Lista baletów
Ta lista zawiera balety, które mają wpis w niemieckiej Wikipedii (w nawiasach kompozytor, na podstawie którego powstał balet).
ZA.
- El amor brujo (Manuel de Falla), 1915
- Apollon musagète (Igor Strawiński), 1928
- Appalachian Spring (Aaron Copland), 1944
- L'Après-midi d'un faune (Claude Debussy), 1912
- Kopciuszek (Johann Strauss), 1901
B.
- La Bayadère (Léon Minkus), 1877
- Beau Danube (Johann Strauss), 1924
- Les Biches (Francis Poulenc), 1924
- Boléro (Maurice Ravel), 1928
- Le bœuf sur le toit (Darius Milhaud), 1920
- Obywatel jako szlachcic (Jean-Baptiste Lully), 1670
DO.
- Caravaggio (Peter Kubrik), 2003
- Carmen (Wolfgang Fortner) 1971
- Kopciuszek (Siergiej Prokofjew), 1945
- Coppélia (Léo Delibes), 1870
- Le Corsaire (Adolphe AdamiLéon Minkus), 1856
- La Création du monde (Darius Milhaud), 1923
RE.
- Don Kichot (Léon Minkus), 1869
- Śpiąca królewna (Peter Tchaikovsky), 1890
- Tricorn (Manuel de Falla), 1919
FA.
- Fancy Free (Leonard Bernstein), 1944
- Ognisty ptak(Igor Strawiński), 1910
- La Fille mal gardée (Peter Ludwig Hertel), 1789
sol
- Gayaneh (Aram Chatschaturjan), 1942
- Stworzenia Prometeusza (Ludwig van Beethoven), 1801
- Giselle (Adolphe Adam), 1841
H.
JA.
jot
K.
- Dama kameliowa (Frédéric Chopin), 1978
- Kdo je na světě nejmocnější (Bohuslav Martinů), 1925
- Jarmark w Delft (Hermann Reutter), 1937
L.
- Legenda Ochrydy (Stevan Hristić), 1947
- Twierdzenie Limba (Thom Willems), 1990
M.
- Mata Hari (Dmitri Shostakovich), 1993
- Max i Moritz (Richard Mohaupt), 1949
- Medea (Béla Bartók,Alfred SchnittkeiJohann Sebastian Bach), 1990
N
- Les Noces (Igor Strawiński), 1923
- Dziadek do orzechów (Peter Tchaikovsky), 1892
O
- Ogelala (Erwin Schulhoff), 1925
- Oniegin (Peter Tchaikovsky), 1965
P.
- Paean (Remi Gassmann iOskar Sala), 1960
- Le Papillon (Jacques Offenbach), 1860
- Parada (Erik Satie), 1917
- Pas de Quatre (Cesare Pugni), 1845
- Pietruszka (Igor Strawiński), 1911
- The Path of Thunder (Gara Garayev), 1958
- Puppenfee (Josef Bayer), 1888
R.
- Raimonda (Alexander Glasunow), 1898
- Romeo i Julia (Siergiej Prokofjew), 1938
- Czerwony płaszcz (Luigi Nono), 1954
- Mak czerwony (Reinhold Glière), 1927
S.
- Le sacre du printemps (Igor Strawiński), 1913
- Bita śmietana (Richard Strauss), 1924
- Jezioro łabędzie (Peter Tchaikovsky), 1877
- Siedem piękności (Gara Garayev), 1952
- Siedem grzechów głównych (Kurt Weill), 1933
- Symfonia C (Georges Bizet), 1947
- Spartacus (Aram Chatschaturjan), 1956
- Le Specter de la Rose (Carl Maria von Weber), 1911
- Umierający łabędź (Camille Saint-Saëns), 1905
- La Sylphide (Jean Schneitzhoeffer), 1832
- Les Sylphides (Frédéric Chopin), 1909
- Sylvia (Léo Delibes), 1876
T
- Tragedia mody, czyli szkarłatne nożyczki (Eugène Aynsley Goossens), 1926
- Balet triadyczny (Paul Hindemith), 1922
U
- Lekcja (Georges Delerue), 1964
- Uran Chas (Shamjangin Chuluun), 1973
V
- La Valse (Maurice Ravel), 1926
- Uroczystości minęły (François Couperin), 1941
- La Vivandière (Cesare Pugni), 1844
- Strachy na wróble (Aribert Reimann), 1970
W.
- Poskromienie złośnicy (Kurt-Heinz Stolze), 1961
- Cudowny mandaryn (Béla Bartók), 1926
Z
- Circus Polka (Igor Strawiński), 1942