,96 |
3 | Olga Bolşova | MDA | 1,94 |
4 | Nelė Žilinskienė | LTU | 1,94 |
5 | Monica Iagăr | ROU | 1,94 |
6th | Kajsa Bergqvist | SWE | 1,92 |
7th | Natalia Golodnova | RUS | 1.89 |
8th | Pia Zinck | THE | 1.89 |
Alica Javadová | SVK | 1.89 |
Finał 10 marca
Skok o tyczce
miejsce | Sportowiec | kraj | Wysokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Vala Flosadóttir | ISL | 4.16 |
2 | Christine Adams | GER | 4.05 |
3 | Gabriela Mihalcea | ROU | 4.05 |
4 | Daniela Köpernick | GER | 3.95 |
5 | Andrea Müller | GER | 3.95 |
6th | Daniela Bártová | CZE | 3.95 |
7th | Anshela Balachonova | UKR | 3.85 |
8th | Anita Tomulevski | ANI | 3.85 |
Finał 8 marca
Długi skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Renata Nielsen | THE | 6,76 |
2 | Jelena Zinchukova | RUS | 6,75 |
3 | Claudia Gerhardt | GER | 6.74 |
4 | Iwa Prandschewa | BUL | 6.73 |
5 | Ludmiła Ninova | AUT | 6.65 |
6th | Heli Koivula | PŁETWA | 6.55 |
7th | Nina Perevedentseva | RUS | 6.53 |
8th | Denise Lewis | GBR | 6.42 |
Finał 10 marca
Potrójny skok
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Iwa Prandschewa | BUL | 14,54 |
2 | Šárka Kašpárková | CZE | 14,50 |
3 | Olga Vasdeki | GRE | 14.30 |
4 | Natalia Kajukova | RUS | 14.22 |
5 | Virge Naeris | SZAC | 14.05 |
6th | Olena Howorova | UKR | 13,85 |
7th | Monica Toth | ROU | 13,78 |
8th | Cristina Nicolau | ROU | 13,68 |
Finał 9 marca
Pchnięcie kulą
miejsce | Sportowiec | kraj | Szerokość (m) |
---|---|---|---|
1 | Astrid Kumbernuss | GER | 19,79 |
2 | Irina Khudoroschkina | RUS | 19.07 |
3 | Valentina Fedyushina | UKR | 18.90 |
4 | Judy Oakes | GBR | 18,72 |
5 | Nadine Kleinert | GER | 18.10 |
6th | Martina de la Puente | ESP | 17.04 |
7th | Nataša Erjavec | SLO | 16.96 |
8th | Margarita Ramos | ESP | 16,53 |
Finał 9 marca
Pięciobój
miejsce | Sportowiec | kraj | Zwrotnica |
---|---|---|---|
1 | Jelena Lebedenko | RUS | 4685 |
2 | Urszula Włodarczyk | POLAK | 4597 |
3 | Irina Vostrikova | RUS | 4545 |
4 | Mona Steigauf | GER | 4540 |
5 | Tiia Hautala | PŁETWA | 4450 |
6th | Karin Specht | GER | 4403 |
7th | Nathalie Teppe | FRA | 4379 |
8th | Liliana Năstase | ROU | 4366 |
9 marca
Pięciobój składa się z dyscyplin na 60 metrów przez płotki, skoku wzwyż, pchnięcia kulą, skoku w dal i biegu na 800 metrów.
Stół medalowy
Medal Tabela końcowa po 26 decyzji | |||||
---|---|---|---|---|---|
miejsce | kraj | złoto | srebro | brązowy | całkowity |
1 | Niemcy | 4 | 2 | 2 | 8th |
2 | Hiszpania | 4 | - | 1 | 5 |
3 | Francja | 2 | 2 | 2 | 6th |
4 | Łotwa | 2 | 1 | - | 3 |
5 | Portugalia | 2 | - | - | 2 |
6th | Rosja | 1 | 6th | 4 | 11 |
7th | Zjednoczone Królestwo | 1 | 3 | - | 4 |
8th | Grecja | 1 | 2 | 3 | 6th |
9 | Szwecja | 1 | 1 | 2 | 4 |
10 | Belgia | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | Włochy | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | Bułgaria | 1 | - | 1 | 2 |
12 | Islandia | 1 | - | 1 | 2 |
14 | Dania | 1 | - | - | 1 |
14 | Estonia | 1 | - | - | 1 |
14 | Jugosławia | 1 | - | - | 1 |
14 | Białoruś | 1 | - | - | 1 |
18 | Republika Czeska | - | 3 | - | 3 |
19 | Polska | - | 1 | 2 | 3 |
20 | Słowenia | - | 1 | 1 | 2 |
20 | Rumunia | - | 1 | 1 | 2 |
22 | Holandia | - | 1 | - | 1 |
23 | Armenia | - | - | 1 | 1 |
23 | Moldova | - | - | 1 | 1 |
23 | Norwegia | - | - | 1 | 1 |
23 | Ukraina | - | - | 1 | 1 |
linki internetowe
- Halowe mistrzostwa Europy - baza wyników na stronie Europejskiego Związku Lekkiej Atletyki
- Wyniki na stronie Maika Richtera
- 24th European Indoor Championships 1996 , opinia Ulfa Salettiego na stronie internetowej EAA